• (93') P. Lipski L. Zwoliński
  • (59') T. Klups R. Borkala
  • (66') P. Sokołowski T. Hateley
  • (73') Tiago Alves K. Vida
  • 17:48 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Lechia Gdańsk - Piast Gliwice!
  • 17:50 Obie ekipy mierzyły się ze sobą w tym sezonie już dwukrotnie. W obu przypadkach triumfowała Lechia.
  • 17:51 W Gliwicach podopieczni Piotra Stokowca wygrali 2-1, a przed własną publicznością 1-0.
  • 17:51 Piast przystępuje do tego spotkania podbudowany ligową wygraną z Legią Warszawa 2-1. Gdańszczanie natomiast, po szalonym meczu, zremisowali w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin 4-4.
  • 17:53 Arbitrem głównym tego spotkania będzie Krzysztof Jakubik.
  • 17:57 Piłkarze wychodzą na murawę!
  • 17:58 Przypomnijmy, że ze względu na koronawirusa, mecz rozgrywany jest przy pustych trybunach.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Przy piłce Piast.
  • 2. min Piłkarze Lechii przechwycili piłkę i spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.
  • 3. min Pierwsza szansa Piasta! Klupś zagrał w polu karnym do Tuszyńskiego, który po przyjęciu oddał strzał!
  • 3. min Miał trochę miejsca, ale znacząco chybił.
  • 4. min Aut dla Lechii w okolicach pola karnego Piasta.
  • 4. min Arbiter odgwizdał spalonego. Grę wznowią mistrzowie Polski.
  • 7. min Nalepa faulował Tuszyńskiego podczas pojedynku o górną piłkę.
  • 8. min Kolejne przewinienie. Tym razem Malocza powalił wślizgiem Alvesa.
  • 9. min Lipski trafia w poprzeczkę!!!
  • 9. min Świetna była ta akcja Lechii!
  • 9. min Po odbiorze w środku pola, gdańszczanie kilkoma podaniami przenieśli się pod pole karne Piasta.
  • 10. min Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Lipski uderzał głową i był bliski szczęścia - obił poprzeczkę!
  • 10. min Lechia znów w ataku!
  • 11. min Mihalik przebiegł wzdłuż połowy pola karnego i oddał strzał - broni Szmatuła!
  • 11. min Odpowiedź Piasta - Alves przedarł się lewą flanką w pole karne, ale niecelnie centrował.
  • 12. min Mladenović dośrodkował z lewej strony, Kirkeskov interweniował głową we własnym polu karnym. Korner dla gospodarzy.
  • 13. min Skutecznie obronił się Piast, choć piłka dwukrotnie była zagrywana w pole karne.
  • 15. min Ze Gomes szukał szczęścia z dystansu, ale uderzył lekko i niecelnie.
  • 16. min Mihalik zagrywał prostopadle do Flavio, ale Portugalczyk nie ruszył nawet do piłki.
  • 16. min Centra Fili, wybijają piłkę obrońcy, ale Lechia utrzymuje się przy piłce.
  • 17. min Piękne, techniczne uderzenie Nalepy!
  • 17. min Stoper próbował zaskoczyć Szmatułę strzałem głową sprzed pola karnego. Uderzył celnie w okienko, ale golkiper Piasta sparował piłkę nad poprzeczką.
  • 19. min Piast rozgrywał piłkę na swojej połowie. Lechia zaatakowała rywala wysokim, acz nieskutecznym pressingiem.
  • 21. min Alves z piłką w polu karnym! Podciął ją w kierunku dalszego słupka, ale nie trafił w światło bramki, a nie było tam jego partnerów.
  • 24. min Flavio przebywa poza murawą, miał problemy z obuwiem.
  • 25. min Piłkarze Piasta domagali się rzutu wolnego po domniemanym faulu na Sokołowskim, ale gwizdek arbitra milczy.
  • 25. min Rzut rożny dla gliwiczan.
  • 25. min Alemerović złapał piłkę i momentalnie wybił ją daleko w kierunku Ze Gomesa.
  • 25. min Kirkeskov zdołał jednak uprzedzić rywala, zagrywając głową do swojego bramkarza.
  • 26. min Mihalik znów zdecydował się na indywidualną akcję, ale stracił piłkę.
  • 28. min Niedokładne podanie Ze Gomesa, Czerwiński przejął piłkę.
  • 30. min Mladenović podłączył się do akcji ofensywnej! Zbiegł z lewej flanki do środka i zagrywał w pole karne, ale Czerwiński ponownie był na posterunku.
  • 32. min Piast po przejęciu ruszył do kontry. Rymaniak wdał się w drybling, wbiegając w pole karne, ale jego strzał został zblokowany. Poza tym sędzia odgwizdał spalonego.
  • 33. min Kirkeskov zagrał przed pole karne do Tuszyńskiego. Snajper Piasta uderzył, ale zrobił to niecelnie, tak jak w pierwszych minutach meczu.
  • 35. min Niezła akcja Lechii! Ze Gomes uruchomił Paixao, ale Szmatuła uprzedził pędzącego w stronę piłki Portugalczyka.
  • 36. min Alves zagrał zewnętrzną częścią stopy w pole karne Lechii. Obrońcy byli jednak na posterunku.
  • 37. min Ponownie Alves! Zawodnik Piasta uderzył efektownie z powietrza, piłka odbiła się od murawy i sprawiła nieco problemów Alomeroviciovi, ale złapał futbolówkę.
  • 38. min Świetne dośrodkowanie aktywnego w pierwszej połowie Mihalika!
  • 38. min Mladenović znajdował się w polu karnym sam, bez krycia!
  • 38. min Fantastycznie złożył się do strzału, uderzył z powietrza po ziemi, wyprowadzając Lechię na prowadzenie!
  • 39. min Nie ma jednak gola!
  • 39. min Sędzia odgwizdał spalonego!
  • 41. min Trafienie Mladenovicia nie zostało więc uznane.
  • 41. min Kolejny strzał Nalepy! Znów broni Szmatuła!
  • 44. min Mladenović z dystansu. Nie była to jednak najlepsza próba. Broni Szmatuła.
  • 45. min Składna akcja Lechii! Tobers wymienił piłkę z Tobersem, Mihalik podał w pole karne... Paixao był o krok, by trącić piłkę i wpakować ją do siatki!
  • 45. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 46. min Sokołowski niecelnie uderzył sprzed pola karnego.
  • 46. min Sędzia doliczył minutę.
  • 18:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 18:47 Do przerwy mamy więc 0-0, choć to Lechia była w pierwszej połowie stroną dominującą.
  • 18:47 Zdobyła nawet bramkę, która jednak została anulowana, bo na spalonym był Mihalik.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 47. min Lechia spokojnie rozgrywa piłkę.
  • 48. min Sokołowski faulował Paixao w środku pola.
  • 49. min Piast ruszył z kontrą. Dośrodkowanie Kirkeskova zostało jednak zblokowane, podobnie jak uderzenie Jodłowca z dystansu.
  • 49. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 51. min Lechia w ataku pozycyjnym.
  • 51. min Kolejna obiecująca kontra Piasta! Tym razem Alves pomknął lewą stroną i uderzył, ale został ofiarnie zblokowany.
  • 52. min Rzut rożny dla przyjezdnych.
  • 52. min Paixao popracował we własnym polu karnym. Kolejny korner Piasta.
  • 52. min Ależ szansa dla Piasta!
  • 53. min Tuszyński trafia w poprzeczkę!!!
  • 53. min Snajper Piasta huknął w woleja, trafił jeszcze w plecy Nalepy i obił obramowanie bramki!
  • 53. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 55. min Aut dla Lechii w środkowej strefie boiska.
  • 56. min Lechia rozgrywa teraz piłkę na połowie Piasta.
  • 56. min Mistrzowie Polski dobrze się jednak bronią.
  • 57. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Ze Gomes.
  • 58. min Mladenović dośrodkował w pole karne, Mihalik zgrał bez przyjęcia do Ze Gomesa, a ten mimo bliskiej obecności obrońcy wpakował piłkę do siatki!
  • 59. min Schodzi z boiska Tymoteusz Klups , a za niego wchodzi Remigiusz Borkala.
  • 61. min Pias szuka wyrównania! Borkała mógł zaliczyć "wejście smoka"!
  • 62. min Jego strzał z bliskiej odległości świetnie obronił jednak Alomerović.
  • 64. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Flavio Paixao!
  • 65. min Fatalna strata Borkały. Paixao wziął mu piłkę, podbiegł do linii pola karnego i wewnętrzną częścią stopy posłał piłkę tuż przy słupku!
  • 66. min Schodzi z boiska Patryk Sokołowski , a za niego wchodzi Tom Hateley.
  • 68. min Alves zacentrował z lewej strony, ale obrońcy byli na posterunku.
  • 69. min Kolejna próba Paixao z dystansu! Tym razem jednak znacznie przestrzelił.
  • 70. min Schodzi z boiska Jaroslav Mihalik, a za niego wchodzi Conrado Buchanelli Holz.
  • 72. min Rzut rożny dla Piasta.
  • 73. min Schodzi z boiska Ze Gomes, a za niego wchodzi Maciej Gajos.
  • 73. min Schodzi z boiska Tiago Alexandre Alves , a za niego wchodzi Kristopher Vida.
  • 76. min Piłkarze Lechii bez pośpiechu wymieniają podania w środku pola.
  • 77. min Rymaniak faulował Conrado w okolicy własnego pola karnego.
  • 77. min Lipski dośrodkował w pole karne, ale Tuszyński skutecznie wybił piłkę głową.
  • 81. min Rzut rożny dla Lechii.
  • 83. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kristopher Vida.
  • 84. min Świetnie zachował się Mokwa, zagrywając podeszwą to Tuszyńskiego. Ten podał do Vidy, trafiając jeszcze w nogę obrońcy i mamy 2-1!
  • 84. min Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak.
  • 87. min Piast rusza do ataku, wciąż wierząc w wyrównanie.
  • 90. min Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Gajos.
  • 91. min Sędzia doliczył trzy minuty.
  • 93. min Schodzi z boiska Patryk Lipski, a za niego wchodzi Łukasz Zwoliński.
  • 19:52 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 19:52 Lechia pokonała Piasta Gliwice 2-1 i awansowała do półfinału.
  • 19:53 Gdańszczanie dobrze weszli w mecz, w drugiej połowie uzyskali dwubramkowe prowadzenie, lecz ostateczni musieli drżeć o wynik.
  • 19:53 Mimo to dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Dziękujemy za uwagę!