• (85') K. Mbappé L. Diarra
  • (71') M. Kovaczić T. Kroos
  • (76') K. Benzema G. Bale
  • (82') Marco Asensio Isco
  • 20:33 Dzień dobry, zapraszamy na relację z meczu PSG - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. To największy hit na tym etapie rozgrywek! W pierwszym spotkaniu na Santiago Bernabeu, gospodarze wygrali 3-1 i są bliżsi awansu do kolejnej rundy.
  • 20:36 W drużynie PSG nie może wystąpić kontuzjowany Neymar, najdroższy piłkarz na świecie. W podstawowym składzie zastąpi go Angel Di Maria. Argentyńczyk nie występował w pierwszym spotkaniu, mimo że od początku tego roku jest najlepszym zawodnikiem z Paryża.
  • 20:37 Na środek obrony PSG wraca kapitan Thiago Silva, którego trener Unai Emery świadomie pominął w meczu w Madrycie.
  • 20:40 Nie tylko PSG występuje bez kluczowego zawodnika. W Realu nie zagrają od pierwszej ani Toni Kroos, ani Luca Modrić. Trener Zidane uznał, że obydwaj nie są jeszcze w pełni sprawni po kontuzji. W podstawowym składzie nie ma też Garetha Bale'a. Są za to Marco Asensio i Lucas Vasquez.
  • 20:42 Paris Saint-Germain już odrobił stratę dwóch goli w meczu z Realem Madryt. Było to dokładnie 25 lat temu w Pucharze UEFA.
  • 20:44 PSG gra w swoim tradycyjnym ustawieniu 1-4-3-3. Na lewej obronie jest Berchiche, jako defensywny pomocnik Thiago Motta, a w ataku trio Di Maria, Cavani i Mbappe.
  • 20:45 Real stawia dzisiaj na ustawienie 1-4-4-2 z Ronaldo i Benzemą w ataku oraz Casemiro i Kovaciciem w roli defensywnych pomocników. Po bokach Asensio oraz Lucas Vasquez.
  • 20:47 Real Madryt to ostatnia drużyna, która nie straciła bramki w Paryżu w meczu Ligi Mistrzów. Było to w... październiku 2015.
  • 20:48 Sędzia rozpoczął mecz
  • 3. min Przed pierwszym gwizdkiem sędzia zarządził jeszcze minutę ciszy ku czci zmarłego nagle w niedzielę kapitana Fiorentiny Davide Astoriego
  • 4. min Pierwszy faul Verrattiego na Casemiro
  • 4. min Od momentu przejęcia przez Katarczyków w 2011 roku, klub z Paryża grał 15 meczów w fazie pucharowej przeciwko innej klasowej drużynie europejskiej. W 14 z nich był pozbawiony przynajmniej jednego zawodnika z podstawowego składu. Wyjątkiem jest tylko pierwszy mecz ćwierćfinałowy w 2014 roku, przeciwko Chelsea, wygrany w Parku Książąt 3-1.
  • 5. min Gospodarze bardzo liczą na dobrą postawę Angela Di Marii, który w tym roku strzelił już 13 goli i miał 9 asyst!
  • 8. min Gracze z Madrytu starają się stosować wysoki pressing, ale paryżanie dość płynnie przechodzą na połowę rywali
  • 9. min Czy Cristiano Ronaldo strzeli kolejnego gola? W tej edycji Ligi Mistrzów ma ich już 11
  • 9. min Pierwszy rzut rożny dla Realu
  • 10. min Dośrodkowanie/strzał Asensio. Areola pewnie broni
  • 11. min Pierwszy rzut rożny dla PSG
  • 12. min Szybka kontra Realu. Asensio - Ronaldo - Benzema i... rzut rożny.
  • 13. min Faul Vasqueza na Danim Alvesie
  • 14. min Angel Di Maria gra przeciwko swojemu byłemu klubowi, z którym zdobył Ligę Mistrzów w 2014 roku
  • 16. min 33 procent drużyn, które przegrały w pierwszym meczu 1-3 w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, potrafiło odrobić straty i awansować dalej
  • 18. min Rzut rożny dla Realu
  • 18. min Znakomita okazja dla Realu! Strzał Ramosa z kilku metrów obronił jednak Areola.
  • 20. min Po początkowych, bardzo intensywnych minutach gra się trochę uspokoiła.
  • 21. min Żółtą kartkę otrzymuje Marco Verratti po faulu na Casemiro
  • 25. min Faul na Mbappe niedaleko pola karnego Realu
  • 26. min Rzut rożny dla PSG po wolnym Di Marii i rykoszecie
  • 27. min Piłkarze PSG nie potrafią na razie wypracować sobie żadnej klarownej sytuacji pod bramką Realu
  • 30. min Nieobecność Neymara spowodowała zmianę w ustawieniu PSG. Grający zwykle po prawej Mbappe przeszedł na prawe skrzydło, ustępując po przeciwnej stronie Di Marii
  • 32. min Po 30 minutach gry goście mają na koncie 4 strzały, w tym jeden w światło bramki. Paryżanie strzelali tylko raz
  • 32. min Żółtą kartkę otrzymuje Mateo Kovaczić po faulu na Di Marii
  • 34. min Faul Cavaniego na Casemiro w polu karnym Realu
  • 36. min Ciekawa statystyka z udziałem Mateo Kovaczicia. Gdy wychodził w pierwszym składzie w meczu Ligi Mistrzów, Real nie przegrał żadnego z 16 meczów. A 14 nawet wygrał.
  • 37. min Rzut rożny dla Realu po interwencji Thiago Silvy
  • 38. min Znakomita okazja dla Realu. Benzema sam na sam z Areolą, bramkarz odbija piłkę na boczną siatkę!
  • 41. min Real jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Piłkarze PSG nie potrafią znaleźć sposobu, aby przebić się przez ten mur.
  • 42. min Pierwsza naprawdę groźna sytuacja dla PSG. Strzał Di Marii broni jednak Navas. Dodatkowo jest faulowany przez Cavaniego
  • 43. min Kolejna dobra okazja dla paryżan. Uderzenie Mbappe znowu broni Navas!
  • 44. min Na boisku robi się coraz ostrzej
  • 46. min Faul na Casemiro w środku pola
  • 21:34 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 47. min Rzut rożny dla PSG
  • 49. min Piłkarze PSG wiedzą, że muszą zaatakować jeszcze mocniej, jeśli chcą marzyć o awansie do ćwierćfinału
  • 51. min Na trybunie Auteuil, którą zajmują najbardziej zagorzali kibice PSG zrobiło się czerwono od rac. Sędzia na kilka chwil musiał przerwać mecz
  • 52. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Cristiano Ronaldo
  • 54. min Gol na 1-0 dla Realu padł po znakomitej akcji Asensio i dośrodkowaniu Lucasa Vasqueza. Ronaldo wyskoczył wyżej od Berchiche i nie dał szans Areoli!
  • 55. min Aby myśleć o dogrywce, PSG musi strzelić teraz trzy gole! Real jest zdecydowanie bliżej awansu
  • 57. min Ronaldo strzelił już 12 goli w tej edycji Ligi Mistrzów. W sumie w 148 spotkaniach Champions League ma ich na koncie 117!
  • 59. min Schodzi z boiska Thiago Motta, a za niego wchodzi Javier Matías Pastore
  • 66. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Marco Verratti
  • 68. min Na niecałe pół godziny przed końcem meczu PSG zostaje w "10" po drugiej żółtej kartce dla Verratti. Włoch, mimo że sam był faulowany, nie potrafił utrzymać emocji na wodzy. Sędzia Brych nie miał wątpliwości, aby go ukarać.
  • 69. min Asensio trafia w słupek!!!