• (73') D. Srnić B. Jović
  • (84') J. Kosecki D. Łuczak
  • (46') D. Guba P Misak
  • (75') Ł. Piątek V. Gutkovskis
  • 15:17 Dzień dobry Państwu! Czas na ostatnie spotkanie 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. We Wrocławiu, Śląsk podejmuje Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.
  • 15:18 Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, gospodarze na 13. miejscu w tabeli. "Słonie" o pozycję wyżej.
  • 15:20 Nie ma niespodzianek w zestawieniach obu zespołów. Jan Urban ma problem, bo kilku jego zawodników wciąż boryka się z urazami - m.in. Dankowski oraz Kokoszka. Mariusz Rumak w nieco lepszej sytuacji kadrowej.
  • 15:23 Piłkarze obu zespołów już w katakumbach stadionu we Wrocławiu. Za kilka minut pierwszy gwizdek sędziego.
  • 15:24 Dla trenera Bruk-Betu, Mariusza Rumaka to sentymentalny powrót. Szkoleniowiec "Słoni" prowadził bowiem w przeszłości Śląska, ale chyba nie wspomina tej pracy najlepiej.
  • 15:26 Tradycyjnie na stadionie Śląska bardzo słaba frekwencja, chociaż jedyny mecz tego sezonu przed własną publicznością wrocławianie wygrali w dramatycznych okolicznościach 3-2.
  • 15:29 Z okazji Święta Wojska Polskiego, Hymn narodowy.
  • 15:30 Czas na przywitanie obu zespołów. Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika z Siedlec.
  • 15:30 Łukasz Piątek i Piotr Celeban już rozstrzygnęli, że rozpoczną goście. Kapitan Śląska miał prawo wybrać połowę boiska.
  • 15:32 Sędzia zagwizdał po raz pierwszy. Zaczęli podopieczni Rumaka! Liczymy na pełne emocji 90 minut.
  • 1. min Guba! Pierwsza okazja dla "Słoni" i niepewna interwencja bramkarza wrocławian. Korner dla gości.
  • 1. min Rzut rożny dla Bruk-Betu. Centra Piątka, ale wybijają gospodarze.
  • 2. min Była szansa na kontrę, ale podanie do Maka od Koseckiego nie dotarło. Szkoda wyboru "Kosy", bo wolny był Robak.
  • 2. min Kolejny rajd Guby z prawej strony i po interwencji Cotry, będzie kolejny korner dla zespołu Rumaka.
  • 3. min Rzut rożny dla Bruk-Betu. Bezpośrednio w pole karne zagrana piłka, ale obronną ręką z opresji wychodzą piłkarze Jana Urbana.
  • 4. min Faul na Maku. Od rzutu wolnego, na połowie niecieczan, Śląsk.
  • 4. min Za głębokie dośrodkowanie Dorde Cotry i grę rozpocznie Bruk-Bet. Konkretnie Jan Mucha.
  • 5. min Fryc chciał rozegrać akcję z Gubą, ale zabrakło porozumienia. Po chwili wrzutka w pole karne i piąstkuje Wrąbel.
  • 6. min Jovanović! Pierwszy strzał w meczu, ale wyglądało to bardziej jak podanie do Wrąbla. Nie miał prawa popełnić błędu bramkarz Śląska.
  • 7. min Faul Pawelca na Jovanoviciu. Piłka dla "Słoni".
  • 7. min Dośrodkowanie w pole karne Śląska i chwycił piłkę bramkarz gospodarzy.
  • 9. min Pawelec wrzucił piłkę z autu bezpośrednio w pole karne Muchy, zgranie Koseckiego, ale Celeban nie doszedł do piłki.
  • 9. min Faulował Tarasovs, a poszkodowanym, w strefie środkowej boiska, Śpiączka.
  • 10. min Piątek wstrzelił piłkę w pole karne Śląska i wywalczył kolejny korner dla gości.
  • 11. min Rzut rożny dla Bruk-Betu, zgranie i próba, którą na linii zatrzymuje Celeban! Niewiarygodne, jak blisko byli goście.
  • 12. min Uprzedził Śpiączkę, który czyhał na piłkę na linii bramkowej, Celeban.
  • 12. min Dośrodkowanie Mikovicia spod linii końcowej, ale Śpiączkę ubiegł Tarasovs.
  • 13. min Śląsk na razie w głębokiej defensywie. Inicjatorem boiskowych wydarzeń "Słonie" z Niecieczy.
  • 14. min Z własnej połowy zaczyna akcję zespół Urbana. Być może teraz uda się przedostać pod bramkę Muchy.
  • 14. min Podanie do Śpiączki i znów doskonale interweniuje Celeban. Gdyby nie kapitan, wrocławianie byliby w opałach.
  • 15. min Kwadrans zdecydowanie na korzyść Bruk-betu Termaliki Nieciecza.
  • 16. min Stracił piłkę Robak, ale kontry Niecieczy nie będzie, bo czujni byli pomocnicy Śląska.
  • 17. min Bardzo powoli buduje atak pozycyjny drużyna gospodarzy. To jeden z powodów, dla którego nie potrafi zaskoczyć gości.
  • 17. min Pawelec do Maka, ale nie udało się zagrozić bramce Bruk-Betu. Czujni podopieczni Rumaka.
  • 18. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Bartosz Śpiączka. Wątpliwy ofsajd...
  • 19. min Piątek i Słaby po lewej stronie boiska. Wymienili piłkę, a kapitan dograł w pole karne, gdzie nie dał rady Śpiączka.
  • 20. min Przyśpieszył Śląsk i z ostrego kąta wprost w Muchę trafia Cotra! Świetna próba z lewej strony boiska.
  • 21. min Ucierpiał bramkarz Bruk-Betu, interweniując w tej ostatniej akcji. Sztab medyczny Termaliki już na murawie.
  • 22. min Pressing Śląska, ale niewiele z tego wynika. Utrzymuje się przy piłce drużyna gości.
  • 22. min Miković zacentrował w pole karne, ale Celeban lepszy od Śpiączki w pojedynku powietrznym.
  • 23. min Kupczak! Po wrzutce z autu, znów fatalnie zachował się Wrąbel, ale pomocnik gości nie wykorzystał wyśmienitej okazji.
  • 24. min Tarasovs zatrzymał Gubę i pozwolił, aby piłka minęła linię końcową boiska. Wrąbel rozpocznie grę.
  • 25. min Kosecki dośrodkował, a Kecskes wybił piłkę za linię końcową. Premierowy korner dla Śląska.
  • 25. min Rzut rożny dla gospodarzy. Krótkie rozegranie i wrzutka Cotry, ale przegrał pojedynek główkowy Kosecki.
  • 26. min Faulowany Robak, a przewinił Putiwcew. Sprytnie zachował się snajper Śląska. Nie wiem, czemu arbiter nie wyjął kartki.
  • 27. min Cotra! Wprost w ręce Jana Muchy. Nie wiem, czy chciał dośrodkowywać czy uderzać eks-gracz Zagłębia.
  • 27. min Guba zatrzymany przez Tarasovsa. Czysto, nie było faulu Łotysza.
  • 28. min Za lekkie podanie do Robaka, którego uprzedził stoper Bruk-Betu Termaliki.
  • 29. min Pawelec próbował dośrodkowania, ale piłka zablokowana. Na nieszczęście dla wrocławian był jeszcze rykoszet i nie będzie nawet rzutu rożnego.
  • 30. min Kwadrans do końca pierwszej połowy, a sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów dla zawodników obu zespołów.
  • 31. min Śląsk na połowie rywala, ale znów wolno, jakby bez pomysłu na rozegranie akcji.
  • 32. min Faul Michała Maka na Kamilu Słabym. Piłka dla "Słoni" na ich połowie boiska.
