• (90') Ł. Janoszka M. Papadopulos
  • (63') A. Sedlar M. Bukata
  • (66') T. Mokwa B. Szeliga
  • (78') Masłowski S. Żivec
  • 17:54 W ostatnim meczu Ekstraklasy w tym roku Zagłębie podejmuje Piasta Gliwice.
  • 17:57 Piłkarze już wychodzą na murawę.
  • 17:58 Zagłębie nie jest w stanie wygrać u siebie w lidze do ponad czterech miesięcy. Czy przełamią się jeszcze w tym roku?
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min W Lubinie gęsta mgła. Widoczność na boisku mocno ograniczona.
  • 4. min Hebert próbował zgrywać piłkę w pole karne, ale tylko od bramki zacznie Polaczek.
  • 8. min Tosik usiłował przebić się lewą stronę w "szesnastkę" rywala. Jego podanie jednak zablokowane.
  • 11. min Rzut rożny dla Zagłębia.
  • 11. min Dośrodkowanie w pole karne gości pewnie jednak wypiąstkował Rusov.
  • 12. min W bramce Piasta zabrakło dzisiaj Jakuba Szmatuły, który zmaga się z chorobą.
  • 14. min Niedokładne jak na razie wrzutki w pole karne Zagłębia. Futbolówka cały czas opuszcza po nich boisko.
  • 16. min Buksa uderzał na bramkę Rusova, ale napastnik gospodarzy złapany na pozycji spalonej.
  • 20. min Ciężko obu ekipom przedrzeć się w pole karne rywala.
  • 23. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Maciej Jankowski.
  • 24. min Maciej Jankowski pokonuje Polaczka mocnym strzałem z dystansu!
  • 24. min Piłka wtoczyła się w prawy róg bramki. Widać, że ten strzał kompletnie zaskoczył bramkarza gospodarzy.
  • 24. min Utrudniona widoczność w Lubinie na pewno nie pomogła mu w tej sytuacji.
  • 25. min Żółtą kartkę otrzymuje Adrian Rakowski.
  • 27. min Tosik ruszył pod pole karne rywala. Jego strzał z dystansu kompletnie jednak nieudany. To nie mogło zaskoczyć Rusova.
  • 31. min Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale żaden z zawodników Zagłębia nie był w stanie zagrozić bramce Rusova.
  • 33. min Zawodnicy Zagłębia starają się kreować atak pozycyjny. Piast cały czas w defensywie.
  • 34. min Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Tosik.
  • 35. min Faulowany Murawski.
  • 36. min Buksa uderzał zza "szesnastki". Piłka odbiła się od jednego z graczy gości i wypadła na rzut rożny.
  • 36. min Dośrodkowanie z rożnego i strzał na bramkę Piasta. Broni jednak Rusov.
  • 38. min Obie ekipy na razie oddały tyko po jednym celnym strzale.
  • 41. min Dobra piłka w pole karne Piasta, ale bardzo dobrze interweniuje Pietrowski i wybija futbolówkę.
  • 42. min Janoszka uderzał zza "szesnastki". Pewnie jednak interweniuje Rusov.
  • 43. min Faulowany Buksa bardzo blisko pola karnego Piasta!
  • 43. min Rzut wolny dla gospodarzy.
  • 44. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Arkadiusz Woźniak.
  • 44. min Piękny gol Arkadiusza Woźniaka z wolnego!
  • 44. min Piłka poszybowała tuż nad murem i pokonała bezradnego Rusova. Idealnie przymierzył Woźniak!
  • 18:45 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 18:45 Arbiter nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej połowy.
  • 18:46 Do przerwy w Lubinie mamy remis 1-1. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę!
  • 19:00 Piłkarze już wychodzą na murawę.
  • 19:01 Zaraz zaczynamy druga połowę.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 46. min Bez zmian na drugą połowę.
  • 47. min Rzut wolny dla Piasta.
  • 47. min Dośrodkowanie w pole karne. Duże zamieszanie w "szesnastce" Zagłębia, ale piłka wybita ostatecznie przez gospodarzy.
  • 50. min Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale żaden z piłkarzy Piasta nawet nie dotknął futbolówki.
  • 54. min Znakomita okazja Piasta!
  • 55. min Badia w sytuacji sam na sam nie trafia do siatki!
  • 55. min Świetnie wybronił to Polaczek.
  • 55. min Kolejna dobra okazja Piasta. Znowu dobrze jednak w bramce bramkarz gospodarzy.
  • 57. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Arkadiusz Woźniak.
  • 57. min Piękna bramka Zagłębia.
  • 57. min Znakomite dośrodkowanie w pole karne wykorzystał po raz drugi już w tym meczu Arkadiusz Woźniak.
  • 60. min Leży na boisku Jach. Konieczna była interwencja sztabu medycznego.
  • 62. min Zagłębie już w komplecie.
  • 62. min Piast próbuje teraz odważniej grać w ataku.
  • 63. min Schodzi z boiska Aleksandar Sedlar , a za niego wchodzi Martin Bukata.
  • 65. min Groźna kontra Zagłębia.
  • 66. min Woźniak dobrze dośrodkowywał, ale zabrakło centymetrów do przejęcia tej piłki przez jego boiskowego kolegę.
  • 66. min Schodzi z boiska Tomasz Mokwa , a za niego wchodzi Bartosz Szeliga.
  • 67. min Schodzi z boiska Jarosław Jach, a za niego wchodzi Sebastian Madera.
  • 68. min Żółtą kartkę otrzymuje Santos Silva Hebert.
  • 69. min Dośrodkowanie Woźniaka z wolnego, ale piłka wybita przez gości.
  • 69. min Buksa uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie.
  • 71. min Dobra okazja Badia. ruszył w pojedynku jeden na jeden na bramkę rywala. Jego strzał jednak kompletnie niecelny.
  • 74. min Dobra okazja dla Piasta!
  • 74. min Jankowski dobrze zostawił piłkę koledze z drużyny, ale ten posłał ją wprost w piłkarza Zagłębia.
  • 77. min Badia chciał dobrze dogrywać piłkę w pole karne, ale dobre wyjście Polaczka.
  • 77. min Schodzi z boiska Adam Buksa, a za niego wchodzi Martin Nespor.
  • 78. min Schodzi z boiska Michał Masłowski , a za niego wchodzi Sasza Żivec.
  • 80. min Rakowski faulowany. Będzie rzut wolny blisko "szesnastki" dla Zagłębia.
  • 80. min Dośrodkowanie wybite przez piłkarzy Piasta
  • 82. min Murawski uderzał z dystansu. Piłka po rykoszecie postraszyła Martina Polaczka!
  • 82. min Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Woźniak.
  • 82. min Faulowany Moskwik.
  • 83. min Dośrodkowanie z wolnego nie zagroziło jednak bramce rywala. Piłka daleko wybita.
  • 87. min Jankowski przedzierał się w pole karne rywala. Świetna interwencja Guldana ratuje gospodarzy.
  • 90. min Schodzi z boiska Łukasz Janoszka, a za niego wchodzi Michal Papadopulos.
  • 91. min Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.
  • 93. min Zagłębie gra na czas. Oni wiedzą, że ten mecz mają już praktycznie wygrany.
  • 94. min Dośrodkowanie Tosika i było groźnie pod bramka Piasta. Piłka jednak nie trafia do siatki.
  • 95. min Badia próbował uderzać na bramkę Polaczka, ale niecelnie!
  • 95. min Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandar Todorovski.
  • 19:52 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 19:52 Zagłębie w końcu wygrywa na własnym stadionie! "Miedziowi" ostatni raz zdobyli trzy punkty u siebie 31 lipca.
  • 19:53 2016 rok podopieczni Piotra Stokowca kończą na szóstym miejscu w tabeli. Piast jest 13.
  • 19:54 Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne mecze!