Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze - Wyniki na żywo w Interia.pl - 12 kolejka, Ekstraklasa, Polska wyniki live score, piłka nożna na żywo

• (83') S. Żurkowski E. Grendel
  • 15:12 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 12. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze.
  • 15:13 Mecz ten nieoczekiwanie urósł do miana spotkania kolejki. W przypadku zwycięstwa lub remisu Górnik odzyska fotel lidera.
  • 15:16 Jeśli zaś zwycięży Zagłębie - aż trzy drużyny będą miały na koncie 22 punkty, najwięcej w lidze. Będzie to Lech, a także Górnik i Zagłębie.
  • 15:17 W drużynie gospodarzy brakuje kontuzjowanego Filipa Starzyńskiego, niespodzianką jest posadzenie na ławce rezerwowych Alana Czerwińskiego. Na jego pozycji zagra najprawdopodobniej Arkadiusz Woźniak, nominalny napastnik lub skrzydłowy.
  • 15:18 Z kolei w drużynie Górnika brak jakichkolwiek zaskoczeń. Trener Marcin Brosz nie jest zwolennikiem rotacji w składzie i zaufał sprawdzonej "jedenastce".
  • 15:25 Słonecznie w Lubinie, ładna pogoda i atrakcyjny rywal powinny przyciągnąć na stadion niemal komplet fanów.
  • 15:27 Zawodnicy wychodzą na boisko.
  • 15:27 Przywitanie piłkarzy obu drużyn.
  • 15:29 Arbitrem głównym spotkania jest Tomasz Musiał. Jako sędzia VAR - Szymon Marciniak.
  • 15:30 Zagłębie w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrało. Czy dziś Górnik przerwie ich znakomitą passę?
  • 15:31 Wszyscy są już gotowi do rozpoczęcia gry.
  • 15:31 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Zaczynają "Miedziowi"!
  • 2. min Jakub Świerczok marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem!
  • 2. min Miał mnóstwo czasu, ale strzelił prosto w Loskę!
  • 3. min Błąd popełnił Wieteska, ale na szczęście dla gości obyło się bez konsekwencji.
  • 4. min Pierwsza interwencja Polaczka, dobrze poradził sobie ze strzałem rywala.
  • 4. min Pierwszy korner dla Górnika, są groźni zabrzanie po stałych fragmentach.
  • 5. min Źle wyrzucony aut z lewej strony boiska. Piłka dla "Miedziowych".
  • 6. min Guldan powstrzymał Angulo, ale wciąż w natarciu goście.
  • 6. min Kurzawa! Uderzał z woleja, ale jego strzał zablokował Jach.
  • 6. min Bardzo dobry początek tego spotkania!
  • 7. min Na początku przed szansą stanął Świerczok, teraz Górnik zdominował rywala.
  • 7. min Tymczasem kolejna kontra Zagłębia.
  • 7. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Bartłomiej Pawłowski
  • 7. min Co za akcja!!!
  • 7. min Fantastyczny kontratak piłkarzy Piotra Stokowca.
  • 8. min Jagiełło ze Świerczokiem kilkoma podaniami rozmontowali defensywę zabrzan, a Pawłowski z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Loski!
  • 9. min Idzie za ciosem Zagłębie. Szarżował Balić, ale od bramki zacznie Loska.
  • 9. min Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Wolsztyński
  • 9. min Próbował wymusić rzut karny napastnik Górnika.
  • 10. min Starł się z Kopaczem w "szesnastce", ale faulowany nie był.
  • 10. min Woźniak założył "siatkę" Kurzawie, ale dobrze asekuruje go Koj.
  • 11. min Bardzo intensywne pierwsze 10 minut spotkania, być może najlepsze w tym sezonie.
  • 13. min Chciał rozciągnąć grę Matuszczyk, lecz nie było nikogo na prawej stronie boiska.
  • 13. min Górnik zamknięty na swojej połowie.
  • 13. min Matuszczyk dośrodkowywał z prawej strony, dośrodkowanie zamknął Balić, ale jego strzał głową nie sprawił problemów Losce.
  • 15. min Dobra zapowiadała się akcja Górnika, lecz...
  • 15. min Na spalonym był Wolsztyński.
  • 16. min Dośrodkowanie Kądziora, ale nikogo nie ma w polu karnym.
  • 17. min Stara się przejąć inicjatywę Górnik, lecz brakuje dokładności pomocnikom zabrzańskiej ekipy.
  • 18. min Strata Koja, kontratak gospodarzy.
  • 18. min Przerzut do Jagiełły nie był jednak udany.
  • 19. min Znów przewraca się Wolsztyński, ale gwizdek sędziego milczy.
  • 19. min Suarez wybija piłkę na rzut rożny.
