• (74') M. Reus S. Bender
  • (80') I. Gündogan I. Perišić
  • (91') M. Goetze M. Leitner
  • 20:29 Jeszcze kwadrans i rozpocznie się mecz na Santiago Bernabeu.
  • 20:30 To będzie rewanż za spotkanie sprzed dwóch tygodni, kiedy Borussia Dortmund pokonała Real Madryt 2-1 i została liderem grupy D.
  • 20:31 W jedenastce "Królewskich" nie ma niespodzianek.
  • 20:32 Dzisiaj Jose Mourinho nie może skorzystać tylko z kontuzjowanych Karima Benzemy, Marcela i Samiego Khediry.
  • 20:32 Borussia na to spotkanie też wystawiła wszystko, co ma najlepszego.
  • 20:33 W masce wystąpi nawet Sebastian Kehl, który w ostatnim meczu ligowym złamał nos.
  • 20:34 Z podstawowych zawodników nie wystąpi tylko Jakub Błaszczykowski, który jeszcze nie wyleczył kontuzji.
  • 20:34 W podstawowym składzie są za to dwaj inni Polacy - Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.
  • 20:40 Za chwilę czekają nas więc wielkie emocje.
  • 20:41 Stadion im. Santiaga Bernabeu wypełniony kibicami.
  • 20:41 Obie drużyny wychodzą na jego murawę.
  • 20:42 I brzmi hymn Ligi Mistrzów.
  • 20:44 Losowanie kapitanów wygrał Casillas i wybrał połowę, tak więc Borussia zacznie pierwszą połowę.
  • 20:45 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Goście zaczęli, ale szybko stracili piłkę.
  • 1. min I teraz wymieniają ją piłkarze Realu.
  • 2. min Odebrał ją Piszczek.
  • 2. min Prostopadłe podanie di Marii do Higuaina, którego w polu karnym wyprzedził Waidenfeller.
  • 3. min Strzał Modricia z dystansu niecelny.
  • 3. min Ramos uderzając z dystansu trafił w Kehla.
  • 4. min Dalekie podanie Alonso do di Marii, ale Argentyńczyk nie zdążył do piłki.
  • 5. min Lewandowski ruszył lewym skrzydłem, dośrodkował, ale podanie przeciął Varane, a potem Reus sfaulował przeciwnika.
  • 7. min Kontra gości, Piszczek w kierunku Lewandowskiego, ale podanie przeciął Varane.
  • 7. min Dośrodkowanie di Marii zostało zablokowane.
  • 9. min Reus indywidualnie, ale stracił piłkę.
  • 9. min Świetna okazja Borussii.
  • 10. min Reus wypuścił Schmelzera, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Casillasem, ale jego strzał obronił nogami bramkarz Realu.
  • 11. min Potem z dystansu próbował Grosskreutz, ale został zablokowany.
  • 13. min Ronaldo sfaulowany 40 metrów od bramki rywali.
  • 14. min Kontra Borussii, Goetze przedarł się lewą stroną, podał do Grosskreutza, który uderzył z narożnika pola karnego, ale Casillas był na posterunku.
  • 17. min Tym razem Ronaldo czysto powstrzymany przez obrońców z Dortmundu.
  • 17. min Choć oczywiście Portugalczyk miał inne zdanie.
  • 17. min Pepe sfaulował Reusa.
  • 18. min Reus z wolnego w pole karne prosto w ręce Casillasa.
  • 21. min Oezil próbował indywidualnie przedrzeć się przez obronę rywali, ale zgubił piłkę.
  • 22. min Szansa przed gospodarzami.
  • 23. min Higuain dostał piłkę za plecy i podał na głowę Ronalda, który z 10-11 metrów fatalnie przymierzył, choć był sam przed bramkarzem.
  • 24. min Podrażniony Ronaldo po indywidualnej akcji strzelał z 20 metrów, ale został zablokowany.
  • 24. min Poprawka di Marii po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
  • 24. min Pepe sfaulował Lewandowskiego.
