• (58') D. Payet K. Coman
  • (78') O. Giroud A. Gignac
  • (112') M. Sissoko A. Martial
  • 20:27 Przed nami ostatni akord Euro 2016.
  • 20:28 W finale imprezy już za chwilę zmierzą się ze sobą Portugalia z gospodarzem imprezy Francją.
  • 20:29 Podopieczni Fernanda Santosa jeszcze nigdy nie byli mistrzami Europy.
  • 20:30 Francuzi wygrali czempionat Starego Kontynentu dwa razy - w 1984 roku, kiedy też byli gospodarzami, i w 2000.
  • 20:30 Kto dzisiaj okaże się lepszy, przekonany się za kilka godzin.
  • 20:41 Do finału pozostało jeszcze 20 minut.
  • 20:41 Emocje powoli sięgają zenitu.
  • 20:45 Portugalia zagra na bordowo, a Francja na niebiesko.
  • 20:45 W Saint-Denis 28 stopniu Celsjusza.
  • 20:46 Xavi, kapitan Hiszpanii, mistrzów Europy sprzed czterech lat, wnosi trofeum na murawę, by postawić go przed wyjściem z tunelu.
  • 20:47 Tam będzie czekał na zwycięzcę dzisiejszego meczu.
  • 20:48 Przed finałem czeka nas jeszcze ceremonia zamknięcia.
  • 20:49 Teraz więc czas dla muzyki.
  • 20:49 Na murawie pojawił się oczywiście David Guetta, który był twórcą oficjalnego hymnu imprezy.
  • 20:51 Na murawie pojawił się napis "merci", czyli dziękuję po francusku.
  • 20:54 Koniec krótkiej ceremonii zamknięcia.
  • 20:54 Piłkarze już czekają w tunelu.
  • 20:55 Obie drużyny są już na murawie.
  • 20:55 Hymn Portugalii.
  • 20:57 Hymn Francji.
  • 21:01 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 1. min Nani podał do Fonte.
  • 1. min Tak się rozpoczął mecz numer 51 Euro 2016.
  • 2. min Strata piłki przez Payeta.
  • 2. min Portugalia szybko straciła jednak piłkę.
  • 3. min Payet dośrodkował na pole karne, ale Fonte wybił piłkę głową.
  • 3. min Świetny odbiór w wykonaniu Pogby na środku boiska.
  • 4. min Pepe odegrał głową przez siebie atakowany przez Giroud.
  • 5. min Piłka nie poleciała wprost do bramkarza, ale wystarczyło kilka kroków, by złapał piłkę.
  • 5. min Cedric zagrał do Naniego, który oddał niecelny strzał.
  • 5. min Pierwszy w tym finale.
  • 6. min Sissoko bardzo niecelnie zza pola karnego.
  • 8. min Griezmann w pole karne, ale strzelił obok bramki.
  • 9. min Payet dość nieprzyjemnie zaatakował Ronalda.
  • 9. min Portugalczyk na chwilę musiał opuścić murawę.
  • 10. min Ronaldo zdążył już na nie wrócić.
  • 11. min Przejęcie piłki w środkowej strefie, dośrodkowanie do Griezmanna, którego strzał końcami palców nad poprzeczką sparował Rui Patricio.
  • 11. min Po rzucie rożnym głową strzelał Giroud, ale posłał piłkę wprost w ręce bramkarza.
  • 11. min Gospodarze osiągnęli przewagę.
  • 13. min Faul Joao Mario na Sissoko.
  • 14. min Portugalia nie może przejść do strefy obronnej rywala.
  • 16. min Rzut z auto dla Francji na wysokości pola karnego rywala.
  • 16. min Joao Mario wywalczył aut dla swojej ekipy.
  • 17. min Dramat CR7! Portugalczyk na murawie.
  • 18. min Łzy w oczach gwiazdy Realu Madryt. Chyba nie będzie mógł grać!
  • 19. min Lekarze kadry Portugalii będą jednak walczyć, by Ronaldo nie zszedł z boiska.
  • 21. min Portugalia grając w dziesiątkę wyprowadzała kontrę, ale została ona zatrzymana.
  • 22. min Ronaldo wrócił jednak na murawę, z zabandażowaną prawą nogą powyżej kolana.
  • 23. min Sissoko ponad bramką.
  • 23. min Kolejna akcja gospodarzy mistrzostw, ale wciąż bez efektu bramkowego.
  • 23. min Niedokładny strzał z powietrza Adriena Silvy.
  • 24. min Ronaldo odpiął opaskę, rzucił ją na ziemię i usiadł na murawie.
  • 25. min Wcześniej pokazał Santosowi, że potrzebna jest zmiana.
  • 25. min Ronaldo przypiął opaskę Naniemu.
  • 25. min Gwiazda Realu na noszach opuściła murawę.
  • 25. min CR7 będąc znoszony płakał.
  • 25. min Kibice pożegnali go bramami.
  • 26. min Schodzi z boiska Cristiano Ronaldo, a za niego wchodzi Ricardo Quaresma.
  • 29. min Jak w tej sytuacji zareaguje reprezentacja Portugalii?
  • 29. min Przecież ta reprezentacja była podporządkowana CR7.
  • 30. min Rzut rożny dla Francji.
  • 30. min Cedric wybił piłkę spod nóg Pogbie.
  • 31. min I tylko rzut z autu.
  • 32. min Na razie obraz gry się nie zmienia.
  • 32. min Portugalia się broni, jak od początku, Francja skazana na atak pozycyjny.
  • 34. min Po podaniu Payeta, Sissoko odwrócił się z piłką w polu karnym, oddał mocny strzał, ale Rui Patricio sparował go przed siebie.
  • 35. min Żółtą kartkę otrzymuje Cedric Alves Soares za faul na Payecie.
  • 39. min Renato Sanches wyprowadził kontrę, Nani podał do stojącego przed polem karnym Adriena Silvy, ten jednak nie był w stanie oddać strzału, piłka trafiła do Guerreiro, ale jego uderzenie po rykoszecie wyszło na rzut rożny.
  • 40. min Po dośrodkowaniu "główkował" Fonte, jednak nad bramką.
  • 41. min Pepe przyblokował strzał Payeta z okolic linii pola karnego.
  • 41. min Rzut rożny dla Portugalii.
  • 42. min Zamieszanie w polu karnym, Fonte protestował, że był przytrzymywany w polu karnym.
  • 46. min Evra Quaresma zderzyli się głowami.
  • 46. min Obaj piłkarze są opatrywani.
  • 46. min Sędzia doliczył dwie minuty.
  • 48. min Na szczęście żadem z nich nie musiał kończyć występu.
  • 48. min Joao Mario do Naniego w polu karnym, ale napastnik Portugalii nie był w stanie dojść do piłki.
  • 21:48 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 21:49 Na razie na Stade de France 0-0.
  • 21:50 Francja posiada przewagę w posiadaniu piłki (55 do 45 procent), oddała też więcej strzałów (7 do 4).
  • 22:03 Druga połowa rozpocznie się bez zmian.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę.
  • 47. min Faul Umtitiego na Nanim.
  • 48. min Portugalczyk jeszcze odczuwa to starcie.
  • 48. min Tym razem Sissoko sfaulował Pepego.
  • 49. min Sędzia odgwizduje te przewinienia, ale nie pokazuje gospodarzom kartek.
  • 51. min Sissoko starał się przedrzeć przez obronę Portugalczyków, ale bez efektu.
  • 51. min Pepe czysto wygarnął piłkę rywalowi, ale jego koledzy nie wyprowadzili kontry.
  • 53. min Rui Patricio z problemami, ale w końcu złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
  • 54. min Strzał z dystansu Pogby, ale bardzo niedokładny.
  • 54. min Na razie Francja nie potrafi skruszyć portugalskiego muru.
  • 57. min Joao Mario dośrodkował z lewej strony w pole karne, Umtiti uprzedził Naniego wybijając piłkę na rzut rożny.
  • 58. min Schodzi z boiska Dimitri Payet, a za niego wchodzi Kingsley Coman.
  • 59. min Coman do Griezmanna, ten wpadł w pole karne i oddał strzał wyłapany przez Rui Patricio.
  • 63. min Żółtą kartkę otrzymuje Joao Mario Naval da Costa Eduardo za faul na Giroud.
  • 64. min Rzut rożny dla Francji.
  • 64. min Po dośrodkowaniu Griezmnann, zza pola karnego przymierzył Coman, ale jego strzał został zablokowany.
  • 66. min Stuprocentowa sytuacja dla Francji!
  • 67. min Po dośrodkowaniu Comana z kilku metrów "główkował" Griezmann, ale przestrzelił!
  • 67. min Schodzi z boiska Adrien Sebastian Silva, a za niego wchodzi Joao Moutinho.
  • 72. min Tempo spotkania spadło.
  • 72. min Do końca zostało jeszcze około 20 minut.
  • 73. min Coman wbiegł w pole karne, ale jego dośrodkowanie wybił Wilima Carvalho.
  • 74. min Po dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu rożnego, Evra wygrał walkę w polu karnym, ale nie trafił w piłkę.
  • 75. min Coman przedarł się lewą stroną, podał do Giroud, którego strzał obronił Rui Patricio.
  • 76. min Portugalia wyprowadzała kontrę, ale Joao Mario musiał zwolnić.
  • 77. min Guerreiro dośrodkował z lewej strony, ale Umtiti wybił piłkę.
  • 78. min Znowu Coman lewym skrzydłem, ale piłką nie dotarła do Griezmanna.
  • 78. min Schodzi z boiska Olivier Giroud, a za niego wchodzi Andre-Pierre Gignac.
  • 79. min Schodzi z boiska Renato Sanches, a za niego wchodzi Antonio Eder.
  • 80. min Sytuacja dla Portugalii!
  • 81. min Nani chciał dośrodkować, ale wyszedł mu strzał, który z trudem sparował Lloris, nożycami dobijał Quaresma, ale tym razem francuski bramkarz złapał piłkę.
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje Samuel Umtiti.
  • 84. min Bomba Sissoko zza pola karnego sparowana przez Rui Patricio.
  • 85. min Sissoko teraz cierpi na murawie.
  • 85. min Musi na chwilę zejść.
  • 85. min Ale już jest gotowy do gry.
  • 86. min Indywidualna akcja Gignaca, ale jego strzał zza pola karnego został zablokowany.
  • 87. min Sissoko za mocno do Griezmanna.
  • 88. min Gdyby podanie było dokładniejsze to napastnik stanąłby oko w oko z portugalskim bramkarzem.
  • 90. min Sagna w pole karne prosto w ręce Rui Patricio.
  • 90. min Rozgrywanie piłki jest coraz wolniejsze.
  • 91. min Sędzia doliczył trzy minuty.
  • 92. min Gignac trafił w słupek!!!
  • 92. min To powinien być gol. Gignac poradził sobie w polu karnym, oddał strzał, ale trafił piłką w słupek.
  • 93. min Francuzi mogą tego żałować.
  • 94. min Gignac zachował się wspaniale, zwodem ograł Pepego, a potem strzelił obok interweniującego bramkarza, miał jednak pecha.
  • 22:52 Za nami 90 minut. Bez goli.
  • 22:52 Czeka nas dogrywka.
  • 22:53 Na murawie pojawił się Cristiano, który chce pomóc kolegom chociaż słowem.
  • 22:55 Posiadanie piłki w całym meczu 54 do 46 procent na korzyść Francji.
  • 22:56 Francuzi oddali 17 strzałów, w tym siedem celnych, Portugalia tylko sześć uderzeń, ale tylko jedno celne.
  • 91. min Początek dogrywki.
  • 95. min Umtiti sfaulował Edera przed polem karnym.
  • 95. min Arbiter odgwizdał spalonego Pepego.
  • 96. min Żółtą kartkę otrzymuje Raphaël Guerreiro za faul na Sissoko przy linii bocznej.
  • 98. min Żółtą kartkę otrzymuje Blaise Matuidi za faul na Ederze.
  • 99. min Żółtą kartkę otrzymuje William Carvalho za faul na Comanie.
  • 100. min Gignac wywalczył rzut rożny.
  • 101. min Portugalczycy wybili piłkę z własnego pola karnego.
  • 103. min Rzut rożny dla Portugalii.
  • 104. min Przepychanka w polu karnym, Pepe popchnął Umtitiego.
  • 104. min Po rozmowie z arbitrem, wznawiamy grę.
  • 105. min Po dośrodkowaniu Quaresmy z rzutu rożnego, "główkował" Eder, ale wprost w ręce Llorisa, a próbujący dobijać Nani został przyblokowany.
  • 23:12 Koniec pierwszej części dorgywki.
  • 23:14 Trenerzy wykorzystują krótką przerwę, by jeszcze zmobilizować swoich piłkarzy.
  • 106. min Początek drugiej połowy dogrywki.
  • 108. min Żółtą kartkę otrzymuje Laurent Koscielny za zagranie ręką przed polem karnym.
  • 108. min Guerreiro trafił w poprzeczkę!!!
  • 109. min Portugalczyk uderzył lewą nogą, podkręcona piłka minęła mur, ale zatrzymała się na poprzeczce.
  • 109. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Antonio Eder.
  • 110. min To jednak Portugalia objęła prowadzenie.
  • 111. min Moutinho podał do Edera, który wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie uderzył z ponad 20 metrów, trafiając przy słupku do siatki.
  • 112. min Schodzi z boiska Moussa Sissoko, a za niego wchodzi Anthony Martial.
  • 112. min Niesamowita radość w obozie Portugalii.
  • 112. min Ronaldo znowu we łzach na ławce rezerwowych.
  • 113. min Francja próbuje atakować.
  • 114. min Kontra Portugalii, Joao Mario do Quaresmy, który trochę za mocno do Naniego.
  • 114. min Portugalia utrzymała się przy piłce, ale musiała zwolnić.
  • 115. min Żółtą kartkę otrzymuje Paul Pogba za faul na Joao Mario.
  • 117. min Raz atakują jedni, raz drudzy, ale brakuje dokładności.
  • 117. min Guerreiro doznał kontuzji.
  • 117. min Leży na murawie i jest opatrywany.
  • 119. min Gra została wznowiona.
  • 119. min A Ronaldo aż wypchnął na murawę Guerreiro, żeby ten jeszcze pomógł kolegom.
  • 120. min Ronaldo żyje na ławce na równi z trenerem Santosem.
  • 120. min Rzut rożny dla Portugalii.
  • 121. min Sędzia doliczył dwie minuty.
  • 122. min Deschamps już siedzi na ławce, chyba nie wierzy.
  • 123. min Po dośrodkowaniu Comana i zgraniu głową strzelał Martial, ale został przyblokowany.
  • 123. min Żółtą kartkę otrzymuje Rui Patricio za opóźnianie gry.
  • 23:32 Końcowy gwizdek sędziego.
  • 23:32 Portugalia mistrzem Europy 2016.
  • 23:33 Po dogrywce wygrała w finale z Francją 1-0.
  • 23:33 To pierwszy triumf Portugalii na mistrzostwach Europy.
  • 23:40 Dziękuję za udział w relacji i zapraszam na kolejne.