• (96') R. Van Persie K. Huntelaar
  • (82') E. Perez R. Palacio
  • (83') G. Higuain S. Aguero
  • (101') E. Lavezzi M. Rodriguez
  • 21:38 Zapraszamy na relację na żywo z drugiego półfinału mistrzostw świata w Brazylii! W Sao Paulo Holandia zmierzy się z Argentyną!
  • 21:39 W finale mundialu w Brazylii są już Niemcy, którzy we wtorek rozbili "Canarinhos" 7-1.
  • 21:39 Kto będzie rywalem Niemiec w finale? Trudno wskazać faworyta pojedynku Holandia - Argentyna.
  • 21:41 Pod znakiem zapytania stał występ Robina van Persiego z powodu problemów żołądkowych. Kapitan "Oranje" jednak jest gotowy do gry i wybiegnie w podstawowym składzie.
  • 21:43 Sporym osłabieniem Argentyny jest brak Angela di Marii, który doznał kontuzji w ćwierćfinale z Belgią.
  • 21:46 Oczy kibiców będą przede wszystkim skupione na Messim i Robbenie. Od postawy tych zawodników będzie wiele zależało.
  • 21:51 Holendrzy nigdy nie byli mistrzami świata, natomiast trzy razy grali w finałach. Ostatni raz przed czterema laty w RPA, gdzie musieli uznać wyższość Hiszpanii.
  • 21:52 Messi z Barceloną osiągnął wszystko, w reprezentacji wciąż ma jeszcze coś do udowodnienia. Tegoroczny półfinał to jego najlepsze osiągnięcie na mundialu.
  • 21:54 Messi przywitał się z Louisem van Gaalem w tunelu prowadzącym na murawę
  • 21:55 Piłkarze wychodzą na murawę
  • 21:55 Przed nami hymny państwowe. Jako pierwszy Holandii
  • 21:56 Teraz hymn Argentyny
  • 21:59 Przywitanie kapitanów - Messiego i van Persiego.
  • 22:00 Minuta ciszy ku czci zmarłego w poniedziałek Alfredo di Stefano - legendy Realu Madryt i byłego reprezentanta Argentyny. "Albicelestes" zagrają w czarnych opaskach.
  • 22:01 Sędzia rozpoczął mecz. Zaczyna Argentyna
  • 1. min Długie zagranie w kierunku Messiego. Cillessen miał zdecydowanie bliżej do piłki
  • 2. min Holendrzy spokojnie rozpoczynają atak pozycyjny
  • 2. min Lavezzi zatrzymany przez de Vrija zgodnie z przepisami
  • 3. min Szarża Pereza, ale jego podanie do Higuaina nie dotarło do adresata
  • 5. min Perez w pobliżu pola karnego "Oranje" atakowany przez Indiego stracił piłkę
  • 7. min Robben osaczony przed dwóch rywali blisko pola karnego Argentyny. Próba zagrania przed bramkę zabklokowana
  • 7. min Robben na spalonym
  • 8. min Podanie do van Persiego, który na 16 metrze miał problemy z opanowaniem piłki
  • 10. min Rozpędził się Messi, ale dobra interwencja Vlaara
  • 10. min Obie drużyny bardzo ostrożne w tych pierwszych minutach
  • 11. min Lavezzi faulowany przez de Vrija na lewym skrzydle
  • 11. min Okazja do dośrodkowanie w pole karne z wolnego
  • 12. min Centra Lavezziego. Obrońcy "Oranje" wybili piłkę. Strzał Pereza z dystansu bardzo niecelny
  • 14. min Groźny strzał Sneijdera z 25 metrów. Holenderskiemu pomocnikowi zabrakło trochę precyzji
  • 14. min Perez faulowany
  • 14. min Rzut wolny dla Argentyny około 20 metrów od bramki Holandii
  • 15. min Messi szykuje się do wykonania wolnego
  • 15. min Strzał Messiego obok muru. Cillessen pewnie złapał piłkę
  • 17. min Za mocne zagranie Sneijdera do Kuyta. Od bramki Romero
  • 18. min Indi szukał długim podaniem Robbena. Demichelis na posterunku
  • 19. min Zbyt wysoko uniesiona noga Wijnalduma. Rzut wolny dla Argentyny w środku boiska
  • 19. min Rzut rożny dla Argentyny
  • 20. min Płaskie zagranie Messiego z narożnika boiska. De Jong wyjaśnił sytuację
  • 21. min Lekką przewagę zaczynają zyskiwać Argentyńczycy
  • 21. min Rzut rożny dla Argentyny po akcji Lavezziego
  • 22. min Tym razem rzut rożny wykonywał Lavezzi. Obrońcy "Oranje" oddalili niebezpieczeństwo
  • 23. min Van Persie z prawej strony pola karnego zagrywał przed bramkę. Garay spokojnie przejął piłkę
  • 24. min Rzut rożny dla Argentyny po akcji Pereza
  • 25. min Dobra centra Lavezziego. Strzał głową Demichelisa, ale piłka przeleciała nad poprzeczka
  • 26. min Van Persie na spalonym
  • 27. min Mascherano leży na murawie
  • 28. min Mascherano zderzył się głową z Wijnaldumem
  • 28. min Mascherano wyraźnie był zamroczony
  • 29. min Po interwencji sztabu medycznego musi na chwilę opuścić boisko
  • 29. min Mascherano wraca na boisko
  • 30. min Van Persie faulował Garaya na połowie Argentyny
  • 32. min Rzut rożny dla Holandii po akcji Robbena
  • 32. min Ostre dośrodkowanie Sneijdera z narożnika boiska. Romero wypiąstkował piłkę
  • 33. min Van Persie na spalonym
  • 33. min De Vrij za mocno do Robbena
  • 34. min Messi na spalonym
  • 35. min Van Persie przy końcowej linii boiska, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego
  • 36. min Higuain na spalonym
  • 37. min Lavezzi z prawego skrzydła w pole karne. Vlaar uprzedził Messiego
  • 38. min Sneijder faulowany przy linii bocznej boiska
  • 39. min Indi zatrzymał nieprzepisowo Messiego na prawym skrzydle
  • 39. min Jakiś problem ma Sneijder, który utykając zszedł z boiska
  • 42. min Dużo walki na boisku, ale sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo
  • 43. min Van Persie faulowany na połowie Argentyny
  • 43. min Niezbyt udane dośrodkowanie Snejidera z rzutu wolnego
  • 45. min Messi minął dwóch piłkarzy
  • 45. min Indi zatrzymał rajd Messiego
  • 45. min Żółtą kartkę otrzymuje Bruno Martins Indi
  • 46. min Dośrodkowanie Messiegio z wolnego prosto w ręce Cillessena
  • 46. min Sędzia doliczył 2 minuty
  • 47. min Słychać gwizdy z trybun stadionu w Sao Paulo
  • 48. min Niedokładne dośrodkowanie Rojo z lewego skrzydła
  • 22:48 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 22:51 Pierwsza połowa nudna. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Nikt nie chce popełnić błędu, który może okazać się bardzo kosztowny.
  • 46. min Sędzia rozpoczął drugą połowę
  • 48. min Schodzi z boiska Bruno Martins Indi, a za niego wchodzi Daryl Janmaat
  • 50. min Faulowany Robben przez Demichelisa blisko pola karnego Argentyny
  • 50. min Żółtą kartkę otrzymuje Martin Demichelis
  • 50. min Rzut wolny dla Holandii z okolic lewego narożnika pola karnego
  • 51. min Bezpośredni strzał z wolnego Sneijdera. Piłka przeleciała nad bramką
  • 51. min Messi na spalonym
  • 53. min Ruszył Messi. Vlaar popisał się dobrą interwencją
  • 56. min Rajd Robbena. W porę wrócił jednak Biglia
  • 57. min Świetny czysty wślizg Vlaara, który wybił piłkę spod nóg Messiego
  • 57. min Vlaar za mocno do Robbena. Od bramki Romero
  • 60. min Dobra centra Lavezziego z prawego skrzydła. Higuain zablokowany przez Vlaara
  • 61. min Wrzutka Kuyta w pole karne. Piłka w rękach Romero
  • 63. min Schodzi z boiska Nigel de Jong, a za niego wchodzi Jordy Clasie
  • 64. min Biglia ucierpiał w starciu z Janmaatem
  • 65. min Biglia już gotowy do gry
  • 67. min Kuyt w pole karne. Zabaleta wybił piłkę głową
  • 69. min Prosty błąd Blinda, który zamiast podać do kolegi wybił piłkę poza linię boczną boiska
  • 72. min Vlaar zablokował strzał Lavezziego z 20 metrów
  • 73. min Faulowany Higuain
  • 74. min Rzut wolny z dla Argentyny z prawej strony pola karnego "Oranje"
  • 74. min Kompletnie nieudane dośrodkowanie z wolnego Messiego
  • 75. min Bardzo niedokładne podanie Kuyta do Robbena
  • 75. min Van Persie na spalonym
  • 76. min Higuain!
  • 77. min Perez znakomicie do Higuaina, który strzelił, ale tylko w boczną siatkę! Jęk zawodu na trybunach!
  • 78. min Zabaleta zatrzymał nieprzepisowo Blinda na połowie Argentyny
  • 78. min Rzut wolny dla "Oranje"
  • 78. min Fatalne dośrodkowanie Sneijdera z wolnego
  • 81. min Robben nie zdołał opanować piłki po zagraniu Janmaata
  • 82. min Schodzi z boiska Enzo Perez , a za niego wchodzi Rodrigo Palacio
  • 83. min Schodzi z boiska Gonzalo Higuain , a za niego wchodzi Sergio Aguero
  • 84. min Centra Robbena z lewej strony. Romero bez trudu złapał piłkę
  • 85. min Rojo z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Holandii. Bez skutku
  • 87. min Rzut rożny dla Holandii
  • 88. min Dośrodkowanie z rzut rożnego Sneijdera. Rojo wybił piłkę daleko od własnej bramki
  • 89. min Indywidualna akcja Mascherano, który zamiast strzelać próbował podać do Aguero. Znów znakomicie spisał się Vlaar
  • 91. min Czyżby czekała nas dogrywka?
  • 91. min Robben!
  • 92. min Robben wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał wślizgiem zablokował Mascherano!
  • 92. min Rzut rożny dla Holandii
  • 93. min Dośrodkowanie Sneijdera. Palacio oddalił niebezpieczeństwo
  • 94. min Janmaat na spalonym
  • 23:53 W ciągu 90 minut nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka
  • 91. min Zaczynamy dogrywkę
  • 92. min Van Persie nieprzepisowo atakował Zabaletę
  • 95. min Znów złe dośrodkowanie Kuyta
  • 96. min Demichelis odebrał piłkę van Persiemu
  • 96. min Schodzi z boiska Robin van Persie, a za niego wchodzi Klaas-Jan Huntelaar
  • 96. min Van Persie przekazał kapitańską opaskę Robbenowi
  • 97. min Robben wywalczył rzut rożny
  • 97. min Za niskie dośrodkowanie Sneijdera
  • 98. min Wrzutka Sneijdera za mocna. Od bramki Romero
  • 99. min Strzał z dystansu Robbena. Piłka w rękach Romero
  • 100. min Palacio atakowany przez Blinda zdołał zagrać po ziemi w kierunku Aguero, ale dobrze spisał się Vlaar
  • 101. min Schodzi z boiska Ezequiel Lavezzi , a za niego wchodzi Maxi Rodriguez
  • 102. min Sneijder nie utrzymał piłki w boisku. Aut dla Argentyny
  • 104. min Robben miał pretensje do arbitra za to, że nie dopatrzył się przewinienia Zabalety
  • 105. min Kuyt w pole karne do Robbena, który został umiejętnie zablokowany przez Garaya
  • 106. min Huntelaar faulował Mascherano na połowie Holandii
  • 106. min Żółtą kartkę otrzymuje Klaas-Jan Huntelaar
  • 106. min Dośrodkowanie Messiego z wolnego w pole karne. Cillessen wypiąstkował piłkę
  • 107. min Rzut rożny dla Argentyny
  • 107. min Zagrożenia pod bramką Cillessena po tym stałym fragmencie gry nie było
  • 107. min Koniec pierwszej części dogrywki
  • 106. min Zaczynamy II połowę dogrywki
  • 107. min Zabaleta ucierpiał po ataku Kuyta
  • 108. min Zabaleta cały czas opatrywany na boisku
  • 109. min Zabaleta na razie poza boiskiem
  • 110. min Ruszył Palacio, który podał do Aguero, ale ten się nie popisał. Zepsuł akcję Argentyny
  • 111. min Niecelny strzał z dystansu de Vrija
  • 113. min Zablokowane dośrodkowanie Rodrigueza
  • 114. min Czy któraś z drużyn zada decydujący cios?
  • 115. min Palacio!
  • 117. min Palacio znalazł się w idealnej sytuacji. Próbował "główką" przelobować bramkarza Holandii, ale ten złapał piłkę!
  • 118. min Messi ograł Vlaara i sprzed końcowej linii dośrodkował na drugi słupek. Maxi Rodriguez uderzył z woleja, ale nieczysto trafił w piłkę i ta padła łupem Cillessena.