• (89') M. Wdowiak M. Rakoczy
  • (66') D. Dabrowski P. Cibicki
  • (72') K. Drygas Turski
  • (78') M. Listkowski Smolinski
  • 17:42 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia - Pogoń Szczecin!
  • 17:43 Po restarcie rozgrywek krakowianie zagrają na swoim stadionie po raz czwarty. W trzech dotychczasowych potyczkach wywalczyli ledwie punkt.
  • 17:43 Pogoń ma z kolei bardzo poważne problemy ze skutecznością. Wystarczy przypomnieć, że w siedmiu ostatnich meczach do siatki rywali szczecinianie trafili zaledwie dwukrotnie.
  • 17:47 Cracovia i Pogoń zajmują obecnie dwie najniższe lokaty w grupie mistrzowskiej, mając na koncie po 46 punktów. Ewentualny zwycięzca tego meczu przegoni jednak w tabeli Jagiellonię Białystok (48 pkt).
  • 17:51 - To będzie mecz pełen walki. Obie drużyny muszą wygrać, by coś osiągnąć. Jestem pewien, że jesteśmy dobrze przygotowani. Zobaczymy, czy będzie widać to, nad czym pracowaliśmy w ostatnich dniach - mówi przed meczem w rozmowie z Canal+ trener "Portowców
  • 17:54 Sędzią głównym tego spotkania będzie Tomasz Musiał.
  • 17:56 W poprzedniej kolejce Cracovia przegrała 2-3 ze Śląskiem Wrocław, natomiast Pogoń bezbramkowo zremisowała z Lechem w Poznaniu.
  • 17:59 Piłkarze są już na murawie. Z głośników rozbrzmiewa hymn "Pasów".
  • 18:01 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Przy piłce gospodarze.
  • 1. min Pierwszy faul. Hanca przewinił w starciu z Kowalczykiem.
  • 2. min Aut dla Pogoni w okolicach pola karnego "Pasów".
  • 3. min Dimun faulował mknącego lewą flanką Drygasa.
  • 4. min Kolejny faul na Drygasie. Tym razem w środku pola.
  • 6. min Pogoń powstrzymała Lopesa i ruszyła z kontrą. Krakowianie przerwali ją faulem.
  • 6. min Kolejny stały fragment gry. Spóźniony Dimun wszedł w nogi Kowalczyka.
  • 6. min Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne. Zagrywał Nunes!
  • 7. min Triantafyllopulos zdołał uderzyć wolejem. Trafił jednak w głowę Pestki. Korner dla "Portowców".
  • 7. min Tym razem Nunes centrował zbyt mocno. Pogoń utrzymała się jednak przy piłce.
  • 8. min Defensorzy Pogoni niespiesznie rozgrywają piłkę pomiędzy sobą.
  • 9. min Stec chciał teraz przyspieszyć grę, zagrywając prostopadle bez przyjęcia. Pomysł dobry, ale zabrakło mu dokładności.
  • 9. min Cracovia jednak szybko straciła futbolówkę.
  • 11. min Pogoń przejęła piłkę na połowie Cracovii. Frączczak błyskawicznie zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz został zblokowany przez jednego z defensorów.
  • 11. min Długie podanie w kierunku Drygasa okazało się być zbyt mocne. Hroszszo spokojnie łapie piłkę.
  • 12. min Listkowski atakuje prawą flanką! Młody skrzydłowy Pogoni zagrał piłkę po ziemi w pole karne, Jablonsky wybija na rzut rożny.
  • 13. min Korner nie przyniósł zagrożenia, lecz "Portowcy" utrzymali się przy piłce.
  • 14. min Drygas trafia w poprzeczkę!!!
  • 14. min Ależ blisko szczęścia była Pogoń! Drygas otrzymał podanie z lewej strony i uderzył bez przyjęcia sprzed pola karnego!
  • 15. min Centymetry dzieliły go od zdobycia bramki!
  • 16. min Kolejny rzut wolny dla Pogoni na połowie Cracovii. Ucierpiał Frączczak.
  • 17. min Żółtą kartkę otrzymuje David Jablonsky.
  • 18. min Listkowski zabawił się z defensorem Cracovii na prawej flance. Wściekły Jablonsky kopnął mocno piłkę po gwizdku, wcześniej dopuszczając się przewinienia.
  • 19. min Pierwsze kilkanaście minut to całkowita dominacja Pogoni, jeśli chodzi o posiadanie piłki.
  • 20. min Długo budują kolejny atak pozycyjny "Portowcy". Cracovia cofnęła się przed własne pole karne.
  • 21. min Pierwszy raz od dłuższego czasu to "Pasy" dłużej utrzymują się przy piłce. Mają jednak problem z przedarciem się w okolice pola karnego przyjezdnych.
  • 22. min Rapa znalazł się teraz z piłką na prawej flance, na wysokości pola karnego.
  • 22. min Próba dośrodkowania... zablokowana. Aut dla Cracovii.
  • 22. min Pestka wrzucił piłkę bezpośrednio w pole karne - nie ma stzału.
  • 22. min Bramka samobójcza! Pechowcem jest Benedikt Zech.
  • 23. min Stec zaliczył fatalną stratę tuż obok własnego pola karnego. Piłkę przejął Loshaj i wstrzelił mocno w pole karne!
  • 24. min Wydawało się, że zgarnie ją Stipica, jednak ta odbiła się od Zecha, który został autorem bramki samobójczej!
  • 25. min Pogoń buduje kolejny atak. Czy zdoła szybko doprowadzić do wyrównania?
  • 27. min Gorąco w polu karnym Pogoni! Dośrodkowanie z prawej strony do Wdowiaka, ten oddał strzał... trafił w obrońcę!
  • 28. min Kolejna szansa, tym razem stanął przed nią Jablonsky! Wdowiak zagrał mu piłkę po ziemi. Defensor "Pasów" oddał strzał między nogami Zecha i - na swoje nieszczęście - obok bramki!
  • 28. min Van Amersfoort faulował Listkowskiego.
  • 30. min Tym razem to Listkowski przewinił w środku pola, łapiąc ruszającego z kontrą Wdowiaka. Sędzia upomniał go słownie.
  • 30. min Niezła akcja Pogoni! Dąbrowski wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne, Frączczak uderzył bez przyjęcia! Chybił jednak znacznie.
  • 31. min Kolejny błąd Pogoni w obronie! Kostar stracił piłkę, van Amersfoort zagrał w pole karne, strzela Hanca - broni Stipica!
  • 31. min To była kopia akcji bramkowej Cracovii. Tym razem krakowianom zabrakło jednak szczęścia.
  • 32. min Pogoń w powolnym ataku pozycyjnym.
  • 34. min Walka o piłkę w środkowej strefie boiska. Wygrali ją przyjezdni.
  • 34. min Żółtą kartkę otrzymuje Damian Dąbrowski.
  • 35. min Pomocnik Pogoni zaatakował wślizgiem od tyłu Loshaja, który wciąż zwija się z bólu.
  • 35. min To trzecia żółta kartka Dąbrowskiego w tym sezonie.
  • 36. min Loshaj chwilowo opuścił plac gry w towarzystwie sztabu medycznego Cracovii.
  • 36. min Tymczasem zablokowany Drygas wywalczył rzut rożny dla Pogoni.
  • 37. min Hroszszo pewnie wyłapuje dośrodkowanie Kowalczyka z narożnika boiska.
  • 39. min Frączczak złapany na spalonym.
  • 39. min Pestka podłączył się do akcji ofensywnej i wywalczył rzut rożny.
  • 40. min Piłkę zgarnął Listkowski i pognał z kontrą. Powstrzymał do jednak Dimun, najprawdopodobniej trafiając ręką w twarz.
  • 42. min Nunes był faulowany na własnej połowie przy linii bocznej przez Lopesa.
  • 44. min Fatalne dośrodkowanie Pestki z lewego skrzydła. Piłka wylądowała daleko poza linią końcową.
  • 45. min Pogoń będzie jeszcze miała okazję do wyrównania po rzucie rożnym. Pierwsza połowa powoli dobiega końca.
  • 45. min Niezła centra, Podstawski zdołał oddać naprawdę mocny strzał głową, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.