  • 19. min Nie odnosi z niego żadnego pożytku Zagłębie.
  • 20. min Faul w środkowej strefie.
  • 21. min Znów dobrze rozegrało piłkę Zagłębie, zabrakło tylko dokładnego podania Jagiełły.
  • 22. min Bolesne zderzenie Kurzawy z Baliciem.
  • 22. min Obaj leżą na boisku, potrzebna jest pomoc medyczna.
  • 22. min Żółtą kartkę otrzymuje Sasza Balić
  • 22. min Sędzia uznał, że to on atakował spóźnionym wślizgiem.
  • 23. min Wygląda na to, że całe szczęście nikomu nic się nie stało.
  • 23. min Kurzawa dośrodkowuje z wolnego, głową uderza Suarez - nad poprzeczką.
  • 24. min Kądzior przejął piłkę w polu karnym rywala, ale dośrodkował tak, że piłka opuściła boisko.
  • 25. min Faul Guldana na Wolsztyńskim.
  • 26. min Było groźnie! Górnik atakował trzech na dwóch, ale Kopacz fantastycznie zablokował rywala.
  • 26. min Kopacz to notabene były zawodnik zespołu z Zabrza.
  • 26. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Michał Koj
  • 27. min Niesamowity jest Górnik po rzutach rożnych!
  • 27. min Kurzawa dośrodkował w pole bramkowe, piłkę głową przedłużył Wolsztyński, a Koj wpakował ją do bramki!
  • 28. min To pierwszy gol stracony przez Zagłębie w pierwszej połowie spotkania w tym sezonie Ekstraklasy.
  • 29. min Świerczok tańczy z piłką.
  • 29. min Jego wrzutka wyłapana przez Loskę.
  • 29. min Naprawdę dobrze ogląda się pierwsze pół godziny gry! Dużo szybkiej gry i naprawdę sporo jakości w obu ekipach.
  • 30. min Zarówno jedni, jak i drudzy chcą dziś pokazać jak najlepszy futbol.
  • 30. min Dośrodkowanie Balicia - czy Suarez przyjął piłkę ręką?
  • 31. min Sędzia uznał, że nie.
  • 32. min Sędzia Musiał rozmawia z Szymonem Marciniakiem, obsługującym system VAR.
  • 33. min "Gramy dalej!" uznał arbiter i ma rację. Nie ma mowy, by Jach faulował rywala.
  • 34. min Rozważał sędzia podyktowanie rzutu karnego dla Górnika, ale słusznie zrezygnował z tego pomysłu.
  • 36. min Rzut z autu dla Zagłębia na wysokości pola karnego.
  • 38. min Trochę siadło tempo spotkania - dużo fauli i dyskusji z arbitrem.
  • 39. min Kądzior przewraca się w polu karnym, ale sędzia uznał, że nie był faulowany przez Jacha.
  • 39. min Za podobną symulację kartką ukarany został Wolsztyński.
  • 39. min Brzydki faul Matuszczyka na Żurkowskim.
  • 41. min Kądzior dośrodkowuje wprost na głowę Kopacza. Zapomniał, że nie są już kompanami z drużyny?
  • 42. min Dobra akcja Pawłowskiego, ale wrzutka zbyt głęboka.
  • 42. min Przy piłce jednak wciąż Zagłębie.
  • 42. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jakub Świerczok
  • 42. min Na raty, ale trafia do bramki!
  • 43. min Pierwszy strzał Świerczoka został zablokowany, po chwili uderzał ponownie po wrzutce Balicia - ten strzał sparował Loska, lecz przy dobitce z najbliższej odległości był już bezradny.
  • 44. min Wolsztyński chciał szybko odpowiedzieć, ale jego uderzenie broni Polaczek.
  • 45. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Angulo.
  • 45. min Mało widoczny najlepszy snajper naszej ligi.
  • 45. min Jagiełło otrzymał świetne podanie, ale był na spalonym.
  • 46. min Faulował Jagiełło przed polem karnym, będzie szansa dla zabrzan.
  • 47. min Nieprawdopodobne!
  • 47. min Kurzawa dośrodkowuje, Matuszek strzela głową.
  • 47. min Niemal każdy stały fragment zamieniany jest na bramkę!
  • 47. min To już dziesiąta asysta Kurzawy w tym sezonie!
  • 48. min Sędzia Musiał znów używa systemu VAR.
  • 48. min Gol dla Górnika nie został uznany!
  • 50. min Arbiter uznał, że Matuszek był na spalonym w momencie dośrodkowania.
  • 16:20 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 16:20 Koniec niezwykle emocjonującej pierwszej połowy.
  • 16:21 Cztery bramki, w tym trzy uznane, i dwukrotne użycie systemu VAR w meczu na szczycie Ekstraklasy!
  • 16:21 Wracamy już za kilka chwil.
  • 16:34 Piłkarze wracają na boisko.
  • 46. min Bez zmian obie ekipy.
  • 47. min Jagiełło! Dostał dobre podanie, ale uderza nad poprzeczką.
  • 50. min Matuszek w odpowiedzi oddaje groźny strzał.
  • 50. min Polaczek przenosi piłkę nad poprzeczką.
  • 50. min Rożny dla gości.
  • 50. min Kurzawa w narożniku, to zawsze wygląda groźnie.
  • 51. min Strzał gości, ale nad poprzeczką.
  • 53. min Jeszcze jeden korner dla gości.
  • 54. min Znów było groźnie! Najpierw strącił piłkę Suarez, potem minął się z nią Wolsztyński.
  • 54. min Gdyby napastnik Górnika trafił w piłkę, pewnie padłaby bramka.
  • 54. min Suarez ucierpiał w zderzeniu z Kopaczem.
  • 55. min Nieco zbyt mocne prostopadłe podanie do Angulo.
  • 56. min Od początku drugiej połowy w natarciu Górnik.
  • 57. min Piłkarze z Zabrza atakują głównie lewą stroną boiska, starając się wykorzystać braki Woźniaka w defensywie.
  • 58. min Matuszek strzela z dystansu, ale piłka po rykoszecie trafia do Polaczka.
  • 59. min Świerczok pada w polu karnym, sędzia nakazuje grać dalej.
  • 60. min Brzydko sfaulowany Pawłowski.
  • 60. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Koj
  • 61. min Guldan nabił Żurkowskiego, od autu "Miedziowi".
  • 62. min Stanął przed szansą Angulo.
  • 62. min Kądzior znakomicie dograł po ziemi w pole karne, lecz strzał Hiszpana został zablokowany.
  • 63. min Ponownie po kornerze doszedł do piłki Suarez, lecz znów nie trafił w nią czysto.
  • 64. min Zamknięci gospodarze w okolicach własnego pola karnego.
  • 64. min Polaczek z problemami broni uderzenie sprzed pola karnego.
  • 64. min Woźniak jest chyba kontuzjowany.
  • 65. min Pomaga mu fizjoterapeuta.
  • 66. min Schodzi z boiska Filip Jagiełło, a za niego wchodzi Łukasz Janoszka
  • 66. min Opadł z sił w drugiej połowie Jagiełło, podobnie jak całe Zagłębie.
  • 68. min Polaczek piąstkuje piłkę po rzucie rożnym.
  • 69. min Schodzi z boiska Sasza Balić, a za niego wchodzi Jakub Tosik
  • 70. min Angulo strzela po dograniu Żurkowskiego - niecelnie.
  • 71. min Faul na Wolniewiczu.
  • 72. min W drugiej części spotkania Zagłębie nie przypomina już drużyny z pierwszych 45 minut.
  • 73. min Górnik zdominował rywala, lecz "Miedziowi" bronią się skutecznie i szczęśliwie.
  • 73. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jakub Świerczok
  • 73. min Zabójcza kontra!
  • 74. min Świerczok biegł z piłką od połowy boiska, minął Wieteskę i strzałem z 16. metrów tuż przy słupku zdobywa gola!
  • 76. min Schodzi z boiska Damian Kądzior , a za niego wchodzi Marcin Urynowicz
  • 76. min Schodzi z boiska Łukasz Wolsztyński , a za niego wchodzi David Ledecký
  • 76. min Podwójna zmiana w drużynie Górnika.
  • 77. min Pawłowski strzela z rzutu wolnego nad bramką.
  • 80. min Schodzi z boiska Arkadiusz Woźniak, a za niego wchodzi Aleksandar Todorovski
  • 80. min Wzmacnia defensywę trener Stokowiec.
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Suárez García Osorio
  • 82. min To druga kartka w tym meczu za faul na Pawłowskim.
  • 82. min W następnym spotkaniu Suarez będzie pauzował z powodu czwartej żółtej kartki.
  • 83. min Schodzi z boiska Szymon Żurkowski , a za niego wchodzi Erik Grendel
  • 85. min Rzut rożny dla Górnika z lewej strony boiska.
  • 88. min Rozpaczliwie próbuje zmniejszyć straty Górnik.
  • 89. min Jeszcze jeden korner dla zabrzan.
  • 92. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mateusz Wieteska
  • 92. min Kolejna bramka po stałym fragmencie gry!
  • 93. min Żółtą kartkę otrzymuje Martin Polaczek
  • 17:25 Końcowy gwizdek sędziego
  • 17:26 Zagłębie pozostaje niepokonane na własnym stadionie!
  • 17:26 Co za emocjonujące spotkanie!
  • 17:29 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne!