• (89') D. Iliev J. Kante
  • (60') F. Paixao G. Kuświk
  • (62') S. Peszko B. Pawłowski
  • (78') J. Wawrzyniak Michał Mak
  • 17:57 Dzień dobry! Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z inauguracyjnego meczu Ekstraklasy między Wisłą Płock a Lechią Gdańsk.
  • 17:58 Wisła Płock wróciła do Ekstraklasy po 10 latach i z przytupem chce uczcić ten dzień.
  • 17:58 Obie drużyny już wychodzą na murawę.
  • 18:00 Kapitanem Lechii dziś Milosz Krasić.
  • 18:01 Marcin Kaczmarek, były piłkarz Lechii, prowadzi drużynę Wisły Płock.
  • 18:02 Minuta ciszy po zamachach w Nicei.
  • 18:02 Sędzia rozpoczął mecz
  • 2. min Mnóstwo ludzi dziś na trybunach w Płocku. Widać, że stęsknili się za Ekstraklasą w tym mieście.
  • 3. min Pierwsza akcja Lechii, ale Flavio Paixao wyrzucony zbyt mocnym podaniem.
  • 4. min Ośmiu piłkarzy Wisły Płock, którzy pamiętają awans do Ekstraklasy, w wyjściowym składzie.
  • 4. min Rzut rożny dla Lechii Gdańsk.
  • 4. min Wolski z rożnego, Chrapek z dystansu bardzo niecelnie.
  • 6. min Przedzierał się Krasić, faulował go Rogalski. Rzut wolny dla Lechii z dobrej odległości.
  • 7. min Wrzutka Wolskiego, ale obrońcy Wisły wybili piłkę z pola karnego.
  • 8. min Gospodarze też próbują. Ale pewnie obrońcy Lechii wyjaśniają sytuację.
  • 9. min Dobra akcja Lechii na lewej stronie, ale defensywa Wisły bardzo skoncentrowana.
  • 10. min Faul Chrapka.
  • 10. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Chrapek
  • 11. min Arbiter odgwizdał spalonego Paixao.
  • 11. min Tymczasem Marco Paixao rozgrywa pierwszy mecz w wyjściowym składzie Lechii od... marca.
  • 13. min Hemeha przedzierał się prawym skrzydle, ale szybko zastopował go Wawrzyniak.
  • 13. min Lechia prowadzi grę. Drużyna Piotra Nowaka może się podobać.
  • 14. min W Gdańsku podkreślają, że ten sezon ma być przełomowy. I tak może się stać, bo ustabilizowano kadrę, do której wskoczył jedynie Rafał Wolski. Nikt z pierwszego składu nie odszedł.
  • 15. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Paixao
  • 16. min Akcja Sławomira Peszki - doskonała wrzutka lewą nogą idealnie na głowę Paixao. Mocne uderzenie Lechii!
  • 18. min Wciąż Lechia w natarciu. Gdańszczanie szukają drugiego gola.
  • 20. min Marcin Kaczmarek - trener Wisły, przez lata grał w Lechii. Jak jednak zapowiadał przed tym meczem, na boisku nie będzie sentymentów.
  • 20. min Z wielką trudnością przychodzi gospodarzom konstruowanie akcji.
  • 22. min Żółtą kartkę otrzymuje Mario Malocza
  • 22. min Ostre wejście Maloczy, faulował Iliewa.
  • 23. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Przemysław Szymiński
  • 24. min Debiutant w Ekstraklasie daje Wiśle wyrównującą bramkę. Pewnie strzelił głową po świetnym dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego.
  • 26. min Przedzierał się Lebedyński, ale zatrzymany przez stoperów Lechii.
  • 26. min Faul Rogalskiego na Peszce.
  • 27. min Zbyt mocne dośrodkowanie Wolskiego z rzutu rożnego.
  • 28. min Mocny strzał Lebedyńskiego sprzed pola karnego, ale bramkarz Lechii wybił piłkę.
  • 29. min Lechia chyba zaskoczona coraz śmielszymi atakami Wisły Płock.
  • 29. min Traci piłkę Rafał Wolski.
  • 30. min Imponująca oprawa kibiców Wisły. Wielka koszulka w biało-niebieskie pasy i mnóstwo flag na trybunach.
  • 30. min Hemeha przedzierał się na prawej stronie. Wywalczył aut.
  • 31. min Znów dobre dośrodkowanie Furmana, ale Reca nie trafił głową w piłkę.
  • 32. min Reca leży na murawie. Ucierpiał przy wyskoku do główki.
  • 32. min Już może grać, teraz w ataku Lechia.
  • 34. min Spadło tempo gry. Słabszy fragment spotkania.
  • 34. min Żółtą kartkę otrzymuje Milosz Krasić
  • 35. min Krasić ostro faulował Rogalskiego.
  • 39. min Obie drużyny oddały po dwa strzały. Ale teraz kolejna szansa na uderzenie dla Lechii.
  • 39. min Świetne dośrodkowanie Wolskiego , Marco Paixao wyskoczył w powietrze, strzelił głową, ale Seweryn Kiełpin obronił to uderzenie!
  • 40. min Próbował też Wojtkowiak.
  • 41. min Końcówka zdecydowanie dla Lechii.
  • 43. min Co za szansa!
  • 43. min Stefańczyk przemknął prawą stroną, dośrodkował, a Reca strzelał bez przyjęcia, ale niecelnie.
  • 44. min Furman faulował na środku boiska.
  • 45. min Genialny rajd Wojtkowiaka. Miał mnóstwo miejsca na prawej stronie, wrzucił piłkę w pole karne, ale Kiełpin znów skutecznie interweniował.
  • 47. min Wisła miała kontratak, ale zmarnował go Hemeha.
  • 47. min Żółtą kartkę otrzymuje Maksymilian Rogalski
  • 18:49 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:50 Po dobrych 45 minutach Wisła Płock remisuje z Lechią Gdańsk 1-1. W pierwszej połowie kibice obejrzeli kilka ciekawych akcji. Miejmy nadzieję, że druga część nie rozczaruje.
  • 19:05 8321 widzów pojawiło się w Płocku na dzisiejszym meczu.
  • 47. min Obie drużyny bez zmian.
  • 48. min Doskonała okazja Wisły! Reca dostał wyśmienite podanie od Iliewa, sunął na bramkę, ale jego strzał wybronił Savić.
  • 50. min Wolski stracił piłkę. Na razie nie jest to dobre spotkanie w jego wykonaniu.
  • 51. min Dużo lepiej prezentuje się Peszko, który robi dużo zamieszania na lewej stronie.
  • 52. min Hemeha urwał się Wawrzyniakowi, ale strzał Rogalskiego bardzo niecelny.
  • 53. min Wolski z dystansu - minimalnie niecelnie.
  • 57. min Krasić zepsuł drugi atak z rzędu - zbyt długo holował piłkę, zamiast się jej szybciej pozbyć.
  • 57. min Szybki rajd Peszki lewą stroną. Zabrakło jednak dokładnego ostatniego podania.
  • 59. min Arbiter odgwizdał spalonego Lechii, a piłka wpadła do siatki! Flavio Paixao ucieszył się zbyt wcześnie.
  • 59. min Schodzi z boiska Witalij Hemeha, a za niego wchodzi Dominik Kun
  • 60. min Schodzi z boiska Flavio Paixao , a za niego wchodzi Grzegorz Kuświk
  • 62. min Schodzi z boiska Sławomir Peszko , a za niego wchodzi Bartłomiej Pawłowski
  • 65. min Lechia wygląda jakby była zadowolona z remisu. Nie forsuje tempa, a przecież punkt to osiągnięcie poniżej oczekiwań.
  • 67. min Z dystansu próbował Rogalski, ale jego strzał był za słaby.
  • 69. min Reca leżał na boisku, ale nic poważnego mu się nie stało.
  • 75. min Rzut karny dla Wisły!
  • 76. min Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wawrzyniak
  • 76. min Wawrzyniak zagrał ręką w polu karnym.
  • 77. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dominik Furman
  • 78. min Co za strzał Furmana! To była piękna "podcinka"!
  • 78. min Schodzi z boiska Jakub Wawrzyniak , a za niego wchodzi Michał Mak
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Kun
  • 83. min Wisła miała szansę na kontrę, ale Wlazło się nie popisał i źle dośrodkował.
  • 86. min 4 minuty do końca. Czy Lechię jeszcze stać na coś ciekawego?
  • 89. min Schodzi z boiska Dimitar Krasimirov Iliev, a za niego wchodzi Jose Martinez Kante
  • 90. min Sędzia dolicza 4 minuty.
  • 91. min Strzał Krasicia z rzutu wolnego i udana interwencja Kiełpina.
  • 94. min Końcówka spotkania. Kante przepychał się z Chrapkiem i Makiem.
  • 94. min Mak zachował się bardzo agresywnie i faulował Hiszpana.
  • 95. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Mak
  • 19:55 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:57 Wisła Płock pokonała Lechię Gdańsk, co jest sporym zaskoczeniem.
  • 19:57 Bohaterem spotkania został Dominik Furman, który miał asystę i zdobył zwycięską bramkę.
  • 19:59 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne!
  • 20:00 Miłego wieczoru!