• (75') K. Wasiljew M. Papadopulos
  • (56') M. Listkowski D. Formella
  • (67') L. Zwoliński A. Frączczak
  • (73') K. Drygas R. Murawski
  • 15:07 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację ze spotkania 2. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice - Pogoń Szczecin.
  • 15:09 W pierwszej kolejce obie drużyny mierzyły się z krakowskimi ekipami.
  • 15:10 Piast zremisował 1-1 z Cracovią, zaś Pogoń przegrała 1-2 z Wisłą Kraków.
  • 15:12 W drużynie Piasta brakuje dziś Radosława Murawskiego, który jest bliski sfinalizowania transferu do US Palermo, oraz kontuzjowanego Gerarda Badii.
  • 15:16 Biorąc pod uwagę zeszły sezon, Pogoń w ciągu ostatnich ośmiu spotkań przegrała sześć razy.
  • 15:17 Przegrała też cztery ostatnie mecze wyjazdowe.
  • 15:17 Z kolei Piast jest niepokonany od pięciu spotkań.
  • 15:19 Kapitanem Pogoni będzie dziś Dawid Kort.
  • 15:21 Maciej Skorża w tym spotkaniu nie może skorzystać z usług Jarosława Fojuta.
  • 15:26 Także Spas Delew i Mate Cincadze nie mogą zagrać w dzisiejszym spotkaniu.
  • 15:27 Zawodnicy wychodzą na boisko.
  • 15:27 Mecz poprowadzi sędzia Mariusz Złotek.
  • 15:28 Losowanie z udziałem Szmatuły i Korta, a więc kapitanów obu drużyn.
  • 15:28 Dariusz Wdowczyk i Maciej Skorża podają sobie dłonie.
  • 15:30 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Pierwsza akcja graczy Piasta.
  • 2. min Faul na Wasiljewie.
  • 2. min Przewinił Drygas.
  • 2. min Wasiljew dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze z bramki wyszedł Załuska.
  • 4. min Bardzo ostro zaatakowany Zwoliński.
  • 4. min Piast utrzymuje się częściej przy piłce w pierwszych minutach.
  • 6. min Zbyt mocne podanie do Pietrowskiego, nie doszedł do podania prawy obrońca.
  • 8. min Dobre podanie Korta do Zwolińskiego, napastnik przewrócił się w polu karnym, lecz sędzia nie użył gwizdka.
  • 10. min Długa piłka do Jankowskiego, ten jest dobrze blokowany przez Rapę.
  • 11. min Rozgrywa piłkę Piast.
  • 12. min Załuska pewnym wyjściem z bramki przecina dośrodkowanie.
  • 14. min Pogoń jest schowana na własnej połowie, wyraźnie czeka na kontrataki.
  • 15. min Szmatuła leży na boisko, trzymając się za twarz.
  • 15. min Boleśnie odczuł uderzenie Zwolińskiego, które obronił własnym nosem.
  • 17. min Kort szybko wznowił grę z autu.
  • 19. min Wreszcie dobra akcja Pogoni.
  • 20. min Gyurcso zagrał kombinacyjnie z Kortem, ale Niepsuj, który otrzymał podanie, czekał zbyt długo z dośrodkowaniem.
  • 20. min Bardzo senne 20 minut za nami.
  • 21. min Listkowski niecelnie do Zwolińskiego.
  • 22. min Bardzo dużo niedokładnych podań charakteryzuje to spotkanie.
  • 24. min To powinna być bramka dla gospodarzy!
  • 24. min Wasiljew kapitalnie zagrał do Angielskiego, a ten uderzał z kilku metrów po długim rogu.
  • 25. min Niepsujowi udało się zablokować uderzenie, a ta spadła z powrotem pod nogi Wasiljewa.
  • 25. min Estończyk próbował dobijać, lecz miał zbyt mało miejsca, by złożyć się do strzału.
  • 26. min Szmatuła łapie dośrodkowanie Korta.
  • 29. min Świetna akcja Bukaty zatrzymana przez obrońcę Piasta.
  • 30. min Faul na Wasiljewie, będzie okazja, by dośrodkować.
  • 32. min Zwija się z bólu Hebert.
  • 34. min Z daleko uderzał Wasiljew, lecz niecelnie.
  • 34. min Ostre wejście Angielskiego w rywala, obaj leżą na boisku.
  • 35. min Maciej Skorża ostro gestykuluje w rozmowie ze Zwolińskim.
  • 37. min Faul na Gyurcso.
  • 37. min Jak na razie cztery strzały Piasta, lecz jeszcze bez celnego. Jeden strzał i to w światło bramki Pogoni.
  • 38. min Aut na wysokości pola karnego dla Pogoni.
  • 39. min Niepsuj dośrodkował bardzo źle. Zbyt mocno i to w miejsce, gdzie nie było żadnego z partnerów.
  • 41. min Żivec zatrzymany wślizgiem przez Rapę.
  • 43. min Zwoliński zderzył się z Sedlarem.
  • 44. min Nunes nie zdołał utrzymać piłki w boisku.
  • 45. min Znów Wasiljew próbuje rozruszać grę Piasta, wywalczył rzut rożny.
  • 46. min Hebert faulował rywala w polu karnym przeciwnika.
  • 16:17 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 16:17 Trzeba przyznać, że pierwsza połowa rozczarowała.
  • 16:18 Oglądamy mecz bez sytuacji podbramkowych, z zaledwie jednym celnym strzałem.
  • 16:19 Kibice obu drużyn mogą zgrzytać zębami patrząc na grę swoich ulubieńców, gdyż zarówno Piast i Pogoń są zupełnie pozbawione stylu.
  • 16:19 Pozostaje nadzieja, że w drugiej połowie obraz gry ulegnie zmianie.
  • 16:30 60 proc. posiadania piłki po stronie Piasta w pierwszej połowie.
  • 16:30 W rzutach rożnych 2-0 dla Piasta.
  • 16:32 4555 kibiców na stadionie w Gliwicach.
  • 16:32 Zawodnicy wracają na boisko.
  • 46. min Schodzi z boiska Karol Angielski, a za niego wchodzi Denis Gojko
  • 47. min Jedna zmiana w drużynie Piasta, na boisku pojawił się 19-letni Denis Gojko.
  • 47. min Skrzydłowy z dobrej strony pokazał się w końcówce zeszłego sezonu.
  • 48. min Piast w ataku pozycyjnym.
  • 49. min Żivec wypuścił Konczkowskiego, ale ten dośrodkowywał już zza linii końcowej boiska.
  • 51. min Strzelał z dystansu Zwolińskim, lecz z zupełnie nieprzygotowanej pozycji.
  • 51. min Mimo to strzał był celny, lecz nie sprawił problemów Szmatule.
  • 53. min Drygas dobrze wyprzedził rywala, lecz pogubił się w dryblingu.
  • 53. min Wasiljew! Uderzył z 20 metrów i niewiele się pomylił.
  • 53. min Dobrze wyłożył mu piłkę Żivec, który otrzymał podanie piętą od Pietrowskiego.
  • 55. min Faul Listkowskiego na Pietrowskim.
  • 56. min Formella przygotowany do wejścia na boisko.
  • 56. min Będzie to debiut wypożyczonego z Lecha zawodnika.
  • 56. min Schodzi z boiska Marcin Listkowski , a za niego wchodzi Dariusz Formella
  • 57. min Bukata przechwycił piłkę na połowie rywala i gdyby tylko Jankowski lepiej dośrodkował, mogłoby być naprawdę groźnie.
  • 58. min Pierwszy strzał Formelli.
  • 58. min Uderzał sprzed pola karnego i nieznacznie się pomylił.
  • 59. min Korner dla gości.
  • 60. min Kontratak Piasta.
  • 60. min Żivec chciał zagrać z pierwszej piłki do Wasiljewa, ale zabrakło mu precyzji.
  • 63. min Kort nieczysto uderzył w piłkę, lecz paradoksalnie mogło to przynieść Pogoni wiele pożytku.
  • 63. min Piłka trafiła bowiem do Zwolińskiego, lecz ten fatalnie spudłował.
  • 64. min Zawahał się Szmatuła przy wyjściu do piłki i strzał Hołoty mógł znaleźć się w bramce.
  • 66. min Adam Frączczak wkrótce wejdzie na boisko.
  • 67. min Ostry atak Heberta na Drygasie.
  • 67. min Schodzi z boiska Łukasz Zwoliński , a za niego wchodzi Adam Frączczak
  • 67. min Frączczak przejmuje od Korta opaskę kapitańską.
  • 68. min Drygas strzelał głową, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza.
  • 68. min Leży na boisku Pietrowski.
  • 69. min Zawodnicy Pogoni w geście fair-play wybili piłkę.
  • 70. min Schodzi z boiska Marcin Pietrowski, a za niego wchodzi Adam Mójta
  • 70. min Nie może kontynuować gry lewy obrońca z Gliwic.
  • 71. min Pierwsze dośrodkowanie Mójty trafia wprost do "koszyczka" Załuski.
  • 73. min Schodzi z boiska Kamil Drygas , a za niego wchodzi Rafał Murawski
  • 75. min Świetna akcja Nunesa, przebiegł z piłką pół boiska i zagrał z klepki z Kortem.
  • 75. min Zabrakło naprawdę niewiele, by lewy obrońca doszedł do bramkowej sytaucji.
  • 75. min Schodzi z boiska Konstantin Wasiljew, a za niego wchodzi Michal Papadopulos
  • 76. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dariusz Formella
  • 76. min Debiutancki gol Formelli w nowym zespole!
  • 76. min Dostał dobre podanie w pole karne i spokojnie, mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali.
  • 78. min Rzut wolny dla Piasta z boku pola karnego.
  • 78. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Michal Papadopulos
  • 79. min Wyrównanie!
  • 79. min Rozstrzelali się rezerwowi.
  • 79. min Pięknie nadbiegł na dośrodkowanie Papadopulos i głową trafił w samo okienko bramki!
  • 81. min Co za szansa przed Piastem!
  • 81. min Bukata był bardzo dobrze ustawiony, ale strzelił nad poprzeczką.
  • 82. min Atakuje Pogoń.
  • 82. min Rozkręciło się spotkanie w końcówce.
  • 83. min Żivec zakręcił obrońcami, ale nie starczyło mu "pary", by celnie uderzyć.
  • 85. min Frączczak zablokował wybicie Mójty.
  • 86. min Końcówka spotkania. Czy któraś z drużyn przechyli szalę na swoją korzyść?
  • 88. min Gojko płasko dośrodkował w pole karne, lecz Rapa zdołał przeciąć tor lotu piłki.
  • 88. min Jeszcze niecelny strzał Mójty.
  • 90. min Formella! Mocny strzał.
  • 90. min Odbił piłkę Szmatuła, a Frączczak mógł dobijać, ale nie trafił w piłkę.
  • 93. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Sebastian Rudol!
  • 93. min Gol w samej końcówce spotkania!
  • 93. min Rudol strzela bramkę po dośrodkowaniu Gyurcso z rzutu rożnego.
  • 93. min Piękny strzał głową Rudola.
  • 17:22 Końcowy gwizdek sędziego
  • 17:22 W ostatnich minutach Pogoń przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść!
  • 17:23 Mecz długo się rozkręcał, ale końcówka dostarczyła naprawdę wielkich emocji.
  • 17:28 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne!