• (80') E. Jirka A. Ryczkowski
  • (29') J. Błaszczykowski R. Boguski
  • (67') Chuca G. Żukow
  • (92') V. Basha M. Wasilewski
  • 19:44 Dzień dobry. Zapraszamy na mecz 33. kolejki w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków.
  • 19:48 Wisła jest na 13. miejscu. Ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.
  • 19:54 Górnik jest już pewny utrzymania. Zajmuje 10. miejsce z 47 punktami.
  • 19:57 W poprzedniej kolejce oba zespoły wygrały. Górnik pokonał 3-1 ŁKS, a "Biała Gwiazda" wygrała 1-0 z Wisłą Płock.
  • 20:05 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Przy piłce Wisła.
  • 1. min Mecz rozpoczął się z delikatnym opóźnieniem z powodu drobnej awarii systemu VAR.
  • 2. min Zbyt mocne podanie prostopadłe w kierunku Turgemana. Chudy opanował futbolówkę.
  • 4. min Kolejne prostopadłe zagranie do Turgemana! Piłka ponownie wylądowała jednak w rękawicach golkipera gospodarzy.
  • 20:13 Jirka był bliski zdobycia bramki! Chciał przelobować Lisa, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką!
  • 10. min Rzut rożny dla Górnika.
  • 12. min Niezła akcja zespołowa Górnika! Janża dośrodkował z lewej flanki, Sadlok wybił piłkę głową!
  • 13. min Vasilantanopulos oddał groźny, celny strzał z ostrego kąta! Obronił Lis! Jimenez skiksował przy próbie dobitki!
  • 14. min Górnik teraz przeważa. Cały czas gości na połowie rywali.
  • 16. min Górnik coraz odważniej naciska
  • 17. min Jirka dośrodkował, ale nikogo nie było w polu karnym.
  • 19. min Rzut wolny dla Wisły z okolic środka boiska. Sadlok dośrodkowywał za mocno i piłka opuściła boisko.
  • 21. min W ostatnich minutach Górnik nie potrafi oddać groźnego strzału, ale cały czas przeważa.
  • 22. min Błąd Lisa. Chciał złapać dośrodkowanie, ale piłka wypadła mu z rąk i opuściła boisko.
  • 22. min Po rzucie rożnym głową obok bramki strzelał Wiśniewski.
  • 24. min Górnik dość leniwie atakuje. Stwarza zagrożenie głównie po stałych fragmentach.
  • 25. min Błaszczykowski wychodził z kontrą i przewrócił się pod polem karnym rywali.
  • 25. min Błaszczykowski leży na boisku. Wygląda to na poważny uraz.
  • 26. min Błaszczykowski doznał kontuzji. Szykuje się zmiana.
  • 27. min Wisła przez chwilę gra w dziesiątkę.
  • 28. min Długa piłka do Hołowni, ale niecelnie zagrana.
  • 29. min Schodzi z boiska Jakub Błaszczykowski , a za niego wchodzi Rafał Boguski
  • 31. min Teraz na boisku leży Wiśniewski. Obrońca Górnika ucierpiał w starciu z Turgemanem.
  • 33. min Angulo był w polu karnym, ale źle przyjął piłkę. Próbował jeszcze strzelać Jimenez, ale złapał piłkę Lis.
  • 34. min Wiśniewski za mocno dośrodkował.
  • 36. min Wrzucał Turgeman, ale jeden z obrońców Górnika wybił piłkę.
  • 38. min Goście wysoko ustawieni. Przejmują piłkę na połowie rywali, ale szybko ją tracą.
  • 39. min Akcja Wisły. Po strzale Turgemana złapał piłkę Chudy.
  • 41. min Sadlok zagrał w pole karne. Wybił piłkę obrońca. Futbolówka odbita od ręki Hołowni i gra przerwana.
  • 43. min Giakoumakis strzelał głową, po wrzutce z rzutu rożnego. Uderzenie jednak niecelne.
  • 44. min Uderzał Jimenez. Strzał zablokował wślizgiem Janicki.
  • 20:51 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 20:51 Do przerwy lepszy Górnik. Na razie jednak Wisła dobrze, a momentami też szczęśliwie się broni.
  • 20:52 Złą informacją dla Wisły jest też uraz Jakuba Błaszczykowskiego. Bez niego ofensywa "Białej Gwiazdy" nie jest tak groźna.
  • 20:52 Za kwadrans zapraszamy na drugą połowę.
  • 47. min Pierwsza akcja Wisły. Sadlok uderza niecelnie.
  • 48. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Alon Turgeman
  • 48. min Bramkę wypracował‚: Rafał Boguski
  • 49. min Szybka akcja Wisły. Goście wymienili kilka podań z pierwszej piłki. Bogusi zagrał w pole karne, do wbiegającego Turgemana. Ten tylko dobrze ustawił stopę i dał Wiśle prowadzenie.
  • 51. min Wisła odważnie zaczęła drugą połowę. Przycisnęła rywali i szybko objęła prowadzenie.
  • 52. min Wisła odbiera piłkę jeszcze na połowie rywali.
  • 54. min Hołownia uderzał sprzed pola karnego, ale nie trafił w bramkę.
  • 56. min Basha zagrał prostopadle do Turgemana. Napastnik Wisły był naciskany przez obrońcę i uderzył obok bramki.
  • 57. min Z daleka uderzał Chuca. Piłka odbita od Giakoumakisa.
  • 60. min Podanie do Turgemana. Izraelczyk na spalonym.
  • 60. min Schodzi z boiska Stavros Vasilantonopoulos, a za niego wchodzi Dariusz Pawłowski
  • 60. min Schodzi z boiska Daniel Ściślak, a za niego wchodzi David Kopacz
  • 62. min Przerwa w grze. Leży na boisku Janża.
  • 62. min Piłkarz Górnika wrócił już do gry.
  • 63. min Piękna dwójkowa akcja Turgemana z Boguskim. Polak z bliska trafia w bramkarza.
  • 64. min Hebert uderza głową nad bramką.
  • 66. min Górnik nie potrafi wyjść z połowy.
  • 67. min Schodzi z boiska Chuca , a za niego wchodzi Gieorgij Żukow
  • 69. min Kolejna akcja Turgemana z Boguskim. Tym razem napastnik Wisły został powstrzymany przez obrońcę.
  • 71. min Leży na murawie Klemenz. Czy będzie kolejna zmiana spowodowana urazem?
  • 71. min Klemenz już wstał i na razie opuszcza boisko.
  • 72. min Klemenz wrócił na boisko.
  • 75. min Pilkarze Wisły kontrolują spotkanie. Nie forsują tempa.
  • 77. min Angulo uderzał z daleka nad bramką.
  • 78. min W odpowiedzi z daleka strzelał Sadlok. Skutek podobny.
  • 80. min Schodzi z boiska Erik Jirka, a za niego wchodzi Adam Ryczkowski
  • 82. min Wisła zamknęła rywali pod polem karnym.
  • 83. min Z półobrotu strzelał Kuveljić. Piłka o milimetry minęła bramkę.
  • 85. min Wisła długo utrzymuje się przy piłce. Myśli teraz głównie o dowiezieniu wyniku.
  • 88. min Górnik walczy, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia.
  • 90. min Zagranie Janży w pole karne. Wślizgiem atakował piłkę Giakoumakis, ale minął się z nią.
  • 91. min Gospodarze wrzucają piłkę w pole karne, ale piłkarze Wisły są czujni i dobrze się bronią.
  • 91. min Mecz przedłużony o cztery minuty.
  • 92. min Schodzi z boiska Vullnet Basha , a za niego wchodzi Marcin Wasilewski
  • 93. min Górnik szuka wyrównującej bramki. Piłkarze Wisły zamknięci na własnej połowie.
  • 94. min Żółtą kartkę otrzymuje Giorgos Giakoumakis
  • 21:58 Końcowy gwizdek sędziego
  • 21:59 Wisła zagrała w drugiej połowie dużo lepiej niż w pierwszej. Górnik, poza kilkoma przebłyskami w końcówce, nie zagroził bramce "Białej Gwiazdy".
  • 22:01 Mateusz Lis drugi raz z rzędu zachowuje czyste konto. W poprzedniej kolejce przeciwko Wiśle Płock i teraz przeciwko Górnikowi.
  • 22:02 Dzięki zwycięstwu Wisła oddala się od strefy spadkowej. Ma 41 punktów, osiem więcej od Arki Gdynia, która jest na pierwszym spadkowym miejscu.
  • 22:02 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.