• (55') M. Urynowicz R. Kurzawa
  • (71') M. Ambrosiewicz E. Grendel
  • (79') Kądzior D. Ledecký
  • 17:34 Dzień dobry. Dziś wiosenne rozgrywki rozpoczyna polska Ekstraklasa!
  • 17:34 W pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej Wisła Płock podejmuje Górnika Zabrze.
  • 17:35 Gospodarze po 21 kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.
  • 17:36 Beniaminek zaś plasuje się na trzeciej pozycji z jedynie dwoma punktami straty do prowadzącej Legii. Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa - przynajmniej na chwilę - obejmie fotel lidera.
  • 17:37 W obliczu przymusowej pauzy stoperów - Wieteski i Suareza oraz absencji Koja, linia obrony Górnika jest dziś ułożona dość eksperymentalnie.
  • 17:37 Od pierwszej minuty spotkanie zaczną debiutanci - 18-letni Adrian Gryszkiewicz oraz 22-letni Paweł Bochniewicz.
  • 17:40 W drużynie desygnowanej do gry przez Marcina Brosza znajduje się aż 10 Polaków, których średnia wieku wynosi 22,3.
  • 17:49 Mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał.
  • 17:58 Zawodnicy wychodzą już na boisko!
  • 17:59 Damian Szymański kapitanem Wisły, Szymon Matuszek Górnika.
  • 17:59 Przywitanie zawodników obu drużyn.
  • 18:01 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Rozpoczęły się wiosenne rozgrywki Ekstraklasy!
  • 1. min Pierwszy rzut wolny dla Wisły.
  • 2. min Furman głęboko dośrodkował, lecz Górnik wyszedł z tego obronną ręką.
  • 2. min Łasicki faulował Ambrosiewicza w jego polu karnym.
  • 3. min Znów w ataku Wisła, ale Loska wyraźnie uprzedził Michalaka, który dostał zbyt mocne podanie.
  • 4. min Znów szarżował Michalak i wywalczył rzut rożny.
  • 5. min Z animuszem weszli w mecz gospodarze.
  • 5. min Merebaszwili! Strzelił z powietrza bardzo mocno, ale w środek bramki.
  • 5. min Loska sparował piłkę i Wisła ma kolejny korner.
  • 5. min Znów piąstkuje Loska, tym razem wybijając piłkę do przodu.
  • 7. min Faulował Kante Żurkowskiego.
  • 9. min Tym razem to Kante był faulowany przez Matuszka.
  • 9. min Pomógł sobie łokciem kapitan Górnika, który dziś wyjątkowo gra na pozycji środkowego obrońcy.
  • 10. min Piłka pierwszy raz w okolicach pola karnego Daehne.
  • 11. min Kontratak "Nafciarzy" zakończony słabym i niecelnym dośrodkowaniem Recy.
  • 11. min Przewrócił się Urynowicz w polu karnym rywala, ale sędzie nie chce nawet słyszeć o rzucie karnym.
  • 12. min Brzydki faul Kante, lekko kopnął w twarz rywala.
  • 12. min Będzie okazja, by dośrodkować z rzutu wolnego.
  • 13. min Piłka w bramce, ale gola nie ma!
  • 13. min Kądzior przelobował Daehne, który niepotrzebnie wyszedł z bramki.
  • 14. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Damian Kądzior
  • 14. min A jednak! Mamy bramkę!
  • 15. min Konsultacja VAR pokazała, że sędzia boczny, pokazujący spalonego się pomylił!
  • 15. min Łasicki złamał linię spalonego, ale winę za utratę bramki ponosi Daehne, który wyszedł z bramki i dał się zaskoczyć.
  • 18. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Konrad Michalak
  • 18. min Wisła szybko wyrównuje!
  • 19. min Szymański popisał się fantastycznym podaniem za linię obrony, Michalak wyraźnie wyprzedził Matuszka i w sytuacji sam na sam pokonał Loskę!
  • 19. min Bardzo emocjonujący początek spotkania!
  • 21. min Kolejny faul w środkowej strefie, przewinił Urynowicz.
  • 21. min Jeszcze jeden rzut wolny dla płocczan, znów dośrodkowywać będzie Furman.
  • 23. min Seria rzutów z autu, przy piłce Górnik.
  • 24. min Wolsztyński nabił rywala, piłka znów poza boiskiem.
  • 25. min Uderzenie z dystansu nie sprawiło problemów Daehne.
  • 26. min Kądzior stracił panowanie nad piłką i sfaulował Furmana.
  • 27. min Prosty błąd Szymańskiego po tym, jak dostał piłkę od Recy.
  • 29. min Dłużej przy piłce utrzymują się podopieczni Brosza.
  • 30. min Daehne uprzedza Angulo wyjściem przed własne pole karne.
  • 30. min Kolejna szarża Michalaka, niesamowicie szybki jest skrzydłowy płocczan.
  • 31. min Gryszkiewicz w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo ryzykownym wślizgiem.
  • 31. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Żurkowski
  • 31. min Zaledwie 4 367 widzów na stadionie w Płocku.
  • 33. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Angulo.
  • 33. min Tym razem sędzia boczny miał rację.
  • 35. min I znów ofsajd - tym razem Wolsztyński.
  • 35. min Minimalny, ale był, Stefańczyk w dobrym momencie ruszył do przodu.
  • 36. min Po niezłym początku w wykonaniu obu drużyn, gra nieco straciła na jakości.
  • 37. min Furman przejął piłkę pod polem karnym rywala, ale zabrakło mu dokładności w podaniu do Kante.
  • 38. min Loska uprzedził Recę i choć wypuścił piłkę z rąk, to obyło się to bez konsekwencji.
  • 38. min Brzydki faul Furmana na Wolniewiczu.
  • 39. min Faulowany Angulo z boku pola karnego.
  • 39. min Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Furman
  • 39. min Doigrał się Furman dwoma faulami w krótkim odstępie czasu.
  • 40. min Mocno "dokręcił" piłkę Kądzior i Daehne miał ogromne problemy, by wyłapać piłkę.
  • 40. min Na razie nie jest synonimem pewności nowy golkiper "Nafciarzy".
  • 41. min Kądzior wywalczył rzut rożny. To groźna broń Górnika.
  • 41. min Bardzo mocne dośrodkowanie w pole bramkowe, ale udało się wybić piłkę gospodarzom.
  • 42. min Od bramki Daehne.
  • 44. min Sędzia odgwizdał faul Merebaszwiliego na Wolniewiczu, choć... chwilę wcześniej wydawało się, że Wisła będzie miała rzut karny.
  • 44. min Wolniewicz poślizgnął się bowiem i przeszkodził w biegu skrzydłowemu rywali, ale ten utrzymał równowagę i stracił piłkę.
  • 45. min Kolejna akcja Merebaszwiliego, rzut rożny dla Wisły.
  • 46. min Minuta doliczona do pierwszej połowy.
  • 46. min Angulo! W swoim stylu chciał sprytnie pokonać bramkarza.
  • 46. min Uderzył prawą nogą, ale zbyt słabo, by pokonać Daehne.
  • 18:47 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:47 Tomasz Musiał zakończył pierwszą połowę.
  • 18:48 Sporo emocji przyniósł zwłaszcza początek meczu, gdy najpierw poważny błąd popełnił Daehne, a potem Michalak kapitalnym sprintem wyprzedził obrońców i wyrównał wynik spotkania.
  • 19:03 Zawodnicy wracają na boisko.
  • 46. min Wracamy do gry!
  • 46. min Bez zmian obie drużyny wróciły na boisko.
  • 47. min Pierwsza akcja Wisły, Michalak dostał podanie w pole karne i bez przyjęcia chciał dograć do partnerea.
  • 47. min Zabrakło mu jednak celności.
  • 48. min Stilić! Bardzo mocno uderzył zza pola karnego, ale Loska sparował uderzenie.
  • 49. min Zwija się z bólu Michalak po starciu z Gryszkiewiczem.
  • 51. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Łukasz Wolsztyński
  • 51. min Kolejny koszmarny błąd Daehne!
  • 52. min Po dośrodkowaniu w pole karne bramkarz Wisły wypuścił piłkę z rąk, a Wolsztyński stanął przed pustą bramką.
  • 52. min Golkiper Wisły sprezentował płocczanom drugiego gola.
  • 52. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jose Martinez Kante
  • 52. min Co za odpowiedź Wisły!
  • 53. min Kante uderzył z szesnastu metrów, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!
  • 53. min Wisła po raz drugi natychmiastowo odrabia straty.
  • 55. min Schodzi z boiska Marcin Urynowicz , a za niego wchodzi Rafał Kurzawa
  • 55. min Kurzawa zmagał się ostatnio z urazem, stąd początek meczu na ławce rezerwowych.
  • 56. min Loska uprzedził Merebaszwiliego i skiksował.
  • 56. min Był jednak faulowany przez Gruzina.
  • 59. min Faul na Żurkowskim na połowie rywala.
  • 59. min Chwilę wcześniej Loska był przetestowany z dystansu, ale wykazał się przytomnością.
  • 61. min Zamieszanie po dośrodkowaniu Kędziora.
  • 61. min Ostatecznie piłka wybita z pola karnego.
  • 64. min Furman wścieka się, bo sędzie przerwał kontratak, ale wcześniej pomocnik faulował Żurkowskiego.
  • 65. min Teraz ostro potraktowany Stilić przez Bochniewicza.
  • 66. min Czyżby powtarzał się scenariusz z pierwszej połowy, gdzie po dwóch strzelonych golach kibice oglądali przede wszystkim faule na środku boiska?
  • 66. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Damian Szymański
  • 67. min Kapitalny strzał Szymańskiego!
  • 67. min Do asysty dorzuca bramkę kapitan płocczan.
  • 67. min Po podaniu Michalaka Szymański uderzył wewnętrzną częścią stopy tuż przy słupku.
  • 68. min Żółtą kartkę otrzymuje Igor Angulo Albóniga
  • 70. min Strzał Stilicia zablokowany, poprawił Szymański, ale spudłował.
  • 71. min Schodzi z boiska Maciej Ambrosiewicz , a za niego wchodzi Erik Grendel
  • 73. min Znowu zaatakowała Wisła, ale tym razem stracił piłkę Szymański.
  • 74. min Ładnie wymienili podania Michalak i Stilić, lepszy okres Wisły.
  • 77. min Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Loski.
  • 77. min Bramkarz odbija strzał Merebaszwiliego na rzut rożny.
  • 79. min Schodzi z boiska Damian Kądzior , a za niego wchodzi David Ledecký
  • 81. min Bardzo chaotycznie gra Górnik, nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.
  • 81. min Schodzi z boiska Konrad Michalak, a za niego wchodzi Nico Varela
  • 81. min Może być bardzo zadowolony ze swojej postawy Michalak - zdobył bramkę i asystował przy golu Szymańskiego.
  • 82. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jose Martinez Kante
  • 82. min Wisła posyła Górnik na kolana!
  • 82. min Merebaszwili świetnie wpadł w pole karne i zagrał na siódmy metr do Kante.
  • 83. min Ten nie spudłował i zdobywa drugiego gola w tym meczu!
  • 85. min Poprzeczka!
  • 86. min Najpierw strzał Merebaszwiliego obronił Loska, a dobitka Vareli trafiła w poprzeczkę.
  • 86. min Schodzi z boiska Semir Stilić, a za niego wchodzi Oskar Zawada
  • 88. min Przerwane spotkanie w Płocku z powodu odpalonych rac.
  • 88. min Czarna mgła opadła na boisko.
  • 90. min Gra została wznowiona.
  • 91. min Aż pięć minut doliczonych przez arbitra.
  • 91. min Schodzi z boiska Jose Martinez Kante, a za niego wchodzi Kamil Biliński
  • 93. min Rozpaczliwie atakuje Górnik.
  • 19:54 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:54 Wisła pokonuje Górnik 4-2!
  • 19:55 Bardzo emocjonujące spotkanie kończy się zasłużoną wygraną gospodarzy.
  • 19:57 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejną, ze spotkania Zagłębia Lubin z Legią Warszawa. Do widzenia!