Korona Kielce - Wisła Płock - Wyniki na żywo w Interia.pl - 12 kolejka, Ekstraklasa, Polska wyniki live score, piłka nożna na żywo

• (83') N. Varela M. Piątkowski
  • 17:45 Dobry wieczór Państwu! Po reprezentacyjnej przerwie, która przyniosła nam tak wiele radości, wraca Ekstraklasa. Na początek zmagań w 12. kolejce - potyczka Korony z Wisłą Płock.
  • 17:47 "Nafciarze" żałowali, że w rozgrywkach doszło do przerwy, bo w czterech ostatnich meczach zdobyli aż 10 punktów. Tak dobrze grał w analogicznym okresie tylko jeden zespół - Górnik Zabrze.
  • 17:49 Korona, mimo letnich zawirowań, wciąż puka do górnej "ósemki" w ligowej tabeli niewykluczone, że po podziale będzie grała w grupie mistrzowskiej.
  • 17:54 Piłkarze obu zespołów już w tunelu, który prowadzi na murawę Areny Kielc. Za chwilę początek spotkania 12. kolejki Ekstraklasy.
  • 17:56 Drużyny na murawę wyprowadził już sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Czas na przywitanie zawodników, losowanie stron i rozpoczniemy pojedynek w stolicy województwa Świękorzyskiego.
  • 17:58 Losowanie wygrał Sielewski. Wisła wybrała połowę, grę rozpocznie Korona.
  • 18:00 Sędzia Kwiatkowski dał znak. Zaczęli kielczanie!
  • 1. min Pierwsze zagranie w pole karne Kiełpina, ale spokojnie płocczanie.
  • 2. min Strata Merebaszwilego i ruszają gracze Korony!
  • 2. min Dośrodkowanie Krystiana Misia i pewnie chwyta piłkę Kiełpin.
  • 3. min Faul Misia na Michalaku. Będzie szansa dla Wisły Płock.
  • 4. min Furman zacentrował, uderzył Łasicki i znakomicie Gostomski!
  • 4. min Świetne zachował się bramkarz Korony. Tylko korner dla gości.
  • 5. min Rzut rożny dla płocczan. Diaw wybija piłkę poza pole karne Korony.
  • 6. min Wrzutka z lewej strony i okazja dla Kante!
  • 6. min Obok bramki uderza Hiszpan. Niewiele brakowało!
  • 6. min Faul w ataku. Diaw poszkodowany przez Varelę.
  • 8. min Rzut rożny dla Korony. Wrzutka Misia, ale broni się ekipa płocczan.
  • 9. min Zaczęli z impetem "Nafciarze". Ciekawe, jak będzie z kolejnymi minutami.
  • 9. min Wysoko podeszła drużyna Brzęczka. Nie przejmują się jednak pressingiem rywali gospodarze.
  • 10. min Merebaszwili wymienił piłkę z Kante i dośrodkował w pole karne, ale wybronił się zespół Lettieriego.
  • 10. min Reca! Spróbował z dystansu ustawiony na lewej obronie Reca, ale niecelne uderzenie.
  • 11. min Kante! Obok bramki uderzył snajper Wisły Płock po kapitalnej akcji "Nafciarzy".
  • 12. min Faulował Diaw Varelę, ale Urugwajczyk nie kładł się, nie szukał jakichś kartek. Tylko znakomicie, szybko rozpoczął grę, podając do Michalaka.
  • 13. min Walka w środkowej strefie. Od autu goście z Płocka.
  • 15. min Michalak! Znów znakomicie broni Gostomski. Błyskawiczna kontra Wisły Płock i ratuje kielczan bramkarz.
  • 15. min Reca! Dwie szanse z rzędu miał boczny obrońca "Nafciarzy". Dwukrotnie znakomicie interweniował Gostomski.
  • 16. min Gdyby mecze piłkarskie trwały kwadrans - bohaterem dzisiejszego można by ogłosić Macieja Gostomskiego.
  • 16. min Gdyby nie bramkarz Korony, gospodarze mogliby przegrywać różnicą 3-4 bramek.\
  • 18. min Diaw zdaje się faulował jednego z zawodników Wisły Płock, ale nie zareagował arbiter.
  • 20. min Faul Sielewskiego, który przerwał kontrę Korony. Miał szczęście, że nie było kartki.
  • 20. min Wrzutka w pole karne i...
  • 20. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Rymaniak.
  • 21. min Merebaszwili i Reca z lewej strony wymienili piłkę. Ten drugi zagrał do Kante, ale popełnił błąd w przyjęciu Hiszpan.
  • 21. min Miś popędził z kontratakiem, ale jego dośrodkowanie z lewej strony niedokładne.
  • 22. min Żółtą kartkę otrzymuje Damian Szymański, który faulował Cvijanoviciu w środku pola.
  • 23. min Diaw zagrał z rzutu wolnego na prawe skrzydło, gdzie uderzył Rymaniak, ale wprost w ręce bramkarza.
  • 24. min Przewaga w statystyce posiadania piłki dla płocczan, ale minimalna - 52-48 procent.
  • 26. min Kante prowadził piłkę na połowie Korony, ale stracił ją daleko przed polem karnym Gostomskiego.
  • 26. min Niepotrzebna strata Żubrowskiego. Zacznie grę "Nafciarzy" Kiełpin.
  • 26. min Kante walczył o piłkę przy linii końcowej, ale nie zdołał jej utrzymać. Gostomski wznowi z piątego metra.
  • 27. min Usadził na ławce Alomerovicia znakomity dzisiejszego wieczoru Gostomski.
  • 28. min Dośrodkowanie Kiełba, ale prosto w koszyczek ułożony z rąk Kiełpina.
  • 29. min Trafienie uznane, ale będzie konsultacja z VAR!
  • 30. min BRAMKA NIEUZNANA. Powtórka pokazuje, że decyzja była prawidłowa.
  • 32. min Ruszają podrażnieni płocczanie. Merebaszwili! Ale wysoko nad bramką przelatuje piłka.
  • 33. min Wracając do sytuacji z nieuznanym golem. Soriano trafił z najbliższej odległości, dobijając strzał Kiełba. Problem w tym, że w chwili, kiedy Kiełb uderzał, Soriano był na pozycji spalonej.
  • 34. min Zirytował się Brzęczek. Ma świadomość trener Wisły Płock, że jego zespół na chwilę stracił kontrolę nad spotkaniem w Kielcach.
  • 35. min Faul na połowie płocczan. Kiełb wznowi grę zespołu Lettieriego.
  • 35. min Fatalne zagranie - podarował piłkę Nico Vareli zawodnik Korony.
  • 36. min Zatrzymał kontratak "Nafciarzy" Miś. Dobre zawody rozgrywa 21-latek.
  • 36. min Kolejny faul w ataku. Varela po raz kolejny nieprzepisowo zaatakował Diawa.
  • 37. min Przyjmował piłkę ręką Kiełb na połowie Wisły Płock. Sędzia przyznał piłkę zespołowi Brzęczka.
  • 38. min 7-1 w strzałach, 3-1 w uderzeniach celnych - to tyle, jeśli chodzi o liczby, w których dominują goście z Mazowsza.
  • 39. min Michalak bardzo ambitnie walczył na własnej połowie. Tylko aut dla kielczan w środkowej strefie.
  • 40. min Dośrodkowanie Diawa zablokowane, ale przy piłce wciąż drużyna Lettieriego.
  • 40. min Sielewski ryzykownie zagrywał głową do własnego bramkarza w "asyście" Kiełba. Zdążył na jego szczęście bramkarz.
  • 42. min Żubrowski! Próba z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.
  • 42. min Jest na trybunach właściciel Korony - Dieter Burdenski, który na pewno nie może być zadowolony z tych pierwszych 45 minut.
  • 44. min Żółtą kartkę otrzymuje Bartłomiej Sielewski, który faulował Soriano.
  • 45. min Będzie okazja z rzutu wolnego!
  • 45. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mateusz Możdżeń
  • 45. min Ależ fatalny błąd Kiełpina. Miał piłkę na rękach bramkarz płocczan i wpuścił piłkę do bramki.
  • 46. min Katastrofa bramkarza "Nafciarzy" tuż przed zejściem do szatni. Doliczył minutę arbiter.
  • 18:46 Kończy pierwszą połowę sędzia Kwiatkowski. Wisła Płock grała, ale to Korona strzeliła gola. W Kielcach gospodarze prowadzą 1-0 po bramce Możdżenia, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza.
  • 19:00 Za moment druga połowa potyczki w Kielcach, gdzie Korona prowadzi z Wisłą Płock 1-0. Liczymy, że na tym nie koniec goli w Świętokrzyskim.
  • 46. min Sędzia dał sygnał i zaczynamy drugie 45 minut pojedynku w Kielcach!
  • 46. min Bez zmian w obu zespołach. Zobaczymy, czy zmieni się obraz gry na boisku.
  • 47. min Wisła Płock była w tej pierwszej części zespołem lepszym i wynik nie odzwierciedla wydarzeń boiskowych.
  • 48. min Miś! Kapitalny rajd defensora Korony, który holował piłkę przez kilkadziesiąt metrów, zabrakło mu dobrego wykończenia - obok bramki.
  • 48. min Stefańczyk zacentrował w pole karne, ale za mocno.
  • 48. min Kontynuuje akcję zespół "Nafciarzy". Dogranie do Kante i niecelna próba zawodnika płocczan.
  • 49. min Nie spieszy się Rymaniakowi, który rozpocznie od autu. Korona ma wynik, a czas działa na jej korzyść.
  • 50. min Wrzutka w pole karne gości i pewny chwyt Kiełpina, który nie popisał się przed zejściem do szatni.
  • 50. min Lubi od czasu do czasu popełnić podobny błąd bramkarz Wisły Płock, ale na ogół prezentuje się solidnie i chętnie stawia na niego Jerzy Brzęczek.
  • 50. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Marcin Cebula.
  • 52. min Michalak zacentrował w pole karne Korony, ale za mocno. Z autu Rymaniak.
  • 52. min Varela szukał rozpaczliwej wrzutki w pełnym biegu, ale nie zdążył przed linią końcową.
  • 53. min Michalak! Znakomicie zwiódł Misia i dograł do Kante, ale temu zabrakło dobrego przyjęcia piłki.
  • 53. min Rzut rożny dla Wisły Płock. Szukał szansy Kante, ale nie zdołał uderzyć.
  • 55. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Nico Varela.
  • 57. min Dośrodkowanie w pole karne Gostomskiego, ale znów bezrobotny bramkarz Korony. Wyręczyli go koledzy z obrony.
  • 57. min Zza linii końcowej wygarnął piłkę Kante. Piłka dla kielczan.
  • 59. min Dośrodkowanie Michalaka i strzał głową Kante. Pewnie broni jednak Gostomski.
  • 60. min Wróciły jednak te celne strzały płocczan. To ważne, jeśli chcą walczyć o punkty piłkarze Brzęczka.
  • 61. min Żółtą kartkę otrzymuje José Kanté Martínez, który faulował Soriano.
  • 62. min To napomnienie oznacza, że Kante nie zagra w kolejnym meczu płocczan.
  • 62. min Za mocna wrzutka w pole karne Kiełpina. Grę rozpocznie bramkarz "Nafciarzy".
  • 63. min Nieporozumienie między Gostomskim i Żubrowskim. Korner dla Wisły Płock.
  • 63. min Rzut rożny dla Wisły Płock. Dośrodkowanie Furmana, strzał Vareli, ale niecelny.
  • 64. min Ruszyła szybkim atakiem Korona. Cebulę zablokował jednak Reca!
  • 65. min Rzut rożny dla Korony. Wrzutka Kiełba, ale spokojnie w defensywie zespół Brzęczka.
  • 65. min 25 minut na gola na wagę remisu mają goście. Na dwa, jeśli chcą wygrać. Korona musi zaś te 25 minut wytrzymać, aby wygrać po raz czwarty z rzędu u siebie.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Igor Łasicki, który faulował w ostatniej akcji.
  • 67. min Schodzi z boiska Goran Cvijanović, a za niego wchodzi Radek Dejmek
  • 67. min Pierwsza zmiana w ekipie z Kielc. Dejmek wchodzi na murawę i od razu otrzymuje opaskę kapitana.
  • 68. min Kante naciskał na Gostomskiego, ale nie popełnił błędu bramkarz Korony.
  • 68. min Gostomski! Znakomicie broni próbę Vareli.
  • 70. min Miś ma jakiś problem po starciu pod własnym polem karnym. Sztab na murawie. Zmiana będzie potrzebna.
  • 70. min Schodzi z boiska Krystian Miś, a za niego wchodzi Łukasz Kosakiewicz
  • 72. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Merebaszwili.
  • 73. min Merebaszwili! Zablokowany strzał Gruzina.
  • 74. min "Nafciarze" przez całą drugą połowę mają inicjatywę, mają sytuacje, ale wciąż przegrywają.
  • 75. min 6 069 widzów na trybunach w Kielcach. Cóż... wróciła Ekstraklasa.
  • 76. min Kosakiewicz popędził lewą stroną, ale nie zdołał zacentrować w pole karne Kiełpina.
  • 77. min Kosakiewicz i jego kolejna próba, ale wybili piłkę gracze Brzęczka.
  • 77. min Schodzi z boiska Elia Soriano, a za niego wchodzi Ivan Jukić
  • 78. min Schodzi z boiska Damian Szymański , a za niego wchodzi Kamil Biliński
  • 78. min Schodzi z boiska Konrad Michalak , a za niego wchodzi Semir Stilić
  • 78. min Posypały się zmiany w obu zespołach. Komplet wykorzystany już przez Gino Lettieriego. Jedną zostawił sobie Brzęczek.
  • 80. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Ivan Jukić
  • 81. min Niesamowita sytuacja! Wrzutka Kiłeba z rzutu rożnego, uderzył Dejmek, a piłkę musnął jeszcze Ivan Jukić i to do niego należy drugie trafienie w tym spotkania.
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Żubrowski
  • 82. min Stefańczyk cierpi na murawie. Być może będzie potrzebna zmiana.
  • 83. min Schodzi z boiska Nico Varela , a za niego wchodzi Mateusz Piątkowski
  • 83. min Inna zmiana w Wiśle Płock. Będzie musiał wytrzymać Stefańczyk do końca.
  • 84. min Dośrodkowanie Kante z prawego skrzydła, ale zdecydowanie za mocne dla kolegów, którzy wbiegali w pole karne.
  • 84. min Żółtą kartkę otrzymuje Jacek Kiełb
  • 85. min Pięć minut oraz to, co doliczy sędzia Kwiatkowski mają goście, aby zdobyć dwie bramki i przedłużyć passę meczów bez porażki.
  • 86. min Kante! Zza pola karnego, ale niecelnie.
  • 88. min Furman spróbował z dystansu, ale niecelnie. Podobnie, jak wcześniej Jose Kante.
  • 89. min Rozpaczliwe są te próby gości, ale i tak należy im się uznanie za walkę pomimo dwóch bramek straty.
  • 90. min Cztery minuty doliczył sędzia Kwiatkowski. Na dwa gole wystarczy - nie takie rzeczy widział świat.
  • 90. min Kiełb! Fantastycznie broni Kiełpin strzał skrzydłowego Korony.
  • 91. min Kante zablokowany z obrębu pola karnego. Ważna interwencja Kante.
  • 93. min Faul Furmana na Kiełbie. Szansa dla kielczan.
  • 94. min Niecelna próba Kiełba.
  • 19:52 Końcowy gwizdek sędziego! Korona wygrywa z Wisłą Płock 2-0 na inaugurację 12. kolejki Ekstraklasy.
  • 19:53 Dziękujemy za uwagę! Miłego wieczoru.