  • 34. min Ładna akcja Bruk-Betu Termaliki i szansę miał Śpiączka. Pierwszy strzał zatrzymał Wrąbel, a przy drugim przeszkodził jeden z obrońców.
  • 35. min Z pewnością nie tak wyobrażał sobie ten mecz Jan Urban. Gra Śląska pozostawia bardzo dużo do życzenia.
  • 35. min Jovanović do Słabego, który huknął zza pola karnego. Bardzo niecelna jednak ta próba.
  • 36. min Rzut rożny dla Bruk-Betu. Wrzutka Piątka i znów w opałach był Wrąbel.
  • 37. min Uderzał Putiwcew i instynktownie zatrzymał strzał bramkarz Śląska.
  • 37. min Dośrodkowanie Maka, ale żaden z kolegów nie podpisał listy obecności w polu karnym Muchy.
  • 38. min Guba do Śpiączki, ale ten trafia tylko w boczną siatkę bramki Wrąbla.
  • 38. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Robak. Ewidentny ofsajd, dyskusje niepotrzebne.
  • 39. min Pawelec stracił piłkę na połowie Bruk-Betu, ale nie zdążyli skontrować rywali piłkarze Rumaka.
  • 40. min Robak! Ależ miał szansę król strzelców Ekstraklasy, który z piątego metra trafia w bramkarza.
  • 41. min Brawa dla Koseckiego, który zagrał idealnie, w tempo, do snajpera Śląska.
  • 41. min Rzut rożny dla Śląska. Po próbie Celebana z linii bramkowej wybija piłkę Mucha.
  • 41. min Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzutka Cotry, ale tym razem skuteczniejsi w obronie byli niecieczanie.
  • 42. min Kosecki! Spróbował z dystansu "Kosa", ale na posterunku był Mucha.
  • 42. min Zdaje się, że w Bruk-Becie jeszcze przed przerwą dojdzie do zmiany. Do wejścia na boisko szykuje się Patrik Misak.
  • 43. min Faul Łukasza Madeja i na własnej połowie rozpocznie zespół Rumaka.
  • 44. min Bardzo słonecznie we Wrocławiu, być może to rozleniwiło piłkarzy Urbana na początku. Końcówka należy jednak do wrocławian.
  • 45. min Chrapek zawahał się i zamiast uderzyć, stracił piłkę. Bez kontrataku, bo przejęli piłkę ponownie gospodarze.
  • 45. min Robak! Z ostrego kąta, ale wprost w Muchę.
  • 45. min Rzut rożny dla Śląska. Dośrodkowanie w pole karne, ale za głębokie. Z autu rozpoczną goście.
  • 46. min Dwie minuty doliczył Krzysztof Jakubik z Siedlec.
  • 46. min Niespełna 120 sekund dzieli nas od przerwy, w której trenerzy postarają się zmotywować zawodników do walki o pełną pulę w drugiej połowie.
  • 46. min Madej! Zatrzymał strzał pomocnika Śląska Jan Mucha.
  • 47. min Guba! Po błędzie Tarasovsa otrzymał piłkę, ale nie zdążył uderzyć. Wrócił Łotysz.
  • 16:19 Ostatni gwizdek w pierwszej części! Bez goli, chociaż obie strony miały swoje szanse.
  • 46. min Sędzia Jakubik dał sygnał i rozpoczęliśmy drugą połowę starcia Śląsk vs Bruk-Bet!
  • 46. min Za mocne zagranie Cotry do Robaka. Piłka dla Termaliki.
  • 46. min Schodzi z boiska Michał Mak, a za niego wchodzi Arkadiusz Piech
  • 46. min Schodzi z boiska David Guba , a za niego wchodzi Patrik Misak
  • 47. min Dwie zmiany w przerwie. Po jednej wykonali trenerzy obu zespołów. Wszystko na jedną kartę stawia Urban, który zamierza grać w drugiej połowie dwójką napastników.
