• (67') J. Piotrowski D. Kort
  • (62') Ł. Wolsztyński M. Urynowicz
  • (78') Kądzior B. Olszewski
  • (91') Angulo A. Wolniewicz
  • 17:39 Dzień dobry Państwu! Czas na drugie sobotnie spotkanie 10. kolejki Ekstraklasy. W Szczecinie, miejscowa Pogoń podejmuje Górnika Zabrze.
  • 17:41 "Portowcy" odpadli z Pucharu Polski, a i w lidze grają poniżej oczekiwań. Nic więc dziwnego, że faworytem spotkania jest beniaminek z Zabrza.
  • 17:50 Piłkarze Pogoni dzisiaj w mocno przemeblowanym składzie. W wyjściowej jedenastce m.in. Mate Cincadze. Na ławce natomiast chociażby Spas Delew czy Dawid Kort.
  • 17:57 Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawie. Za chwilę zaczynamy wielkie granie w Szczecinie.
  • 17:57 Jest grupa kibiców Górnika, których słychać teraz na stadionie im. Floriana Krygiera.
  • 17:59 Przywitanie kapitanów obu ekip oraz trenerów - Macieja Skorży i Marcina Brosza.
  • 18:00 Sędzia Jakubik dał sygnał i zabrzanie rozpoczęli mecz w Szczecinie.
  • 1. min Długie podanie do Angulo, ale zagranie Hiszpana na skrzydło niecelne.
  • 1. min Spokojnie na własnej połowie zespół Brosza.
  • 1. min Długie zagranie na prawym skrzydle i świetna interwencja Załuski przed polem karnym.
  • 2. min Dzisiaj w roli kapitana golkiper "Portowców", który latem zamienił Kraków na Szczecin.
  • 2. min Piotrowski wybija piłkę na rzut rożny.
  • 2. min Rzut rożny dla Górnika. Wrzutka Kądziora, ale wybijają futbolówkę szczecinianie.
  • 3. min Zablokowany strzał Angulo! Spróbował wolejem, zza pola karnego.
  • 3. min Górnik w tej chwili jest wiceliderem Ekstraklasy. W 9 meczach zdobył aż 20 bramek - autorem 11 z nich był Angulo.
  • 4. min Nad Szczecinem, podobnie jak w całej Polsce, opady deszczu.
  • 4. min Listkowski grał do Gyurcso, ale za mocno dla Węgra.
  • 5. min Na własnej połowie Pogoń. Nie forsuje tempa zespół Skorży.
  • 5. min Koj wygrał pojedynek o powietrzną piłkę we własnym polu karnym po wrzutce Nunesa.
  • 6. min Koj uruchomił Angulo, ale ten nie miał odpowiedniego wsparcia pod polem karnym Pogoni.
  • 8. min Rzut rożny dla Górnika. Kurzawa zacentrował w pole karne, ale wybili piłkę rywale.
  • 8. min Rzut rożny dla Górnika. Kurzawa tym razem wyżej, ale wciąż lepsi rywale.
  • 8. min Żurkowski! Spróbował zza pola karnego, ale niecelny strzał.
  • 9. min Wrzutka Koja bezpośrednio z autu, ale doskonale w defensywie szczecinianie.
  • 11. min Duet napastników Górnika naciska na przeciwników, ale nie przejmują się tym "Portowcy".
  • 11. min Faul Piotrowskiego na Wolsztyńskim. Piłka dla gości ze Śląska.
  • 12. min Niepsuj! Podłączył się do akcji ofensywnej i mógł strzelić na gola. Na posterunku był Loska.
  • 14. min Listkowski szarżował na połowie rywala, ale znakomicie przerwali, bez faulu, rajd napastnika Pogoni rywale.
  • 14. min Kądzior walczył do końca pod polem karnym Załuski i wywalczył kornera.
  • 15. min Rzut rożny dla Górnika. Wrzutka Kurzawy i zablokowany strzał, po którym reklamowali zagranie ręką piłkarze Brosza.
  • 15. min Faul na Wolsztyńskim, a przewinił Rapa.
  • 16. min Powtórka sytuacji sprzed kilkudziesięciu sekund. Było zagranie ręką, ale przypadkowe, więc "jedenastki" słusznie nie podyktowano.
  • 16. min Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkowanie Kurzawy i wybija piłkę Drygas. Kolejny korner.
  • 17. min Rzut rożny dla Górnika. Wrzutka Kurzawy i było bardzo blisko gola!
  • 17. min Uderzył z piątego metra, na krótkim słupku, Dani Suarez i piłka nieznacznie minęła słupek bramki Załuski.
  • 19. min Wyszli z kontratakiem szczecinianie, ale zanim Gyurcso uderzył, wrócili rywale.
  • 20. min Drygas! Kapitalne podanie do Gyurcso, a ten, w sytuacji sam na sam, trafił wprost w Loskę.
  • 22. min Dobre te pierwsze 20 minut spotkania w Szczecinie. Szybki mecz, takich chcemy w Ekstraklasie jak najwięcej.
  • 23. min Błąd Piotrowskiego, ale nie wykorzystają tej straty w środkowej strefie zabrzanie.
  • 25. min Dużo walki w powietrzu w ostatnich kilku minutach. Faul Koja na Formelli.
  • 26. min Kądzior! Spróbował z dystansu, widząc wychylonego Załuskę, ale nie trafił w bramkę gospodarzy.
  • 27. min Długie podanie Niepsuja w kierunku napastników, ale piłka trafia do Loski.
  • 29. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Adam Gyurcso.
  • 30. min Faul w ataku. Zacznie na własnej połowie Loska.
  • 31. min Leży na murawie jeden z zawodników Macieja Skorży. To pokłosie starcia w środku boiska.
  • 31. min Drygas, a więc jeden z najlepszych piłkarzy "Portowców", chwilowo niedysponowany i opatrywany poza murawą.
  • 32. min Inicjatywa wciąż po stronie zabrzan. Wyglądają naprawdę znakomicie kondycyjnie podopieczni Brosza.
  • 33. min Kurzawa! Ależ bomba i świetna interwencja Załuski, który odbija piłkę na rzut rożny.
  • 33. min Rzut rożny dla Górnika. Wrzutka z lewej strony i interwencja obrońców Pogoni.
  • 35. min Faul Matuszka na Listkowskim. Piłka dla szczecinian.
  • 35. min Wejście bardzo ostre. Chyba należała się kartka, ale nie zdecydował się na tę karę sędzia z Siedlec.
  • 36. min Nunes centruje w pole karne Loski i wybija piłkę głową Angulo.
  • 36. min Cincadze dośrodkował w "szesnastkę" Górnika, ale znów znakomicie sprawdzili się defensorzy zabrzan.
  • 38. min Szybka akcja Formelli z lewej strony, ale zagranie do Listkowskiego za plecy. Nie mógł dojść do piłki snajper gospodarzy.
  • 39. min Nunes! Piłkarz z RPA kapitalnie zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale ułamek sekundy spóźniony był Listkowski.
  • 40. min Mogą żałować kibice Pogoni tej sytuacji. 1-0 wisiało w powietrzu po tej płaskiej wrzutce.
  • 41. min Kądzior szukał sytuacji strzeleckiej, ale nie znalazł jej. Piłka dla Pogoni - zacznie Załuska.
  • 42. min Rzut rożny dla Pogoni. Wrzutka i...
  • 43. min Rzut karny dla Pogoni! Zagranie ręką Wolsztyńskiego było ewidentne. Prawidłowa decyzja sędziego.
  • 43. min Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Ambrosiewicz, który protestował po decyzji arbitra.
  • 44. min Tomasz Loska obronił rzut karny! Fatalny strzał Gyurcso, który uderzył zbyt czytelnie dla bramkarza zabrzan.
  • 46. min Wiatru w żagle ta sytuacja powinna dać gościom!
  • 46. min Listkowski! Znakomicie broni Loska w końcówce tej pierwszej części.
  • 46. min Minuta doliczona przez sędziego Jakubika.
  • 47. min Dośrodkowanie z lewej strony i wybija piłkę głową Wieteska.
  • 18:47 Kończy pierwszą połowę sędzia Jakubik! Bez goli, ale na brak emocji nie możemy narzekać.
  • 18:47 Koniecznie proszę pozostać z nami! Takie mecze w Ekstraklasie nie zdarzają się codziennie.
  • 19:03 Piłkarze obu zespołów wracają na murawę! Za moment zaczynamy drugą część spotkania w Szczecinie.
  • 46. min Sędzia Jakubik dał sygnał. Gramy dalej!
  • 46. min Faul i okazja dla szczecinian z rzutu wolnego.
  • 47. min Nunes zacentrował w okolice piątego metra, ale znakomicie w defensywie piłkarze Górnika.
  • 48. min Odpowiedzieli podobnym zagraniem zabrzanie, ale i efekt był identyczny - broniący górą.
  • 49. min Na własnej połowie, ostrożnie, zespół Macieja Skorży.
  • 50. min Cincadze! Huknął z dystansu i... znokautował kolegę z drużyny. Nie ma gola, przeszkodził Drygas, który oberwał.
  • 51. min Załuska! Przerzucił piłkę znakomicie nad poprzeczką.
  • 51. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mateusz Wieteska
  • 52. min Tradycyjnie - wrzutka z rzutu rożnego i trafienie stopera wypożyczonego z Legii Warszawa.
  • 52. min Asystę notuje, a jakże, Rafał Kurzawa.
  • 54. min Dziewiąte kluczowe podanie Kurzawy w tym sezonie. Niesamowity wynik, jak na polskiego piłkarza.
  • 55. min Kolejna próba z dystansu w wykonaniu piłkarza Pogoni. Uderzenie Cincadze zablokował Dani Suarez.
  • 55. min Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie, ale wybijają piłkę podopieczni Brosza.
  • 57. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Listkowski.
  • 57. min Wzmaga się deszcz nad Szczecinem. Czyżby niebo płakało nad losem Macieja Skorży?
  • 59. min Żółtą kartkę otrzymuje Ricardo Nunes, który zbyt ostro zaatakował Loskę.
  • 59. min Walczył do końca o piłkę Nunes, ale zrobił krzywdę rywalowi. Tak grać nie powinien.
  • 59. min Schodzi z boiska Dariusz Formella, a za niego wchodzi Spas Borislavov Delew
  • 60. min Pierwsza zmiana Macieja Skorży. Na pewno nie ostatnia, bo jego zespół przegrywa.
  • 61. min Pogoń ma inicjatywę od kilku chwil, ale niewiele z tego wynika.
  • 62. min Schodzi z boiska Łukasz Wolsztyński , a za niego wchodzi Marcin Urynowicz
  • 63. min Zmiana także w obozie Brosza.
  • 64. min Rzut rożny dla Pogoni. Wrzutka Gyurcso i doskonale interweniują zabrzanie w obronie.
  • 64. min Schodzi z boiska Marcin Listkowski, a za niego wchodzi Łukasz Zwoliński
  • 64. min I mamy drugą zmianę w drużynie gospodarzy. "Zwolak" ma pomóc "Portowcom".
  • 65. min Angulo! Ależ miał szansę Hiszpan i fatalnie spudłował.
  • 65. min Długo był niewidoczny snajper Górnika, ale tym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali.
  • 66. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Damian Kądzior
  • 67. min Schodzi z boiska Jakub Piotrowski, a za niego wchodzi Dawid Kort
  • 68. min Trafienie Kądziora w kuriozalnej sytuacji. Fatalna strata Piotrowskiego, wślizg Koja i piłka trafiła do strzelca bramki. Skrzydłowy uderzył precyzyjnie i nie dał szans Załusce.
  • 68. min Żółtą kartkę otrzymuje Cornel Rapa
  • 68. min Fatalna sytuacja "Portowców" - w tym meczu raczej punktów nie zdobędą.
  • 72. min Spuszczone głowy piłkarzy i niezadowolenie kibiców - tak wygląda krajobraz na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie.
  • 74. min Kilka transparentów z przekazem do zarządu klubu, dyrektora sportowego, a nawet trenera znalazło się na trybunach.
  • 76. min 4548 kibiców na stadionie w Szczecinie. Na murawie niewiele się dzieje. Wymieniają piłkę między sobą "Portowcy".
  • 78. min Schodzi z boiska Damian Kądzior , a za niego wchodzi Bartłomiej Olszewski
  • 79. min Ta zmiana miała nastąpić tuż po golu, ale odsunął ją w czasie trener Brosz.
  • 80. min Coraz mocniejszy jest deszcz. Nie ułatwia to gry piłkarzom. Poślizgnął się Dani Suarez, ale miejmy nadzieję, że bez konsekwencji dla zdrowia.
  • 81. min Na chaos zaczyna grać drużyna Skorży...
  • 82. min Zwoliński! Kapitalnie broni Loska.
  • 82. min To była doskonała okazja, ale znów na posterunku był bramkarz Górnika.
  • 84. min Loska! Kolejna znakomita parada bramkarza zabrzan po próbie Korta.
  • 85. min Nie dawno zagrał w młodzieżówce Loska, a teraz pracuje na debiut w pierwszej reprezentacji. No, przynajmniej na powołanie.
  • 86. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Koj
  • 86. min Kilka minut nadziei w zespole Skorży. Zaczęli zabrzanie, a konkretnie Loska.
  • 87. min Szukał Kurzawa podaniem Angulo, ale znakomite wyjście zaliczył czujny Załuska.
  • 89. min Rzut rożny dla Pogoni. Wrzutka Gyurcso i...
  • 89. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Łukasz Zwoliński
  • 89. min Kapitalnie wyszedł w powietrze do piłki Zwoliński i zdobył kontaktową bramkę.
  • 91. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Maciej Ambrosiewicz
  • 91. min Ależ emocje w końcówce spotkania w Szczecinie.
  • 91. min Faulował Nunesa Ambrosiewiecz i będzie okazja bramkowa dla "Portowców".
  • 91. min Schodzi z boiska Igor Angulo Albóniga , a za niego wchodzi Adam Wolniewicz
  • 92. min Cztery minuty doliczone.
  • 92. min Wrzutka Nunesa, ale nie trafia w bramkę Cornel Rapa.
  • 94. min Jeszcze jedna szansa - rzut rożny dla gospodarzy.
  • 94. min Załuska wbiega w pole karne Loski.
  • 95. min Rzut rożny dla Pogoni. Centra Nunesa, ale wybijają piłkę zabrzanie.
  • 95. min Zwoliński! Spróbował, ale nie trafił w światło bramki z ostrego kąta.
  • 19:54 Końcowy gwizdek sędziego!
  • 19:59 Fantastyczne spotkanie w Szczecinie! Górnik obejmuje prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.