  • 25. min Prostopadła piłka do Higuaina, ale trochę za mocna.
  • 26. min Ronaldo fatalnie podał ze skrzydła.
  • 27. min Dzisiaj Portugalczyk wygląda na jakiegoś rozkojarzonego.
  • 28. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Reus.
  • 28. min Bramkę wypracował: Robert Lewandowski.
  • 30. min Lewandowski po dalekim podaniu zgrał piłkę głową do nadbiegającego Reusa, za którym nie nadążał Arbeloa. Niemiec wpadł w pole karne, uderzył prostym podbiciem i piłka mimo interwencji Casillasa znalazła się w siatce.
  • 31. min Kolejne niedokładne podanie Ronalda.
  • 32. min Atak pozycyjny Realu we wtorek bardzo słabo funkcjonuje.
  • 33. min Dośrodkowanie Ronalda bardzo niedokładne.
  • 33. min Rzut rożny dla Realu.
  • 34. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest . Pepe.
  • 35. min Bramkę wypracował: Mesut Oezil.
  • 36. min Po rzucie rożnym z dystansu strzelał di Maria, ale trafił w rywala, o piłkę walczyli przed polem karnym Varane i Lewandowski, którzy się zderzyli, a ta powędrowała na lewą stronę. Stamtąd wrzucił ją Oezil, a głową z kilku metrów do siatki posłał Pepe.
  • 37. min Kehl sfaulował Alonsa.
  • 39. min Guendogan sfaulował Oezila.
  • 39. min Alonso z rzutu wolnego, ale Ramos nie trafił dobrze w piłkę.
  • 40. min Guendogan z dystansu, jednak w środek bramki.
  • 42. min Arbiter odgwizdał spalonego Ronaldą.
  • 44. min Kontra Borussii wyprowadzona przez Goetezego, który podał do wbiegającego Reusa, ale w ostatniej chwili piłkę wybrał mu Varane.
  • 45. min W odpowiedzi akcja Realu, jednak Ronaldo w ostatniej chwili zatrzymany przez Schmelzera.
  • 45. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mario Goetze.
  • 47. min Znowu brawa dla Dortmundu. Piłkę wybił Weindenfeller, głową zgrał ją Lewandowski, z lewej strony dośrodkował Grosskreutz, a wbiegający środkiem Goetze trochę szczęśliwie, ale opanował piłkę i naciskany przez Arbeloę nieczysto trafiając w piłkę posłał ją obok Casillasa.
  • 47. min Bramkę wypracował: Kevin Grosskreutz.
  • 21:32 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 21:40 Powtórki telewizyjne pokazały, że to Arbeloa pokonał Casillasa w ostatniej akcji pierwszej połowy. Goetze został po prostu wyprzedzony przez rywala, który strzelił samobójczego gola.
  • 46. min Schodzi z boiska Gonzalo Gerardo Higuain, a za niego wchodzi Jose Callejon.
  • 46. min Schodzi z boiska Luka Modrić, a za niego wchodzi Michael Essien.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 46. min W pierwszej połowie Higuain łapał się za mięsień dwugłowy, stąd pewnie zmiana na Callejona.
  • 47. min Arbiter odgwizdał spalonego Callejona, który strzelił gola.
  • 47. min Sędzia miał rację.
  • 50. min Callejon uderzył z linii pola karnego po podaniu Alonsa, ale tuż obok słupka.
  • 50. min Na razie zmiennik Higuaina bardzo dobrze wszedł w spotkanie.
  • 51. min Oezil strzelał z ostrego kąta, jednak Weindenfeller wybił piłkę.
  • 52. min Ronaldo z dystasnu, ale niecelnie.
  • 56. min Reus wpadł w pole karne, atakowany przez Alonsa przewrócił się na murawę, ale to była walka bark w bark.
  • 58. min Żółtą kartkę otrzymuje Kevin Grosskreutz.
