Jagiellonia Białystok - Lech Poznań - Wyniki na żywo w Interia.pl - 12 kolejka, Ekstraklasa, Polska wyniki live score, piłka nożna na żywo

• (84') D. Jevtić A. Tetteh
  • 20:17 Dobry wieczór Państwu! Czas na drugie piątkowe spotkanie 12. kolejki Ekstraklasy. Zapraszamy do Białegostoku na, nie bójmy się tego słowa, hit tej serii gier i potyczkę Jagiellonii z Lechem Poznań.
  • 20:26 Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Za chwilę część oficjalna, a potem już wielkie granie na szczycie ekstraklasowej tabeli.
  • 20:28 Szymon Marciniak z Płocka, nasz eksportowy arbiter, jako główny sędzia poprowadzi mecz Jagiellonii z Lechem.
  • 20:30 Sędzia Marciniak zagwizdał, a lechici rozpoczęli mecz w Białymstoku!
  • 2. min Pressing zawodników Bjelicy, który dzisiaj jest na trybunach, ale na razie bez efektów.
  • 3. min Sporo chaosu na początku spotkania w Białymstoku.
  • 5. min Szybka akcja Lecha. Wrzutka Gumnego zablokowana.
  • 5. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Mihai Radut.
  • 6. min Sheridan otrzymał kapitalne podanie piętą na skrzydle od Novikovasa, ale potem zabrakło Irlandczykowi wsparcia.
  • 8. min "Jaga" w natarciu lewą stroną, ale czujny był Robert Gumny przy Fiodorze Czernychu.
  • 9. min Barkroth naciskał na rywali, ale znakomicie poradzili sobie piłkarze Mamrota.
  • 9. min Dośrodkowanie Tomasika w kierunku Sheridana, ale znakomicie chwycił piłkę Putnocky.
  • 10. min Nicki Bille Nielsen walczył o piłkę ze stoperami Jagiellonii. Czujność zachowali jednak gospodarze.
  • 11. min Faul Jevticia na Novikovasie.
  • 11. min Będzie szansa dla białostoczan.
  • 12. min Dośrodkowanie Novikovasa, ale bardzo dobrze w obronie piłkarze Lecha Poznań.
  • 14. min Zacentrował w kierunku Grzyba Tomasik, ale znakomicie interweniował Kostewycz.
  • 15. min Czernych! Uderzył z obrębu pola karnego, ale wprost w Putnockiego.
  • 16. min Warto podkreślić jednak akcję Gutiego, który, grając jako stoper, zapędził się pod pole karne i obsłużył podaniem Litwina.
  • 17. min Kelemen! Ależ interwencja bramkarza Jagiellonii.
  • 17. min Dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzał Nielsen, chociaż to Guti ostatni dotknął piłki w powietrznym starciu.
  • 17. min Rzut rożny dla Lecha. Zacentrował Jevtić, ale wprost na głowę obrońcy Jagiellonii.
  • 18. min Guti! Ależ znakomita interwencja. Wślizgiem zatrzymał piłkę, którą Trałka zagrywał w kierunku Jevticia.
  • 19. min Lech ma minimalną przewagę, ale miał tę zdecydowanie lepszą sytuację do zdobycia bramki.
  • 21. min Posiadanie piłki: 54-46 procent na korzyść białostockiej drużyny.
  • 21. min Nie od wczoraj wiadomo jednak, że posiadaniem piłki nie da się wygrać meczu.
  • 22. min Nieudana próba kontry w wykonaniu zespołu Mamrota. Niedokładne podanie do Czernycha.
  • 23. min Tomasik! Dołączył do akcji ofensywnej i uderzył przy słupku, ale świetnie zachował się bramkarz Lecha.
  • 24. min Barkroth szukał błędu rywala pod polem karnym, ale poradził sobie Tomasik.
  • 25. min Faul Gutiego na Nickim Bille Nielsenie.
  • 27. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Darko Jevtić
  • 28. min Bezpośrednio z rzutu wolnego trafia Szwajcar! Kapitalny strzał, ale warto powiedzieć, że piłka przeleciała między nogami aż dwóch zawodników "Jagi".
  • 30. min Jagiellonia wygląda dzisiaj przeciętnie. Ciekawe, czy to wynika z siły Lecha czy też ze słabości zespołu Mamrota.
  • 31. min Mnóstwo czasu mają jeszcze białostoczanie i to chyba jedyny plus tak szybko straconego gola.
  • 31. min Radut! Wprost w Kelemena trafia Rumun.
  • 32. min Radut dośrodkował w pełnym biegu, ale piłka trafiła wprost w ręce Kelemena.
  • 33. min Tomasik zacentrował, ale najwyżej w polu karnym Lecha wyskoczył Lasse Nielsen. Czaił się już na tę piłkę Sheridan.
  • 34. min Pospiszil! Niewidoczny w tym spotkaniu, ale w końcu pokazał się uderzeniem. Szkoda, że niecelnym.
  • 36. min Faul Novikovasa na Gumnym. Piłka dla Lecha, na wysokości pola karnego "Jagi".
  • 36. min Jevtić zacentrował na głowę Trałki, ale próba lechity niecelna.
  • 37. min Nie miało to jednak znaczenia, bo do góry powędrowała chorągiewka bocznego arbitra.
  • 38. min Faul Janickiego na Sheridanie. W zarodku zduszona akcja Jagiellonii.
  • 38. min Czernych popisał się ładnym rajdem po zagraniu od Burligi, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.
  • 39. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Novikovas dograł w pole karne, ale wprost pod nogi Nickiego Bille Nielsena.
  • 39. min Żółtą kartkę otrzymuje Darko Jevtić
  • 42. min Faul na Gajosie. Piłka dla gości z Poznania.
  • 42. min Dośrodkowanie z lewej strony, ale broni się zespół Jagiellonii.
  • 43. min Szukał Novikovas podania do Pospiszila, ale za mocne zagranie. Zacznie Putnocky.
  • 45. min Daleko do kompletu w Białymstoku, chociaż frekwencja jest dużo lepsza niż przed kilkoma godzinami w Kielcach.
  • 46. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Bille Nielsen.
  • 46. min Padła bramka po zagraniu Jevticia, ale ofsajd był ewidentny.
  • 21:16 Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi w Białymstoku 1-0!
  • 21:31 Gwizdy witają zawodników Lecha, którzy wracają na murawę. Trudno spodziewać się, aby to rozproszyło zawodników Bjelicy.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę. Zaczęli białostoczanie.
  • 46. min Naciskał na rywala Jevtić, ale poradzili sobie piłkarze Mamrota.
  • 48. min Barkroth zatrzymał Novikovasa. Bez faulu.
  • 49. min Burliga znakomicie poradził sobie w pojedynku z Kostewyczem, odgrywając piętą do kolegi. Pospiszilowi nie udało się jednak uderzyć na bramkę.
  • 50. min Novikovas zszedł do środka i szukał podania do Sheridana. Niedokładnie i strata na rzecz poznaniaków.
  • 51. min Pospiszil! Za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.
  • 52. min Uaktywnili się kibice białostoczan, licząc na to, że pomogą drużynie w tej drugiej połowie.
  • 52. min Jeśli wynik się nie zmieni, Lech obejmie prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.
  • 54. min Jagiellonia powoli buduje atak pozycyjny na własnej połowie.
  • 54. min Grzyb zacentrował, ale wprost w ręce Putnockiego. "Jaga" wygląda lepiej niż przed przerwą, ale to wciąż daleko do optymalnej dyspozycji.
  • 56. min Czernych szarżował na połowie Lecha, ale popracował w defensywie Jevtić i pomógł zatrzymać rywala.
  • 56. min Tomasik z daleka, a odbita piłka, trafia do Matusza Putnockiego.
  • 58. min Pospiszil szukał sytuacji w polu karnym Lecha, ale chytrze chwycił piłkę Putnocky.
  • 59. min Padł w polu karnym "Kolejorza" Kostewycz i potrzebuje pomocy sztabu medycznego.
  • 61. min Sheridan! Dogrywał w kierunku Novikovasa, ale Litwin nie zdołał uderzyć na bramkę Lecha.
  • 61. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Wrzutka Novikovasa do Sheridana, wybili piłkę lechici.
  • 62. min Za moment zmiana w obozie poznańskim. Radek Majewski pojawi się na boisku, zmieniając Raduta.
  • 64. min Faul na Pospiszilu. Przewinił Barkroth.
  • 64. min Schodzi z boiska Mihai Radut , a za niego wchodzi Radosław Majewski
  • 64. min Pierwsza zmiana dzisiejszego wieczoru w Białymstoku. Na pewno nie ostatnia.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Nicki Bille Nielsen
  • 67. min Schodzi z boiska Martin Pospiszil, a za niego wchodzi Przemysław Frankowski
  • 67. min Schodzi z boiska Nicki Bille Nielsen , a za niego wchodzi Christian Gytkjaer
  • 67. min Posypały się zmiany na Podlasiu. Szarpana gra, może teraz pogramy przez dłuższą chwilę.
  • 69. min Jevtić zagrał do Barkrotha, ale ten przegrał pojedynek z Ivanem Runje.
  • 71. min Faul Romańczuka na Kostewyczu. Piłka dla Lecha.
  • 71. min 2-3 podania ma od kilku minut niemal każda akcja. Dużo błędów w środku pola.
  • 72. min Novikovas znakomicie zagrywał do Tomasika, ale równie dobrze zachował się Nielsen, który interweniował w tej sytuacji.
  • 73. min Gajos wślizgiem zatrzymał rywala, nie faulując przy tym. Piłka dla Lecha, znakomita interwencja kapitana gości.
  • 73. min Frankowski zacentrował w pole karne, ale wybili futbolówkę lechici.
  • 74. min Novikovas dośrodkowywał w kierunku Sheridana, ale Janicki był na posterunku.
  • 74. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Novikovasa, ale wybił piłkę Trałka.
  • 75. min 12 156 kibiców w Białymstoku.
  • 76. min Świetna szansa dla Lecha! Gytkjaer uderzył, ale wprost w Kelemena.
  • 77. min Żółtą kartkę otrzymuje Ivan Runje
  • 77. min To oznacza, że stoper nie zagra w kolejnym spotkaniu. Jagiellonię czeka mecz w Gdyni z Arką.
  • 78. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Janicki.
  • 79. min Za moment podwójna zmiana w zespole Jagiellonii. "Va banque" zagra Mamrot.
  • 79. min Schodzi z boiska Rafał Grzyb, a za niego wchodzi Piotr Wlazło
  • 79. min Schodzi z boiska Łukasz Burliga, a za niego wchodzi Karol Świderski
  • 79. min Może wprowadzić jeszcze jednego zmiennika trener Lecha. Ireneusz Mamrot nie ma już takiej możliwości.
  • 81. min Novikovas! Długo holował piłkę, ale uderzył wprost w bramkarza Lecha.
  • 82. min Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka Jevticia, duże zamieszanie, ale po próbie Majewskiego piłka ląduje za linią końcową.
  • 84. min Novikovas po raz kolejny próbował i znów został zablokowany.
  • 84. min Schodzi z boiska Darko Jevtić , a za niego wchodzi Abdul Aziz Tetteh
  • 85. min Chce zagęścić Lech środek pola w końcówce i ograniczyć do minimum akcje ofensywne gospodarzy.
  • 86. min Barkroth zdecydował się na strzał, ale próba była niecelna.
  • 87. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Arvydas Novikovas
  • 87. min Zasłużyli na tego gola drugą połową gospodarze!
  • 87. min Kapitalny wolej Litwina, który nie daje szans Putnockiemu.
  • 89. min Niebywałe! Lech trafia na 2-1.
  • 89. min Nie cieszy się Maciej Gajos.
  • 89. min Czekamy, czy będzie VAR? Czy tam nie było spalonego?
  • 90. min BRAMKA NIEUZNANA! Konsultacja z VAR sprawiła, że orzeknięto ofsajd.
  • 91. min Trzy minuty dorzucił Szymon Marciniak!
  • 91. min Czernych! Ależ miał okazję, ale zabrakło mu strzału w tej sytuacji. Uprzedził go bramkarz.
  • 91. min O pełną pulę walczy Jagiellonia! Novikovas zatrzymany przez Janickiego.
  • 92. min Remis najbardziej ucieszy zabrzan, którzy będą współliderem tabeli z Lechem. Oba zespoły będą miały po 22 punkty. Jagiellonia z 20 "oczkami" będzie trzecia.
  • 92. min Faul i będzie szansa dla Lecha!
  • 93. min Dośrodkowanie Majewskiego, ale Romańczuk wybija piłkę!
  • 93. min Novikovas zablokowany pod drugą bramką. Co za końcówka!
  • 22:19 Końcowy gwizdek sędziego! Lech remisuje w Białymstoku z Jagiellonią 1-1.
  • 22:33 Dziękujemy za uwagę! Dobrego wieczoru, dobranoc.