• (70') H. Mkhitaryan P. Aubameyang
  • (85') M. Reus Hofmann
  • (91') K. Grosskreutz E. Durm
  • 17:45 Witamy serdecznie i zapraszamy na relację na żywo z meczu Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund. Pierwszy gwizdek sędziego o 18.00
  • 17:51 W zespole gości wystąpi dwóch reprezentantów Polski: Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.
  • 17:54 "Osiągnąć dobry wynik i strzelić przynajmniej jednego gola" - to zadanie BVB na mecz w Sankt Petersburgu wg Lewandowskiego
  • 17:57 Wicemistrzowie Rosji i Niemiec już gotowi do wyjścia na boisko.
  • 17:58 Na trybunach spora grupa kibiców z Dortmundu
  • 17:58 Pora na hymn Ligi Mistrzów
  • 18:01 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Gospodarze na niebiesko, goście w żółto-czarnych strojach
  • 2. min Piszczek przejął piłkę na połowie Zenita. Próbował dograć przed pole karne do Lewandowskiego, ale zrobił to niecelnie
  • 3. min Kontratak gospodarzy zakończony stratą piłki. Przejął ją Weidenfeller
  • 4. min "Lewy" za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i ta opuściła boisko
  • 4. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Henrich Mchitarjan
  • 6. min Reus wpadł w pole karne, był dwa razy faulowany, ale utrzymał się przy piłce i odegrał (próbował strzelać?) do Mchitarjana i 1-0!
  • 6. min Bramkę wypracował‚: Marco Reus
  • 6. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Reus
  • 7. min Dośrodkowanie Mchitarjana, Grosskreutz zgrał do Reusa, a ten huknął z kilku metrów! 2-0 dla BVB
  • 7. min Bramkę wypracował‚: Kevin Grosskreutz
  • 8. min Arbiter odgwizdał spalonego Rondona
  • 9. min Lewandowski do Reusa, ten nie opanował piłki przed polem karnym Zenita
  • 11. min Za mocne podanie Witsela na skrzydło do Arszawina. Strata
  • 13. min Faul Lewandowskiego w środku boiska
  • 15. min Borussia w ataku pozycyjnym
  • 15. min Szykuje się zmiana w Zenicie. Problemy zdrowotne zgłaszał Arszawin
  • 16. min Schodzi z boiska Andriej Arszawin, a za niego wchodzi Anatolij Tymoszczuk
  • 17. min Gospodarze nie radzą sobie z pressingiem BVB
  • 18. min Strata Grosskreutza przed polem karnym Zenita
  • 18. min Szybki atak gospodarzy zakończony niedokładnym podaniem Hulka do Rondona przed pole karne
  • 19. min Szansa dla Lewandowskiego! Piłka odbiła się od jednego z rywali, tylko rzut rożny dla Borussii
  • 20. min Za lekkie dośrodkowanie Reusa, piłka odbiła się jeszcze od Kehla. Od bramki zacznie Lodygin
  • 22. min Było groźnie pod bramką BVB! Dośrodkował Hulk, do główki wyskoczył Rondon, zabrakło niewiele!
  • 25. min Zablokowane dośrodkowanie Rondona w narożniku pola karnego
  • 26. min Dwóch obrońców Zenita odebrało piłkę Lewandowskiemu przed polem karnym
  • 27. min Z dystansu przymierzył Hulk, pewnie broni Weidenfeller
  • 28. min Potrajany (!) Hulk wywalczył rzut rożny. Nic z niego nie wyszło, ale zaangażowanie Brazylijczyka jest imponujące
  • 30. min Pół godziny za nami. Hulk - Borussia 0-2.
  • 30. min Mogło być 3-0! Tuż obok słupka uderzył Reus
  • 31. min Podawał Piszczek
  • 32. min Dośrodkowanie Reusa na środek pole karnego, przejmuje piłkę Tymoszczuk
  • 34. min Kontratak Borussii zakończony niedokładnym podaniem Grosskreutza do Mchitarjana
  • 36. min Rzut rożny dla BVB, bez zagrożenia bramki gospodarzy
  • 37. min Mocny strzał Kehla zza pola karnego, ale prosto w bramkarza
  • 38. min Technicznie z wolnego przymierzył Reus, broni Lodygin
  • 39. min Rzut rożny dla Zenita
  • 40. min Lewandowski dobrze spisał się w roli obrońcy i wybił piłkę dośrodkowaną przez Hulka
  • 42. min Zenit wymienia podania, głownie w środku boiska
  • 44. min Arbiter odgwizdał spalonego Grosskreutza
  • 46. min Sędzia doliczył minutę
  • 47. min Ostatni atak Zenita w pierwszej połowie, zabrakło strzału na bramkę Weidenfellera
  • 18:47 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:50 Po pierwszej połowie Borussia prowadzi z Zenitem 2-0. Po krótkiej przerwie wrócimy do gry.
  • 49. min Lewandowski wywrócony przed polem karnym, sędzia kazał grać dalej
  • 51. min Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Zenita, łapie piłkę bramkarz
  • 51. min Rzut rożny dla Zenita
  • 51. min Weidenfeller pewnie złapał piłkę dośrodkowaną przez Hulka
  • 53. min Hulk zatrzymany na prawym skrzydle
  • 54. min Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandr Anjukow
  • 55. min Akcja Borussii zakończona nieudanym uderzeniem Grosskreutza z narożnika pola karnego
  • 57. min Zenit gra trochę odważniej, ale wciąż opiera się wyłącznie na indywidualnych akcjach Hulka. To za mało na dobrze dysponowaną obronę Borussii
  • 57. min Strata Sokratisa i kontra!
  • 58. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Oleg Shatov
  • 58. min I jest kontaktowa bramka dla gospodarzy!
  • 59. min Sokratis potknął się na piłce i z kontrą wyszli gospodarze. W zamieszaniu pod bramką Weidenfellera Rondon (był na spalonym) trafił w słupek, a dobitka Shatova była celna
  • 61. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Robert Lewandowski
  • 61. min Bramkę wypracował‚: Łukasz Piszczek
  • 64. min Świetna odpowiedź na kontaktowego gola gospodarzy. Lewandowski rozegrał dwójkowy atak z Piszczkiem i uderzeniem z 8-10 metrów podwyższył na 3-1 dla Borussii
  • 68. min Weidenfeller wybiegł z bramki i wyprzedził Rondona
  • 68. min Bardzo dobra akcja Zenita i jeszcze lepsza interwencja bramkarza BVB
  • 68. min Rzut karny dla Zenita!!!
  • 68. min Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Piszczek
  • 69. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Givanildo Vieira Hulk
  • 70. min Hulk mocno pod poprzeczkę i bramka. Tyle, że karny był z kapelusza. Faizulin wpadł w Piszczka, a sędzia dał się nabrać
  • 70. min Schodzi z boiska Henrich Mchitarjan , a za niego wchodzi Pierre-Emerick Aubameyang
  • 71. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Robert Lewandowski
  • 71. min Bramkę wypracował‚: Marco Reus
  • 73. min Po podaniu Reusa Lewandowski przymierzył z kilkunastu metrów! To już jego szósty gol w tej edycji Ligi Mistrzów
  • 77. min Rzut rożny dla Zenita
  • 77. min Niedokładne dośrodkowanie Hulka
  • 79. min Borussia w ataku pozycyjnym
  • 80. min Weidenfeller broni strzał Hulka zza pola karnego
  • 83. min Zenit rozgrywa na połowie Borussii
  • 83. min Wstrzelenie piłki na piąty metr, łapie piłkę Weidenfeller
  • 83. min Schodzi z boiska Aleksandr Anjukow, a za niego wchodzi Igor Smolnikov
  • 84. min Schodzi z boiska Viktor Faizulin, a za niego wchodzi Aleksandr Kierżakow
  • 85. min Schodzi z boiska Marco Reus , a za niego wchodzi Jonas Hofmann
  • 90. min Dośrodkowanie Hulka z prawego skrzydła, wybijają piłkę obrońcy BVB
  • 90. min Weidenfeller pewnie broni strzał Witsela zza pola karnego
  • 91. min Schodzi z boiska Kevin Grosskreutz , a za niego wchodzi Eric Durm
  • 92. min Sędzia doliczył 4 minuty
  • 19:52 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:53 Borussia wygrała z Zenitem 4-2 w Sankt Petersburgu i jest jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
  • 19:53 Rewanż 19 marca w Dortmundzie
  • 20:01 Dziękujemy już za udział w relacji i zapraszamy na kolejne w INTERIA.PL