  • 59. min Alonso w pole karne, gdzie "główkował" Ramos, ale nie na tyle dobrze, by sprawić jakiś kłopot Weidenfellerowi.
  • 59. min Po uderzeniu głowami zderzyli się Ramos i Pepe i była potrzebna pomoc medyczna.
  • 61. min Ronaldo zagrał prostopadłą piłkę do Callejona, który trafił w nogi interweniującego Weidenfellera.
  • 64. min Alonso sfaulował Lewandowskiego.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Mats Hummels za faul na Ronaldzie.
  • 66. min Real spisuje się trochę lepiej niż w pierwszej połowie.
  • 66. min Borussia jest bardziej skupiona na defensywie.
  • 66. min Alonso w pole karne, gdzie Ramos sfaulował Piszczka.
  • 68. min Casillas interweniował poza polem karnym. Lewandowskiemu niewiele zabrakło, by to wykorzystać, ale w końcu bramkarz gospodarzy znalazł się w obrębie "16" i złapał piłkę.
  • 70. min Strzał Oezila z dystansu został zdyskwalifikowany.
  • 71. min Ramos zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.
  • 72. min Real próbuje kombinacyjnie, ale brakuje ostatniego podania.
  • 73. min Cofnięta Borussia na razie nie popełnia prostych błędów w okolicach swojego pola karnego.
  • 73. min Di Maria z dystansu, ale niecelnie.
  • 74. min Schodzi z boiska Marco Reus, a za niego wchodzi Sven Bender.
  • 75. min Arbeloa sfaulował Goetzego.
  • 76. min Kontra Realu, di Maria do Ronalda, który podawał do Callejona, ale piłka odbiła się od wracającego Piszczka i wylądowała u Weidenfellera.
  • 76. min Strzał Callejona z dystansu został zablokowany.
  • 77. min Rzut rożny dla Realu.
  • 77. min Schodzi z boiska Alvaro Arbeloa, a za niego wchodzi Ricardo Kaka.
  • 79. min Di Maria z prawej strony dośrodkował w pole karne, gdzie strzelał Ronaldo, ale Weidenfeller skutecznie obornił.
  • 80. min Potem w polu karnym przewracał się Kaka w starciu z Kehlem, ale sędzia słusznie uznał, że nic nie było.
  • 80. min Schodzi z boiska Ilkay Guendogan, a za niego wchodzi Ivan Periszić.
  • 83. min Oezil wrzucił piłkę z lewego skrzydła, Ronaldo trącił ją nogą, a nie zdążył nadbiegający di Maria.
  • 83. min Argentyńczyk był jednak na pozycji spalonej.
  • 84. min Dośrodkowanie Schmelzera do będącego w polu karnym Periszicia, którego uprzedził Essien.
  • 85. min Arbiter odgwizdał spalonego Callejona.
  • 85. min Faul Periszicia.
  • 86. min Ronaldo przewrócił się w polu karnym po starciu z Suboticie, ale nic nie było.
  • 87. min Zamieszanie w polu karnym Borussii, strzelał Callejon, a piłkę z linii bramkowej wybił Grosskreutz.
  • 87. min Ronaldo trafił z wolnego w mur.
  • 88. min Pepe z bliska, piłka w rękach Weidenfellera.
  • 89. min Faul na Ronaldzie przed polem karnym.
  • 90. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mesut Oezil.
  • 90. min Oezil przymierzył z rzutu wolnego i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do siatki. Weidenfeller nie zdążył z interwenjcą.
  • 91. min Sędzia doliczył trzy minuty.
  • 91. min Schodzi z boiska Mario Goetze, a za niego wchodzi Moritz Leitner.
  • 93. min Schmelze przedzierał się lewym skrzydłem, ale wywalczył tylko rzut rożny.
  • 22:34 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 22:34 Borussia utrzymała pierwsze miejsce w grupie D.
  • 22:35 Dortmundczycy mają osiem punktów, a Real siedem.
  • 22:48 Dziękuję za udział w relacji i zapraszam na kolejne.