Górnik Zabrze - Wisła Kraków - Wyniki na żywo w Interia.pl - 37 kolejka, Ekstraklasa, Polska wyniki live score, piłka nożna na żywo

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Ekstraklasa 37. kolejka 20.05.2018 18:00
Stadion Sportowy im. Ernesta Pohla (Zabrze)

• (85') V. Basha P. Brlek
  • 17:52 Zapraszamy na relację na żywo z meczu 37. kolejki grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze - Wisła Kraków!
  • 17:52 W Zabrzu grają zespoły, które mają jeszcze szansę na europejskie puchary.
  • 17:57 Nie wszystko jednak zależy od Górnika i Wisły Kraków, bo najbliżej eliminacji Ligi Europejskiej jest Wisła, ale ta z Płocka.
  • 17:58 Na korzystne wieści z Białegostoku będą zatem czekać na stadionie im. Ernesta Pohla.
  • 17:58 Przed tygodniem ekipa Marcina Brosza przegrała z Legią 0-2. "Biała Gwiazda" natomiast zremisowała u siebie z Lechem 1-1, a bohaterem Wisły został Paweł Brożek, który strzelił gola w ostatniej akcji meczu.
  • 17:59 "Najważniejszy mecz, podsumowanie całego sezonu" - mówił trener Górnika Marcin Brosz.
  • 18:01 Kibice w Zabrzu zasypali murawę serpentynami, więc chwilę poczekamy na rozpoczęcie spotkania.
  • 18:04 Przez sprzątanie w Zabrzu opóźniony został start wszystkich meczów.
  • 18:07 Boisko już gotowe do gry
  • 18:07 Sędzia rozpoczął mecz
  • 2. min Faulowany Imaz na lewym skrzydle
  • 3. min Ostre dośrodkowanie Cywki z prawej strony, ale poradzili sobie obrońcy Górnika.
  • 4. min Zagranie w kierunku Angulo, ale Cuesta miał bliżej do piłki. Na dodatek, Wasilewski dobrze blokował napastnika Górnika.
  • 5. min Angulo dostał przypadkowo piłka w twarz. Potrzebna interwencja służb medycznych.
  • 6. min Angulo musi opuścić boisko, ale za chwilę powinien wrócić do gry.
  • 7. min Cuesta!
  • 8. min Angulo znalazł się w doskonałej sytuacji. Napastnik Górnika strzelił z 10 metrów w kierunku dalszego słupka, ale Cuesta znakomicie odbił piłkę!
  • 9. min Wisła w ataku pozycyjnym.
  • 10. min Groźne uderzenie Halilovicia z dystansu. Niepewna interwencja Loski, ale bez konsekwencji dla gospodarzy.
  • 10. min Rzut rożny dla Wisły
  • 12. min Centra Carlitosa. Obrońcy Górnika oddalili niebezpieczeństwo.
  • 13. min Angulo na skrzydło do Liszki. Czysty wślizg Cywki.
  • 14. min Kurzawa nieprzepisowo zatrzymany przez Bashę
  • 14. min Niedokładne dośrodkowanie Kurzawy z wolnego. Piłka w rękach Cuesty.
  • 16. min Ryzykowne podanie Cuesty do Cywki. Obrońca Wisły był faulowany.
  • 16. min Imaz!
  • 18. min Bochniewicz za słabo zagrywał głową do własnego bramkarza. Piłkę przejął Imaz. Minął już Loskę i miał niemal pustą bramkę. Strzelił jednak lekko i wracający Bochniewicz zdążył wybić piłkę. Zrehabilitował się w ten sposób za błąd.
  • 20. min Llonch faulowany na połowie Wisły.
  • 20. min Rzut rożny dla Wisły po niecelnym podaniu Liszki.
  • 21. min "Biała Gwiazda" nie stworzyła zagrożenia pod bramką Górnika po tym stałym fragmencie gry.
  • 24. min Strzał Lloncha zablokowany.
  • 25. min Kurzawa posłał prostopadłe podanie do Angulo. Czujny Cuesta interwencją poza polem karnym uprzedził napastnika Górnika.
  • 26. min Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Wieteska za faul na Llonchu.
  • 27. min Niezłe zagranie za plecy obrońców do Imaza. Loska wyszedł z bramki i wypiąstkował piłkę.
  • 29. min Miękka wrzutka Cywki. Zamykający akcję Carlitos mógł strzelać z pierwszej piłki, ale zdecydował się przyjąć futbolówkę i to był błąd. Suarez zabrał mu piłkę.
  • 29. min Rzut rożny dla Wisły
  • 31. min Piłka dotarła do Bartkowskiego, który jednak uderzył słabo i Loska nie miał żadnych problemów.
  • 31. min Rzut wolny dla Górnika około 30 metrów od bramki Wisły.
  • 32. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Szymon Matuszek!!!
  • 32. min Górnik prowadzi 1-0!
  • 33. min Doskonałe dośrodkowanie Kurzawy z wolnego! Matuszek wyskoczył zza pleców obrońców Wisły i "główką" z kilku metrów nie dał szans Cueście!
  • 33. min Bramkę wypracował‚: Rafał Kurzawa
  • 34. min Centra Carlitosa. Imazowi zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłkę.