  • 46. min Zwija się teraz z bólu zawodnik Pogoni, a tymczasem sędzia doliczył jedną minutę do czasu pierwszej odsłony.
  • 18:48 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 18:49 Do przerwy Cracovia prowadzi 1-0! Pogoń lepiej rozpoczęła ten mecz, lecz okres dominacji "Portowców" zwieńczyła bramka samobójcza Zecha.
  • 18:50 Bramka napędziła gospodarzy, którzy z biegiem czasu byli coraz groźniejsi.
  • 18:50 Jak będzie po przerwie? Przekonamy się za kwadrans. Zostańcie z nami!
  • 19:04 Piłkarze wracają na plac gry.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 46. min Rapa faulował Drygasa.
  • 47. min Niezła wrzutka z rzutu wolnego, ale żaden z portowców nie zdołał oddać strzału.
  • 48. min Dytiatjew powalił Kowalczyka. Rzut wolny dla Pogoni. To dobra okazja do oddania strzału na bramkę!
  • 49. min Frączczak zdecydował się na uderzenie... nad bramką! Piłka spadła na górną część siatki.
  • 50. min W odpowiedzi van Amersfoort pobiegł prawą flanką, upadł i domagał się rzutu wolnego, ale gwizdek sędziego milczy.
  • 52. min Niezła akcja zespołowa Cracovii! Niewiele brakło, aby prostopadłe podanie Lopesa dotarło do van Amersfoorta. Zech jednak świetnie wszystko przeczytał!
  • 53. min Ależ blisko szczęścia Kowalczyk! Pogoń centymetry od szczęścia!
  • 54. min Kowalczyk wpadł w pole karne Cracovii i zamiast centrować - uderzył! Obił jednak tylko słupek.
  • 54. min Świetna akcja indywidualna skrzydłowego Pogoni!
  • 54. min Kolejna akcja przyjezdnych kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.
  • 56. min Frączczak centrował w pole karne... Właśnie tam go jednak zabrakło. Nie dość, że przeciągnął to dośrodkowanie, to w "szesnastce" gospodarzy nie było jeszcze jego partnerów...
  • 57. min Fatalne zagranie Steca do Listkowskiego... Piłka opuściła linię boczną.
  • 58. min Obiecującą akcję Pogoni Listkowski postanowił finalizować strzałem z dystansu. Został zablokowany.
  • 59. min Jeszcze Kowalczyk wpadł w "szesnastkę" i upadł, po starciu z Rapą. Sędzi czekał na sygnał na słuchawkę, gramy jednak dalej.
  • 60. min Drygas huknął z dystansu, ale o tej próbie chyba wolałby jak najszybciej zapomnieć...
  • 61. min Rapa w ofensywie. Jego centra została zablokowana. Korner dla gospodarzy.
  • 62. min Daleki wrzut Pestki z autu w pole karne Pogoni. Drygas przejął jednak piłkę i zapoczątkował kontrę Pogoni.
  • 62. min Cracovia szybko zażegnała zagrożenie.
  • 64. min Cracovia szukała tzw. "małej gry" w narożniku boiska, ale Rapa został złapany na spalonym.
  • 66. min Nunes niedokładnie zagrał "z klepki". Piłka poza boiskiem, aut dla Cracovii.
  • 66. min Schodzi z boiska Damian Dąbrowski , a za niego wchodzi Pawel Cibicki.
  • 66. min Kibice Cracovii pożegnali swojego byłego piłkarza brawami.
  • 67. min Pogoń na stratę piłki przed polem karnym Cracovii odpowiedziała wysokim pressingiem. Stec faulował Wdowiaka.
  • 68. min Cibicki wstrzelił futbolówką przed bramkę Hroszsza. Obrońcy oddalili zagrożenie dalekim wybiciem.
  • 70. min Co za akcja Pogoni! Frączczak zakończył ją efektownym strzałem przewrotką!
  • 70. min Skończyło się na rzucie rożnym.
  • 70. min Groźny strzał z dystansu Podstawskiego! Obok bramki!
  • 71. min Wróćmy jeszcze do wcześniejszej sytuacji. Cibicki podawał do Kowalczyka. Skrzydłowego "Portowców" uprzedził jednak obrońca, lecz kopnął piłkę tak, że ta poleciała w stronę Frączczaka. Kapitan Pogoni nie myślał długo i uderzył przewrotką! To mógł być widowiskowy gol.
  • 72. min Schodzi z boiska Kamil Drygas , a za niego wchodzi Hubert Turski.
  • 74. min Wdowiak zagrał na obieg do Pestki, który wtargnął w pole karne Pogoni.
  • 74. min Podstawski zatrzymał jego próbę podania. Rzut rożny.
  • 74. min Dytiatjew uderzył głową, ale Stipica spokojnie złapał piłkę.
  • 76. min Dwie zmiany przeprowadził już trener Kosta Runjaić. Michał Probierz wciąż nie zdecydował się na taki ruch.
  • 77. min Wdowiak centruje do van Amersfoorta, który cieszy się z bramki, choć piłkę złapał Stipica!
  • 77. min Czy jednak nie przekroczyła ona linii bramkowej?
  • 77. min Oceni to VAR!
  • 78. min Długo trwa ta analiza...
  • 78. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Pelle van Amersfoort.
  • 78. min Holender zdobył bramkę głową! Asystę zaliczył Wdowiak!
  • 78. min Schodzi z boiska Marcin Listkowski , a za niego wchodzi Kacper Smolinski.
  • 80. min Wdowiak po szybkim sprincie wywalczył rzut wolny na lewej flance, na wysokości pola karnego Pogoni.
  • 82. min Rzut wolny dla Cracovii. Faulowany van Amersfoort.
  • 84. min Leży na murawie Zech, który ucierpiał w starciu z Dytiatjewem.
  • 85. min Zech opuścił murawę u boku sztabu medycznego Pogoni. Zaraz jednak powinien wrócić na plac gry.
  • 85. min Cracovii wciąż jest mało!
  • 85. min Van Amersfoort dobrze zabrał się z piłką w polu karnym i dośrodkował. Wywalczył korner.
  • 86. min Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.
  • 86. min Zamieszanie w polu karnym Pogoni! Interweniuje Stipica, ale przy piłce wciąż Cracovia!
  • 87. min Jeszcze raz z narożnika boiska "Pasy".
  • 89. min Schodzi z boiska Mateusz Wdowiak, a za niego wchodzi Michał Rakoczy.
  • 91. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Ricardo Nunes.
  • 92. min Czyżby czekał nas wielki zwrot akcji?!
  • 92. min Cibicki w polu karnym Cracovii zagrał na obieg do Nunesa. Ten nie szukał centry z lewej strony, lecz uderzył z ostrego kąta blisko dalszego słupka! Piłka trafiła w boczną siatkę! 2-1!
  • 93. min Pogoń rusza do ataku!
  • 93. min Cibicki zgrał piłkę głową przy słupku! Nie ma jednak strzału!
  • 94. min Pozostały jeszcze trzy minuty gry!
  • 94. min Świetna akcja indywidualna Kowalczyka na prawym skrzydle! Przedryblował rywala, wycofał do Frączczaka, ten huknął bez przyjęcia!
  • 94. min Uderzył jednak nad bramką!
  • 95. min Żółtą kartkę otrzymuje Lukasz Hroszszo za grę na czas.
  • 96. min Pogoń w natarciu! Czy zdąży wyrównać?!
  • 96. min Nunes dośrodkował, obrońcy wybijają piłkę!
  • 96. min Sekundy do końca meczu!
  • 19:57 Końcowy gwizdek sędziego!
  • 19:58 Po niezwykle emocjonującej końcówce Cracovia pokonała Pogoń Szczecin 2-1!
  • 19:59 Pogoń długimi fragmentami nieźle się prezentowała, jednak nie przełożyło się to na stwarzane sytuacje. Gol kontaktowy dał "Portowcom" nadzieję na punkt, ale było już za późno.
  • 20:00 Cracovia przerwała passę trzech meczów bez wygranej i wyprzedziła w tabeli Jagiellonię - zajmuje szóste miejsce.
  • 20:00 Dziękujemy za uwagę!