• (73') A. Martins M. Rosołek
  • (76') P. Wszołek L. Rocha
  • (57') P. Parzyszek P. Tuszyński
  • (85') P. Sokołowski T. Huk
  • 17:18 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Piast Gliwice.
  • 17:20 W niemal zgodnej opinii obserwatorów będzie to starcie obecnego i przyszego mistrza kraju. Już tylko kataklizm mógłby zagrodzić Legii drogę po triumf w sezonie 2019/20.
  • 17:22 Piast jednak nie zamierza odpuszczać w tym meczu. Przypomnijmy, że wcześniejsze mecze z legionistami gliwiczanie rozstrzygali w tym sezonie na swoją korzyść. U siebie wygrali jesienią 2-0, w gościnie wiosną 2-1.
  • 17:28 Piłkarze wyszli już na murawę!
  • 17:29 Arbitrem głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak.
  • 17:30 Piast Gliwice stracił jak dotąd tylko 29 bramek, Legia - 30. Która ze stron pogorszy dziś swoje statystyki? Czas się przekonać!
  • 17:30 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Przy piłce Legia.
  • 1. min Strata gospodarzy. Piast wznawia grę z autu na swojej połowie.
  • 2. min Dynamiczny rajd Karbownika zapoczątkował kontrę Legii. Akcja została jednak spowolniona.
  • 3. min Atak pozycyjny Legii. Piast zamknięty na własnej połowie.
  • 3. min Spokojnie wymieniali piłkę zawodnicy trenera Vukovicia, ale futbolówka opuściła plac gry.
  • 4. min Niezła akcja Piasta, ale Milewski nie zdołał przyjąć piłki w okolicach pola karnego Legii, po czym dopuścił się przewinienia.
  • 4. min Rzut wolny dla Legii.
  • 5. min Karbownik otrzymał mocne podanie w kierunku chorągiewki... Zbyt mocne! Z trudem opanował piłkę, którą szybko stracił.
  • 5. min Aktywny jest jednak w tych pierwszych minutach młody legionista. Za to należy mu się pochwała!
  • 7. min W ciągu kilkunastu sekund Legia zdążyła oddać piłkę rywalom, odzyskać ją i ponownie stracić. W roli głównej - Wszołek.
  • 8. min Próba zaczepnej akcji Piasta... Milewski jednak niedokładnie zagrywał górą do Kirkeskova na lewą flankę. Piłkę przejął Jędrzejczyk.
  • 8. min Korun świetnie zablokował próbę prostopadłego podania w wykonaniu Karbownika. Nie dał sobie "założyć siatki".
  • 9. min Przenosimy się pod drugie pole karne! Parzyszek zagrywał do Feliksa, lecz nie zrozumiał się z partnerem, podając za jego plecy.
  • 10. min Wszołek dośrodkował z prawej flanki. Czerwiński był jednak na posterunku i udanie główkował.
  • 10. min Faul! Fatalny upadek Sokołowskiego w starciu z Martinsem.
  • 10. min Zawodnik Piasta w pojedynku o górną piłkę zderzył się z rywalem, przekręcił w powietrzu i upadł karkiem na murawę!
  • 11. min Przerwa w grze. Teraz do akcji ruszył sztab medyczny aktualnego mistrza Polski.
  • 12. min Podniósł się już z murawy Sokołowski i udaje się w stronę linii bocznej.
  • 13. min Obie ekipy grają już w komplecie!
  • 15. min Jędrzejczyk starł się we własnym polu karnym z rywalem, który upadł, lecz skutecznie interweniował.
  • 17. min Hataley niedokładnie zagrywał na lewą flankę w kierunku Kirkeskova. Legia wznowi grę z autu na własnej połowie.
  • 18. min Genialna akcja indywidualna Luquinhasa! Zatrzymał go dopiero Plach, świetnie broniąc jego uderzenie!
  • 19. min Brazylijczyk mijał rywali niczym pachołki, schodząc z lewego skrzydła do środka. Zasłużył na oklaski, podobnie jak golkiper Piasta! Oby więcej takich akcji po obu stronach boiska!
  • 19. min Teraz Luquinhas wspiera kolegów pod własną bramką. Faulował Rymaniaka. Rzut wolny dla przyjezdnych.
  • 20. min Świetna akcja zespołowa Piasta! Kończył ją Kirkeskov, ale przestrzelił!
  • 21. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 22. min Hateley zbyt nisko dośrodkował piłkę z narożnika boiska. Już pierwszy rywal wybił ją głową.
  • 23. min Jeszcze Czerwiński oddał strzał głową. Piłka jednak przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki, patrząc z perspektywy Majeckiego, dla którego jest to mecz pożegnalny w barwach Legii.
  • 25. min Kirkeskov zderzył się głową z Wszołkiem. Nie było tam jednak faulu. Aut dla Legii.
  • 26. min Obiecującą akcję Legii przerwało niedokładne podanie zwrotne Wszołka do Luquinhasa, który wcześniej świetnie przejął piłkę w środku pola.
  • 27. min Defensorzy Piasta niespiesznie rozgrywają piłkę. Z trybun słychać gwizdy.
  • 27. min To chyba najdłuższa dotychczas akcja w wykonaniu Piasta. Podopieczni trenera Fornalika nie zdołali jednak oddać strzału.
  • 29. min Luquinhas podał prostopadle do Gwilii, ten zagrał "z klepki" na lewo do Pekharta. Zrobił to jednak zbyt mocno. Czerwiński tylko "odprowadził" piłkę za linię końcową.
  • 29. min Wszołek faulował Kirkeskova na wysokości linii środkowej, choć to on upadł na kolana.
  • 34. min Kapitalne miękkie zagranie Antolicia do Jędrzejczyka w pole karne Piasta! Kapitan Legii próbował jeszcze zgrać piłkę do Pekharta, ale zabrakło mu dokładności. Nie była to łatwa sytuacja, trzeba przyznać, choć cała akcja mogła się podobać.
  • 34. min Legioniści wywalczyli rzut rożny.
  • 35. min Czerwiński oddalił zagrożenie, przynajmniej chwilowo. Legia znów w ataku.
  • 35. min Kolejna centra, tym razem dobrze we własnym polu karnym zachował się Parzyszek.
  • 36. min Jędrzejczyk pomknął prawym skrzydłem, był już niepilnowany, lecz piłka uciekła mu poza boisko.
  • 38. min Legia w kolejnym ataku pozycyjnym. Zbyt wolno rozgrywali jednak piłkę, by zaskoczyć defensywę Piasta.
  • 38. min Kontra! Felix ruszył sam na kilku przeciwników. Powstrzymał go jednak Wieteska.
  • 41. min Nieudana akcja Legii. Plach wznawia grę z piątego metra.
  • 41. min Rymaniak ucierpiał w starciu z Wieteską.
  • 42. min Przerwa w grze. Piłkarze piją wodę, a sztab medyczny Piasta opatruje Rymaniaka.
  • 45. min Felix ruszył z piłką, lecz świetnie wrócił za nim Antolić.
  • 45. min Legia mogła mocno zamknąć tę połowę! Gwilia miał świetną pozycję do strzału sprzed pola karnego! Uderzył technicznie, ale znacznie się pomylił.
  • 46. min Sędzia doliczył trzy minuty.
  • 47. min Żółtą kartkę otrzymuje Paweł Wszołek.
  • 48. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 49. min Zamieszanie w polu karnym!
  • 49. min Strzał na bramkę Majeckiego - broni golkiper Legii!
  • 18:19 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 18:20 Legia zagrała w pierwszej połowie naprawdę solidnie, ale w postawie gospodarzy brakowało konkretów i błysku, poza jedna genialną akcją indywidualną Luquinhasa.
  • 18:21 Piast natomiast zwarł szyki obronne, broniąc dostępu do swojej bramki i szukał okazji w kontratakach.
  • 18:21 Do przerwy 0-0. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się! Zostańcie z nami!
  • 50. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 46. min Wygląda na to, że obie ekipy rozpoczną tę drugą połowę bez zmian personalnych.
  • 47. min Wszołek pomknął prawą flanką i... wywalczył rzut rożny. Jego dośrodkowanie skutecznie zablokował Kirkeskov.
  • 47. min Piast oddalił zagrożenie z własnej "szesnastki".
  • 48. min Nerwowo pod bramką Legii. Karbownik niedokładnie zagrywał do Majeckiego. Korner dla przyjezdnych.
  • 53. min Martins z dystansu... przestrzelił jednak.
  • 54. min Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak.
  • 54. min Faulował Luquinhasa który z łatwością go ograł i zaczynał uciekać.
  • 54. min Rymaniak nie wystąpi więc w kolejnym spotkaniu.
  • 55. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak.
  • 56. min Defensor Piasta znów zatrzymywał Luquinhasa. Ciągnął go za koszulkę, lecz potem Brazylijczyk upadł już bez kontaktu... Piast dokończy jedna ten mecz w osłabieniu.
  • 57. min Schodzi z boiska Piotr Parzyszek , a za niego wchodzi Patryk Tuszyński.
  • 58. min Sędzia odgwizdał rzut karny dla Piasta!
  • 58. min Milewski upadł po starciu z Wszołkiem.
  • 59. min Skrzydłowy gospodarz zahaczył biegnącego Milewskiego.
  • 59. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest . Jorge Felix.
  • 61. min Felix zwiódł Majeckiego! Uderzył w prawą stronę, Majecki wybrał drugi róg bramki!
  • 61. min Legia rusza do ataku! Czy zdoła odpowiedzieć?
  • 62. min Schodzi z boiska Igor Lewczuk, a za niego wchodzi Mateusz Cholewiak.