  • 35. min Żółtą kartkę otrzymuje Vullnet Basha za faul na Smudze
  • 36. min Dośrodkowanie Kurzawy, ale wprost na głowę Bashy.
  • 37. min Kontrę Wisły rozpoczął Imaz. Dobry powrót Żurkowskiego
  • 37. min Rzut rożny dla Wisły.
  • 37. min Dośrodkowanie Carlitosa. Strzał Wasilewskiego zablokowany.
  • 39. min Llonch szukał w polu karnym Imaza. Loska na posterunku.
  • 40. min Kontra Wisły.
  • 42. min Carlitos poradził sobie z Suarezem. Z ostrego kąta przelobował Loskę, ale piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej.
  • 43. min Smuga faulowany przez Wasilewskiego, ale odległość od bramki Wisły spora.
  • 43. min Dośrodkowanie Kurzawy. Skakał Bochniewicz, ale piłka w rękach Cuesty.
  • 45. min Bardzo niecelny strzał Gryszkiewicza.
  • 46. min Cywka złapał zapaśniczym chwytem Żurkowskiego. Rzut wolny dla Górnika.
  • 47. min Szybka akcja gospodarzy. Liszka mocno po ziemi. Piłkę trącił Cywka i omal nie pokonał własnego bramkarza. Cuesta sparował na rzut rożny.
  • 18:53 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:54 Górnik prowadzi 1-0 po golu Matuszka.
  • 18:54 Zapraszamy na dalszą część relacji po przerwie.
  • 46. min Sędzia rozpoczął drugą połowę
  • 48. min Oba zespoły przystąpiły do drugiej połowy bez zmian.
  • 50. min Basha przejął piłkę w środku boiska, ale szybko ją stracił.
  • 50. min Imaz!
  • 51. min Kontra Wisły! Mitrović świetnie zagrał do Imaza, który strzelił po ziemi, ale znakomicie spisał się Loska!
  • 52. min Rzut rożny dla Wisły.
  • 54. min Prostopadłe podanie do Liszki. Bliżej do piłki miał Cuesta.
  • 55. min Rzut rożny dla Wisły po akcji Carlitosa
  • 56. min Centra Carlitosa. Obrońcy Górnika wybili piłkę.
  • 57. min Dośrodkowanie Carlitosa z prawego skrzydła. Piłka w rękach Loski.
  • 58. min Żurkowski przedarł się w pole karne i strzelił z ostrego kąta. Trafił tylko w boczną siatkę. Jęk zawodu na trybunach w Zabrzu.
  • 61. min Angulo ładnie wycofał do Liszki, które strzał wślizgiem zablokował Wasilewski.
  • 63. min Wasilewski utykając opuszcza boisko. Chyba konieczna będzie zmianami, Obrońca Wisły ma problem mięśniowy.
  • 65. min Carlitos faulowany przez Bochniewicza z prawej strony pola karnego Górnika
  • 65. min Żółtą kartkę otrzymuje Paweł Bochniewicz
  • 66. min Cywka za mocno do Carlitosa
  • 66. min Schodzi z boiska Daniel Liszka, a za niego wchodzi Damian Kądzior
  • 68. min Niecelny strzał z dystansu Halilovicia
  • 69. min Imaz faulował Suareza w walce o górną piłkę.
  • 72. min Strata Bartkowskiego na lewym skrzydle, ale bez konsekwencji.
  • 74. min Faulowany Żurkowski
  • 74. min Schodzi z boiska Daniel Smuga, a za niego wchodzi Wojciech Hajda
  • 75. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Żurkowski
  • 76. min Schodzi z boiska Jesús Imaz Ballesté , a za niego wchodzi Kamil Wojtkowski
  • 77. min Do wejścia na boisko szykuje się Paweł Brożek
  • 78. min Piłka w siatce Wisły. Gol nie został uznany, bo Matuszek był na spalonym.
  • 78. min Schodzi z boiska Marcin Wasilewski , a za niego wchodzi Paweł Brożek
  • 81. min Rajd Halilovicia zatrzymany nieprzepisowo
  • 82. min Carlitos trafił w słupek!!!
  • 83. min Carlitos pięknie przymierzył z wolnego z około 30 metrów. Zabrzan od straty gola uratował słupek!
  • 85. min Schodzi z boiska Vullnet Basha , a za niego wchodzi Petar Brlek
  • 86. min Rzut rożny dla Wisły
  • 86. min Carlitos!
  • 87. min Llonch znakomicie puścił w bój Carlitosa, który strzelił obok wybiegającego Loski. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
  • 88. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Igor Angulo Albóniga!!!
  • 88. min Górnik prowadzi już 2-0!
  • 90. min Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Wojtkowski
  • 91. min Kurzawa świetnym podał do Żurkowskiego, a ten idealnie do Angulo, który trafił do pustej bramki!
  • 92. min Przepychanki między Brożkiem a Żurkowskim
  • 92. min Żółtą kartkę otrzymuje Paweł Brożek
  • 94. min Mecz potrwa dłużej o cztery minuty.
  • 20:03 Końcowy gwizdek sędziego
  • 20:04 Górnik wygrał 2-0 i zagra w eliminacjach Ligi Europejskiej!
  • 20:13 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo do eurosport.interia.pl!