• (86') A. Reca N. Varela
  • (60') D. Rakels Ł. Trałka
  • (60') M. Szitum M. Gajos
  • (60') Nicki C. Gytkjaer
  • 15:12 Dzień dobry Państwu! Czas na szóste spotkanie 2. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Płocku miejscowa Wisła zmierzy się z Lechem Poznań.
  • 15:15 Oba zespoły zawiodły w pierwszej serii gier. Płocczanie przegrali u siebie z Lechią Gdańsk, a Lech tylko zremisował z Sandecją.
  • 15:20 Lech Poznań awansował do III rundy Ligi Europejskiej i te rozgrywki są na razie priorytetem dla "Kolejorza". Nie brakuje więc rotacji u Nenada Bjelicy.
  • 15:27 Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Za moment pierwszy gwizdek sędziego.
  • 15:28 Arbitrem głównym zawodów będzie Paweł Gil z Lublina. Przed nami przywitanie kapitanów i losowanie stron.
  • 15:30 Abdul Aziz Tetteh po stronie Lecha. Seweryn Kiełpin kapitanem "Nafciarzy". Jeszcze tylko uściski między trenerami i zaczynamy.
  • 15:31 Sędzia Gil zagwizdał. Zaczęli lechici!
  • 1. min Rakels naciskał na obrońców Wisły, ale piłka wyleciała za linię końcową. Zacznie Kiełpin.
  • 2. min Długie zagranie bramkarza płocczan i błyskawicznie piłka wraca do poznaniaków.
  • 2. min Wrzutka Majewskiego, ale Kiełpin uprzedza Mihaia Raduta.
  • 3. min Przeszkadzał Rumunowi jeszcze Szymiński, więc nie powinni mieć pretensji do Raduta koledzy.
  • 4. min Świetny odbiór Tetteha pod własnym polem karnym. Zapobiegł zagrożeniu dla bramki Buricia.
  • 5. min Faul i rzut wolny dla Lecha.
  • 6. min Majewski mocno bił piłkę w pole karne Kiełpina, ale Merebaszwili wybił ją poza szesnastkę płocczan.
  • 7. min Biliński zagrywał do Merebaszwilego po akcji Arka Recy. Czujni byli jednak poznańscy obrońcy.
  • 7. min Faul w środkowej strefie. Piłka dla "Nafciarzy".
  • 8. min Dośrodkowanie Furmana, ale pomylił się w polu karnym Buricia jeden z jego kolegów.
  • 8. min Kontratak Lecha Poznań! Majewski zagrywa niecelnie i zacznie Kiełpin.
  • 10. min Rzut rożny dla Lecha, ale po wrzutce z narożnika nie trafił w piłkę Deniss Rakels.
  • 10. min Majewski wymienił piłkę z Szitumem. Aut dla Lecha na połowie płocczan.
  • 11. min Faul na Raducie. Rzut wolny dla poznaniaków. Tymczasem bardzo aktywny przy linii bocznej jest Brzęczek.
  • 12. min Reca uderzył z dystansu, ale zabrakło mu celności.
  • 13. min Dobry odbiór Rasaka, ale osaczony przez trójkę rywali nie miał szans utrzymać się przy piłce.
  • 14. min Za mocne podanie Szituma i przejęli piłkę na własnej połowie "Nafciarze".
  • 16. min Reca! Świetna próba skrzydłowego Wisły i tylko interwencja Buricia pozwoliła Lechowi uniknąć straty gola.
  • 16. min Rzut rożny dla Wisły, ale uważni w defensywie byli podopieczni Nenada Bjelicy.
  • 17. min Wrzutka z autu Stefańczyka, przebitka w polu karnym i niewiele brakowało, aby Szymiński wpisał się na listę strzelców.
  • 17. min Lech miał inicjatywę na początku, ale z każdą minutą zyskują podopieczni Jerzego Brzęczka.
  • 19. min Stefańczyk dobrze interweniuje na własnej połowie i przerywa akcję "Kolejorza".
  • 19. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Janicki, który faulował na własnej połowie Furmana. Taktyczne przewinienie, bardzo dobra decyzja sędziego.
  • 20. min Furman bezpośrednio w pole karne, ale nie dotarła piłka do wbiegającego Byrtka.
  • 21. min Posiadanie piłki dla poznaniaków. 58 procent czasu gry przy piłce Lech, 42 procent dla gospodarzy.
  • 22. min Wlazło doznał kontuzji. Będzie potrzebna zmiana. Nie będzie w stanie kontynuować spotkania Piotr Wlazło.
  • 23. min Schodzi z boiska Piotr Wlazło, a za niego wchodzi Mikołaj Lebedyński
  • 23. min Lebedyński to klasyczny snajper. Płocczanie przejdą na 4-4-2?
  • 24. min Kostewycz pilnował, aby Biliński nie przejął piłki zagranej do Jasminia Buricia przez jednego z obrońców Lecha. Bardzo mądre zachowanie Ukraińca.
  • 25. min Faul na Raducie. Rzut wolny dla Lecha 30 metrów od bramki Kiełpina.
  • 25. min Sam poszkodowany egzekutorem stałego fragmentu, ale dośrodkowanie minimalnie za mocne. Byrtek wybił piłkę za linię końcową.
  • 26. min Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka Majewskiego, ale znów górą w powietrzu byli piłkarze Brzęczka.
  • 26. min Zablokowanie dośrodkowanie Szituma przez Rasaka. Będzie kontra Wisły.
  • 27. min Merebaszwili holował piłkę, ale nie był w stanie przedostać się pod pole karne Buricia. Zabrakło mu podania do któregoś z kolegów.
  • 28. min Biliński zagrywał do Lebedyńskiego, ale zmiennik w obozie gospodarzy nie miał szans dojść do piłki. Za mocno!
  • 29. min Wywalczył kornera Kostewycz, którego zatrzymał Stefańczyk. Kolejna szansa dla poznaniaków.
  • 29. min Rzut rożny dla gości i myli się Bille Nielsen.
  • 30. min Podanie Kostewycza do Raduta, ale Kiełpin najsprytniejszy we własnym polu karnym.
  • 31. min Gumny walczył przy linii bocznej, ale nic z tego! Piłka dla płocczan.
  • 33. min Ładna akcja Wisły, ale nie zdołał zacentrować z prawej strony Stefańczyk.
  • 34. min Stępiński nie doszedł do podania z lewej strony. Od autu podopieczni Nenada Bjelicy.
  • 35. min Szitum szukał podaniem Nickiego Bille Nielsena, ale snajper "Kolejorza" nie zdążył przed linią końcową boiska.
  • 36. min Wysoko podeszli obrońcy Lecha i wymieniają piłkę na wysokości linii środkowej boiska.
  • 37. min Dośrodkowanie Szituma do Bille Nielsena, ale Kiełpin znów uprzedził napastnika Lecha.
  • 39. min Sukcesywnie zdobywa teren zespół "Nafciarzy". Od autu na połowie Lecha zaczął Stefańczyk.
  • 40. min Gumny szukał miejsca do dośrodkowania, ale nie zdołał zaskoczyć Stępińskiego.
  • 40. min Faul Gumnego na Stępińskim. Nie chciał odpuścić po stracie piłki obrońca Lecha.
  • 41. min Zacentrował Radut, ale Kiełpin był najlepszy w powietrzu.
  • 42. min Bille Nielsen nie przyjął piłki po zagraniu od Tetteha i przejęli ją płocczanie.
  • 43. min Reca! Próba z dystansu, ale zdecydowanie gorsza od tej sprzed kilkudziesięciu minut. Był rykoszet, będzie rzut rożny.
  • 44. min Rzut rożny dla Wisły Płock. Krótkie rozegranie i strata płocczan.
  • 45. min Lebedyński próbował dośrodkowania, ale zdecydowanie za mocne zagranie. Zacznie Burić.
  • 46. min Minutę dorzucił Gil do pierwszej części spotkania w Płocku.
  • 16:17 Do przerwy w Płocku 0-0! Liczymy na gole po kwadransie.
  • 16:31 Ciemne chmury pojawiają się nad Płockiem. Czyżby upał miała zastąpić burza?
  • 16:31 Nie rozpieszczają warunki atmosferyczne zawodników "Nafciarzy" i "Kolejorza".
  • 46. min Sędzia Gil zagwizdał, a płocczanie rozpoczęli drugie 45 minuty rywalizacji w Płocku.
  • 47. min Znów wysokim pressingiem od początku zaczyna zespół Nenada Bjelicy. W pierwszej połowie nie przyniosło to efektu bramkowego.
  • 47. min Faul Raduta na Merebaszwilim. Rzut wolny dla "Nafciarzy".
  • 48. min Furman zagrywał do Lebedyńskiego, ale minimalnie niecelne podanie playmakera płocczan.
  • 49. min Gumny zagrywał do Rakelsa, ale zabrakło dokładności.
  • 50. min Czerwoną kartkę otrzymuje Abdul Aziz Tetteh, który faulował Recę. Ewidentna czerwień!
  • 51. min Musi oddać Ghańczyk opaskę koledze i już opuszcza boisko. Bjelica ma pretensje dla Pawła Gila, ale jeśli zobaczy powtórkę tej sytuacji, zrozumie, że nie było innej możliwości.
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Reca, który faulował Szituma.
  • 53. min Ciekawe, czy uda się Wiśle wykorzystać tę grę w przewadze...
  • 54. min Reca! Zagrał do Bilińskiego, a ten efektownie uderzył piętą, ale spudłował.
  • 55. min Długie podanie Buricia do Szituma, ale Kiełpin nie miał problemów z chwyceniem piłki we własnym polu karnym.
  • 56. min Ma przewagę optyczną zespół Brzęczka. Czy to odbije się w sytuacjach podbramkowych?
  • 57. min Dziwne, że nie szykuje defensywnego pomocnika Bjelica i z dziurą w środku "Kolejorz" kontynuuje grę po wyrzuceniu Tetteha.
  • 57. min Faul Merebaszwilego na Dilaverze w polu karnym Lecha. Od rzutu wolnego poznaniacy.
  • 59. min Trzy zmiany szykuje Bjelica. Gajos, Trałka i Gytkjaer pojawią się na murawie.
  • 60. min Schodzi z boiska Deniss Rakels , a za niego wchodzi Łukasz Trałka
  • 60. min Schodzi z boiska Radosław Majewski , a za niego wchodzi Maciej Gajos
  • 60. min Schodzi z boiska Mario Szitum , a za niego wchodzi Maciej Gajos
  • 60. min Schodzi z boiska Nicki Bille Nielsen , a za niego wchodzi Christian Gytkjaer
  • 61. min Komplet zmian w zaledwie sześćdziesiąt sekund wykorzystał Bjelica. Chorwat stawia wszystko na jedną kartę.
  • 62. min Za mocne podanie do Gumnego i rozpocznie Seweryn Kiełpin.
  • 63. min Gytkjaer bardzo aktywny. Biega, naciska na rywali. Na razie bez efektów, ale kto wie, co będzie dalej.
  • 65. min Burić 20 metrów od własnej bramki zaczyna dalekim podaniem grę Lecha.
  • 66. min Radut uruchomił Kostewycza, ale doskonale pilnował Ukraińca Reca. Popracował w obronie oznaczony "9" zawodnik.
  • 66. min Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka na głowę Trałki i niecelna próba rezerwowego poznaniaków.
  • 66. min Za moment zmiana w obozie Wisły Płock.
  • 66. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dominik Furman
  • 67. min Co za bramka! Co za gol Dominika Furmana! Fenomenalna "bomba" z 20 metrów i bez szans Burić.
  • 67. min Źle był ustawiony bramkarz Lecha i wykorzystał to eks-legionista.
  • 69. min Faul Gumnego na Merebaszwilim. Piłka dla zespołu Brzęczka.
  • 70. min Kolejny faul. Tym razem poszkodowanym był Majewski, a przewinił Furman.
  • 71. min Próba bezpośrednio strzału, ale wprost w Kiełpina trafia piłki po uderzeniu Gajosa.
  • 72. min Burić! Świetna interwencja bramkarza Lecha po ładnej akcji Recy i uderzeniu Bilińskiego.
  • 73. min Schodzi z boiska Giorgi Merebashvili, a za niego wchodzi Paul Ovidiu Parvulescu
  • 75. min Płocczanie kontrolują sytuację. Nic złego nie powinno się zdarzyć gospodarzom, których wspiera ponad sześć tysięcy kibiców.
  • 77. min Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Stępiński, który był spóźniony, atakując Trałkę.
  • 79. min Reca walczył o piłkę pod własnym polem karnym, ale nie odzyskał jej i oddali strzał lechici. Próbę zablokował Furman.
  • 80. min Rzut rożny dla Lecha. Krótkie rozegranie i piłka pod nogami Kostewycza.
  • 80. min Ukrainiec próbował dośrodkowywać, ale Parvulescu nie pozwolił rywalowi na stworzenie zagrożenia.
  • 81. min Płocczanie zaczęli od autu grę na własnej połowie. Dla Wisły ten mecz mógłby się już właściwie zakończyć.
  • 83. min Lech stracił piłkę na połowie rywala, ale nie zdołali skontrować gospodarze.
  • 86. min Schodzi z boiska Arkadiusz Reca, a za niego wchodzi Nico Varela
  • 86. min Ostatnia zmiana w zespole Jerzego Brzęczka.
  • 86. min Faul Majewskiego na Stefańczyku. Zacznie Wisła Płock pod własnym polem karnym.
  • 89. min Rzut rożny dla Lecha. Wrzutka w pole karne Kiełpina, ale za mocne dla kolegów.
  • 90. min Zaczęło padać w Płocku. Komu to pomoże?
  • 91. min Gytkjaer! Duńczyk ponad bramką.
  • 92. min Cztery minuty dorzucił do regulaminowych 90, sędzia Paweł Gil z Lublina.
  • 92. min Do jego pracy dzisiaj nie ma żadnych zastrzeżeń, ale i sytuacji stykowych za wiele nie było.
  • 95. min Walka w środkowej strefie boiska. Duży tłok, nic już z tego chyba nie będzie.
  • 17:23 Koniec! Wisła wygrywa z Lechem 1-0 po kapitalnym golu Dominika Furmana.
  • 17:28 Dziękujemy za uwagę! Miłego popołudnia.