• 17:51 Zapraszamy na spotkanie kończące 17. kolejkę Lotto Ekstraklasy.
  • 18:03 Sędzia rozpoczął mecz
  • 18:05 5. min akcja Lechii: Rafał Wolski starał się dograć piłkę do Pawła Stolarskiego, ale przeciągnął podanie
  • 18:10 9. min Peszko dostał piłkę na prawym skrzydle, starał się dograć "ostrą" piłkę, ale ta przeszła wzdłuż bramki
  • 18:11 11. min w ataku cały czas gospodarze. Rafał Wolski centrował z rzutu rożnego, ale goście na chwilę oddalili zagrożenie
  • 18:13 12. min goście próbowali się odgryźć. W dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Bartosz Śpiączka, ale zmarnował okazję.
  • 18:14 W 14. min znakomitą okazję miała Lechia. Krasić znalazł się sam przed bramkarzem, ale nie wygrał pojedynku z golkiperem Górnika Łęczna
  • 18:17 17. min: aut na połowie Lechii, grę wznawia Paweł Stolarski
  • 19. min Piłkarze Lechii zaczynają głęboko rozgrywać piłkę. o wymianie kilkunastu podań przeszli do ofensywy, ale Marco Paixao oddał kompletnie nieudany strzał.
  • 20. min Piękny, kilkunastometrowy rajd Sławomira Peszki, ale fatalnie sfinalizowany, bo reprezentant Polski tuż przed polem karnym podał niecelnie.
  • 22. min Setka Śpiączki! Napastnik łęcznian znalazł się w idealnej sytuacji, ale źle przyjął piłkę i oddał mocny strzał wprost w bramkarza.
  • 23. min Drużyna Lechii znów przechodzi do rozgrywania ataku pozycyjnego, ale tym razem nieudanego i piłka jest w posiadaniu gości.
  • 24. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marco Paixao
  • 26. min Kuświk z łatwością ograł na prawym skrzydle Jareckiego i będąc przy samej linii końcowej podał wzdłuż bramki, a zamykający akcję Marco Paixao tylko dołożył nogę i padła bramka.
  • 27. min Piłkarze Górnika mogą być sfrustrowani, bo przed stratą bramki, sami mieli dwie okazje do strzelenia gola.
  • 28. min Goście nie zwiesili głów, tylko ruszyli do przodu, dobrze dogrywał Jarecki, ale z zagrania z lewego skrzydła nic nie wyszło.
  • 29. min Rafał Wolski zdecydował się na strzał z dystansu, ale bardzo niecelny, a do tego na jego twarzy pojawił się grymas bólu.
  • 32. min Grzegorz Kuświk zaprzepaścił szansę na podwyższenie wyniku. Otrzymał piękne podanie od Wolskiego, ale w dogodnej sytuacji, sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę po zewnętrznej stronie lewego słupka bramki, strzeżonej przez Wojciecha Małeckiego.
  • 32. min Kolejna akcja dla gospodarzy, ale tym razem nie popisał się Wolski, który dał się zablokować. Asystą mógł popisać Sławomir Peszko.
  • 33. min Żółtą kartkę otrzymuje Dariusz Jarecki
  • 33. min Dariusz Jarecki sfaulował Pawła Stolarskiego.
  • 35. min Kolejny faul na Pawle Stolarskim, który zwija się z bólu.
  • 35. min Paweł Stolarski doznał kontuzji
  • 36. min Grający na pozycji prawego pomocnika Stolarski został kopnięty przez rywala i musiał opuścić boisko.
  • 37. min Do tej pory oba zespoły oddały po dwa strzały w światło bramki.
  • 38. min Znakomite podanie Krasicia, który z głębi pola zagrał piłkę między Szmatiuka i Małeckiego, ale Kuświk nie sięgnął piłki.
  • 39. min Piłkarze Lechii Gdańsk różnicują tempo, znów starają się wciągnąć rywali na własną połowę boiska.
  • 40. min Goście próbują się odgryźć. Bardzo dobra wrzutka Jareckiego z lewego skrzydła, ale w polu karnym nikt nie sięgnął futbolówki.
  • 41. min Łęcznianie wywalczyli rzut rożny.
  • 41. min Szymon Drewniak rozegrał na krótki słupek, ale goście stracili piłkę i z kontrą pomknął Sławomir Peszko.
  • 42. min Reprezentant Polski dokonał złego wyboru, akcja straciła impet i znów trzeba było rozgrywać piłkę od formacji obronnej.
  • 43. min Stolarski, mimo niedyspozycji po faulu, gra bardzo ambitnie. Jego doskok przerwał akcję Górnika.
  • 45. min Pomyłka Vanji Milinkoviia Savicia. Bramkarz Lechii, po długim dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nie złapał piłki.
  • 46. min Lechia powinna podwyższyć prowadzenie. Wolski dograł precyzyjną piłkę z prawej strony, ale Kuświk minął się z futbolówką.
  • 18:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 48. min Zawodnik Górnika Piotr Grzelczak znalazł się w idealnej sytuacji. Świetnie przyjął piłkę, przerzucił sobie na prawą nogę w polu karnym, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.
  • 49. min Akcję sprokurował bramkarz Lechii Milinković Savić, który po raz drugi zaliczył nieudane zagranie.
  • 50. min Kontrowersja. Sławomir Peszko, walcząc bark w bark z rywalem, przewrócił się w polu karnym, ale arbiter pozostał niewzruszony.
  • 52. min Coś nieprawdopodobnego! Paixao strzelał piętą niemal z linii bramkowej, ale trafił w... Wojtkowiaka.
  • 53. min Lechia Gdańsk w natarciu. Pod bramkę gości zapędził się Stolarski, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.
  • 55. min Kolejna szarża Peszki. Skrzydłowy złamał do środka z lewej flanki, ale tor lotu piłki zmienił Aleksander Komor.
  • 57. min Górnik ma rzut rożny. Centruje Szymon Drewniak, ale zabrakło precyzji.
  • 57. min Grzelczak fauluje Kuświka, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia aż na żółtą kartkę.
  • 59. min Schodzi z boiska Paweł Stolarski, a za niego wchodzi Joao Nunes
  • 61. min Faul Paixao na Drewniaku na połowie boiska.
  • 62. min Dobra akcja Lechii, ale Paixao zagrał za plecy Kuświkowi.
  • 63. min Goście mają kontrę. Wychodzili akcją czterech na czterech, ale przed polem karnym zwolnili akcję i pogrzebali szansę na oddanie strzału.
  • 64. min Niepocieszony Wolski, który sfaulował Drewniaka.
  • 65. min Zaskakujący strzał z dystansu Paixao, który przepchnął Gersona, a podanie otrzymał od... bramkarza.
  • 67. min Fragment gry, w którym coraz śmielej poczynają sobie łęcznianie. Próbę zaskakującego podania podjął Drewniak, ale piłka nie doszła do Śpiączki.
  • 69. min Dogodna sytuacja Tymińskiego, który dostał podanie z lewego skrzydła i mógł oddać zaskakujący strzał. Zamiast tego, piłkarz Górnika uderzył z dystansu wprost w bramkarza.
  • 70. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Rafał Wolski
  • 71. min Fatalny błąd Jareckiego, z zimną krwią wykorzystany przez Lechię, a dokładnie przez Wolskiego, który otrzymał podanie w polu karnym i strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi.
  • 71. min Schodzi z boiska Rafał Wolski, a za niego wchodzi Lukasz Haraslin
  • 73. min Schodzi z boiska Łukasz Tymiński , a za niego wchodzi Nikołoz Dżałamidze
  • 73. min Asystę przy golu Wolskiego zaliczył Marco Paixao.
  • 76. min Piłkarze Górnika ponownie zostali skarceni w momencie, gdy chwilę wcześniej sami mieli okazję do zdobycia wyrównującej bramki.
  • 77. min Goście mieli rzut rożny, ale tym razem pewną interwencją popisał się bramkarz.
  • 78. min Żółtą kartkę otrzymuje Gerson
  • 78. min Faul taktyczny Gersona na Haraslinie. Za to musiała być żółta kartka.
  • 80. min Ładna akcja Dżałamidze. Gruzin ładnie uwolnił się z opieki na prawym skrzydle i dograł piłkę w pole karne, ale zabrakło dobrze ustawionego kolegi z drużyny.
  • 80. min Schodzi z boiska Grzegorz Bonin , a za niego wchodzi Javier Hernandez
  • 81. min Kontuzja Maloczy, wyraźnie kuleje.
  • 81. min Schodzi z boiska Mario Malocza, a za niego wchodzi Steven de Sousa Vitoria
  • 82. min Akcja gości, dobra wrzutka w pole karne, ale Śpiączka został przyblokowany.
  • 83. min W odpowiedzi Haraslin zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego, ale próba była nieskuteczna.
  • 84. min Dobra akcja Hernandeza, który pognał lewą stroną boiska, w obrębie pola karnego, ale za daleko wypuścił sobie futbolówkę.
  • 85. min Schodzi z boiska Bartosz Śpiączka , a za niego wchodzi Vojo Ubiparip
  • 86. min Tuż po wejściu pokazał się Ubiparip, dobrze nabiegał w polu karnym na zacentrowaną piłkę, ale minął się z futbolówką.
  • 86. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Lukasz Haraslin
  • 87. min Lechia prowadzi już 3-0. Bramka Haraslina, który strzelał na raty, ale za drugim razem popisał się udanym uderzeniem z prawej nogi.
  • 86. min Sporą zasługę przy golu ma Krasić, który rozprowadził akcję i Kuświk, który prawą stronę znowu wjechał w pole karne gości.
  • 88. min Krasić tańczy z piłkę w "16" gości, ale zatrzymuje go Sasin.
  • 89. min Rzut rożny dla Lechii.
  • 89. min M. PAIXAO! Strzela z 10 m, ale trafia w obrońcę!
  • 91. min Sędzia doliczył 3 minuty.
  • 19:50 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:51 Zasłużone zwycięstwo Lechii, która odzyskała fotel lidera!
  • 19:51 Górnik ma spory problem - kto by nie grał, drużyna przegrywa z kretesem i nie strzela goli.
  • 19:52 Dzięki za udział w tej relacji!