  • 47. min Dziwi decyzja Rumaka. Jeśli Guba nie borykał się z urazem, to zmiana absolutnie bez sensu. Wyróżniał się na tle rywali Guba.
  • 48. min Śpiączka! Otrzymał podanie na wolne pole, popędził w pole karne Wrąbla i trafił wprost w bramkarza Śląska.
  • 49. min Pawelec czujny w defensywie. Zatrzymana akcja Bruk-Betu Termaliki.
  • 50. min Kosecki! Sam na sam z Muchą znalazł się skrzydłowy Śląska i trafił wprost w bramkarza "Słoni". Co się dzieje z tymi piłkarzami?!
  • 50. min Kapitalne podanie do Koseckiego posłał Piech. O jego wejściu już można powiedzieć, że to dobra zmiana.
  • 51. min Faul Piątka, a poszkodowanym Chrapek. Od rzutu wolnego wrocławianie.
  • 51. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marcin Robak
  • 52. min Fantastyczne akcja Śląska i nie mógł pomylić się król strzelców Ekstraklasy. Zaczęło się od podania Madeja do Koseckiego, który znakomicie dostrzegł Robak i wyłożył mu piłkę "jak na tacy".
  • 52. min Nie miał najmniejszych szans Jan Mucha.
  • 54. min Przy piłce wrocławianie. Oni będą teraz szanować futbolówkę.
  • 55. min Faul Kupczaka. Poszkodowanym Dragoljub Srnić.
  • 56. min Dobra interwencja Tarasovsa na własnej połowie. Nie dali się zaskoczyć piłkarze Urbana.
  • 57. min Nie powinni się cofać podopieczni Urbana, bo to zwykle nie kończy się najlepiej.
  • 58. min Faulowany Wrąbel we własnym polu karnym, a przewinił Śpiączka.
  • 59. min Robak zatrzymany na połowie Bruk-Betu. Dobra interwencja Akosa Kecskesa.
  • 60. min Sporo takich przebitek główkowych w środkowej strefie. Niewiele z tego wynika.
  • 62. min Piech szukał podaniem Koseckiego, ale defensywa "Słoni" okazała się sprytniejsza.
  • 62. min Fryc próbował dośrodkowania, ale piłka wylądowała... za linią końcową. Wrąbel zacznie grę Śląska.
  • 64. min Dośrodkowanie w pole karne Muchy, nie było tam żadnego kontaktu piłkarza Śląska z piłką, zacznie więc bramkarz "Słoni".
  • 65. min Niedokładne podanie w pole karne Śląska i mógł złapać piłkę Jakub Wrąbel.
  • 66. min Znacznie straciło na tempie spotkanie po golu Robaka. Można było się tego obawiać.
  • 67. min Faul w narożniku boiska i rzut wolny dla niecieczan.
  • 67. min Dośrodkowanie na głowę Kupczaka, ale ten zablokowany. Będzie kolejny korner dla "Słoni".
  • 68. min Rzut rożny dla Bruk-Betu. Wrzutka Piątka i spokojna interwencja defensywy zespołu Urbana.
  • 69. min 21 minut oraz to, co dołoży sędzia. Tyle czasu pozostało ekipie Rumaka, aby zdobyć bramkę i wywalczyć przynajmniej "oczko" na wyjeździe.
  • 69. min W delegacji zespół "Słoni" na razie bez punktów. Cztery "oczka" uzbierał przed własną publicznością.
  • 70. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Chrapek, który kontestował decyzję sędziego o podyktowaniu rzutu wolnego za faul Koseckiego.
  • 71. min Putiwcew! Bezpośrednio na bramkę, ale wysoko ponad poprzeczką Ukrainiec.
  • 71. min A Bruk-Bet szykuje zmianę. Na murawie pojawi się Vladislavs Gutkovskis.
  • 72. min Srnić ma problemy mięśniowe. Piłkarze obu zespołów wykorzystują ten moment, aby nawodnić organizmy.
