• (86') D. Popovič S. Stilić
  • (46') V. Marković J. Mrozik
  • (69') Dani Abalo S. Pyłypczuk
  • (81') N. Aankour M. Górski
  • 17:44 Dzień dobry! Serdecznie witamy i zapraszamy na relację z meczu Ekstraklasy: Wisła Kraków kontra Korona Kielce.
  • 17:45 Będzie to pojedynek sąsiadów w tabeli.
  • 17:46 - Jesteśmy drużyną przez duże "D" - mówił przed meczem trener gospodarzy, Kiko Ramirez. Czy miał rację okaże się później.
  • 17:51 - Z niecierpliwością czekamy na powrót ligi. Zobaczymy ile dały nam zimowe przygotowania - wypowiadał się Maciej Bartoszek, szkoleniowiec Korony Kielce.
  • 17:52 W pierwszej jedenastce kieleckiej drużyny możemy zobaczyć Ilijana Micanskiego, który po siedmiu latach wraca do polskiej ligi.
  • 17:54 Osiem transferów przeprowadziła w zimowym okienku "Biała Gwiazda", lecz dziś w pierwszym składzie jest tylko jeden nowy nabytek: Ivan Gonzalez.
  • 17:56 Nieobecni w drużynie Wisły: Pietrzak, Brlek, Buchalik
  • 17:57 Nieobecni w Koronie: Kiełb oraz Grzelak
  • 17:57 Piłkarze wychodzą na boisko.
  • 17:58 Arkadiusz Głowacki gra dzisiaj 330. mecz w Ekstraklasie. Przed meczem otrzymał pamiątkową tablicę, a w niej koszulka z numerem 330 na plecach.
  • 17:59 Przywitanie kapitanów: Rafała Dejmka i Arkadiusza Głowackiego.
  • 18:00 To będzie debiut Kiko Ramireza w roli trenera Wisły Kraków.
  • 18:00 Zaczynamy!
  • 2. min Wisła powoli rozgrywa akcje. Jej zawodnicy chcą spokojnie wejść w ten mecz.
  • 4. min Drużyny badają się nawzajem, niepewne czego mogą spodziewać się w swoim pierwszym wiosennym spotkaniu.
  • 5. min Możdżeń fauluje Mączyńskiego w walce o górną piłkę.
  • 8. min Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Głowacki. Spóźnione wejście w Aankoura.
  • 9. min Kolejny faul w środkowej strefie boiska. Dużo agresji w pierwszych minutach gry.
  • 9. min Pierwszy strzał w meczu. Rafał Boguski uderzył niecelnie głową po dośrodkowaniu Cywki.
  • 11. min Małecki próbował szybko rozpocząć grę wyrzutem z autu, ale partnerzy nie zrozumieli jego intencji.
  • 12. min Piłkę ręką zatrzymuje Diaw. Rzut wolny dla Wisły z boku pola karnego.
  • 12. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Patryk Małecki!
  • 13. min Fantastyczny strzał sprzed pola karnego!
  • 14. min Wisła próbowała sprytnie rozegrać stały fragment gry, lecz piłkarze Korony wybili piłkę przed pole karne. Tam dopadł do niej Małecki i w trudnej pozycji uderzył z woleja. Trafił w samo okienko bramki!
  • 15. min Próba odpowiedzi Korony, Możdżeń wywalcza rzut wolny w podobnym miejscu, co wcześniej Wisła.
  • 16. min Wybitą piłkę dwukrotnie uderzył Możdżeń. Za pierwszym razem został zablokowany, za drugim piłka powędrowała nad bramką.
  • 18. min Cywka wrzucał z autu w pole karne, lecz Ondrasek nie zdołał utrzymać się przy piłce.
  • 19. min Kolejna akcja Wisły zakończona strzałem Ondraska. Rzut rożny dla "Białej gwiazdy".
  • 19. min Głową strzelał Głowacki, lecz został zablokowany. Piłkarze Wisły reklamowali zagranie ręką.
  • 20. min Na spalonym Rafał Boguski.
  • 22. min W odpowiedzi akcja Korony! Aankour zgrywał piłkę do Micanskiego, lecz uprzedził go Gonzalez, czym uratował swoją drużynę przed stratą gola.
  • 22. min Ondrasek faulowany tuż przed polem karnym. Będzie szansa z rzutu wolnego.
  • 23. min Przed piłką Maciej Sadlok i Denis Popović.
  • 23. min Sadlok! Celnie, ale w środek bramki. Pesković łapie piłkę.
  • 25. min Odważna ofensywna akcja Sadloka, dzięki której wiślacy mają rzut rożny.
  • 25. min Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Popovicia.
  • 27. min Korona próbuje utrzymać się przy piłce na połowie gospodarzy.
  • 27. min Palanca zablokowany przez Głowackiego. Hiszpan reklamuje zagranie ręką.
  • 29. min Gra toczy się w środku pola.
  • 30. min Zachara dostał dobre podanie od Popovicia, ale był na minimalnym spalonym.
  • 31. min Sadlok nabija rywala. Aut dla Wisły.
  • 32. min Groźny strzał Możdżenia sprzed pola karnego, ale na posterunku Załuska.
  • 32. min Teraz to Korona w natarciu, w defensywie pomaga nawet Ondrasek.
  • 34. min Kontratak Wisły, Małecki wbiegł w pole karne i podawał do Boguskiego. Uprzedził go obrońca z Kielc.
  • 35. min Bardzo głęboko do rozegrania cofa się Aankour, który próbuje brać na siebie ciężar gry.
  • 36. min Kolejna próba z dystansu Możdżenia, tym razem bardzo niecelna.
  • 37. min Strzał Ondraska! Piłka nie trafia w bramkę, a kolejną akcję przeprowadził aktywny Małecki.
  • 38. min Małecki domaga się rzutu karnego! Sędzia nie dopatrzył się jednak zagrania ręką.
  • 38. min Korona zażegnała zagrożenie.
  • 39. min Kontratak gości! Świetne podanie Palanci do Kallaste, ale strzał broni Załuska.
  • 39. min Było blisko bramki dla Korony!
  • 41. min Po dośrodkowaniu z kornera z trzech metrów strzelał Micanski, a piłkę z linii bramkowej wybił Mączyński.
  • 41. min Kolejna składna akcja Korony i kolejny rzut rożny.
  • 41. min Tym razem jednak bez zagrożenia pod bramką Wisły.
  • 42. min Dobre wyjście Załuski i szybka kontra Wisły.
  • 42. min Brak dobrego dogrania do Cywki i od bramki goście.
  • 43. min Walecznością zaimponował Ondrasek, który ambitnie walczył z Rymaniakiem o piłkę.
  • 44. min Następne starcie Czecha z prawym obrońcą Korony. Rzut wolny dla Wisły.
  • 45. min Wrzutka Sadloka, piłkę na nodze miał Boguski, ale skiksował. Od bramki Korona.
  • 45. min Nieudany drybling Palanki.
  • 18:45 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 18:46 Oglądamy ciekawe i wyrównane widowisko.
  • 18:46 Piękna bramka Małeckiego oddziela oba zespoły.
  • 18:48 - Dobrze, że dochodzimy do sytuacji. Powinniśmy już strzelić przynajmniej jedną bramkę - mówi w przerwie Bartosz Rymaniak.
  • 18:58 W pierwszej połowie obie drużyny oddały po dwa celne strzały.
  • 19:00 Siedem niecelnych uderzeń ma na swoim koncie Wisła, Korona - o jedno więcej.
  • 19:00 Zmarznięci kibice czekają na powrót piłkarzy na boisko.
  • 19:02 Zawodnicy właśnie wychodzą z tunelu prowadzącego na boisko.
  • 19:03 Mamy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam nie mniej emocji od pierwszej.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 46. min Schodzi z boiska Vanja Marković , a za niego wchodzi Jakub Mrozik.
  • 47. min Ryzykowny, lecz udany wślizg Cywki.
  • 48. min Bardzo groźna sytuacja! Wisła wyprowadzała piłkę w sytuacji 3 na 3, Ondrasek dograł do Małeckiego, a ten uderzył tuż obok słupka.
  • 50. min Bardzo ładny strzał Miguela Palanki sprzed pola karnego!
  • 50. min Załuska pokazuje jednak, że jest dzisiaj czujny.
  • 51. min Skrzydłem szarpie Małecki, ale piłka z autu dla Korony.
  • 52. min Znakomicie zastawiał się Zachara, czym zmusił rywala do przewinienia.
  • 55. min Piłkarze Korony wrzucają piłkę w pole karne, lecz tam króluje Głowacki.
  • 56. min Próba skonstruowania składnej akcji przez zawodników z Kielc.
  • 56. min Dość długo utrzymują się przy piłce na połowie Wisły, lecz nie umieją się przedostać w pole karne.
  • 57. min Palanca faulowany przez Cywkę! Będzie okazja do strzału z wolnego.
  • 57. min Przy piłce kilku zawodników Korony, 22 metry do bramki.
  • 57. min Możdżeń! Prosto w mur.
  • 58. min Poprawka Kallaste bardzo niecelna.
  • 58. min Faul w środku pola na Zdenku Ondrasku.
  • 59. min Mogło być 2-0 dla Wisły!
  • 60. min Na obieg Zacharze poszedł Cywka i dostał podanie w tempo. Niestety nikt nie zamknął jego dośrodkowania.
  • 60. min Schodzi z boiska Zdenek Ondraszek, a za niego wchodzi Paweł Brożek.
  • 61. min Wiele zdrowia i sił zostawił dziś na boisku Czech.
  • 62. min Popovic ryzykownie do Mączyńskiego i strata piłki.
  • 64. min Świetna kontra Wisły, ale Brożek nie potrafi jej wykończyć.
  • 64. min Bardzo dobre podanie od Boguskiego dostał Małecki. Znalazł w polu karnym Brożka, ale ten strzałem z lewej nogi spudłował.
  • 64. min Powinien był zachować się lepiej.
  • 65. min Micanski nie radzi sobie z minięciem Sadloka. Ważna interwencja obrońcy.
  • 65. min Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Małecki.
  • 66. min Arbiter uznał, że zawodnik symulował faul. Powtórka pokazuje, że miał rację.
  • 68. min Przed szansą Zachara, lecz jego strzał obronił Peskovic.
  • 69. min Schodzi z boiska Daniel Abalo Paulos , a za niego wchodzi Serhij Pyłypczuk.
  • 70. min Schodzi z boiska Mateusz Zachara, a za niego wchodzi Pol Llonch Puyalto.
  • 70. min Prostopadłe podanie do Brożka, ale bramkarz Korony uprzedza napastnika.
  • 71. min Faul Cywki.
  • 71. min Korona stara się przejąć inicjatywę, Wisła wyraźnie szuka szans w kontratakach.
  • 72. min Jeden z nich był wyprowadzany przez Brożka, ale piłkarz pogubił się w dryblingu.
  • 72. min Kolejne starcie Małeckiego z Rymaniakiem. Sędzia uspokaja gracza Wisły.
  • 73. min Małecki ma już na swoim koncie żółtym kartonik.
  • 74. min Brożek w walce z obrońcami. Piłka w rękach Peskovicia.
  • 76. min Ciężką przeprawę ma dzisiaj Diaw. Najpierw niemiłosiernie nękał go Ondrasek, teraz co rusz walczy z Pawłem Brożkiem.
  • 76. min 10.501 kibiców pojawiło się dziś na Reymonta.
  • 76. min Ręką zagrał Palanca, ale sędzia puścił grę.
  • 78. min Faul Brożka na Dejmku.
  • 78. min Rzut karny dla Wisły Kraków!
  • 78. min Diaw fauluje w polu karnym Boguskiego!
  • 79. min Boguski przełożył sobie piłkę na lewą nogę, a ten zahaczył go butem.
  • 79. min Do karnego podchodzi Paweł Brożek.
  • 79. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Paweł Brożek.
  • 80. min Co prawda Pesković obronił jego strzał, ale przy dobitce był już bezradny.
  • 80. min To nie był dobrze wykonany rzut karny, ale Brożek zrehabilitował się przytomną dobitką.
  • 81. min Schodzi z boiska Nabil Aankour , a za niego wchodzi Maciej Górski.
  • 82. min Faulowany we własnym polu karnym Łukasz Załuska w walce powietrznej.
  • 82. min Żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Mączyński.
  • 83. min Górski fauluje Cywkę w walce o piłkę.
  • 84. min Arbiter odgwizdał spalonego Macieja Sadloka.
  • 85. min Fantastyczna okazja Brożka. Bardzo przytomnie przełożył sobie piłkę na lewą nogę, ale strzelił wprost w Peskovicia.
  • 86. min Schodzi z boiska Denis Popovič, a za niego wchodzi Semir Stilić.
  • 86. min Powrót Stilicia na Reymonta!
  • 87. min Kibice skandują jego nazwisko.
  • 89. min Z wolnego uderzał Pyłypczuk, ale bez powodzenia.
  • 91. min Rzut wolny dla Korony. Dośrodkowywać będzie Palanca.
  • 92. min Zamieszanie po dośrodkowaniu. W polu karnym byli Górski z Rymaniakiem, a ten ostatni oddał niecelny strzał.
  • 93. min Ależ szansa Stilicia!
  • 94. min Małecki świetnie wyprowadził kontrę, lecz niecelnie dograł w pole karne. Mimo to do piłki dopadł Stilic, ale uderzył obok słupka.
  • 19:52 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 19:57 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji live i zapraszamy na wieczorne spotkanie Arki Gdynia z Legią Warszawa!
  • 19:58 Dzięki temu zwycięstwu Wisła wyprzedziła Koronę i przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.
  • 19:58 Zespół z Kielc spadł zaś na dziesiąte miejsce.
  • 19:59 W następnej kolejce Wisła zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, zaś Korona podejmie ekipę z Płocka.