• (88') G. Kuświk S. Mila
  • (63') D. Kądzior K. Nowak
  • (67') Ł. Wolsztyński S. Matuszek
  • (81') R. Kurzawa D. Ledecký
  • 15:19 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze.
  • 15:20 Mecz ten będzie pojedynkiem dwóch najskuteczniejszych dotychczas napastników Ekstraklasy.
  • 15:20 Hiszpan Angulo ma już na koncie sześć bramek, Marco Paixao - trzy.
  • 15:24 Lechia po zwycięstwie w pierwszej kolejce zanotowała dwie porażki.
  • 15:24 Dziś musi poradzić sobie bez kontuzjowanego Milosza Krasicia.
  • 15:24 Z tego samego powodu nie zagra też Rafał Wolski.
  • 15:24 Kapitanem gdańszczan w dzisiejszym spotkaniu Sławomir Peszko.
  • 15:25 Górnik jest rewelacją początku sezonu - wygrał dwa spośród trzech spotkań.
  • 15:25 Beniaminek rzutem na taśmę awansował do Ekstraklasy i już rozdaje w niej karty.
  • 15:26 Mecz poprowadzi sędzia Daniel Stefański.
  • 15:27 Zawodnicy wychodzą już na boisku.
  • 15:27 Bardzo ciepły, słoneczny dzień w Gdańsku.
  • 15:28 Kapitanowie: Peszko i Angulo witają się z sędziami.
  • 15:29 Minuta ciszy na stadionie w Gdańsku.
  • 15:30 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Zaczynają goście.
  • 2. min Pierwsza akcja Peszki, ale łatwo stracił piłkę.
  • 2. min Faul Vitorii na rywalu. Upomina go sędzia.
  • 3. min Kurzawa zagrał prostopadle w pole karne, lecz...
  • 3. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Kądzior.
  • 5. min Lechia rozgrywa piłkę.
  • 5. min Faulował Matras.
  • 5. min Górnik wznawia długim podaniem do Wolsztyńskiego.
  • 6. min Wysoki pressing gości.
  • 6. min Dobre wejście Peszki!
  • 6. min Dał się sfaulować tuż przed polem karnym.
  • 7. min Faulował Wolniewicz.
  • 7. min Łukasik pokusił się o strzał, ale bardzo czujny jest Loska.
  • 9. min Walka w środku pola./
  • 10. min Szansa dla Angulo!
  • 10. min Dobrze broni jego strzał Kuciak.
  • 11. min Joao Nunes zagrał zbyt krótko do Kuciaka, Angulo przechwycił piłkę, ale górą bramkarz.
  • 11. min Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Wieteska
  • 11. min Niecelny strzał Matrasa.
  • 13. min Stolarski atakował prawą stroną.
  • 13. min Piłka dostała się do Peszki, ten dograł wzdłuż bramki i wywalczył korner.
  • 15. min Dobra wrzutka Łukasika, ale w polu karnym najlepszy jest Suarez.
  • 16. min Był blisko Matras! Strzelał głową po dośrodkowaniu Łukasika z rzutu wolnego.
  • 18. min Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.
  • 19. min Nieprawdopodobne!
  • 19. min Angulo pudłuje na pustą bramkę!
  • 20. min Wolsztyński kapitalnie wypuścił w "uliczkę" Kądziora, ten wyłożył piłkę do Angulo, który z szesnastu metrów nie trafił do pustej bramki.
  • 20. min To już druga bardzo dobra sytuacja zmarnowana przez Angulo.
  • 21. min Rzut rożny dla Lechii. To oni prowadzą grę, lecz to Górnik miał groźniejsze sytuacje.
  • 23. min Bardzo szybko przechodzą podopieczni Marcina Brosza z obrony do ataku.
  • 24. min Próbują zaskoczyć rywala tuż po odbiorze, zanim ten zorganizuje się w odbiorze.
  • 24. min Zbyt mocne podanie Peszki do M. Paixao zniweczyło dobrą kontrę.
  • 25. min Aktywny jest reprezentant Polski, ale dobre zagrania przeplata fatalnymi.
  • 25. min Kuciak czujnie na przedpolu!
  • 25. min Gdyby nie on, napastnik wyszedłby na czystą pozycję.
  • 29. min Łukasik dośrodkował bardzo głęboko, Loska chwycił piłkę i... czy wpadł do własnej bramki z piłką?
  • 29. min Raczej nie, ale przydałby się VAR!
  • 29. min Kibice domagają się uznania bramki.
  • 29. min Sędzia nie ma jednak takiego zamiaru.
  • 29. min Żółtą kartkę otrzymuje Steven de Sousa Vitoria
  • 29. min Spóźnione wejście w Kądziora.
  • 30. min Dobrze prezentuje się prawoskrzydłowy Górnika.
  • 30. min Dobre dośrodkowanie Kurzawy przeleciało minimalnie nad głowami napastników.
  • 31. min Kuświk pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.
  • 33. min Ładna kombinacyjna akcja zabrzan.
  • 33. min Teraz to oni w natarciu.
  • 33. min Wywalczyli korner.
  • 34. min Bardzo głęboka wrzutka, było zamieszanie, udało się obronić Lechii.
  • 34. min Peszko wychodził z kontrą i znów został sfaulowany.
  • 35. min Teraz rzut rożny dla Lechii. Kądzior wybija piłkę wślizgiem Wawrzyniakowi.
  • 35. min Bardzo nieudane dośrodkowanie Peszki.
  • 37. min Flavio Paixao zwija się z bólu po starciu z Kojem.
  • 38. min Żółtą kartkę otrzymuje Marco Paixao
  • 38. min Trzecia żółta kartka w tym meczu, druga dla gracza Lechii.
  • 39. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Igor Angulo Albóniga
  • 39. min Wykorzystał trzecią sytuację w tym meczu!
  • 39. min Czwarty mecz Angulo i siódmy gol!
  • 40. min Kurzawa wrzucił piłkę z autu w pole karne, Wolsztyński zgrał piłkę głową, a Angulo strzałem z woleja pokonuje Kuciaka!
  • 40. min Nie popisał się przy interwencji bramkarz Lechii.
  • 40. min W strzałach 7-2 dla Górnika. W celnych: 2-0.
  • 43. min Arbiter odgwizdał spalonego Kądziora!
  • 45. min Górnik po strzelonym golu nie daje się zepchnąć do defensywy. Teraz to ich gra wygląda lepiej.
  • 16:16 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 16:16 Piłkarze Lechii są tym nieco zdziwieni - sędzia doliczył minutę, a zakończył połowę już po 20. sekundach.
  • 16:17 Do przerwy Górnik prowadzi 1-0 i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo solidnie.
  • 16:17 Imponuje niesamowitą formą Angulo, który strzelił siódmego gola w Ekstraklasie w tym sezonie.
  • 16:34 Zawodnicy są już na boisku.
  • 47. min Ciężko stwierdzić co chciał zrobić Stolarski.
  • 48. min Strzelał? Dośrodkowywał? W każdym razie kopnął piłkę na oślep w kierunku bramki Loski, a ta przeleciała ponad bramką.
  • 48. min Mogło być 2-0 dla Górnika!
  • 48. min Niesamowita jest gra w środku pola Górnika.
  • 49. min Żurkowski zagrał prostopadłą piłkę do Kądziora, ale ten w dobrej sytuacji trafił w Kuciaka.
  • 49. min Naprawdę imponują rozegrania w trójkącie zabrzan.
  • 50. min Brzydko sfaulowany Stolarski przez Żurkowskiego. Sędzia nie daje mu żółtej kartki, co jest dziwną decyzją.
  • 51. min Wciąż Górnik w natarciu!
  • 51. min Ładną akcją popisał się Kurzawa, lecz Kądzior dwukrotnie został zablokowany.