  • 72. min Nic z tego! Będzie potrzebna zmiana. Boban Jović zmieni Srnicia.
  • 72. min Na noszach opuszcza plac gry Srnić. To może być poważniejszy uraz Serba.
  • 73. min Schodzi z boiska Dragoljub Srnić, a za niego wchodzi Boban Jović
  • 73. min Prawdopodobnie Tarasovs przesunie się do środka pola. Na środek obrony powędruje Pawelec, a Jović zajmie miejsce na prawej obronie.
  • 74. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Robak, który czyha na kolejną bramkową okazję.
  • 75. min Schodzi z boiska Łukasz Piątek , a za niego wchodzi Vladislavs Gutkovskis
  • 77. min Faul Jovanović i będzie znakomita okazja dla niecieczan na zdobycie wyrównującej bramki.
  • 78. min Miković na piąty metr, tam spore zamieszanie, ale ostatecznie piłkę chwycił Wrąbel.
  • 78. min Po słabiutkim początku, notuje niezły występ były bramkarz młodzieżówki.
  • 79. min Po jednej zmianie na końcówkę meczu zachowali Jan Urban i Mariusz Rumak.
  • 79. min Rzut rożny dla Śląska. Wrzutka Chrpaka i duże zamieszanie. Tarasovs reklamował zagranie ręką zawodnika "Słoni".
  • 80. min Faul Jovanovicia i będzie rzut wolny dla gospodarzy na wysokości linii bocznej pola karnego.
  • 80. min Chrapek w pole karne, ale obronną ręką z opresji wychodzą podopieczni Rumaka.
  • 81. min Chrapek świetnie wypatrzył Piecha, ale tego zatrzymał Mucha.
  • 83. min Za moment ostatnia zmiana w zespole z Wrocławia. Kosecki pokazał charakterystyczny kołowrotek, prosząc o roszadę.
  • 84. min Schodzi z boiska Jakub Kosecki, a za niego wchodzi Daniel Łuczak
  • 85. min Kosecki tak, jak Srnić, na noszach opuścił plac gry. Będzie miał spory ból głowy przed kolejnym spotkaniem trener Śląska.
  • 86. min Jović od autu na wysokości pola karnego Muchy, ale do tyłu - do Piecha.
  • 87. min Zagranie w pole karne Bruk-Betu, ale znów najsprytniejszy Jan Mucha. Gdyby nie Słowak, goście mogliby zebrać we Wrocławiu prawdziwe cięgi.
  • 90. min Faulowany przy linii bocznej boiska Celeban. Przewinił Gutkovskis.
  • 90. min Za chwilę dowiemy się, ile doliczy Krzysztof Jakubik z Siedlec.
  • 90. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Arkadiusz Piech, który trafił do bramki.
  • 91. min Ofsajd ewidentny, ale brawa dla Piecha, któremu z ostrego kąta udało się trafić do bramki.
  • 91. min Aż pięć minut doliczył sędzia. Wszystko przez przerwy - były przecież m.in. wizyty noszowych.
  • 93. min Jovanović zagarnął piłkę, ale już zza linii bocznej. Od autu na własnej połowie podopieczni Urbana.
  • 94. min Rzut rożny dla Bruk-Betu, ale obronną ręką z opresji wychodzą wrocławianie. Nie pomogła nawet obecność Jana Muchy w polu karnym Wrąbla.
  • 95. min 60 sekund do końca meczu, a przy piłce Śląsk Wrocław.
  • 96. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kamil Słaby
  • 96. min Ostatnia akcja meczu i bramka dla "Słoni". W dużym zamieszaniu, po dośrodkowaniu Misaka z rzutu wolnego, trafia Kamil Słaby.
  • 17:27 Koniec! Po golu w ostatniej sekundzie, podział punktów we Wrocławiu.
  • 17:32 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne mecze Ekstraklasy.