• (69') M. Krasić D. Łukasik
  • 12:56 Już dziś o 18 ostatni mecz ósmej kolejki Ekstraklasy
  • 12:56 Zapraszamy wieczorem na relację z meczu Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
  • 12:58 Po siedmiu meczach ósmej kolejki liderem jest Lech Poznań.
  • 17:41 Dzień dobry! Czas na ostatnie spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy. Zapraszamy na mecz Piast - Lechia, który zwieńczy tę serię gier.
  • 17:46 Gdańszczanie chcą wejść na zwycięską ścieżkę, która w poprzednim sezonie pozwoliła do końca walczyć o tytuł mistrza Polski.
  • 17:51 Nie będzie jednak łatwo, bo Piast ostatnio ograł m.in. Jagiellonię, która plasuje się w czołówce.
  • 17:52 Trzeba jednak przyznać, że na papierze ten mecz wygląda całkiem przyzwoicie i liczymy na dobre widowisko w poniedziałkowe popołudnie.
  • 17:55 22 stopnie i mocny deszcz. Tak prezentują się warunki atmosferyczne przed pierwszym gwizdkiem Pawła Raczkowskiego z Warszawy.
  • 17:56 Dariusz Wdowczyk nie zmienił "zwycięskiego" składu z Białegostoku. W identycznym zestawieniu jak na "Jagę" wychodzi Piast.
  • 17:57 Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Za chwilę zaczniemy spotkanie Piast - Lechia, które kończy ósmą kolejkę Ekstraklasy.
  • 17:58 Przywitanie kapitanów obu zespołów. Losowanie wygrał Milosz Krasić.
  • 17:58 Serb wybrał połowę boiska, a to oznacza, że to gliwiczanie kopną piłkę jako pierwsi. Jeszcze tylko przywitanie trenerów obu ekip.
  • 18:00 Sędzia Raczkowski rozpoczął mecz w Gliwicach! Zaczęli gospodarze.
  • 1. min Pierwsze zagranie Valencii do Żivca i niewiele brakowało, aby od zdobycia bramki rozpoczęli piłkarze Piasta. Kuciak w ostatniej chwili.
  • 2. min Paixao wycofał piłkę spod linii końcowej, ale Milosz Krasić nie doszedł do podania.
  • 2. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Paixao, którego uruchomić chciał Sławczew.
  • 3. min Papadopoulos zatrzymany przy linii bocznej na wysokości pola karnego Lechii.
  • 4. min Naciska Papadopoulos na Augustyna i wybija piłkę na rzut rożny piłkarz gdańszczan.
  • 4. min Rzut rożny dla Piasta. Wrzutka na piąty metr, ale Paixao doskonale popracował w obronie.
  • 5. min Starł się z Hebertem Marco Paixao, ale obaj wrócą do gry.
  • 5. min Faul Stolarskiego na Żivcu. Piłka dla Piasta.
  • 6. min Lechia nie wygrała sześciu kolejnych spotkań... Ten sam zespół kilka miesięcy temu grał o tytuł.
  • 7. min Pietrowski wrócił na własną połowę boiska i wybił piłkę za linię boczną boiska.
  • 7. min Próbuje pressingu Lechia, ale niewiele z tego wynika. Spokojnie wymieniają piłkę gliwiczanie.
  • 8. min Faul Rugaszevicia na Stolarskim. Zacznie Lechia.
  • 9. min Wolski zacentrował w pole karne, ale Paixao uprzedził Urosz Korun.
  • 9. min Za mocne zagranie Lipskiego do Mato Milosza i grę wznowi drużyna Wdowczyka.
  • 10. min Dośrodkowanie Paixao, ale piłka ląduje w rękach Jakuba Szmatuły.
  • 11. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Paixao
  • 12. min Piękna akcja gdańszczan. Wolski zagrał do Krasicia, a do bramki, od słupka, trafia Paixao.
  • 12. min Na jeden kontakt zagrali tę akcję podopieczni Nowaka. Wymarzony start tego meczu.
  • 12. min Kolejny faul na Papadopoulosie. Przewinił Augustyn.
  • 13. min Hebert zatrzymał Wolskiego. Grę zacznie Lechia - będzie rzut rożny.