  • 63. min Wszołek centrował z prawej flanki, jeden z rywali podbił piłkę, po czym pewnie złapał ją Plach! Brawa za tę interwencję!
  • 66. min Cholewiak dryblował w narożniku boiska. Nie wywalczył jednak piłki. Aut dla Piasta.
  • 66. min Legia wciąż zbyt wolno rozgrywa piłkę, by zaskoczyć szczelną defensywę Piasta.
  • 67. min Niedokładne podanie Wszołka do Cholewiaka. Ten drugi faulował potem Kirkeskova.
  • 69. min Faul Sokołowskiego na Antoliciu. Legia szybko wznowiła grę.
  • 71. min Wszołek, dobra centra na głowa Pekharta, ten jednak przestrzelił.
  • 72. min Kolejne dośrodkowanie do Pekharta! Tym razem z lewej strony w wykonaniu Karbownika! Napastnik Legii ponownie jednak nie trafił w światło bramki!
  • 73. min Schodzi z boiska Andre Renato Soares Martins, a za niego wchodzi Maciej Rosołek.
  • 73. min Żółtą kartkę otrzymuje Walerian Gwilia.
  • 74. min Gwilia nie zdołał cofnąć nóg, robiąc wślizg. Ucierpiał Felix.
  • 74. min Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.
  • 76. min Schodzi z boiska Paweł Wszołek, a za niego wchodzi Luis Rocha.
  • 77. min Przesunięty na prawą stronę defensywy Karbownik szukał dryblingu na granicy pola karnego Piasta. Powstrzymał go jednak Sokołowski.
  • 77. min Lewym obrońcą w drużynie Legii jest teraz Rocha.
  • 78. min Szansa dla Legii! Rosołek zagrywał do Pekharta, ten nie trafił jednak w piłkę!
  • 78. min Znów strzela Pekhart! Broni Plach!
  • 78. min To Rocha jednak zagrywał to Pekharta! Niewiele brakło do szczęścia!
  • 78. min Rocha znów rusza do przodu!
  • 78. min Antolić stracił piłkę.
  • 79. min Czy Piast dowiezie prowadzenie do końcowego gwizdka? Trwa napór Legii!
  • 79. min Wieteska podał w pole karne do Luquinhasa... Kirkeskov świetnie interweniował!
  • 79. min Do spółki z Czerwińskim.
  • 80. min Potem Piast wywalczył rzut wolny przy linii bocznej. Czas leci, zegar tyka...
  • 81. min Rosołek odpuścił walkę o piłkę na prawym skrzydle. Najprawdopodobniej uważał, że był na pozycji spalonej.
  • 82. min Milewski ruszał z kontrą, zatrzymali go rywale. Zdaniem sędziego zgodnie z przepisami.
  • 82. min Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Wieteska.
  • 83. min Defensor Legii powalił pędzącego skrzydłem Tuszyńskiego.
  • 84. min Piast zamknięty we własnym polu karnym!
  • 85. min Karbownik dośrodkował na głowę Rosołka, ten uderzył! Plach obronił strzał, lecz piłkę złapał dopiero po chwili, gdy ta była już w bramce!
  • 85. min VAR i gol! Legia wyrównała!
  • 84. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Maciej Rosołek.
  • 85. min Schodzi z boiska Patryk Sokołowski , a za niego wchodzi Tomáš Huk.
  • 87. min Legia rusza po pełną pulę!
  • 87. min Stracili jednak gospodarze piłkę na prawym skrzydle.
  • 88. min Rzut wolny dla Piasta. Cholewiak i Wieteska wzięli go w kleszcze. Wieteska wykonał także ruch ręką, uderzając Tuszyńskiego. Nie ma jednak kartonika.
  • 89. min Gwilia strzela z dystansu! Plach z trudnością go obronił, odbijając piłkę przed siebie!
  • 89. min Odpowiedź Piasta! Tuszyński przegrał jednak pojedynek na prawym skrzydle!
  • 90. min Sędzia doliczył cztery minuty.
  • 90. min Karbownik zagrał piłkę ręką w polu karnym Piasta. Tymczasem Czerwiński boryka się ze skurczami w łydce.
  • 92. min Zamieszanie w polu karnym Piasta. Rosołek strzela - został zablokowany!
  • 92. min Luquinhas faulował, atakując Konczkowskiego nakładką.
  • 94. min Przed nami ostatnia minuta spotkania!
  • 19:25 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 19:27 Po dość spokojnej pierwszej połowie, w drugiej działo się już wiele!
  • 19:27 Tuż po tym, jak Rymaniak obejrzał czerwoną kartkę, Piast zdobył gola z rzutu karnego! Legia jednak zdołała wyrównać po golu, który został uznany po interwencji systemu VAR!
  • 19:28 Piast musi szanować ten remis, Legia także nie ma powodów do narzekania. Po 33. seriach gier jej przewaga nad gliwiczanami wynosi 11 punktów.
  • 19:28 Dziękujemy za uwagę!