• (90') K. Grosicki M. Makuszewski
  • (92') K. Mączyński R. Wolski
  • (67') M. Ivanić S. Haksabanovic
  • (77') V. Jovović S. Mugoša
  • 17:11 Dzień dobry Państwu! Czas na ostatni akord eliminacji MŚ Rosja 2018 z udziałem "Biało-Czerwonych".
  • 17:11 Polska, która jest o punkt od awansu na mundial, podejmuje na PGE Narodowym w Warszawie - Czarnogórę.
  • 17:12 Nie zaskoczył specjalnie selekcjoner Adam Nawałka. W wyjściowym składzie jedna zmiana w porównaniu do boju z Armenią, Mączyński za Linettego.
  • 17:14 Spotkanie poprowadzi Daniele Orsato z Włoch. Na papierze pozwala to sądzić, że sędziowanie będzie stało na wysokim poziomie.
  • 17:18 Czarnogórcy mają już tylko teoretyczne szanse. Potrzebują pokonać Polaków i liczyć na zwycięstwo Rumunii z Danią.
  • 17:21 Już 13 zespołów zapewniło sobie awans na MŚ. Wśród nich cztery zespoły z Europy - Belgia, Niemcy, Anglia oraz Hiszpania.
  • 17:23 Wierzymy, że piątym zespołem UEFA w tym gronie będą "Biało-Czerwoni".
  • 17:24 Drużyna Adama Nawałki wygrała siedem z dziewięciu meczów eliminacyjnych, jeden zremisowała, a jeden przegrała. Liczymy, że dzisiaj zanotuje ósmy triumf.
  • 17:28 Indywidualny cel ma również Robert Lewandowski. Kapitan Orłów gra o tytuł króla strzelców MŚ!
  • 17:31 Rywalem Polaka jest Cristiano Ronaldo. Obaj mają po 15 goli w eliminacjach i ostatnie mecze: Polska - Czarnogóra i Portugalia - Szwajcaria rozstrzygną, który z nich zdobędzie tytuł.
  • 17:37 Na murawie PGE Narodowego trwa rozgrzewka obu zespołów. Za chwilę piłkarze wyjściowego składu udadzą się do szatni i rozpoczną ostatnie przygotowania do meczu.
  • 17:40 Równolegle toczyć będą się również dwa pozostałe spotkanie naszej grupy. Dania zagra z Rumunią, a Kazachstan podejmie Armenię.
  • 17:41 Do Kopenhagi zaglądać będziemy jednak tylko wówczas, kiedy wynik w Warszawie nie będzie dla nas korzystny.
  • 17:44 Ljubisza Tumbaković nieco zamieszał składem swojej drużyny, ale nie można zapomnieć, że siłą tej drużyny jest kolektyw. Piłkarze mniej eksploatowani w tych eliminacjach zrobią wszystko, aby pokazać się przed kolejnymi kwalifikacjami.
  • 17:51 "Biało-Czerwoni" już w tunelu, który prowadzi na murawę. Na trybunach komplet publiczności. Czekamy na wielkie święto polskiego futbolu!
  • 17:55 Za moment hymny państwowe, przywitanie obu zespołów, a potem już tylko 90 minut wielkich emocji na PGE Narodowym.
  • 17:56 Hymn Czarnogóry, a następnie "Mazurek Dąbrowskiego".
  • 17:59 Ciarki przechodzą po plecach, kiedy słyszy się te ponad 50 tysięcy gardeł, które śpiewają naszą narodową pieśń.
  • 18:00 Losowanie stron i przywitanie kapitanów - dwóch snajperów - Lewandowskiego i Beciraja.
  • 18:01 Sędzia Orsato dał sygnał, a "Biało-Czerwoni" rozpoczęli batalię!
  • 1. min Zagranie do Bereszyńskiego, ale piłka poza boiskiem. Zacznie Czarnogóra.
  • 1. min Wysoki pressing Polaków i przejmujemy piłkę na połowie rywala.
  • 2. min Wycofana piłka na własną połowę przez Piszczka. Spokojnie Glik z Krychowiakiem.
  • 3. min Przejęli Czarnogórcy piłkę pod własnym polem karnym. Dobry powrót Fatosza Beciraja.
  • 4. min I ponownie na własnej połowie Polacy. Krychowiak wyprowadza piłkę środkiem.
  • 4. min Błaszczykowski przyjął piłkę, ale ta była już za linią boczną. Zaczną rywale.
  • 5. min To nie będzie taki mecz, jak ten w Armenii. Tu nie będzie sześciu goli. Czarnogóra to dużo bardziej wymagający rywal. Początek Polaków znacznie spokojniejszy niż w Erywaniu.
  • 5. min Cały czas uparcie prawą stroną próbują Polacy. Niewidoczny Grosicki.
  • 5. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Mączyński
  • 6. min Co za akcja! Fantastycznie rozpoczął Lewandowski, który obsłużył Piszczka. Dośrodkował prawy obrońca i z obrębu pola karnego trafia "Mąka".
  • 7. min Próbował uderzać w tej akcji Zieliński, chociaż wyszło mu podanie i ma asystę piłkarz Napoli.
  • 7. min Fenomenalny początek Polaków. Dowiódł Mączyński, że jego wpływa na grę kadry jest dużo większy niż Linettego.
  • 8. min Stojković centruje w pole karne i świetne wyjście Szczęsnego.
  • 8. min Błyskawicznie mogli odpowiedzieć Czarnogórcy, ale trzeba oddać Szczęsnemu, że był bardzo czujny.
  • 9. min Problem w murawą i przerwa w grze. Kawałek murawy odsłonił na moment... ziemię.
  • 10. min Już w porządku. Wracamy do gry! Za 81 minut "Biało-Czerwoni" będą uczestnikami przyszłorocznego mundialu.
  • 12. min Na własnej połowie drużyna Tumbakovicia. Czarnogórcy wyglądają, jakby stracili wiarę w awans.
  • 12. min Powrót Błaszczykowskiego, który wybija piłkę na aut na własnej połowie.
  • 12. min Stojković! Próba strzału prawego obrońcy Czarnogóry, ale wprost w polskiego bramkarza.
  • 14. min Beciraj! Spróbował z ostrego kąta i znów doskonale odbija piłkę Szczęsny.
  • 14. min Kolejna wrzutka w polskie pole karne i chwyta piłkę golkiper Juventusu Turyn. Już napracował się więcej niż w czwartek.
  • 15. min Od kilku chwil atakują wyłącznie nasi rywale. "Biało-Czerwoni" spokojnie wymieniają piłkę w środku pola.
  • 15. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kamil Grosicki
  • 16. min Kolejna kapitalna akcja Polaków i wykończenie "Grosika", który zdobywa wreszcie swojego gola na PGE Narodowym.
  • 17. min Świetne wejście Zielińskiego, który zagrał do "Lewego". Przytomnie odegrał kapitan Orłów do Grosickiego, który wykończył akcję silnym uderzeniem.
  • 18. min Znakomita sytuacja Polaków. Dwa gole zapasu i mundial w Rosji tuż tuż.
  • 18. min Grosicki! Uderzył z powietrza, ale bardzo niecelnie.
  • 21. min Czarnogórcy mają więcej chęci niż umiejętności. Kolejna strata rywali.
  • 21. min Lewandowski zacentrował, ale niedokładnie.
  • 22. min Rzut rożny dla Polski. Dośrodkowanie, ale spokojnie Czarnogórcy przejmują piłkę.
  • 23. min Próbowali prawą stroną nasi rywale, ale Grosicki zablokował Stojkovicia.
  • 24. min Rzut rożny dla Czarnogóry. Wrzutka i interwencja Lewandowskiego.
  • 25. min Rzut rożny dla Czarnogóry. Kolejne dośrodkowanie i ważna interwencja Krychowiaka.
  • 25. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Lewandowski.
  • 26. min Przejmują piłkę Polacy na własnej połowie. Podanie Mączyńskiego do "Grosika" za mocne.
  • 26. min Żółtą kartkę otrzymuje Nikola Vukcevic, który faulował Mączyńskiego.
  • 27. min Brzydki atak i zasłużona kartka. Z "Mąką" wszystko w porządku.
  • 28. min Utrzymuje się przy piłce zespół Adama Nawałki. Po kilku minutach dobrej gry Czarnogórców, zneutralizowaliśmy rywali.
  • 28. min Pazdan wygrał pojedynek powietrzny na własnej połowie. Znakomita interwencja.
  • 29. min Fatalny kiks Glik i pudło Jovovicia. Mamy szczęście!
  • 30. min Nie trafił w piłkę Glik i było blisko bramki dla Czarnogórców. Trzeba uczciwie przyznać, że to bardziej problem z murawą, a nie techniczny błąd Polaka.
  • 30. min Faulowany Lewandowski. Będzie okazja dla Orłów.
  • 31. min Sam poszkodowany - Lewandowski, ale prosto w czarnogórski mur uderza nasz kapitan.
  • 31. min Dośrodkowanie Błaszczykowskiego, ale za mocne dla Grosickiego. Przejmują piłkę rywale.
  • 33. min Zieliński szukał podaniem Lewandowskiego, ale nie doszedł do piłki Robert. Zacznie Czarnogóra.
  • 34. min Świetnie interweniował Mączyński w środku pola. W zarodku zniszczona akcja drużyny Tumbakovicia.
  • 35. min Niespełna godzina gry do wielkiego święta na PGE Narodowym. Zabrakło nas w RPA, nie było nas w Brazylii, ale pojedziemy do Rosji.
  • 35. min Faulowany Krychowiak. Piłka dla "Biało-Czerwonych".
  • 36. min Stracił piłkę Zieliński, ale bez konsekwencji. Czarnogóra nie ruszyła z szybką kontrą.
  • 37. min Ivanić! Spróbował szczęścia z dystansu zawodnik BATE, ale bardzo niecelna próba.
  • 37. min Uaktywnił się Ljubisza Tumbaković, który ma wskazówki dla swoich podopiecznych.
  • 38. min Być może ten mecz będzie takim polem doświadczalnym dla Czarnogórców na kolejne eliminacje. Rozegrali kilka dobrych meczów w tych kwalifikacjach, ale to będzie za mało, nawet na baraże.
  • 38. min Żółtą kartkę otrzymuje Fatos Beciraj, który faulował Krychowiaka.
  • 39. min Trochę sfrustrowani są goście z Bałkanów. Mnożą się te faule na reprezentantach Polski.
  • 41. min Rzut rożny dla Czarnogórców. Uderzał głową Klimenta, ale na szczęście niecelnie.
  • 41. min Piszczek ucierpiał w starciu o górną piłkę. Na murawie sztab medyczny Orłów Nawałki.
  • 43. min Wracamy do gry. Sędzia z Włoch z pewnością doliczy ten czas do regulaminowych 45 minut pierwszej połowy na PGE Narodowym.
  • 44. min Jovović! Uderzył z ostrego kąta lewy pomocnik Czarnogórców. Znów czujny był Szczęsny.
  • 46. min Minutę dorzucił Daniele Orsato z Włoch do pierwszej części spotkania w Warszawie.
  • 18:47 Przerwa!
  • 18:48 "Biało-Czerwoni" prowadzą 2-0 w meczu eliminacji MŚ z Czarnogórą i jeśli nic się nie zmieni, za 45 minut będą 14. zespołem, który zapewni sobie przepustkę do Rosji.
  • 19:02 Wracamy na PGE Narodowy! 45 minut dzieli nas od pierwszego od 12 lat awansu na MŚ.
  • 46. min Schodzi z boiska Łukasz Piszczek, a za niego wchodzi Maciej Rybus
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę w Warszawie.
  • 46. min Wymuszona zdaje się zmiana w obozie Nawałki. Miejmy nadzieję, że uraz Piszczka nie okaże się poważny.
  • 47. min Wraca na nominalną pozycję, prawego obrońcy, Bereszyński. Miejsce na lewej obronie zajmie Rybus.
  • 48. min Czarnogóra chce rozpocząć mocno tę drugą połowę. Wrzutka Tomaszevicia, ale spokojnie chwyta piłkę Szczęsny.
  • 50. min "Biało-Czerwoni" oddali piłkę rywalom. Niech to oni teraz próbują.
  • 50. min Znakomicie Pazdan przy linii końcowej. Bardzo dobry występ stopera kadry.
  • 51. min Podopieczni Tumbakovicia próbują jednym, drugim skrzydłem, ale jesteśmy bardzo uważni w obronie.
  • 52. min Zagranie z autu do Beciraja, ale nie pozwolili polscy obrońcy kapitanowi gości na dogranie bliżej bramki.
  • 53. min 37 minut regulaminowego czasu gry do trzeciego w XXI wieku awansu polskiej reprezentacji na MŚ!
  • 53. min Kibice już świętują, co doskonale słychać przy zamkniętym dachu PGE Narodowego.
  • 53. min Żółtą kartkę otrzymuje Mirko Ivanić, który faulował Krychowiaka. Kolejnego rywala "kartkuje" Grzesiek.
  • 55. min Bereszyński walczył pod polem karnym Czarnogórców, ale teraz musi wracać na własną połowę boiska.
  • 55. min Problem Glika po pojedynku powietrznym z Becirajem.
  • 56. min Fani "Biało-Czerwonych" wspierają Arkadiusza Milika. Niesamowicie jednoczy ten naród kadra Adama Nawałki.
  • 57. min Wysoko wyszedł z bramki Petković i interweniował na własnej połowie.
  • 58. min Faul Tomaszevicia na Gliku. Piłka dla Orłów.
  • 58. min Lewandowski zagrał do Rybusa, ale przeszkodził nieco sędzia. Klimenta wybija za linię końcową.
  • 59. min Rzut rożny dla Polski. Dośrodkowanie Błaszczykowskiego, ale wprost w ręce bramkarza.
  • 59. min Ruszają z kontrą Czarnogórcy - znakomicie zatrzymuje rywali Krychowiak.
  • 60. min Grosicki zatrzymany przez Klimentę. Faulu nie było.
  • 61. min Rzut rożny dla Polski. Wrzutka Kuby, ale Mijuszković wybił piłkę za linię końcową.
  • 61. min Rzut rożny dla Polski. Dopada do wybitej piłki "Krycha" i niecelnie uderza.
  • 62. min Przejdzie do historii 8 października 2017 roku jako dzień, w którym Polacy, po 12-letniej przerwie, awansowali na mundial.
  • 63. min Dwie nieudane przygody - w Korei i Niemczech, ale wierzymy, że w Rosji będzie lepiej. Mamy pokolenie piłkarzy, które pozwala w to wierzyć.
  • 64. min Jeśli nie zmieni się wynik w Warszawie, "Biało-Czerwoni" znajdą się w pierwszym koszyku. Unikną takich potęg jak Niemcy, Brazylia czy Argentyna.
  • 64. min Na pewno nie zagramy również z gospodarzami i to wydarzy się po raz pierwszy w XXI wieku.
  • 64. min Faul Lewandowskiego w ataku. Piłka dla gości z Bałkanów.
  • 65. min Świetnie Szczęsny. Ruszył do piłki na dziewiątym metrze i uprzedził Beciraja.
  • 67. min Dobre wyjście Petkovicia z bramki. Interweniował głową na własnej połowie bramkarz Czarnogórców i zatrzymał atak "Biało-Czerwonych".
  • 67. min Schodzi z boiska Mirko Ivanić , a za niego wchodzi Sead Haksabanovic
  • 67. min I mamy pierwszą zmianę u gości z Bałkanów. Wciąż czekamy na pierwszym zmienników Nawałki.
  • 68. min Błaszczykowski! Fenomenalny rajd Kuby, który minął dwóch rywali, jednego ośmieszył, ale nie zdołał uderzyć. Spróbował zagrać do Lewandowskiego, ale chyba zabrakło już sił.
  • 69. min Faul Jovovicia na Błaszczykowskim. Rozpocznie na własnej połowie Polska.
  • 71. min 20 minut od awansu "Biało-Czerwoni". Czeka nas wielka feta na PGE Narodowym!
  • 72. min Z autu grę Orłów rozpoczął Bereszyński.
  • 73. min 57 538 widzów na PGE Narodowym! I tyle samo kibiców będzie za kilkanaście minut, wraz z piłkarzami, świętowało awans na MŚ.
  • 73. min Stojković zatrzymany na wysokości naszego pola karnego przez Rybusa. Nie ma tam mowy o faulu.
  • 74. min Rzut rożny dla Polski. Wrzutka Błaszczykowskiego i niecelny strzał głową Glika.
  • 75. min Szykuje się do wejścia na boisko Jacek Góralski. Chyba to będzie pierwszy zmiennik w zespole Orłów.
  • 76. min Przy piłce Czarnogóra, ale jakby bez pomysłu na akcje bramkową.
  • 76. min Pazdan znowu znakomicie pod własnym polem karnym. Aut dla zespołu z Bałkanów.
  • 77. min Schodzi z boiska Vladimir Jovović , a za niego wchodzi Stefan Mugoša
  • 77. min Druga zmiana Ljubiszy Tumbakovicia. Jeszcze jedną zostawił sobie na końcówkę Serb prowadzący Czarnogórę.
  • 78. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Stefan Mugoša
  • 79. min Wejście smoka notuje Mugosza. Dwie minuty był na murawie i fantastyczną przewrotką pokonał Szczęsnego.
  • 79. min Asystę notuje Mijuszković, który zagrał piłkę do Mugoszy.
  • 80. min Faulowany Lewandowski.
  • 81. min Mamy jeszcze bramkę zapasu, ale nie liczmy na to. Grajmy do końca!
  • 81. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Beciraj.
  • 83. min Stojković zagrywał w pole karne, ale znakomity powrót zanotował Mączyński, który wybił piłkę.
  • 84. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Žarko Tomasević
  • 84. min Oj, oj, oj... Co tu się stało?!
  • 85. min Fatalny błąd Polaków, którzy pozostawili Tomaszevicia niepilnowanego przed własnym polem karnym.
  • 85. min Prawą nogą pokonał Szczęsnego lewy (!) obrońca czarnogórskiej reprezentacji.
  • 85. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Robert Lewandowski
  • 86. min Brawo Robert! Fantastyczne zachowanie polskiego snajpera, który pokonuje bramkarza gości.
  • 87. min Fatalny błąd Mijuszkovicia, który wykorzystał Lewandowski, zaskakując Petkovicia.
  • 88. min Bramka samobójcza! Pechowcem jest Filip Stojković
  • 88. min Zacentrował Grosicki, uderzył Kuba i fatalny błąd popełnił Stojković. Kuriozalny samobój Czarnogórca.
  • 89. min Bardzo ładna akcja Polaków, ale zabrakło trochę szczęścia, żeby "Lewym" trafił po 17. w tych eliminacjach.
  • 89. min Zieliński! Tylko w poprzeczkę trafia pomocnik Napoli.
  • 90. min Ile przedłuży te męczarnie Czarnogórcom Daniele Orsato? Dwie minuty to chyba absolutne minimum.
  • 90. min Schodzi z boiska Kamil Grosicki, a za niego wchodzi Maciej Makuszewski
  • 90. min Druga zmiana Adama Nawałki. Pierwsza miała miejsce w przerwie, kiedy Rybus zastąpił Piszczka.
  • 91. min Cztery minuty dorzucił włoski arbiter. Chyba trochę przegiął, ale tej przewagi już nie roztrwonimy.
  • 92. min "Mazurek Dąbrowskiego" a'capella na PGE Narodowym i ostatnia zmiana Adama Nawałki.
  • 92. min Schodzi z boiska Krzysztof Mączyński, a za niego wchodzi Rafał Wolski
  • 92. min Komplet zmian wykorzystany przez naszego selekcjonera.
  • 92. min Ostatnie 120 sekund eliminacji MŚ dla "Biało-Czerwonych".
  • 94. min Makuszewski! Miał szansę na 5-2, ale doskonale wygrał pojedynek oko w oko Petković!
  • 94. min Mógł postawić kropkę nad "i" zmiennik, ale zawiódł w tej sytuacji.
  • 94. min Za moment wielki wybuch radości na PGE Narodowym! Odliczamy ostatnie kilkanaście sekund.
  • 95. min Dośrodkowanie Beciraja i będzie korner dla gości z Bałkanów.
  • 95. min Rzut rożny dla Czarnogóry. Wrzutka i wybija Wolski.
  • 19:52 Koniec! "Biało-Czerwoni" jadą do Rosji!
  • 19:55 Zapraszamy do Interii na pomeczowe analizy i komentarze! Dobrego wieczoru!