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Ambrosiewicz
  • 54. min Bardzo dobra akcja Stolarskiego. Minął dwóch rywali, ale w polu karnym nie do przejścia jest Suarez.
  • 57. min Rzut karny dla Lechii Gdańsk!
  • 57. min Przedarli się w końcu w pole karne gdańszczanie i po ręce Wieteski mają "jedenastkę".
  • 57. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Paixao
  • 57. min Bardzo pewny strzał w środek bramki!
  • 57. min Lechia wraca do gry.
  • 59. min Rzut wolny sprzed pola karnego Lechii.
  • 59. min Kuciak piąstkuje piłkę.
  • 61. min Świetnie Żurkowski zagrał do Kurzawy, ale czujny jest Nunes.
  • 63. min Schodzi z boiska Damian Kądzior , a za niego wchodzi Konrad Nowak
  • 63. min Kądzior może być zadowolony ze swojego występu, choć zmarnował dobrą okazję. Powinien mieć też na koncie asystę.
  • 63. min Świetnie rozumie się Angulo z Wolsztyńskim.
  • 64. min Teraz to Hiszpan dośrodkował, a Polak strzelał głową z kilkunastu metrów.
  • 67. min Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego.
  • 67. min Naprawdę niezły, otwarty mecz oglądamy w Gdańsku.
  • 67. min Obie drużyny mają szanse na zwycięstwo i prezentują się dobrze w ofensywie.
  • 67. min Peszko wykładał teraz piłkę Kuświkowi, ale zagrał ciut zbyt mocno.
  • 67. min Schodzi z boiska Łukasz Wolsztyński , a za niego wchodzi Szymon Matuszek
  • 70. min Schodzi z boiska Mateusz Matras, a za niego wchodzi Mateusz Lewandowski
  • 71. min Peszko założył "siatkę" Żurkowskiemu, ale zatrzymał go Suarez.
  • 71. min Bardzo pewnie gra dziś obrońca Górnika.
  • 72. min Korner dla Górnika.
  • 72. min Strącił piłkę Matuszek, lecz obok bramki.
  • 75. min Lechia zamknęła rywala na jego połowie, tempo meczu spadło.
  • 76. min 14567 widzów na stadionie
  • 77. min Lewandowski mocno trafił w głowę rywala, wyraźnie go zamroczyło.
  • 78. min Nowak świetnie powstrzymał Stolarskiego.
  • 79. min Górnik jakby osłabł z sił i coraz rzadziej kontratakuje.
  • 81. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Matuszek
  • 81. min Schodzi z boiska Rafał Kurzawa , a za niego wchodzi David Ledecký
  • 83. min Koj leży na boisku zamroczony.
  • 83. min Peszko trafił przypadkowo w szczękę Koja.
  • 84. min Nie wygląda to zbyt dobrze.
  • 84. min Jest opatrywany prawy obrońca.
  • 85. min Podnosi się Koj, zobaczymy czy będzie mógł kontynuować grę.
  • 86. min Ledecky wywalczył rzut rożny.
  • 87. min Drugi korner dla Górnika, ale oba zmarnowane.
  • 88. min Schodzi z boiska Grzegorz Kuświk, a za niego wchodzi Sebastian Mila
  • 88. min Okazja Lechii! Ratuje sytuację Loska.
  • 89. min To pierwsze wejście na boisko Mili po serii 15 spotkań na ławce rezerwowych.
  • 91. min Lechia naciera w końcówce.
  • 91. min Faulowany Peszko.
  • 92. min Ładna wrzutka Angulo i jeszcze lepsze wyjście z bramki Kuciaka.
  • 17:24 Końcowy gwizdek sędziego
  • 17:24 Remis!
  • 17:24 Obie drużyny czuć mogą niedosyt, jednak muszą szanować wywalczony punkt.
  • 17:30 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejną z meczu Zagłębia Lubin z Pogonią Szczecin.