• (64') S. Pawłowski M. Radut
  • (70') D. Kownacki M. Robak
  • (80') M. Makuszewski D. Jevtić
  • (81') M. Makuszewski D. Jevtić
  • 20:27 Witamy i zapraszamy Państwa na relację live z meczu Piata Gliwice z Lechem Poznań!
  • 20:28 Trwa przywitanie zawodników obu drużyn.
  • 20:30 Zaczynamy!
  • 1. min Sędzią spotkania jest Tomasz Kwiatkowski.
  • 1. min Pierwszy strzał w meczu. Z dystansu uderzał Szeliga, obronił Burić.
  • 3. min Jankowski ucierpiał w pojedynku powietrznym z Nielsenem.
  • 3. min Badia w narożniku boiska.
  • 3. min Dośrodkował, ale Lech momentalnie oddala zagrożenie,
  • 4. min Kontratak Lecha.
  • 4. min Pawłowski świetnie wypatrzył Gajosa, ale piłkarzom z Gliwic udało się zblokować rywala.
  • 4. min Po chwili Gajos ponownie uderzał. Tym razem strzał z woleja przelatuje nad bramką.
  • 5. min Próba ataku Piasta, lecz niedokładne podanie zniweczyło akcję.
  • 6. min Lech spokojnie rozgrywa piłkę.
  • 6. min Piast przejął piłkę, na pozycję wychodził Badia, lecz adresowane do niego podanie nie było celne.
  • 7. min Sedlar w pojedynku powietrznym z Makuszewskim.
  • 7. min Kostewycz z autu.
  • 7. min Wprowadza piłkę Nielsen.
  • 7. min Dziś jego partnerem na środku obrony jest Wilusz.
  • 8. min Pod nieobecność Putnockyego w bramce "Kolejorza" Burić. Limit obcokrajowców sprawił, że na ławce usiadł Tetteh.
  • 8. min Piłka w polu karnym Piasta, lecz szybko wybita na połowę boiska.
  • 9. min Majewski z dystansu. Piłka kozłowała, ale leciała zbyt wolno, by zaskoczyć Szmatułę.
  • 9. min Mraz do Sekulskiego, ten dośrodkowuje, ale w powietrzu panuje Burić.
  • 10. min Trałka w rozegraniu piłki wchodzi w linię stoperów.
  • 10. min Dobre podanie do Makuszewskiego, ten wycofał do Kędziory. Wrzutkę piąstkuje Szmatuła.
  • 11. min Kontra Piasta, ale znów brakuje celności w dograniu.
  • 11. min Przed szansą Jankowski!
  • 11. min Mogło być 1-0 dla Piasta.
  • 12. min Miał piłkę na 11. metrze, lecz nieatakowany przez nikogo strzelił wolejem obok bramki.
  • 14. min Wyśmienita akcja Pawłowskiego z Majewskim, po której przed szansą stanął Kędziora. Uderzył niecelnie.
  • 14. min Błyskawiczna odpowiedź Piasta. Uderzał Mraz i Burić musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności, by obronić jego strzał.
  • 15. min Zepsute dośrodkowanie z rzutu rożnego.
  • 16. min Przerzut do Kostewycza, piłka przelatuje nad Ukraińcem.
  • 17. min Sekulski!
  • 17. min Miał szansę po błędzie Wilusza, lecz uderzył niecelnie.
  • 19. min Girdvainis przerzuca piłkę do Mraza.
  • 20. min Szeliga głową w aut.
  • 20. min Piłka wybita z linii bramkowej!
  • 20. min to była wyśmienita szansa Lecha
  • 21. min Kostewycz urwał się lewym skrzydłem i dośrodkował
  • 21. min Strzał głową Gajosa wybił z linii bramkowej Radosław Murawski.
  • 21. min Było naprawdę blisko pierwszej bramki.
  • 22. min Makuszewski! Mocny strzał, ale Szmatuły czujny.
  • 22. min Dobry okres gry "Kolejorza".
  • 23. min Jankowski w łatwy sposób dał sobie odebrać piłkę Trałce.
  • 23. min Baaaardzo ryzykowne wyjście z bramki Szmatuły! Ale skuteczne.
  • 23. min Ponownie Szmatuła w roli głównej.
  • 24. min Piąstkuje piłkę, a strzał Majewskiego blokuje Sedlar.
  • 24. min Przewaga Lecha rośnie.
  • 24. min Kostewycz w pojedynku z Szeligą. Bardzo aktywny lewy obrońca Lecha.
  • 25. min Piast ma problemy z utrzymaniem się przy piłce na połowie Lecha.
  • 26. min Sekulski dobrze pomyślał, ale Badia nie zrozumiał intencji partnera.
  • 26. min Kownacki!
  • 26. min Strzał głową z pięciu metrów broni Szmatuła!
  • 27. min Kolejna dobra okazja Lecha. Dośrodkowywał Kędziora.
  • 27. min Coraz groźniej pod bramką Piasta, powoli pachnie bramką.
  • 27. min Girdvanis fauluje rywala tuż przed polem karnym.
  • 28. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Radosław Majewski.
  • 28. min Strzał z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru i po rykoszecie wpada do bramki!
  • 28. min Zasłużone prowadzenie lechitów.
  • 29. min Rzut wolny - tym razem dla Piasta.
  • 30. min Dośrodkowywał Vranjes, lecz nic z tego nie wynikło.
  • 30. min No proszę! Blisko bramki wyrównującej.
  • 31. min Dobra piłka od Girdvainisa do Szeligi, ten zagrywa wzdłuż bramki i zabrakło jedynie dobrego zamknięcia.
  • 31. min Piast musi się otworzyć, jeśli myśli o korzystnym rezultacie.
  • 32. min Sekulski walczy z obrońcami, Mraz dośrdkowuje, ale znowu bez efektu.
  • 32. min Teraz to Lech cofnął się na swoją połowę.
  • 32. min Kontra Lecha.
  • 32. min Pawłowski w polu karnym! Sytuacyjny strzał niedaleko słupka, ale z niewłaściwej strony.
  • 33. min Ponownie Pawłowski w szesnastce rywali, lecz nie stworzył zagrożenia.
  • 34. min Nielsen wybija piłkę Sekulskiemu, ale ta wędruje na rzut rożny
  • 34. min Niewiele brakowało!
  • 35. min Bardzo dobra wrzutka na piąty metr trącona przez jednego z gliwiczan nie znalazła drogi do bramki.
  • 35. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Radosław Majewski.
  • 35. min Podręcznikowa akcja Lecha Poznań!
  • 36. min Trałka z rzutu wolnego do Kostewycza, ten dośrodkowuje wprost na głowę Majewskiego i proszę: 2-0.
  • 37. min Bardzo groźne jest każde ofensywne wejście Kostewycza, obrońcy Piasta nie umieją znaleźć na niego sposobu.
  • 38. min Być może jest to spowodowane taktyką obraną przez Latala. W momencie podłączania się bocznych obrońców rywala natychmiast tworzy się przewaga liczebna.
  • 39. min Majewski złapał luz w grze i pobawił się z rywalami, aż w końcu sfaulował go Vranjes.
  • 41. min Wygląda na to, że Lech jest w całkiem dobrej formie na początku rundy wiosennej. W zeszłej kolejce pokonali 3-0 Bruk-Bet, teraz prowadzą już dwoma bramkami.
  • 42. min Próbował Pawłowski, lecz nie przedarł się w pole karne.
  • 43. min Świetny wślizg Pawłowskiego. Odbiór "palce lizać".
  • 43. min Majewski przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie reaguje.
  • 44. min Powtórka pokazuje, że miał solidne podstawy do odgwizdania rzutu karnego.
  • 44. min Strzał Szeligi broni Burić.
  • 45. min Bukata! Ładnie urwał się obrońcy, lecz uderzył obok słupka.
  • 45. min Faul Bukaty na Kownackim.
  • 21:15 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 21:16 Lech prowadzi po dwóch trafieniach Radosława Majewskiego.
  • 46. min Schodzi z boiska Maciej Jankowski, a za niego wchodzi Sasza Żivec
  • 49. min Piast jakby aktywniejszy na początku drugiej połowy, ale to chyba tylko zasłona dymna Lecha.
  • 53. min Świetna okazja Piasta!
  • 53. min W polu karnym Lecha był Sekulski, który strzelał głową po wrzutce z prawej strony, ale uderzył niecelnie.
  • 55. min Piłkarze Lecha mają pretensje do arbitra.
  • 56. min W polu karnym przewrócił się Pawłowski, a goście domagali się "jedenastki". Girdvainis nie popełnił jednak błędu.
  • 57. min Badia zbyt mocno podawał, a piłka za końcową linią.
  • 58. min Majewski ma chęć na kolejne gole!
  • 58. min Jego strzał z dystansu z trudem wybił Szmatuła.
  • 59. min Żółtą kartkę otrzymuje Stojan Vranjes
  • 59. min Strzelał głową Kownacki. Obok bramki.
  • 61. min Dobra piłka Badii w pole karne, ale Vranjesz niedokładnie strzelił głową.
  • 61. min Schodzi z boiska Stojan Vranjes, a za niego wchodzi Michał Masłowski
  • 62. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dawid Kownacki
  • 63. min Mocny strzał z dystansu Pawłowskiego odbił przed siebie Szmatuła. Do piłki dobiegł Kownacki i pewnie wykończył akcję.
  • 64. min Schodzi z boiska Szymon Pawłowski , a za niego wchodzi Mihai Radut
  • 65. min - Co wy robicie?! - krzyczą kibice Piasta.
  • 66. min Faulowany Murawski potrzebuje pomocy lekarza.
  • 67. min Faulował Sedlar.
  • 69. min Kownacki trafia w słupek!!!
  • 70. min Znów Szmatuła wybił piłkę przed siebie, a Kownacki trafił w słupek.
  • 70. min Schodzi z boiska Dawid Kownacki , a za niego wchodzi Marcin Robak
  • 71. min To mogła być bramka! Sekulski strzelał głową po rzucie rożnym, a piłka minimalnie minęła słupek.
  • 74. min Mnóstwo przestrzeni mają gracze Lecha. Piast nie jest w stanie nawiązać walki.
  • 74. min Początek wiosny poznaniacy mają imponujący. Jeśli tak dalej pójdzie, to włączą się do walki o mistrzostwo Polski.
  • 77. min Nieco ponad trzy tysiące widzów dziś na trybunach w Gliwicach.
  • 79. min Makuszewski holował piłkę i uderzył z dystansu, ale zbyt wysoko.
  • 87. min Żółtą kartkę otrzymuje Edvinas Girdvainis
  • 88. min Lech sunie z kolejnymi akcjami. Ciekawe, czy coś jeszcze się zmieni.
  • 88. min Schodzi z boiska Gerard Badia Cortes, a za niego wchodzi Adam Mójta
  • 91. min Dwie minuty doliczone.
  • 22:19 Końcowy gwizdek sędziego
  • 22:19 Lech Poznań wygrywa w Gliwicach z Piastem 3-0 i awansuje na czwarte miejsce w tabeli.
  • 22:20 Serdecznie dziękujemy.
  • 22:20 Do następnego razu!