• (56') S. Steblecki D. Dabrowski
  • (60') J. Wójcicki E. Jendriszek
  • (81') K. Piątek M. Cetnarski
  • 20:23 Ale nerwy, dzisiaj derby!
  • 20:24 Takim hasłem możemy powitać państwa przed ostatnim sobotnim meczem 19. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Wisłą, a Cracovią.
  • 20:24 To 193. święta wojna w Krakowie. Piłkarze za moment pojawia się na murawie stadionu przy ul. Reymonta 22.
  • 20:28 Czas na przywitanie kapitanów obu zespołów. Arka Głowackiego i Piotra Polczaka.
  • 20:30 Tomasz Kwiatkowski z Warszawy arbitrem głównym rywalizacji. Za chwilę zaczynamy!
  • 20:30 Sędzia Kwiatkowski rozpoczął mecz. Zaczęli goście.
  • 2. min Załuska zacznie od bramki po nie najlepszej akcji gości z drugiej strony Błoń.
  • 3. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Petar Brlek. Co za trafienie! Kapitalny strzał z 30. metrów i 1-0 dla Wisły!
  • 3. min Nie mogli lepiej rozpocząć tej rywalizacji podopieczni duetu Kmiecik/Sobolewski. Brlek zszedł do środka i huknął idealnie, w samo okienko bramki Sandomierskiego. Golazo!
  • 4. min Radek Sobolewski od początku szaleje przy linii bocznej. Legendę Wisły bardzo ucieszyło trafienie w 3. minucie.
  • 5. min Budziński szarżował w odpowiedzi, ale nie udało mu się oszukać obrońców Wisły.
  • 5. min Atmosfera w Krakowie wyśmienita - wszystko z udziałem prawie 30 tysięcznej publiczności.
  • 5. min Uryga wybija piłkę głową z własnej połowy boiska.
  • 6. min Faul na Polczaku. Zacznie Cracovia.
  • 6. min Deleu zacentrował w pole karne Wisły, ale znowu defensywa "Białej Gwiazdy" świetnie sobie poradziła.
  • 8. min Wisła gra dzisiaj w specjalnych strojach z logiem "Szlachetnej Paczki". Trzeba przyznać, że to bardzo ładny ruch klubu z Reymonta 22.
  • 9. min Małecki dośrodkował z lewej strony, ale sięgnął piłki Sandomierski. Miał szczęście bramkarz "Pasów", bo na futbolówkę czaił się Brożek.
  • 9. min Faul i okazja dla Cracovii z rzutu wolnego.
  • 10. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Czovilo. Idealnie zachował się Głowacki, który oszukał Czovilo i zostawił go na "offsajdzie".
  • 12. min Małecki! Zakiwał się w polu karnym Cracovii, gdyby wcześniej zdecydował się na strzał, mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy. Dobry powrót Deleu.
  • 13. min Popović zacentrował z rzutu wolnego w pole karne "Pasów", ale wybił piłkę Miro Czovilo.
  • 15. min Dużo walki w środku pola - górą Wisła, która nie pozwoliła rywalom na atak.
  • 16. min Faul Szczepaniaka na Sadloku. Zacznie "Biała Gwiazda".
  • 17. min Faul Urygi na Piątku. Odegrał się Wiślak.
  • 18. min Brzyski z rzutu wolnego, ale poradzili sobie gospodarze.
  • 19. min Wołąkiewicz interweniuje na własnej połowie boiska.
  • 20. min Rzut rożny dla Wisły. Centra Popovicia i niecelna próba Głowackiego.
  • 22. min Budziński rozpoczyna akcję Cracovii na własnej połowie boiska.
  • 26. min Trochę spadło tempo z początku rywalizacji, które było imponująco. Cóż, piłkarze to tylko ludzie. Miejmy nadzieję, że wrócimy jeszcze do tego, co działo się przez pierwszy kwadrans.
  • 26. min Załuska spokojnie we własnej szesnastce.
  • 27. min Faul w środku pola. Od rzutu wolnego "Pasy".
  • 28. min Błąd "Budzika", który mógł poczekać ze swoim podaniem do Szczepaniaka. Skończyło się stratą.
  • 31. min Popović niecelnie i zacznie Sandomierski.
  • 31. min Kwadrans do końca pierwszej części spotkania w Krakowie. Bramek mniej niż w Płocku, ale derby rządzą się swoimi prawami. Tutaj z kolei dużo więcej boiskowej walki.
  • 33. min Faul na Wójcickim. Szansa dla Cracovii z rzutu wolnego.
  • 33. min Brzyski centruje, uderza Szczepaniak, ale niecelnie.
  • 35. min Faul na Małeckim. Dla odmiany, po stałym fragmencie, spróbuje Wisła.
  • 35. min Popović rozegrał krótko, zaskakująco, ale skończyło się spalonym, na którym znalazł się Małecki.
  • 37. min 5-3 w strzałach dla Cracovii. 1-1 w próbach celnych.
  • 37. min Steblecki! Spróbował z dystansu, ale był zablokowany. Próbował dobić jeszcze Budziński, ale zabrakło precyzji.
  • 39. min Brzyski wywalczył rzut rożny dla Cracovii po lewej stronie boiska. Dobra próba
  • 40. min Budziński! Ależ strzał pomocnika "Pasów". Spróbował "Budzik" zza pola karnego płaskiego uderzenia i zabrakło mu centymetrów, aby wpisać się na listę strzelców.
  • 42. min Brakło teraz Wiśle precyzji w rozegraniu. Zacznie Sandomierski.
  • 44. min Żółtą kartkę otrzymuje Sebastian Steblecki, który faulował Urygę. Zasłużone napomnienie.
  • 45. min Załuska do spółki z Sadlokiem poradzili sobie z Piątkiem we własnej szesnastce.
  • 21:15 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy! Wisła prowadzi z Cracovią 1-0.
  • 21:27 Kilka faz miała ta pierwsza część meczu. Kwadrans dla Wisły, kwadrans walki i kwadrans dla Cracovii. Wisła była jednak skuteczniejsza i dlatego to gospodarze prowadzą w tym spotkaniu.
  • 21:30 Arkadiusz Głowacki pobił dzisiaj rekord Władysława Kawuli. Dla kapitana "Białej Gwiazdy" to 329. występ w Ekstraklasie w wiślackim trykocie.
  • 46. min Sędzia Kwiatkowski rozpoczął druga połowę derbów Krakowa.
  • 46. min Faulowany Brlek w środkowej strefie boiska.
  • 46. min Popović zaczął od rzutu wolnego, ale na własną połowę zagrał Słoweniec.
  • 47. min Faulowany Steblecki. Od rzutu wolnego na własnej połowie zacznie Cracovia.
  • 49. min Czovilo wypatrzył Szczepaniaka, ale zdążyli zablokować go rywale. Szczęście po stronie Wisły, to mogła być sytuacja do strzelenia bramki.
  • 50. min Małecki wywalczył rzut rożny po podaniu od Sadloka.
  • 50. min Rzut rożny dla Wisły. Drugi w tym meczu.
  • 50. min Popović zacentrował, ale wprost na głowę Miro Czovilo.
  • 51. min Małecki! Zablokowane dośrodkowanie z lewej strony i będzie kolejny korner dla "Białej Gwiazdy".
  • 52. min Głowacki! To była nie setka, a dwusetka! "Głowa" uderzył po krótko rozegranym rzucie rożnym, ale Sandomierski zatrzymał piłkę na linii bramkowej.
  • 53. min Może nie byłoby jeszcze po meczu, ale Wisła byłaby bardzo blisko zdobycia trzech punktów w derbach.
  • 54. min Za moment pierwsza zmiana w drużynie gości. Na murawie pojawi się Damian Dąbrowski. Brakuje Cracovii tego piłkarza, dobra myśl Jacka Zielińskiego.
  • 56. min Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Brzyski, który faulował Małeckiego. Chciał dać się sfaulować "Mały" i to mu się udało.
  • 56. min Schodzi z boiska Sebastian Steblecki , a za niego wchodzi Damian Dąbrowski. Chyba najsłabsze ogniwo "Pasów" na boisku, opuszcza boisko.
  • 57. min Małecki dośrodkował, ale za głęboko, aby któryś z kolegów przejął piłkę.
  • 57. min Boguski upadł w szesnastce Cracovii, ale arbiter z Warszawy uznał, że Polczak nie faulował rywala.
  • 59. min Piątek starł się w powietrzu z Joviciem, ale sędzia uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami gry w piłkę.
  • 60. min Schodzi z boiska Jakub Wójcicki , a za niego wchodzi Erik Jendriszek. Ofensywna zmiana, nie chce przegrać tego meczu trener "Pasów'.
  • 61. min 30 minut na odpowiedź ma Cracovia. Jeśli nie strzeli przynajmniej jednego gola, trzy punkty trafią na konto Wisły, która znacznie zbliży się do tego, aby zimować w górnej części tabeli.
  • 62. min Jović zablokowany na połowie Cracovii. Od autu jednak Wisła.
  • 63. min Informacja prosto z murawy: Wójcicki nie był w pełni sił i dlatego opuścił plac gry.
  • 63. min Faulowany Jendriszek. Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska Brzyski.
  • 63. min Dośrodkowanie Brzyskiego, ale wiślacy obronną ręką wychodzą z drobnej opresji.
  • 65. min Małecki starł się z Wołąkiewiczem i zdaniem "Małego" faulował. Arbiter wskazał jednak jedynie na narożnik boiska.
  • 66. min Popović zacentrował, a przed szansą stanął Brożek. Nie zdążył jednak dostawić nogi snajper "Białej Gwiazdy".
  • 66. min Budziński! Ależ miał szansę po szybkim kontrataku. "Budzik" uderzył, ale trafił wprost w Załuskę.
  • 67. min Popović zagrywał do Boguskiego, ale ten nie dał rady obronie "Pasów".
  • 67. min Faulowany Brlek. Przewinił Jendriszek.
  • 68. min Aut dla "Pasów"
  • 69. min Piątek ostro zaatakował Sadloka
  • 70. min Doszło do szarpaniny na boisku
  • 70. min Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Sadlok
  • 71. min Żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Piątek
  • 72. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Piątek!
  • 72. min Cracovia wyrównała!
  • 73. min Fatalny błąd Jovicia, który wybił piłkę wprost do Piątka. Ten okazji nie zmarnował i strzelił precyzyjnie w kierunku drugiego słupka!
  • 74. min Schodzi z boiska Boban Jović, a za niego wchodzi Jakub Bartosz
  • 75. min Jak zareaguje Wisła?
  • 76. min 28 907 widzów na stadionie
  • 77. min Żółtą kartkę otrzymuje Damian Dąbrowski, a dla niego oznacza to pauzę w kolejnym spotkaniu.
  • 77. min Małecki zacentrował, ale doskonale spisał się Wołąkiewicz.
  • 78. min Stoper "Pasów" gra jeden z najlepszych meczów w sezonie. Jest wszędzie, gdzie go potrzeba.
  • 78. min Faul Czovilo na Głowackim po rozegraniu rzutu rożnego. Będzie rzut wolny dla Wisły.
  • 79. min Brożek! Otrzymał świetne podanie, wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili zdążył Wołąkiewicz. Tylko korner dla gospodarzy.
  • 80. min Rzut rożny dla Wisły. Dośrodkowanie Małeckiego i interwencja Sandomierskiego, który piąstkował.
  • 81. min Schodzi z boiska Paweł Brożek, a za niego wchodzi Zdenek Ondraszek. Zmiana duetu Kmiecik/Sobolewski, chyba dobra decyzja.
  • 81. min Schodzi z boiska Krzysztof Piątek , a za niego wchodzi Mateusz Cetnarski. Ostatnia zmiana w ekipie gości.
  • 82. min Bartosz doskonale pod własnym polem karnym. Ważna interwencja głową, która zapobiega sytuacji Cracovii.
  • 84. min Ondraszek źle przyjmował piłkę na połowie "Pasów". Z autu goście z drugiej strony Błoń.
  • 84. min Faul Wołąkiewicza na Boguski. Od rzutu wolnego podopieczni duetu Kmiecik/Sobolewski.
  • 86. min Sobolewski szaleje przy linii bocznej boiska. Czy Wisła przerwie mini passę zwycięstw u siebie w lidze?
  • 86. min 3-2 w uderzeniach celnych na korzyść gości. Trochę zbyt zachowawcza była Wisła przy stanie 1-0.
  • 86. min Szczepaniak! Uderzył napastnik Cracovii po dośrodkowaniu Cetnarskiego, ale niecelnie.
  • 88. min Faulowany Szczepaniak przy linii bocznej, a przewinił Jakub Bartosz.
  • 88. min Dośrodkowanie "Cetnara", ale wybili piłkę gospodarze.
  • 89. min Zablokowane uderzenie Jendriszka. Do dobitki nadbiegającego Brzyskiego nie doszło. Były piłkarz Legii nie pozwolił natomiast skontrować rywalom.
  • 91. min Cztery minuty doliczone przez arbitra z Warszawy.
  • 92. min Wygląda na to, że remisem zakończy się 193. święta wojna w Krakowie.
  • 92. min Sandomierski chwyta piłkę po małym nieporozumieniu z Wołąkiewiczem w powietrzu.
  • 92. min Faulował Budziński Alana Urygę. Z rzutu wolnego "Biała Gwiazda".
  • 93. min Faul za faul. Tym razem przewinili gospodarze. Ondraszek faulował w ataku Deleu.
  • 93. min Brlek! Mógł to rozstrzygnąć na korzyść Wisły.
  • 94. min Chorwat uderzył z okolic "wapna" po samotnym rajdzie Małeckiego, ale strzelił niecelnie.
  • 95. min Faul i ostatnia szansa - dla Cracovii. Cetnarski będzie centrował.
  • 22:21 Koniec meczu!
  • 22:22 A więc remis! 1-1 - takim rezultatem kończą się Wielkie Derby Krakowa. To chyba sprawiedliwe rozstrzygnięcie, żaden zespół nie zasłużył w pełni na trzy punkty.
  • 22:22 Dziękujemy za uwagę! Miłego wieczoru.