• (81') A. Reca J. Łukowski
  • (59') D. Łukasik A. Kovačević
  • (80') F. Paixao M. Lewandowski
  • (82') M. Krasić G. Kuświk
  • 17:42 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z pierwszego spotkania Ekstraklasy w sezonie 2017/18!
  • 17:43 Do rozpoczęcia rozgrywek zostało już zaledwie 17 minut!
  • 17:43 Po letniej przerwie jako pierwsze zmierzą się ze sobą drużyny Wisły Płock i Lechii Gdańsk
  • 17:45 Za nami bardzo ciekawe okienko transferowe. Duże zmiany zaszły zwłaszcza w drużynie gospodarzy dzisiejszego spotkania.
  • 17:46 Konflikt z piłkarzami doprowadził do rozwiązania kontraktu z trenerem Marcinem Kaczmarkiem, który pracował w klubie od 2012 roku.
  • 17:46 To on wprowadził Wisłę do Ekstraklasy, a wcześniej awansował z nią do pierwszej ligi.
  • 17:47 W wyjściowym składzie "Nafciarzy" dwóch debiutantów - Damian Rasak oraz Paul Parvulescu.
  • 17:48 W drużynie Lechii od pierwszej minuty dwa nowe nabytki - Michał Nalepa oraz Mateusz Matras, a także wracający z wypożyczenia do Sandhausen Daniel Łukasik.
  • 17:50 Na stadionie czuć atmosferę podekscytowania i wyczekiwania na start nowego sezonu.
  • 17:57 Z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę nie zagra dziś Sławomir Peszko.
  • 17:57 Zawodnicy wychodzą na boisko.
  • 17:58 Przywitanie zawodników obu ekip.
  • 17:59 Mecz poprowadzi sędzia Jarosław Przybył.
  • 18:00 Trenerami obu ekip - Jerzy Brzęczek oraz Piotr Nowak.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min A więc zaczynamy!
  • 2. min Pierwszy atak Lechii prawą stroną boiska.
  • 2. min Dobre wyjście z bramki Seweryna Kiełpina.
  • 2. min Wisła rozgrywa piłkę od tyłu.
  • 4. min Merebaszwili w pierwszej akcji, jego podanie nie dotarło jednak do Piątkowskiego.
  • 5. min F. Paixao dośrodkowywał w pole karne, ale wcześniej piłka opuściła boisko.
  • 7. min Faul przed polem karnym Wisły.
  • 8. min Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, lecz Krasić spróbował strzału na bramkę.
  • 8. min Kiełpin nie bez problemów sparował piłkę na rzut rożny.
  • 9. min Lechia stara się utrzymać z piłką na połowie rywala i atakować go pressingiem.
  • 9. min Świetne zagranie Furmana do Recy przez pół boiska, ale ten na linii pola karnego źle przyjął piłkę.
  • 10. min Kombinacyjna akcja F. Paixao z Krasiciem, zniweczona niecelnym podaniem pierwszego z nich.
  • 11. min Łatwa strata Łukasika.
  • 11. min Reca fatalnie wyprowadził kontratak.
  • 12. min Dobre dośrodkowanie Wawrzyniaka z lewej strony, ale Lechia nie oddała strzału.
  • 12. min Wyraźnie nastawiona na kontrataki Wisła.
  • 13. min Merebaszwili przewraca się pod polem karnym, ale Jarosław Przybył ani myśli podyktować rzut wolny.
  • 14. min Słuszna decyzja sędziego.
  • 14. min Faulowany Furman na własnej połowie.
  • 16. min Gra toczy się w środkowej strefie.
  • 16. min Wisła stara się dłużej utrzymać przy piłce, ale nie ma pomysłu jak rozegrać ją w środku pola.
  • 17. min Miękka wrzutka Stefańczyka i Kuciak zdjął piłkę z głowy Piątkowskiemu.
  • 17. min Ponowne dobre wyjście z bramki Kuciaka.
  • 17. min Wyłapuje dośrodkowanie prawego obrońcy z Płocka.
  • 20. min Kolejna próba długiego podania Furmana.
  • 21. min Piątkowski nabija Maloczę i Wisła ma rzut z autu na wysokości pola karnego.
  • 21. min Kolejne dośrodkowanie z prawej strony, ale po raz wtóry pada łupem Kuciaka.
  • 22. min Po niezłym początku Lechia wyraźnie spuściła z tonu.
  • 23. min Byrtek świetnie zablokował strzał Flavio sprzed pola karnego.
  • 25. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Paixao
  • 25. min Pierwsza bramka w nowym sezonie!
  • 25. min Stolarski wspaniale dośrodkował na głowę Paixao, a ten skierował ją do siatki!
  • 27. min Wisła stara się szybko odpowiedzieć i wywalczyła rzut rożny.
  • 29. min Nieudane dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego.
  • 30. min Jak na razie Nalepa świetnie radzi sobie z Piątkowskim.
  • 31. min Merebaszwili niechcący kopnął Wawrzyniaka w przeponę.
  • 31. min Na chwilę "zatkało" lewego obrońcę gdańszczan.
  • 32. min Efektowna ruleta Flavio na środku boiska. Zagrał niczym Zinedine Zidane.
  • 32. min Strzał nożycami Haraslina!
  • 32. min Rozhulali się piłkarze z Gdańska.
  • 32. min Bardzo widowiskowe uderzenie, ale piłka przelatuje ponad bramką.
  • 33. min Faul Wlazły na Matrasie.
  • 36. min Zbyt mocne podanie dostał Wlazło, od bramki rozpocznie Kuciak.
  • 36. min Kapitalna akcja lewą stroną Haraslina.
  • 37. min Dynamicznie przedarł się w pole karne i w ostatniej chwili Szymiński wybił piłkę na rzut rożny.
  • 37. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mateusz Matras
  • 37. min Kuriozalna bramka!
  • 39. min Krasić leciutko podciął piłkę w pole bramkowe, a stojący na linii bramkowej Matras biodrem pakuje ją do bramki!
  • 39. min To ogromny błąd obrońców Wisły i bramkarza Kiełpina.
  • 39. min Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Łukasik
  • 40. min Matras zdobywa gola w debiucie.
  • 41. min Wisła stoi teraz przed arcytrudnym zadaniem.
  • 42. min Świetne zagranie Łukasika do Flavio za plecy obrońców.
  • 42. min Jego dośrodkowanie nie dochodzi jednak do celu.
  • 43. min Lechia złapała luz w grze i wymienia kilkanaście podań na środku boiska.
  • 44. min Haraslin znów wywalczył korner. Po ostatnim padła bramka, jak będzie teraz?
  • 44. min Znów było groźnie i znów za sprawą Matrasa.
  • 44. min Tym razem trącona przez niego piłka przelatuje ponad poprzeczką.
  • 45. min Furman z dużej odległości strzela wysoko ponad bramką.
  • 45. min Faulował Paixao Byrtka.
  • 45. min Upomina go arbiter.
  • 18:45 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:45 Lechia zasłużenie prowadzi 2-0.
  • 18:45 Wracamy już za kilka minut!
  • 19:00 Piłkarze wracają na boisko.
  • 19:00 Za chwilę zacznie się druga część spotkania.
  • 46. min Wracamy do gry!
  • 47. min Furman mocno dośrodkował z rożnego, Recy zabrakło jednak centymetrów w polu karnym.
  • 50. min Leży na boisku Matras.
  • 50. min Reca nastąpił mu na stopę.
  • 52. min Haraslin uderzał z narożnika pola karnego, lecz nad bramką.
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Marco Paixao
  • 53. min Reca! To była naprawdę dobra szansa Wisły.
  • 53. min Dostał świetne podanie i z siedmiu metrów miał przed sobą tylko Kuciaka.
  • 53. min Bramkarz Lechii poradził sobie z jego uderzeniem.
  • 53. min Jeśli Wisła chce powalczyć o jakiekolwiek punkty - musi takie sytuacje wykorzystywać.
