• (72') M. Kosztal P. Małecki
  • (65') D. Antolić W. Remy
  • (69') C. Pasquato S.Szymański
  • (79') K. Hämäläinen Ł. Broź
  • 17:50 Witamy i zapraszamy na relację z meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa. To największy hit tej kolejki Lotto Ekstraklasy!
  • 17:52 Wisła i Legia spotykały się dotychczas 153 razy w ligowych pojedynkach. „Biała Gwiazda” ma więcej zwycięstw na koncie – 57, warszawianie wygrywali 55-krotnie. 41 razy padał remis. Bilans bramkowy jest lepszy dla Legii (214 – 200)
  • 17:53 Wisła nie potrafi wygrać z Legią u siebie w rozgrywkach Ekstraklasy od października 2013 roku. Czy dzisiaj się uda?
  • 17:53 Przed meczem w Krakowie są ciekawe również inne statystyki ze spotkań między Wisłą i Legią. Warszawianie mogą pochwalić się czterema kolejnymi pojedynkami bez straty gola pod Wawelem. Krakowianie z kolei zanotowali czyste konto podczas sześciu ostatnich zwycięstw nad Legią.
  • 17:54 Ostatni mecz między tymi drużynami zakończył się wyraźnym zwycięstwem Wisły na stadionie przy Łazienkowskiej (2-0), pierwszym po niemal ośmioletniej przerwie na terenie Legii.
  • 17:54 - Drugi mecz z tym samym zespołem jest z reguły trudniejszy – mówi przed niedzielnym spotkaniem trener Wisły Joan Carrillo. – Legia przeszła na ustawienie 1-4-2-3-1, musimy wziąć to pod uwagę.
  • 17:57 Wisła zagra bez kontuzjowanych już wcześniej Głowackiego, Sadloka, Bashy i Gonzaleza oraz pauzujących za kartki Lloncha i Bartkowskiego. Tym razem trener postawił na jedenastkę: Cuesta – Palczicz, Wasilewski, Velez, Arsenić – Mitrović, Cywka, Brlek – Halilović, Carlitos, Imaz. Na ławce rezerwowych pozostają m.in. Paweł Brożek, Boguski i Małecki.
  • 17:58 Dla nowego trenera Legii Deana Klafuricia to pierwszy ligowy mecz po zwolnieniu w ubiegłym tygodniu Romeo Jozaka. W środę warszawianie wygrali już pod wodzą Chorwata spotkanie w półfinale Pucharu Polski, pokonując w dramatycznych okolicznościach, w ostatniej minucie Górnika Zabrze (2-1).
  • 17:58 Legia przyjechała do Krakowa bez kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego, byłego gracza Wisły.
  • 17:58 Trener Klafurić postawił na jedenastkę: Malarz – Veszović, Astiz, Pazdan, Hlouszek – Philipps, Antolić – Kucharczyk, Pasquato, Hamalainen – Niezgoda.
  • 17:58 Na trybunach spodziewanych jest nawet 25 tysięcy widzów.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz
  • 3. min Pierwszy faul Philippsa na Arseniciu
  • 5. min W klasyku Ekstraklasy jest na boisku jedynie sześciu Polaków, dwóch w Wiśle i czterech w Legii
  • 6. min Dobry rajd prawą stroną Veszovicia, ale Cuesta pewnie łapie piłkę
  • 9. min Schodzi z boiska Matej Palczicz, a za niego wchodzi Martin Kosztal
  • 10. min Trener Wisły jest zmuszony dokonać zmiany w składzie już na początku meczu, bo Palczicz nie był w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji
  • 11. min Na trybunach stadionu przy Reymonta są dzisiaj selekcjoner Adam Nawałka ze swoim asystentem Bogdanem Zającem, a także prezes Legii Dariusz Mioduski
  • 15. min Najlepsza dotychczas okazja dla Wisły. Prostopadłe podanie Arsenicia do Imaza, który w ostatniej chwili został zablokowany. Tylko rzut rożny, z którego nic nie wynika.
  • 17. min Na razie przy Reymonta jest dużo walki, ale przede wszystkim w środku pola
  • 19. min Poprzedni mecz Wisły z Legią, w Warszawie, był popisem Carlitosa. Dzisiaj obrońcy Legii nie pozwalają mu na zbyt wiele, Hiszpan czeka na swoją okazję
  • 23. min Hlouszek dośrodkowuje do Kucharczyka, który strzela z bliska wysoko ponad bramką Cuesty
  • 24. min Od kilku chwil gra toczy się głównie na połowie Wisły. Warszawianie nie pozwalają gospodarzom rozwinąć skrzydeł
  • 25. min Dobre podanie Kucharczyka za plecy obrońców, ale Niezgoda nieczysto trafia w piłkę
  • 28. min Halilović faulowany przez Hlouszka
  • 30. min Po dwóch kwadransach więcej z gry ma Legia, częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi poważniej zagrozić bramce Wisły
  • 35. min Tempo gry jest coraz bardziej letnie
  • 40. min Szybka kontra Legii po przejęciu piłki przez Astiza. Pasquato do Niezgody, ale doświadczony Wasilewski zażegnał niebezpieczeństwo
  • 41. min Kucharczyk strzela w poprzeczkę zza pola karnego! Najlepsza sytuacja dla Legii
  • 42. min Wiele emocji na trybunach wywołało niefortunne uderzenie piłką Philippsa przez Astiza
  • 44. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Cristian Pasquato
  • 46. min To drugi gol Włocha Pasquato w tym sezonie. Po jego mocnym strzale zza pola karnego - niemal z tego samego miejsca, z którego uderzał Kucharczyk - Cuesta nie miał tym razem szans.
  • 46. min Odpowiedź Carlitosa! Ale Malarz broni jego strzał
  • 47. min Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Niezgoda po faulu na Haliloviciu
  • 47. min Po wolnym Carlitosa bliski gola jest Wasilewski, ale Malarz znowu broni!
  • 18:47 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 48. min Faul Arsenicia na Kucharczyku
  • 50. min Szybka, kombinacyjna akcja Wisły, ale Halilović skutecznie zablokowany w polu karnym Legii
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Domagoj Antolić
  • 54. min Wisła wydaje się trochę bardziej ożywiona niż w pierwszej połowie. Dowodem akcja Kosztala z prawej strony, zakończona jednak nieskutecznie - ni to strzałem, ni podaniem.
  • 54. min Pasquato znowu z daleka! Cuesta broni.
  • 55. min Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić po faulu na Kucharczyku
  • 57. min Ładna kombinacja Niezgody z Antoliciem zakończona strzałem tego ostatniego
  • 58. min Bardzo dużo niedokładności w środku pola, po obydwu stronach
  • 61. min Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Niezgoda
  • 62. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jarosław Niezgoda
  • 64. min Sędzia Złotek nie miał wątpliwości, że Niezgoda symulował faul w polu karnym Wisły i dlatego dał mu drugą żółtą kartkę. Legia będzie musiała grać ostatnie pół godziny w dziesiątkę!
  • 65. min Schodzi z boiska Domagoj Antolić , a za niego wchodzi William Remy
  • 67. min Schodzi z boiska Tibor Halilović, a za niego wchodzi Zdenek Ondraszek
  • 68. min Wejście na boisko Remy'ego oznacza, że trener Legii chce wyraźnie wzmocnić defensywę
  • 69. min Schodzi z boiska Cristian Pasquato, a za niego wchodzi Sebastian Szymański
  • 71. min Kosztal leży na murawie opatrywany przez lekarzy
  • 72. min Schodzi z boiska Martin Kosztal, a za niego wchodzi Patryk Małecki
  • 73. min Martin Kosztal nie będzie dobrze wspominał tego meczu. Wszedł na boisko z powodu kontuzji Palcziczia, ale sam również musiał opuścić murawę.
  • 75. min Idealna okazja dla Legii! Po szybkiej kontrze Szymański nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem!
  • 77. min Na boisku wcale nie widać, że Legia gra z jednym zawodnikiem mniej. Wisła niemal całkowicie oddała pole w ostatnich minutach.
  • 78. min Gra toczy się teraz cały czas w okolicach pola karnego gospodarzy, a atakuje nawet obrońca Remy!
  • 79. min Rzut wolny dla Legii, Cuesta pewnie łapie piłkę
  • 79. min Schodzi z boiska Kasper Hämäläinen, a za niego wchodzi Łukasz Broź
  • 81. min Ondraszek domaga się rzutu karnego za to, że został lekko pchnięty przez Brozia, ale sędzia nie daje się przekonać
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje William Remy
  • 84. min Techniczny strzał Kucharczyka, Cuesta nie daje się zaskoczyć
  • 85. min Wisła jeszcze próbuje, ale gra bardzo niedokładnie. Legia skutecznie odpiera ataki.
  • 90. min Żółtą kartkę otrzymuje Francisco Manuel Jimenez Velez
  • 91. min Wisła nie ma pomysłu, jak jeszcze zaatakować Legię
  • 92. min Wolny dla Wisły już w doliczonym czasie gry. Tylko rzut rożny.
  • 94. min Tradycji stało się zadość. Wisła ciągle nie potrafi wygrać z Legią u siebie od 2013 roku!
  • 19:54 Końcowy gwizdek sędziego