Polska - 2. liga

9. kolejka - 2. liga

Tabela 2. liga online

    Zespół M Mecze P Punkty ZZwycięstwa RRemisy PPorażki Bramki +/-Różnica bramek  
1   Wigry Suwałki 8 21   7 0 1   15 - 5 10
2   MKS Chojniczanka Chojnice 9 19   6 1 2   17 - 7 10
3   Górnik Polkowice 8 18   6 0 2   19 - 7 12
4   Stal Rzeszów 9 17   5 2 2   14 - 7 7
5   KS SKRA Częstochowa 9 16   5 1 3   12 - 9 3
6   GKS Katowice 7 14   4 2 1   15 - 9 6
7   KKS 1925 Kalisz 8 12   4 0 4   11 - 10 1
8   MKS Bytovia 9 12   3 3 3   14 - 11 3
9   WKS Śląsk Wrocław II 8 11   3 2 3   11 - 10 1
10   Znicz Pruszków 9 11   3 2 4   7 - 14 -7
11   Sokół Ostróda 8 10   3 1 4   11 - 12 -1
12   Pogoń Siedlce 8 10   3 1 4   13 - 16 -3
13   KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 9 10   3 1 5   13 - 18 -5
14   Olimpia Grudziądz 9 10   3 1 5   8 - 16 -8
15   Błękitni Stargard 8 10   3 1 4   7 - 15 -8
16   Motor Lublin 8 7   1 4 3   9 - 12 -3
17   RKS Garbarnia Kraków 7 6   1 3 3   8 - 13 -5
18   Olimpia Elbląg 8 3   0 3 5   6 - 12 -6
19   KKS Lech Poznań II 7 3   1 0 6   12 - 19 -7
  • Zespół w trakcie meczu

10. kolejka (następna)

  • 24.10 13:00
  • 24.10 14:30
  • 24.10 15:00
  • 24.10 17:00
  • 24.10 17:00
  • 24.10 18:00
  • 24.10 18:00
  • 25.10 12:00
  • 25.10 19:30

Strzelcy 2. liga

Zawodnik (Zespół) GGole KKarne
Kamil Adamek(Wigry Suwałki) 8 0
Kamil Wojtyra(KS SKRA Częstochowa) 8 0
Marcin Urynowicz(GKS Katowice) 6 1

Kartkowicze 2. liga

Zawodnik (Zespół) Kartki - czerwone Kartki - żółte Kartki - razem
Haris Memić(MKS Bytovia) 1 4 5
Bartosz Borun(WKS Śląsk Wrocław II) 1 4 5
Przemysław Lech(MKS Bytovia) 1 3 4

Terminarz / Wyniki 2. liga

9. kolejka

10. kolejka

  • 24.10 13:00  
    RKS Garbarnia Kraków KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 24.10 14:30  
    KS SKRA Częstochowa GKS Katowice -
  • 24.10 15:00  
    Błękitni Stargard KKS Lech Poznań II -
  • 24.10 17:00  
    Olimpia Elbląg Górnik Polkowice -
  • 24.10 17:00  
    Motor Lublin MKS Bytovia -
  • 24.10 18:00  
    KKS 1925 Kalisz Stal Rzeszów -
  • 24.10 18:00  
    Znicz Pruszków Pogoń Siedlce -
  • 25.10 12:00  
    WKS Śląsk Wrocław II Sokół Ostróda -
  • 25.10 19:30  
    Wigry Suwałki MKS Chojniczanka Chojnice -

11. kolejka

  • 04.11  
    Górnik Polkowice Błękitni Stargard -
  • 04.11  
    KKS Lech Poznań II KS SKRA Częstochowa -
  • 04.11 13:00  
    Stal Rzeszów Wigry Suwałki -
  • 04.11 14:00  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 WKS Śląsk Wrocław II -
  • 04.11 18:00  
    Sokół Ostróda KKS 1925 Kalisz -
  • 04.11 18:00  
    GKS Katowice RKS Garbarnia Kraków -
  • 04.11 18:00  
    Pogoń Siedlce Olimpia Elbląg -
  • 04.11 19:30  
    MKS Chojniczanka Chojnice Motor Lublin -
  • 10.11 18:00  
    Olimpia Grudziądz Znicz Pruszków -

12. kolejka

  • 07.11 13:00  
    RKS Garbarnia Kraków KKS Lech Poznań II -
  • 07.11 14:00  
    KS SKRA Częstochowa Górnik Polkowice -
  • 07.11 17:00  
    Olimpia Elbląg Olimpia Grudziądz -
  • 07.11 18:00  
    KKS 1925 Kalisz KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 07.11 18:00  
    MKS Bytovia MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 08.11 13:00  
    Błękitni Stargard Pogoń Siedlce -
  • 08.11 15:00  
    Wigry Suwałki Sokół Ostróda -
  • 08.11 17:00  
    WKS Śląsk Wrocław II GKS Katowice -
  • 08.11 17:00  
    Motor Lublin Stal Rzeszów -

13. kolejka

  • 14.11  
    Górnik Polkowice RKS Garbarnia Kraków -
  • 14.11  
    Znicz Pruszków Olimpia Elbląg -
  • 14.11  
    KKS Lech Poznań II WKS Śląsk Wrocław II -
  • 14.11 13:00  
    Stal Rzeszów MKS Bytovia -
  • 14.11 17:00  
    Pogoń Siedlce KS SKRA Częstochowa -
  • 14.11 17:00  
    GKS Katowice KKS 1925 Kalisz -
  • 14.11 17:00  
    Olimpia Grudziądz Błękitni Stargard -
  • 14.11 18:00  
    Sokół Ostróda Motor Lublin -
  • 15.11 13:00  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Wigry Suwałki -

14. kolejka

  • 21.11  
    MKS Chojniczanka Chojnice Stal Rzeszów -
  • 21.11  
    KKS 1925 Kalisz KKS Lech Poznań II -
  • 21.11  
    MKS Bytovia Sokół Ostróda -
  • 21.11  
    Wigry Suwałki GKS Katowice -
  • 21.11  
    Błękitni Stargard Znicz Pruszków -
  • 21.11  
    WKS Śląsk Wrocław II Górnik Polkowice -
  • 21.11  
    Motor Lublin KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 21.11  
    RKS Garbarnia Kraków Pogoń Siedlce -
  • 21.11  
    KS SKRA Częstochowa Olimpia Grudziądz -

15. kolejka

  • 28.11  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 MKS Bytovia -
  • 28.11  
    Olimpia Elbląg Błękitni Stargard -
  • 28.11  
    Pogoń Siedlce WKS Śląsk Wrocław II -
  • 28.11  
    Znicz Pruszków KS SKRA Częstochowa -
  • 28.11  
    Sokół Ostróda MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 28.11  
    KKS Lech Poznań II Wigry Suwałki -
  • 28.11  
    Górnik Polkowice KKS 1925 Kalisz -
  • 28.11  
    Olimpia Grudziądz RKS Garbarnia Kraków -
  • 28.11  
    GKS Katowice Motor Lublin -

16. kolejka

  • 02.12  
    Stal Rzeszów Sokół Ostróda -
  • 02.12  
    WKS Śląsk Wrocław II Olimpia Grudziądz -
  • 02.12  
    KKS 1925 Kalisz Pogoń Siedlce -
  • 02.12  
    MKS Chojniczanka Chojnice KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 02.12  
    MKS Bytovia GKS Katowice -
  • 02.12  
    Wigry Suwałki Górnik Polkowice -
  • 02.12  
    KS SKRA Częstochowa Olimpia Elbląg -
  • 02.12  
    Motor Lublin KKS Lech Poznań II -
  • 02.12  
    RKS Garbarnia Kraków Znicz Pruszków -

17. kolejka

  • 05.12  
    GKS Katowice MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 05.12  
    Pogoń Siedlce Wigry Suwałki -
  • 05.12  
    Olimpia Grudziądz KKS 1925 Kalisz -
  • 05.12  
    Olimpia Elbląg RKS Garbarnia Kraków -
  • 05.12  
    Błękitni Stargard KS SKRA Częstochowa -
  • 05.12  
    KKS Lech Poznań II MKS Bytovia -
  • 05.12  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Stal Rzeszów -
  • 05.12  
    Górnik Polkowice Motor Lublin -
  • 05.12  
    Znicz Pruszków WKS Śląsk Wrocław II -

18. kolejka

  • 12.12  
    Sokół Ostróda KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 12.12  
    MKS Bytovia Górnik Polkowice -
  • 12.12  
    Motor Lublin Pogoń Siedlce -
  • 12.12  
    MKS Chojniczanka Chojnice KKS Lech Poznań II -
  • 12.12  
    Stal Rzeszów GKS Katowice -
  • 12.12  
    KKS 1925 Kalisz Znicz Pruszków -
  • 12.12  
    WKS Śląsk Wrocław II Olimpia Elbląg -
  • 12.12  
    Wigry Suwałki Olimpia Grudziądz -
  • 12.12  
    RKS Garbarnia Kraków Błękitni Stargard -

19. kolejka

  • 27.02  
    KS SKRA Częstochowa RKS Garbarnia Kraków -
  • 27.02  
    Olimpia Grudziądz Motor Lublin -
  • 27.02  
    Olimpia Elbląg KKS 1925 Kalisz -
  • 27.02  
    Błękitni Stargard WKS Śląsk Wrocław II -
  • 27.02  
    Górnik Polkowice MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 27.02  
    Znicz Pruszków Wigry Suwałki -
  • 27.02  
    GKS Katowice Sokół Ostróda -
  • 27.02  
    Pogoń Siedlce MKS Bytovia -
  • 27.02  
    KKS Lech Poznań II Stal Rzeszów -

20. kolejka

  • 06.03  
    Znicz Pruszków Motor Lublin -
  • 06.03  
    GKS Katowice KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 06.03  
    KS SKRA Częstochowa WKS Śląsk Wrocław II -
  • 06.03  
    KKS Lech Poznań II Sokół Ostróda -
  • 06.03  
    Olimpia Elbląg Wigry Suwałki -
  • 06.03  
    Olimpia Grudziądz MKS Bytovia -
  • 06.03  
    Błękitni Stargard KKS 1925 Kalisz -
  • 06.03  
    Górnik Polkowice Stal Rzeszów -
  • 06.03  
    Pogoń Siedlce MKS Chojniczanka Chojnice -

21. kolejka

  • 13.03  
    WKS Śląsk Wrocław II RKS Garbarnia Kraków -
  • 13.03  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 KKS Lech Poznań II -
  • 13.03  
    Sokół Ostróda Górnik Polkowice -
  • 13.03  
    MKS Bytovia Znicz Pruszków -
  • 13.03  
    Motor Lublin Olimpia Elbląg -
  • 13.03  
    KKS 1925 Kalisz KS SKRA Częstochowa -
  • 13.03  
    Wigry Suwałki Błękitni Stargard -
  • 13.03  
    MKS Chojniczanka Chojnice Olimpia Grudziądz -
  • 13.03  
    Stal Rzeszów Pogoń Siedlce -

22. kolejka

  • 17.03  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Górnik Polkowice -
  • 17.03  
    Olimpia Elbląg MKS Bytovia -
  • 17.03  
    KKS Lech Poznań II GKS Katowice -
  • 17.03  
    Olimpia Grudziądz Stal Rzeszów -
  • 17.03  
    Znicz Pruszków MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 17.03  
    Błękitni Stargard Motor Lublin -
  • 17.03  
    KS SKRA Częstochowa Wigry Suwałki -
  • 17.03  
    Pogoń Siedlce Sokół Ostróda -
  • 17.03  
    RKS Garbarnia Kraków KKS 1925 Kalisz -

23. kolejka

  • 20.03  
    Wigry Suwałki RKS Garbarnia Kraków -
  • 20.03  
    MKS Bytovia Błękitni Stargard -
  • 20.03  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Pogoń Siedlce -
  • 20.03  
    Motor Lublin KS SKRA Częstochowa -
  • 20.03  
    MKS Chojniczanka Chojnice Olimpia Elbląg -
  • 20.03  
    Stal Rzeszów Znicz Pruszków -
  • 20.03  
    GKS Katowice Górnik Polkowice -
  • 20.03  
    Sokół Ostróda Olimpia Grudziądz -
  • 20.03  
    KKS 1925 Kalisz WKS Śląsk Wrocław II -

24. kolejka

  • 27.03  
    Olimpia Grudziądz KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 27.03  
    KS SKRA Częstochowa MKS Bytovia -
  • 27.03  
    Znicz Pruszków Sokół Ostróda -
  • 27.03  
    Pogoń Siedlce GKS Katowice -
  • 27.03  
    Górnik Polkowice KKS Lech Poznań II -
  • 27.03  
    Błękitni Stargard MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 27.03  
    Olimpia Elbląg Stal Rzeszów -
  • 27.03  
    RKS Garbarnia Kraków Motor Lublin -
  • 27.03  
    WKS Śląsk Wrocław II Wigry Suwałki -

25. kolejka

  • 03.04  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Znicz Pruszków -
  • 03.04  
    MKS Chojniczanka Chojnice KS SKRA Częstochowa -
  • 03.04  
    MKS Bytovia RKS Garbarnia Kraków -
  • 03.04  
    Motor Lublin WKS Śląsk Wrocław II -
  • 03.04  
    Sokół Ostróda Olimpia Elbląg -
  • 03.04  
    KKS Lech Poznań II Pogoń Siedlce -
  • 03.04  
    Stal Rzeszów Błękitni Stargard -
  • 03.04  
    GKS Katowice Olimpia Grudziądz -
  • 03.04  
    Wigry Suwałki KKS 1925 Kalisz -

26. kolejka

  • 10.04  
    WKS Śląsk Wrocław II MKS Bytovia -
  • 10.04  
    KS SKRA Częstochowa Stal Rzeszów -
  • 10.04  
    Znicz Pruszków GKS Katowice -
  • 10.04  
    KKS 1925 Kalisz Motor Lublin -
  • 10.04  
    Błękitni Stargard Sokół Ostróda -
  • 10.04  
    Olimpia Grudziądz KKS Lech Poznań II -
  • 10.04  
    RKS Garbarnia Kraków MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 10.04  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Olimpia Elbląg -
  • 10.04  
    Pogoń Siedlce Górnik Polkowice -

27. kolejka

  • 14.04  
    MKS Chojniczanka Chojnice WKS Śląsk Wrocław II -
  • 14.04  
    Stal Rzeszów RKS Garbarnia Kraków -
  • 14.04  
    Motor Lublin Wigry Suwałki -
  • 14.04  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Błękitni Stargard -
  • 14.04  
    Górnik Polkowice Olimpia Grudziądz -
  • 14.04  
    Sokół Ostróda KS SKRA Częstochowa -
  • 14.04  
    KKS Lech Poznań II Znicz Pruszków -
  • 14.04  
    MKS Bytovia KKS 1925 Kalisz -
  • 14.04  
    GKS Katowice Olimpia Elbląg -

28. kolejka

  • 17.04  
    Wigry Suwałki MKS Bytovia -
  • 17.04  
    Olimpia Elbląg KKS Lech Poznań II -
  • 17.04  
    WKS Śląsk Wrocław II Stal Rzeszów -
  • 17.04  
    KS SKRA Częstochowa KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 17.04  
    KKS 1925 Kalisz MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 17.04  
    RKS Garbarnia Kraków Sokół Ostróda -
  • 17.04  
    Błękitni Stargard GKS Katowice -
  • 17.04  
    Olimpia Grudziądz Pogoń Siedlce -
  • 17.04  
    Znicz Pruszków Górnik Polkowice -

29. kolejka

  • 24.04  
    MKS Bytovia Motor Lublin -
  • 24.04  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 RKS Garbarnia Kraków -
  • 24.04  
    KKS Lech Poznań II Błękitni Stargard -
  • 24.04  
    MKS Chojniczanka Chojnice Wigry Suwałki -
  • 24.04  
    Górnik Polkowice Olimpia Elbląg -
  • 24.04  
    Sokół Ostróda WKS Śląsk Wrocław II -
  • 24.04  
    Stal Rzeszów KKS 1925 Kalisz -
  • 24.04  
    GKS Katowice KS SKRA Częstochowa -
  • 24.04  
    Pogoń Siedlce Znicz Pruszków -

30. kolejka

  • 28.04  
    RKS Garbarnia Kraków GKS Katowice -
  • 28.04  
    WKS Śląsk Wrocław II KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 28.04  
    Motor Lublin MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 28.04  
    Błękitni Stargard Górnik Polkowice -
  • 28.04  
    KKS 1925 Kalisz Sokół Ostróda -
  • 28.04  
    Znicz Pruszków Olimpia Grudziądz -
  • 28.04  
    KS SKRA Częstochowa KKS Lech Poznań II -
  • 28.04  
    Olimpia Elbląg Pogoń Siedlce -
  • 28.04  
    Wigry Suwałki Stal Rzeszów -

31. kolejka

  • 01.05  
    Stal Rzeszów Motor Lublin -
  • 01.05  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 KKS 1925 Kalisz -
  • 01.05  
    Olimpia Grudziądz Olimpia Elbląg -
  • 01.05  
    MKS Chojniczanka Chojnice MKS Bytovia -
  • 01.05  
    Sokół Ostróda Wigry Suwałki -
  • 01.05  
    Pogoń Siedlce Błękitni Stargard -
  • 01.05  
    GKS Katowice WKS Śląsk Wrocław II -
  • 01.05  
    Górnik Polkowice KS SKRA Częstochowa -
  • 01.05  
    KKS Lech Poznań II RKS Garbarnia Kraków -

32. kolejka

  • 08.05  
    MKS Bytovia Stal Rzeszów -
  • 08.05  
    Motor Lublin Sokół Ostróda -
  • 08.05  
    KKS 1925 Kalisz GKS Katowice -
  • 08.05  
    Olimpia Elbląg Znicz Pruszków -
  • 08.05  
    Wigry Suwałki KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 08.05  
    RKS Garbarnia Kraków Górnik Polkowice -
  • 08.05  
    Błękitni Stargard Olimpia Grudziądz -
  • 08.05  
    WKS Śląsk Wrocław II KKS Lech Poznań II -
  • 08.05  
    KS SKRA Częstochowa Pogoń Siedlce -

33. kolejka

  • 15.05  
    Górnik Polkowice WKS Śląsk Wrocław II -
  • 15.05  
    Stal Rzeszów MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 15.05  
    Znicz Pruszków Błękitni Stargard -
  • 15.05  
    KKS Lech Poznań II KKS 1925 Kalisz -
  • 15.05  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Motor Lublin -
  • 15.05  
    Sokół Ostróda MKS Bytovia -
  • 15.05  
    Olimpia Grudziądz KS SKRA Częstochowa -
  • 15.05  
    Pogoń Siedlce RKS Garbarnia Kraków -
  • 15.05  
    GKS Katowice Wigry Suwałki -

34. kolejka

  • 19.05  
    Wigry Suwałki KKS Lech Poznań II -
  • 19.05  
    Motor Lublin GKS Katowice -
  • 19.05  
    KS SKRA Częstochowa Znicz Pruszków -
  • 19.05  
    WKS Śląsk Wrocław II Pogoń Siedlce -
  • 19.05  
    MKS Chojniczanka Chojnice Sokół Ostróda -
  • 19.05  
    KKS 1925 Kalisz Górnik Polkowice -
  • 19.05  
    RKS Garbarnia Kraków Olimpia Grudziądz -
  • 19.05  
    MKS Bytovia KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 19.05  
    Błękitni Stargard Olimpia Elbląg -

35. kolejka

  • 22.05  
    Górnik Polkowice Wigry Suwałki -
  • 22.05  
    Olimpia Elbląg KS SKRA Częstochowa -
  • 22.05  
    Olimpia Grudziądz WKS Śląsk Wrocław II -
  • 22.05  
    Pogoń Siedlce KKS 1925 Kalisz -
  • 22.05  
    Znicz Pruszków RKS Garbarnia Kraków -
  • 22.05  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 22.05  
    KKS Lech Poznań II Motor Lublin -
  • 22.05  
    GKS Katowice MKS Bytovia -
  • 22.05  
    Sokół Ostróda Stal Rzeszów -

36. kolejka

  • 29.05  
    Wigry Suwałki Pogoń Siedlce -
  • 29.05  
    MKS Chojniczanka Chojnice GKS Katowice -
  • 29.05  
    Stal Rzeszów KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 -
  • 29.05  
    WKS Śląsk Wrocław II Znicz Pruszków -
  • 29.05  
    RKS Garbarnia Kraków Olimpia Elbląg -
  • 29.05  
    MKS Bytovia KKS Lech Poznań II -
  • 29.05  
    Motor Lublin Górnik Polkowice -
  • 29.05  
    KS SKRA Częstochowa Błękitni Stargard -
  • 29.05  
    KKS 1925 Kalisz Olimpia Grudziądz -

37. kolejka

  • 05.06  
    Znicz Pruszków KKS 1925 Kalisz -
  • 05.06  
    Górnik Polkowice MKS Bytovia -
  • 05.06  
    KS Hutnik Kraków Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010 Sokół Ostróda -
  • 05.06  
    KKS Lech Poznań II MKS Chojniczanka Chojnice -
  • 05.06  
    Olimpia Elbląg WKS Śląsk Wrocław II -
  • 05.06  
    GKS Katowice Stal Rzeszów -
  • 05.06  
    Olimpia Grudziądz Wigry Suwałki -
  • 05.06  
    Błękitni Stargard RKS Garbarnia Kraków -
  • 05.06  
    Pogoń Siedlce Motor Lublin -

38. kolejka

  • 12.06  
    Motor Lublin Olimpia Grudziądz -
  • 12.06  
    Wigry Suwałki Znicz Pruszków -
  • 12.06  
    Stal Rzeszów KKS Lech Poznań II -
  • 12.06  
    Sokół Ostróda GKS Katowice -
  • 12.06  
    KKS 1925 Kalisz Olimpia Elbląg -
  • 12.06  
    WKS Śląsk Wrocław II Błękitni Stargard -
  • 12.06  
    MKS Bytovia Pogoń Siedlce -
  • 12.06  
    MKS Chojniczanka Chojnice Górnik Polkowice -
  • 12.06  
    RKS Garbarnia Kraków KS SKRA Częstochowa -