  • 14. min Rzut rożny dla Lechii. Wrzutka Lipskiego, ale przerywa grę sędzia Raczkowski. Vranjes faulowany we własnym polu karnym przez Wojtkowiaka.
  • 15. min Długie podanie do Marco Paixao, ale kapitalnie wyszedł z bramki Szmatuły, który interweniował głową.
  • 16. min Faul Vranjesa na Krasiciu. Grę rozpocznie Lechia i będzie miała okazję na podwyższenie prowadzenia.
  • 17. min Dośrodkowanie Lipskiego, ale obronną ręką z opresji wychodzi Piast.
  • 17. min Papadopoulos zatrzymany przez Sławczewa. Świetny wślizg Bułgara.
  • 18. min Dużo błędów na połowie Lechii i zdołał zacentrować Vranjes. Piłka wprost jednak w koszyczek ułożony z rąk Duszana Kuciaka.
  • 19. min Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Wojtkowiak, który faulował taktycznie Żivca.
  • 20. min Hebert do Koruna, który szukał dośrodkowaniem Żivca. Niewiele brakowało, aby miał szansę pomocnik gospodarzy.
  • 20. min Krasić popędził prawym skrzydłem, ale nie dał się zwieźć Hebert.
  • 21. min Rzut rożny dla Lechii. Krótkie rozegranie i centra Krasicia, ale znakomicie w obronie gliwiczanie.
  • 22. min Żivec ładnie dostrzegł Valencię, ale faulował w tej sytuacji piłkarz Piasta.
  • 23. min Poszkodowanym był Jakub Wawrzyniak. Zacznie we własnej "szesnastce" Lechia.
  • 23. min Rugaszević zagrywa głową do Szmatuły - nie będzie zagrożenia dla gliwickiej bramki.
  • 24. min Faul Wojtkowiaka na Papadopoulosie. Niemiłosiernie męczą Czecha gdańszczanie.
  • 25. min Żivec i Stolarski walczyli o piłkę przy linii bocznej. Sędzia zdecydował, że zacznie zespół Wdowczyka.
  • 25. min Dośrodkowanie Rugaszevicia, ale znakomicie broni się Lechia.
  • 26. min Paixao otrzymał doskonałe prostopadłe podanie, ale jeszcze lepiej zachował się Pietrowski, który zdążył wrócić i zatrzymać, bez faulu, Portugalczyka.
  • 28. min Milosz z autu rozpoczął grę Lechii na lewej stronie boiska. Straciło na tempie spotkanie w Gliwicach.
  • 29. min Augustyn zagrywa do Paixao, ale Szmatuła uprzedza rywala.
  • 30. min Naciskał na rywali Wolski, ale obrońcy Piasta spokojnie sobie z nim poradzili.
  • 30. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Stojan Vranjes
  • 30. min Konkurs na piękne akcje bramkowe urządziły sobie Piast i Lechia.
  • 31. min Kapitalnie zaczął akcję Żivec, który zagrał na skrzydło do Konczkowskiego. Ten zacentrował, a piłkę trafiła do Vranjesa, który wpisał się na listę strzelców.
  • 31. min Znakomicie to wyglądało. Aż chciałoby się powiedzieć, szkoda, że Państwo tego nie widzą.
  • 31. min Żółtą kartkę otrzymuje Simeon Sławczew, który faulował w środkowej strefie boiska.
  • 32. min Augustyn zagrywał bardzo ryzykownie do własnego bramkarza, ale na szczęście dla Lechii czujny pozostał Słowak.
  • 33. min Brakuje koncentracji w drużynie z Gdańska. Dużo mówią, ale mało robią z tym elementem w Lechii.
  • 35. min Piast chce pójść za ciosem. Widać, że pozytywnie zareagowali na strzelonego gola gospodarze. Lechia, jakby w odwrocie.
  • 35. min Rugaszević zagrał do Papadopoulosa, ale znakomicie interweniował Augustyn.
  • 36. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Żivec.
  • 37. min Faul na Hebercie. Zacznie na własnej połowie gliwicki Piast.
  • 38. min Wrzutka Rugaszevicia, ale znakomicie wybronili się gdańszczanie.
  • 38. min Jeszcze Żivec! Dogranie Saszy, ale nie doszedł do podania Valencia.
  • 38. min Rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Żivca i z kontrą rusza Lechia!
  • 39. min Krasić zagrał do Wolskiego, ale ten kompletnie się pogubił. Piłka dla Piasta - zacznie Szmatuła.
  • 39. min Faul Sławczewa. Musi uważać, bo ma już kartkę. Rzut wolny dla Piasta.
  • 40. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Simeon Sławczew
  • 40. min To jest bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego Raczkowskiego. Faul Sławczewa był przypadkowy, poślizgnął się Bułgar i storpedował rywala.
  • 41. min To nie była decyzja z duchem gry. Nie dowierza Sławczew i nic dziwnego.
  • 41. min Dośrodkowanie Żivca, ale minimalnie spóźniony był Vranjes.
  • 43. min Piast wyrasta ba faworyta tego meczu przed drugą połową. Ma inicjatywę i gra z przewagą jednego zawodnika.
  • 43. min Dziczek chciał zagrać do Konczkowskiego, ale dobra interwencja Milosza.
  • 43. min Faul Pietrowskiego na Paixao. Piłka dla Lechii.
  • 44. min Faul na Hebercie. Szmatuła za moment wznowi grę.
  • 44. min Żivec! Ależ miał szansę po podaniu Valencii i bardzo niewiele brakowało, aby dał prowadzenie Piastowi.
  • 45. min Za chwilę przekonamy się, o ile dłużej potrwa pierwsze 45 minut spotkania w Gliwicach.
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Lipski
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Wolski
  • 47. min Niesamowita akcja indywidualna Żivca, który naciągnął rywali na dwie kartki i wywalczył rzut wolny przed polem karnym.
  • 47. min Minutę dorzucił sędzia, ale ten czas już upłynął.
  • 47. min Vranjes! Wprost w mur.
  • 18:47 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 18:48 Znakomite, pełne emocje pierwsze 45 minut w Gliwicach. Aż nie chce się wierzyć, że to nasza Ekstraklasa. Szkoda, że sędzia troszeczkę popsuł to widowisko, bo kary dla Sławczewa być nie powinno.
  • 18:49 Mimo to z niecierpliwością czekamy na drugą połowę. Faworytem do zdobycia kompletu punktów będzie Piast z tym fenomenalnym dzisiaj Żivcem, ale wiemy, że zdarzyć może się wszystko.
  • 19:00 Za moment początek drugiej części spotkania Piast - Lechia. Jeśli utrzyma się poziom z pierwszej połowy, może być spokojni o jakość widowiska.
  • 46. min Schodzi z boiska Patryk Lipski , a za niego wchodzi Joao Nunes
  • 46. min Schodzi z boiska Paweł Stolarski , a za niego wchodzi Romario Balde
  • 19:03 Podwójna zmiana w przerwie w obozie Lechii, ale Piast też zmienia!
  • 46. min Schodzi z boiska Patryk Dziczek, a za niego wchodzi Konstantin Wasiljew
  • 46. min Sędzia Raczkowski dał znak, a Lechia rozpoczęła drugą połowę meczu w Gliwicach.
  • 46. min Ciekawe, jak ustawi się Lechia przy tych zmianach trenera Piotra Nowaka.
  • 47. min Valencia! Próba lewą nogą z dystansu, ale znakomicie ustawiony był Kuciak, który zatrzymał strzał Ekwadorczyka.
  • 47. min Przedzierał się Wolski, ale nie dał rady przepchnąć Rugaszevicia.
  • 48. min Pietrowski próbował uruchomić Papadopoulosa, ale przejęli piłkę gdańszczanie.
  • 48. min Wasiljew - pierwszy lub jeden z pierwszych kontaktów z piłką w tym spotkaniu.
  • 49. min Piast w natarciu! Kilka zablokowanych prób - Żivca, Wasiljewa oraz Valencii. Miała szczęście drużyna z Gdańska.
  • 49. min Te strzały znów poprzedziło dobre ofensywne wejście Żivca. Znakomity jest dzisiaj Słoweniec z Piasta.
  • 51. min Nie ma szans grająca w "10" Lechia, aby wyprowadzić piłkę z własnej połowy. Tym bardziej boli ta mocno dyskusyjna decyzja sędziego, który wyrzucił Sławczewa.
  • 52. min Konczkowski ruszył do bezpańskiej piłki, ale znakomicie wyszedł z bramki Kuciak.
  • 53. min Wciąż inicjatywę ma Piast. Gliwiczanie zamknęli gdańszczan na ich połowie boiska.
  • 53. min Na 21 piłkarzy, którzy przebywają na murawie, zaledwie siedmiu stanowią Polacy. Polityka transferowa obu klubów widoczna, jak na dłoni.
  • 55. min Żivec! Znów zablokowany strzał playmakera gospodarzy, który stanowi w tej chwili o sile Piasta.
  • 55. min Faul Papadopoulosa w ataku. Poszkodowanym, we własnym polu karnym, Wojtkowiak.
  • 56. min Faul na Wolskim. Na połowie Piasta zacznie Lechia.
  • 57. min Papadopoulos trafił łokciem Wojtkowiaka. Kolejne przewinienie i kolejny stały fragment dla zespołu Nowaka.
  • 58. min Korun interweniował wysoko - w środkowej strefie. Zza linii bocznej Lechia.
  • 59. min Wolski szarżował na prawej stronie boiska i wywalczył rzut rożny po starciu z Hebertem.
  • 60. min Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Wolskiego i Krasić uderzył, ale znakomicie zatrzymał tę próbę Szmatuła.
  • 60. min Rzut rożny dla Lechii. Kolejna wrzutka Wolskiego, ale tym razem dobrze w obronie gliwiczanie.
  • 61. min Faul Valencii na Krasiciu. Kolejna szansa dla Lechii, aby po stałym fragmencie powalczyć o gola.
  • 61. min Dośrodkowanie Wolskiego, ale wybijają piłkę podopieczni Wdowczyka.
  • 61. min Wasiljew! W sytuacji sam na sam trafił wprost w Kuciaka.
  • 62. min Może to nie była idealna sytuacja, ale powinien zamienić ją na gola Estończyk.
  • 62. min Znakomicie wyszedł z bramki Kuciak, ale Słowak w dużej mierze miał szczęście, że wprost w niego kopnął Wasiljew.
  • 62. min Za chwilę druga zmiana w Piaście. Maciej Jankowski zamelduje się na murawie.
  • 63. min Koronkowa akcja Piasta, ale ostatnie podanie Valencii niedokładne i piłkę przejmują rywale.
  • 65. min Gliwiczanie wciąż w natarciu. Wrzutka Konczkowskiego i strzał Vranjesa, ale wprost w Kuciaka trafia Bośniak.
  • 65. min Wolski zacentrował i doskonale Szmatuła, który uprzedził Marco Paixao. Szczęście po stronie gospodarzy.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Sasza Żivec, który faulował Rafała Wolskiego.
  • 66. min Schodzi z boiska César Joel Valencia Castillo, a za niego wchodzi Maciej Jankowski
  • 67. min Długo czekał przy linii bocznej Jankowski, ale warto było - wbiega na murawę były wiślak.
  • 67. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Jankowski.
  • 68. min Jak na grę w "10" to Lechia nie prezentuje się najgorzej. Za moment ostatnia zmiana trenera Nowaka, który będzie chciał wzmocnić środek boiska.
  • 69. min Schodzi z boiska Milosz Krasić , a za niego wchodzi Daniel Łukasik
  • 70. min Wykorzystał więc komplet zmian Piotr Nowak. To oznacza, że dzisiaj bez Flavio Paixao Lechia.
  • 70. min Ostatnie 20 minut regulaminowego czasu gry w Gliwicach przed nami. Czy ktoś rozstrzygnie to na swoją korzyść?
  • 71. min Konczkowski do Żivca, ale Milosz nie dał Słoweńcowi oddać strzału na bramkę Kuciaka. Lechia wciąż w grze!
  • 71. min Rzut rożny dla Piasta. Zacentrował Wasiljews, ale niewiele z tego wyszło dobrego dla gliwiczan.
  • 72. min Konczkowski dośrodkował na głowę Vranjesa, ale Bośniak trafił wprost w Kuciaka. Po raz drugi już.
  • 72. min Krakowczyk będzie ostatnim zmiennikiem w drużynie Piasta. Wciąż nie wiemy, kogo zastąpi 19-latek.
  • 73. min Rzut rożny dla Piasta. Wrzutka Wasiljewa i piłkę wybija Wawrzyniak.
  • 73. min Kolejne dośrodkowanie, ale tym razem spokojnie chwycił piłkę Kuciak.
  • 73. min Schodzi z boiska Stojan Vranjes, a za niego wchodzi Łukasz Krakowczyk
  • 74. min To zmiana ofensywna. Gra o pełną pulę, nie ma się, co dziwić, Dariusz Wdowczyk.
  • 74. min Faul w ataku. Na Korunie przewinił Romario Balde.
  • 75. min Paixao! Zablokowany strzał Portugalczyka z obrębu pola karnego Piasta.
  • 76. min 5140 widzów zasiadło na stadionie w Gliwicach, co potwierdza, że termin poniedziałkowy nie należy do najbardziej fortunnych dla kibiców Ekstraklasy.
  • 77. min Balde! Po dograniu Wolskiego miał szansę Portugalczyk, ale nie trafił w światło gliwickiej bramki.
  • 78. min Ucieka czas Piastowi, bo przy takim wyniku i grze w przewadze przez ponad połowę meczu, to niedosyt będzie po stronie gliwiczan.
  • 79. min Błażej Augustyn ucierpiał w starciu... ze swoim kolegą. Przerwa w grze, poza boisko wybił piłkę Kuciak.
  • 81. min Rugaszević podał do Żivca, ale ten nie zdołał celnie zagrać do kolegi w polu karnym.
  • 82. min Konczkowski biegł do końca, ale nie zdołał przejąć piłki przed linią końcową boiska. Duszan Kuciak zacznie z piątego metra.
  • 83. min Faul Heberta na Paixao. Piłka dla Lechii na połowie gospodarzy.
  • 83. min Wolski zacentrował w pole karne, ale wybił piłkę znakomicie Papadopoulos.
  • 84. min Ostatnie kilka minut. Piast ma przewagę, ma inicjatywę, ale nie potrafi zagrozić bramce Kuciaka.
  • 85. min Jankowski szukał okazji przy linii bocznej, ale Mato Milosz był czujny. Od autu zespół Wdowczyka.
  • 86. min Nieporozumienie w szeregach Lechii i strata na połowie Piasta. Podobnej szansy w tym meczu może już nie być.
  • 87. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Romario Balde
  • 87. min Rzucili wszystko na szalę gliwiczanie i dali się skontrować!
  • 88. min Nunesa zdołał zatrzymać Pietrowski, ale nie miał szans, aby zapobiec próbie Romario Balde.
  • 88. min Żółtą kartkę otrzymuje Romario Balde
  • 88. min Zdjął koszulkę autor zwycięskiego (?) gola dla Lechii.
  • 89. min A więc grająca w "10" Lechia może wywieźć komplet punktów z Gliwic. Co za mecz!
  • 90. min Za chwilę dowiemy się, ile do drugiej połowy, a co za tym idzie do całego spotkania, dorzuci Paweł Raczkowski.
  • 90. min Wolski ruszył skrzydłem, ale zdążyli wrócić piłkarze Piasta.
  • 90. min Cztery minuty dolicza sędzia z Warszawy.
  • 92. min Hebert! Uderzył po wrzutce z prawej strony, a przy okazji znokautował jednego z kolegów.
  • 93. min Kuciak rozpoczął grę z piątego metra. Niewiele ponad 90 sekund do końca, ale to od sędziego zależy, kiedy zagwiżdże po raz ostatni.
  • 94. min Lechia przerwie dzisiaj fatalną passę i po sześciu spotkaniach zdobędzie komplet punktów. Chyba, że Piast dokona cudu!
  • 95. min Ostatnia szansa. Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Egzekutorem "Kostia" Wasiljew.
  • 95. min Faul Heberta po wrzutce Wasiljewa. Zacznie Lechia we własnej "szesnastce".
  • 19:53 Końcowy gwizdek sędziego! Lechia wygrywa w Gliwicach 2-1.
  • 19:58 Dziękujemy za uwagę! Miłego wieczoru.