• (88') J. Kante D.Byrtek
  • (69') P. Ćwielong Ł. Moneta
  • (82') M. Urbańczyk J. Arak
  • (92') K. Mazek M. Przybecki
  • 17:56 Zapraszamy do Płocka na drugie sobotnie spotkanie Lotto Ekstraklasy. Wisła vs Ruch Chorzów!
  • 17:59 Piłkarze już na murawie. Za moment początek rywalizacji. Przywitanie trenerów i zespołu sędziowskiego.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz. Zaczęli chorzowianie.
  • 2. min Sylwestrzak centrował z lewej strony, ale jego dośrodkowanie było zablokowane.
  • 3. min Ćwielong! Ależ odpowiedź Ruchu. Uderzył głową "Pepe" Ćwielong i tylko interwencja Kiełpina pozwoliła Wiśle uniknąć straty bramki.
  • 6. min Furman przejął piłkę w środkowej strefie boiska i rozrzucił grę na lewe skrzydło, ale chorzowianie poradzili sobie z rywalem.
  • 7. min Strata Stępińskiego na połowie Ruchu, ale nie będzie kontry zespołu Waldemara Fornalika.
  • 9. min Kowalczyk zagra do Ćwielonga, ale ten nie poradził sobie z asystą przeciwnika.
  • 10. min Konczkowski dośrodkowywał z prawej strony, ale został zablokowany i nastrzelony. Zacznie Seweryn Kiełpin.
  • 12. min Centra Kowalczyka, ale płocczanie bez przeszkód wybili piłkę.
  • 13. min Reca zagrywał do Kante, ale sprytniejszy był Helik.
  • 14. min Faul na Lipskim. Przewinił Rogalski.
  • 15. min Okazja dla Ruchu. Rzut wolny z około 25. metrów. Ustawił piłkę Lipski.
  • 15. min Lipski! Bezpośrednio na bramkę, celnie, ale za lekko, aby zaskoczyć Kiełpina.
  • 17. min Strata Sylwestrzaka, ale asekurował go Bartłomiej Sielewski.
  • 17. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Piotr Wlazło, który wykorzystuje błąd Helika i pokonuje Hrdliczkę.
  • 18. min Fatalna pomyłka Helika. Nie powinien pozwolić się ograć defensor "Niebieskich".
  • 19. min Pomylił się Kiełpin, ale bez konsekwencji, Mazek, który otrzymał piłkę, nie zdołał zacentrować w pole karne gospodarzy.
  • 20. min 197 minut trwała niemoc płocczan u siebie. Jose Kante był ostatnim zawodnikiem, który trafił w Płocku do bramki.
  • 20. min Faulowany Surma. Od rzutu wolnego goście.
  • 22. min Dośrodkowanie Merebaszwilego, ale nie sięgnął piłki Arkadiusz Reca. Gdyby się udało, prawdopodobnie mielibyśmy drugiego gola w meczu Wisły z Ruchem.
  • 23. min Niezgoda przejął piłkę na połowie gospodarzy, wpadł w pole karne, ale fatalnie chybił.
  • 24. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jarosław Niezgoda, który wykorzystuje katastrofalne zagranie Rogalskiego.
  • 25. min Kapitan "Nafciarzy" zagrywał do własnego bramkarza, a piłkę przechwycił Niezgoda i stanął oko w oko z golkiperem płocczan. Kiełpin bez szans.
  • 26. min Faul pod polem karnym Ruchu. Zacznie Wisła.
  • 26. min Dośrodkowanie Furma i niepewna interwencja Surmy kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy.
  • 26. min Furman bezpośrednio z narożnika w boczną siatkę.
  • 28. min Zagranie ręką Lipskiego. Od rzutu wolnego na własnej połowie Wisła.
  • 32. min Lipski kropnął z rzutu wolnego! Ale prosto w mur płocczan.
  • 34. min Ruch przejął inicjatywę po straconej bramce, ale na razie bez efektów w postaci sytuacji.
  • 34. min Kowalczyk dogrywał w pole karne, ale tylko korner dla Ruchu.
  • 35. min Rzut rożny dla "Niebieskich". Helik nie doszedł do piłki po zagraniu Lipskiego i zacznie Kiełpin.
  • 36. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Arkadiusz Reca, który kapitalnie wykańcza akcję po perfekcyjnym dośrodkowaniu Merebaszwilego.
  • 36. min Piękna akcja "Nafciarzy", piękne wykończenie i Wisła Płock prowadzi 2-1.
  • 38. min Faul Kante na Urbańczyku. Rzut wolny dla gości.
  • 40. min Dośrodkowywał Stępińskiego, ale nie dał rady przejąć piłki żaden z kolegów.
  • 41. min Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Furman, który faulował Lipskiemu. Piąty kartonik w sezonie dla defensywnego pomocnika "Nafciarzy".
  • 43. min Sylwestrzak zaczyna z autu po błędzie Konczkowskiego.
  • 44. min Kowalczyk do końca pilnował Merebaszwilego i nie pozwolił mu na dośrodkowanie.
  • 45. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Patryk Lipski. Kapitalne wykończenie pomocnika "Niebieskich" i znowu remis.
  • 45. min Mazek zagrał do Niezgody, a ten obsłużył podaniem Lipskiego, który idealnie wykończył akcję i pokonał Kiełpina.
  • 46. min Minutę dorzucił Jarosław Przybył z Kluczborka.
  • 18:47 Gwizdek sędziego Przybyła, oznaczający koniec pierwszej połowy. Wisła remisuje z Ruchem 2-2, ale mecz jest kapitalny.
  • 47. min Sędzia Przybył rozpoczął druga połowę meczu Wisły z Ruchem. Miejmy nadzieję, ze goli będzie co najmniej tyle - co w pierwszej połowie.
  • 48. min Wlazło doznał kontuzji i mamy przerwę w grze. Czy pojawią się nosze?
  • 49. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Patryk Lipski, który wykończył akcję po dograniu z autu.
  • 50. min Fantastycznie zachował się Niezgoda, który przepuścił piłkę do Lipskiego, a ten dał prowadzenie "Niebieskim".
  • 51. min Kante zagrywał do Wlazło, ale ten nie doszedł do piłki. Kontra Ruchu
  • 51. min Konczkowski centrował, ale poradzili sobie płocczanie.
  • 52. min Faulowany Grodzicki. Przewinił Piotr Wlazło.
  • 54. min Surma zagrywał do Mazka, ale osamotniony nie miał szans.
  • 55. min Ależ blisko był Furman!
  • 56. min Zacentrował, a mógł trafić do bramki Hrdliczki.
  • 57. min Mazek w odpowiedzi! Jego strzał zablokowany - tylko rzut rożny dla gości.
  • 58. min Merebaszwili miał wymarzoną sytuację, aby wyrównać, ale uderzył wprost w Hrdliczkę.
  • 59. min Żółtą kartkę otrzymuje Maksymilian Rogalski, który będzie pauzował w kolejnym meczu.
  • 60. min Schodzi z boiska Maksymilian Rogalski, a za niego wchodzi Siergiej Kriwiec
  • 62. min Niezgoda! Wybił teraz piłkę z linii bramkowej po próbie zdaje się Kante.
  • 64. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Ćwielong.
  • 66. min Reca! Niewiele brakowało, a byłoby 3-3.
  • 69. min Duże zamieszanie w polu karnym chorzowian. Niezgoda chyba faulował Recę, ale arbiter nie dostrzegł tego zagrania snajpera Ruchu.
  • 69. min Schodzi z boiska Piotr Ćwielong , a za niego wchodzi Łukasz Moneta. Pierwsza zmiana "Niebieskich".
  • 71. min Rzut karny dla Wisły! Hrdliczka wyszedł z bramki i faulował Kriwca.
  • 71. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Piotr Wlazło, który zamienia karnego na gola.
  • 71. min Co za widowisko w Płocku! Sześć bramek, a przed nami jeszcze 20 minut podstawowego czasu gry.
  • 74. min Mazek! Ruch mógł błyskawicznie odpowiedzieć, ale posterunku czujny był Kiełpin.
  • 75. min Merebaszwili! Cios za cios, akcja za akcję! Gruzin fatalnie chybił w znakomitej sytuacji.
  • 77. min Chorzowianie wybili piłkę po dośrodkowaniu Stępińskiego.
  • 78. min Schodzi z boiska Dominik Furman, a za niego wchodzi Piotr Mroziński. Druga zmiana Marcina Kaczmarka.
  • 79. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Piotr Wlazło, który z połowy boiska trafił do pustej bramki!
  • 79. min Wykorzystał Wlazło fakt, że Hrdliczka stał poza polem karnym.
  • 79. min Hat-trick zawodnika "Nafciarzy"!
  • 80. min Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Wlazło, który zdjął koszulkę.
  • 81. min Czy Ruch jeszcze się odrodzi?
  • 82. min Schodzi z boiska Maciej Urbańczyk , a za niego wchodzi Jakub Arak. Zagranie va banque Fornalika, który chce mieć dwóch napastników w końcówce tego szalonego meczu.
  • 84. min Kiełpin uprzedza napastnika Ruchu i łapie piłkę we własnym polu karnym.
  • 86. min Kriwiec! Ależ miał okazję, aby zakończyć ten mecz. Białorusina uprzedził Hrdliczka.
  • 87. min Kante obsłużył Kriwca, a Białorusin kropnął z dystansu! Wprost jednak w Hrdliczkę.
  • 88. min Lepszy moment "Nafciarzy" i dużo słabszy chorzowian.
  • 88. min Schodzi z boiska Jose Martinez Kante, a za niego wchodzi Damian Byrtek. Defensywa zmiana.
  • 91. min Trzy minuty doliczone przez Przybyła.
  • 92. min Schodzi z boiska Kamil Mazek , a za niego wchodzi Miłosz Przybecki. Szybki skrzydłowy na ostatnie chwile meczu.
  • 19:51 Końcowy gwizdek sędziego! Wisła wygrywa z Ruchem 4-3, a my zapraszamy na derby Krakowa.