• (89') Dawidowicz K. Piątek
  • (62') S. Tibbling M. Tankovic
  • (70') C. Strandberg G. Engvall
  • (88') A. Fransson K. Mrabti
  • 20:25 Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy A Euro U-21 Polska - Szwecja!
  • 20:25 Arena Lublin wypełnia się kibicami.
  • 20:26 Doping będzie potrzebny Polakom, bo po porażce ze Słowacją (1-2), muszą pokonać Szwedów, żeby zachować szansę awansu.
  • 20:28 Wcześniej odbył się inny mecz "polskiej" grupy, w którym Anglia wygrała ze Słowacją 2-1.
  • 20:30 W Kielcach padł dobry wynik dla "Biało-czerwonych". Trzeba to wykorzystać i pokonać obrońców tytułu Szwedów.
  • 20:33 "Mając szacunek do przeciwnika, skupiamy się na własnej grze, na wypracowaniu właściwych zachowań i zagrań dających pozytywną energię na boisku. W tym turnieju nie ma słabych drużyn, tu wszyscy prezentują wysoki poziom" - powiedział trener Polaków Marcin Dorna.
  • 20:33 "Przed nami dwa mecze i wszystko jest w naszych rękach. Mamy ogromną chęć rewanżu" - podkreślił Dawid Kownacki.
  • 20:34 W polskiej kadrze nie ma Bartosza Kapustki, który jest kontuzjowany.
  • 20:35 Miejsce Kapustki w wyjściowym składzie zajął Łukasz Moneta.
  • 20:36 W meczu ze Słowacją grał Patryk Lipski, ale przeciwko Szwedom wystąpi Dawid Kownacki, który odpokutował karę zawieszenia za kartki.
  • 20:38 Na trybunach Areny Lublin jest też dużo kibiców ze Szwecji. Około 3 tysiące.
  • 20:38 W szwedzkiej reprezentacji gra urodzony w Malmoe Paweł Cibicki, który był powoływany do reprezentacji Polski U-19 i U-20. Niespełna rok temu podjął decyzję, że będzie grać w barwach Szwecji.
  • 20:39 Mecz poprowadzi arbiter ze Słowenii Slavko Vinczić.
  • 20:39 Piłkarze wychodzą na murawę.
  • 20:40 Przed nami hymny. Jako pierwszy hymn Szwecji.
  • 20:41 Teraz na Arenie Lublin rozbrzmiewa "Mazurek Dąbrowskiego"
  • 20:43 Widać ogromną mobilizację w polskiej ekipie. Oby przełożyło się to na wynik!
  • 20:44 Jeszcze chwila dla fotoreporterów i zaczynamy!
  • 20:44 Trzymamy mocno kciuki za "Biało-czerwonych"!
  • 20:45 "Jesteśmy z wami! Polacy, jesteśmy z wami" - śpiewają nasi kibice.
  • 20:45 Sędzia rozpoczął mecz. Zaczynają Szwedzi.
  • 2. min Dobre dośrodkowanie Monety z lewego skrzydła. Bramkarz Szwedów uprzedził Stępińskiego.
  • 3. min Niedokładne zagranie w kierunku Cibickiego. Od bramki Wrąbel.
  • 3. min Naciskany przez Strandberga Jach wybił piłkę na aut.
  • 4. min Kędziora za mocno do Frankowskiego.
  • 5. min Moneta ryzykownie wycofał do Jacha, który zmuszony był wybić piłkę.
  • 6. min Dobry powrót Dawidowicza, który wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału Cibickiego.
  • 6. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Łukasz Moneta!!!
  • 7. min Kapitalne otwarcie Orłów!
  • 7. min Bramkę wypracował‚: Dawid Kownacki
  • 8. min Znakomita akcja Polaków! Kownacki z prawej strony pola karnego zagrał na 12 metr, a nadbiegający Moneta nie dał szans Cajtoftowi!
  • 9. min Stępiński!
  • 10. min Bardzo dobre podanie Kownackiego do Stępińskiego, który poradził sobie z obrońcą i był sam na sam z bramkarzem. Cajtoft jednak wygrał pojedynek z naszym napastnikiem!
  • 11. min Atak pozycyjny Szwedów.
  • 12. min Tibbling padł w polu karnym po starciu z Jaroszyńskim. Nie ma rzutu karnego.
  • 13. min Jaroszyński ruszył z kontrą.
  • 14. min Wrzutka ze skrzydła do Kownackiego, ale trochę za wysoko. Szkoda.
  • 15. min Stępiński faulowany na połowie Szwedów.
  • 15. min Linetty za mocno w kierunku Stępińskiego.
  • 16. min Olsson miękko w nasze pole karne. Jaroszyński oddalił niebezpieczeństwo.
  • 17. min Posiadanie piłki: 53 procent do 47 na korzyść Polaków.
  • 18. min Lundqvist niedokładnie do Franssona. Zacznie Wrąbel
  • 20. min Olsson powstrzymał kontrę Polaków faulem. Zatrzymany nieprzepisowo Linetty.
  • 20. min Żółtą kartkę otrzymuje Kristoffer Olsson
  • 20. min Złe dośrodkowanie Kędziory.
  • 21. min Rzut rożny dla Szwecji po interwencji Frankowskiego.
  • 22. min Dośrodkowanie Olssona. Piłka w rękach Wrąbla.
  • 22. min Stępiński faulowany przez Dagerstala.
  • 23. min Centra Jaroszyńskiego, ale w polu karnym rywali był tylko Stępiński. Piłka padła łupem szwedzkiego bramkarza.
  • 24. min Żółtą kartkę otrzymuje Carlos Strandberg za próbę wymuszenia rzutu karnego.
  • 25. min Było bardzo groźnie pod naszą bramką. Polacy muszą unikać takich błędów w defensywie.
  • 26. min Linetty zabrał piłkę Olssonowi w środku boiska.
  • 27. min Dośrodkowanie Kędziory z prawego skrzydła. Piłkę głową zgrał Stępiński, a Frankowski wślizgiem trafił w boczną siatkę.
  • 28. min Uff!!!
  • 29. min Jach zderzył się z Bednarkiem w naszym polu karnym! Do piłki doszedł Strandberg, ale na szczęście strzelił z 14 metrów słabo i Wrąbel złapał piłkę.
  • 29. min Stępiński "huknął" z dystansu. Bardzo niecelnie.
  • 30. min Żółtą kartkę otrzymuje Pawel Cibicki za próbę wymuszenia rzutu karnego.
  • 32. min Dobre dośrodkowanie Monety z lewego skrzydła. Stępińskiemu zabrakło bardzo niewiele, żeby oddać strzał głową.
  • 33. min Strzał Cibickiego z powietrza z 16 metrów. Na szczęście, obok naszej bramki.
  • 35. min Dawidowicz wybił piłkę na oślep.
  • 36. min Moneta próbował strzelać z woleja po dośrodkowaniu Kędziory. Nieczysto trafił w piłkę.
  • 36. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Carlos Strandberg.
  • 37. min Seria błędów Polaków i jest 1-1.
  • 38. min Szwedzi rozklepali naszą obronę. Strzał Franssona z 12 metrów jeszcze Wrąbel zdołał odbić do boku. Strandberg posłał piłkę głową do pustej bramki.
  • 39. min "Biało-czerwoni" cofnęli się zbyt głęboko.
  • 40. min Rzut rożny dla Szwecji.
  • 41. min Dośrodkowanie Lundqvista. Halberg bliski oddania strzału głową.
  • 41. min Rzut rożny dla Szwecji.
  • 42. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jacob Une-Larsson.
  • 42. min Niestey, tracimy drugiego gola.
  • 43. min Centra Olssona z narożnika boiska. Larsson zgubił Jacha i strzałem głową bez problemów pokonał Wrąbla.
  • 43. min Rzut rożny dla Szwecji.
  • 44. min Uwaga. Znów może być groźnie.
  • 44. min Centra Olssona. Kownacki wybił piłkę głową.
  • 45. min Faul Kownackiego
  • 46. min Zablokowane dośrodkowanie Kędziory.
  • 46. min Sędzia doliczył minutę.
  • 47. min Dośrodkowanie Linettego z rzutu wolnego. Stępiński faulował szwedzkiego bramkarza.
  • 21:32 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 21:34 Polacy rozpoczęli znakomicie i szybko strzelili gola, jak w meczu ze Słowacją. Później jednak z minutę było coraz gorzej. Momentami Szwedzi spychali "Biało-czerwonych" do głębokiej defensywy i to się musiało źle skończyć. W kilka minut straciliśmy dwa gole.
  • 46. min Sędzia rozpoczął drugą połowę. Zaczynają Polacy.
  • 47. min Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Kownacki
  • 47. min Obie drużyny przystąpiły do drugiej części bez zmian.
  • 48. min Strandberg faulowany na naszej połowie.
  • 49. min Dośrodkowanie Lundqvista z wolnego. Cibicki jeszcze próbował zagrać przez bramkę. Piłka w rękach Wrąbla.
  • 50. min Frankowski źle "zabrał" się z piłką.
  • 51. min Linetty niedokładnie do Frankowskiego na skrzydło.
  • 53. min Mnóstwo niedokładnych podań z naszej strony.
  • 54. min Rajd Stępińskiego przez pół boiska i w decydującym momencie źle zagrał do Kownackiego.
  • 55. min Mocny strzał Stępińskiego. Cajtoft nawet nie próbował łapać tylko odbił przed siebie. Koledzy wybili piłkę poza boisko.
  • 56. min Rzut rożny dla Szwecji.
  • 57. min Kontra Polaków
  • 58. min To była doskonała okazja na 2-2. "Biało-czerwoni" wyszli z błyskawiczna kontrę. W idealnej sytuacji znalazł się Linetty, ale Cajtoft obronił piłkę nogami.
  • 58. min Schodzi z boiska Mariusz Stępiński, a za niego wchodzi Jarosław Niezgoda
  • 59. min Kędziora na spalonym.
  • 61. min Linetty faulował Tibblinga w środku boiska.
  • 61. min Tibbling opatrywany poza boiskiem. Szwedzi w "10".
  • 62. min Ostre dośrodkowanie Frankowskiego z prawego skrzydła. Dagerstal wybił piłkę.
  • 62. min Schodzi z boiska Simon Tibbling , a za niego wchodzi Muamer Tankovic
  • 63. min Tibbling jednak nie może kontynuować gry z powodu kontuzji.
  • 64. min Kiks Bednarka blisko naszego pola karnego. Na szczęście bez konsekwencji. Blisko był Cibicki.
  • 65. min Interwencja Cajtofta poza pole karnym. Uprzedził Frankowskiego.
  • 66. min Niezgoda pogubił się w dryblingu. Olsson zabrał mu piłkę.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Niezgoda
  • 67. min Niedokładne zagranie Jacha.
  • 68. min Potężny strzał Halberga z dystansu. Minimalna pomyłka.
  • 70. min Długie zagranie Jacha, ale pod nogi Szwedów.
  • 70. min Schodzi z boiska Carlos Strandberg , a za niego wchodzi Gustav Engvall
  • 71. min "Główka" Kownackiego prosto w ręce Cajtofta.
  • 72. min Żółtą kartkę otrzymuje Jan Bednarek za faul na Engvallu.
  • 72. min Kibice śpiewają "Mazurka Dąbrowskiego". Może to doda energii Polakom?
  • 74. min Polacy wolno rozgrywają piłkę, jakby to oni prowadzili.
  • 75. min Moneta zatrzymany nieprzepisowo. Rzut wolny dla Orłów.
  • 75. min Schodzi z boiska Łukasz Moneta, a za niego wchodzi Patryk Lipski
  • 76. min Dobra wrzutka Lipskiego z wolnego. Piłka w rękach Cajtofta.
  • 77. min Składna akcja Szwedów zakończona niecelną "główką" Cibickiego.
  • 78. min Indywidualna akcja Engvalla. Strzał napastnika Szwedów z 16 metrów. Wrąbel na posterunku.
  • 79. min Niecelny strzał głową Niezgody.
  • 81. min Kędziora źle do Frankowskiego.
  • 82. min Za głęboka wrzutka Frankowskiego.
  • 83. min Kownacki!
  • 83. min Świetna "główka" Kownackiego! Cajtoft z najwyższym trudem wybił na rzut rożny!
  • 84. min Linetty "huknął" z dystansu! Cajtoft znów popisał się znakomitą interwencją!
  • 85. min Zamieszanie pod bramką Szwedów! Rywale w ostatniej chwili "ściągnęli" piłkę z nogi Niezgody!
  • 85. min Trzy bardzo dobre okazje "Biało-czerwonych"!
  • 87. min Kontra Szwedów. Cibicki strzelił nad naszą bramką.
  • 87. min Żółtą kartkę otrzymuje Karol Linetty za próbę wymuszenia rzutu karnego.
  • 88. min Schodzi z boiska Alexander Fransson , a za niego wchodzi Kerim Mrabti
  • 89. min Schodzi z boiska Paweł Dawidowicz, a za niego wchodzi Krzysztof Piątek
  • 90. min Faulowany Linetty w środku boiska.
  • 90. min Żółtą kartkę otrzymuje Melker Hallberg
  • 91. min Rzut karny dla Polski!
  • 91. min Dagerstal faulował Piątka!
  • 91. min Kownacki będzie wykonywał "11"!
  • 92. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dawid Kownacki!!!
  • 92. min Polska - Szwecja 2-2!
  • 93. min Perfekcyjny rzut karny w wykonaniu Kownackiego. Bramkarz rzucił się w lewo, a on posłał piłkę w przeciwnym kierunku!
  • 93. min Niecelny strzał Tankovicia.
  • 94. min Piątek!
  • 95. min Ależ niewiele brakowało! Groźny strzał Piątka. Do pełni szczęścia zabrakło centymetrów!
  • 96. min Faulowany Niezgoda.