  • 55. min Nalepa uderzał głową po rzucie rożnym - obok bramki.
  • 56. min Furman uderzył łokciem F. Paixao. Portugalczyk zwija się z bólu.
  • 56. min Czerwoną kartkę otrzymuje Dominik Furman
  • 57. min Bezwzględny jest Jarosław Przybył!
  • 57. min Sytuacja Wisły jest nie do pozazdroszczenia.
  • 58. min Nie ma najlepszej passy ostatnio Furman - najpierw konflikt z trenerem, teraz czerwona kartka na inaugurację ligi.
  • 59. min Schodzi z boiska Daniel Łukasik , a za niego wchodzi Aleksandar Kovaczević
  • 61. min Lechia kontroluje grę, wydaje się, że dziś nic jej już nie grozi.
  • 62. min Reca! Przedarł się w pole karne, ale uderzył minimalnie niecelnie.
  • 62. min Trzeba przyznać, że w drugiej połowie Reca wykazuje sporą chęć do gry.
  • 65. min Lechia zamyka rywala na ich połowie.
  • 66. min Haraslin był przed chwilą w polu karnym, lecz nie widząc okazji do zagrożenia bramki wycofał piłkę.
  • 68. min Mocny strzał Paixao broni Kiełpin.
  • 68. min Haraslin przewraca się w polu karnym, ale nie ma rzutu karnego.
  • 68. min Wydaje się, że był zahaczany przez Byrtka.
  • 68. min Schodzi z boiska Mateusz Piątkowski, a za niego wchodzi Kamil Biliński
  • 69. min To oficjalny debiut Bilińskiego w nowym zespole.
  • 69. min Kovaczević spróbował strzału z ponad 30 metrów. Bez powodzenia.
  • 71. min Schodzi z boiska Piotr Wlazło, a za niego wchodzi Nico Varela
  • 72. min Paixao strzela, lecz niecelnie. Nie spieszy się gdańszczanom, by zdobyć kolejne bramki.
  • 73. min Parvulescu strzelał z dystansu. Mocno, po ziemi, prosto do rąk Kuciaka.
  • 74. min Lechia rozgrywa piłkę, Wisła za nią biega - nader widoczny jest brak jednego zawodnika i różnica w poziomie obu drużyn.
  • 75. min Merebaszwili fauluje Flavio.
  • 75. min Krasić również strzela z dystansu, lecz wysoko ponad bramką.
  • 78. min Marco Paixao uderzał z dwunastu metrów, ale górą Kiełpin.
  • 79. min Kapitalna akcja Stolarskiego!
  • 79. min Wycofał piłkę Kovaceviciowi, a ten tylko sobie znanym sposobem nie skierował jej do siatki!
  • 79. min Mając dużo czasu strzelił z kilku metrów wprost w bramkarza.
  • 80. min Schodzi z boiska Flavio Paixao , a za niego wchodzi Mateusz Lewandowski
  • 81. min Schodzi z boiska Arkadiusz Reca, a za niego wchodzi Jakub Łukowski
  • 82. min Schodzi z boiska Milosz Krasić , a za niego wchodzi Grzegorz Kuświk
  • 82. min To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.
  • 84. min Haraslin świetnie dograł do Kuświka, lecz ten chybia z pięciu metrów.
  • 87. min Dobra akcja gości, lecz dośrodkowanie Lewandowskiego zbyt głębokie.
  • 89. min Rzut wolny dla Wisły tuż przed polem karnym Lechii.
  • 89. min Faul Nalepy na Vareli.
  • 90. min Merebaszwili! Bardzo mocno i bardzo niecelnie.
  • 90. min Biliński! Była szansa na honorową bramkę.
  • 91. min Strzelił jednak z woleja obok słupka.
  • 93. min Stolarski i Nalepa leżą na boisku.
  • 19:48 Końcowy gwizdek sędziego!
  • 19:48 Pewne zwycięstwo jednego z faworytów do tytułu!
  • 19:48 Za nami pierwszy mecz nowego sezonu.
  • 20:08 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne!