• (85') F. Paixao K. Fila
  • (46') P. Malarczyk O. Dytiatjew
  • (69') M. Wdowiak M. Szczepaniak
  • (93') J. Mihalík K. Szewczyk
  • 17:48 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację ze spotkania 2. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Cracovia.
  • 17:49 Obie drużyny zagrają dziś w innych ustawieniach niż zazwyczaj - wynika z przedmeczowych analiz.
  • 17:50 O ile w przypadku Lechii byliśmy przyzwyczajeni do zmian taktyki, tak absolutnie zaskakujący jest pomysł Michała Probierza, który posyła do boju trójkę obrońców.
  • 17:56 Peszko, Malocza, Wojtkowiak - to nieobecni po stronie Lechii.
  • 17:57 Cracovia wciąż bez Wójcickiego, Steblecki, Diego, Deleu i Vestenickiego.
  • 17:57 Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza zawodników na boisko.
  • 17:58 Dzisiejszy mecz odbędzie się z użyciem systemu VAR.
  • 17:59 Cracovia nie wygrała od ośmiu meczów na wyjeździe.
  • 17:59 Z kolei Lechia od ośmiu meczów nie straciła gola.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Rozpoczęli!
  • 2. min Pierwsza bardzo dobra akcja Lechii.
  • 2. min Bardzo dobrze oskrzydlił akcję Wawrzyniak, ale Adam Wilk wypiąstkował piłkę.
  • 3. min Dotychczas Michał Probierz nigdy nie pokonał drużyny prowadzonej przez Piotra Nowaka.
  • 3. min Lechia w natarciu i Flavio Paixao wywalczył rzut rożny.
  • 3. min Świetna akcja Haraslina! Wyłożył piłkę jak na tacy Kuświkowi.
  • 4. min To mogła być bramka, ale uderzenie napastnika zablokował Siplak.
  • 4. min Bardzo dobrze weszła w mecz Lechia, Cracovia jak na razie nie wymieniła nawet kilku podań.
  • 5. min I znów Haraslin świetnie wpada w pole karne.
  • 6. min Zakończył akcję strzałem, ale Wilk obronił uderzenie nogami.
  • 6. min I znów blisko była Lechia! Mogła strzelić już co najmniej dwie-trzy bramki.
  • 7. min F. Paixao nie trafił jednak czysto głową w piłkę.
  • 9. min Stolarski w dwójkowej akcji z Flavio.
  • 9. min Odebrał piłkę Pestka i wypuścił Piątka.
  • 9. min Ten jednak powstrzymany przez zdecydowany wślizg Nalepy.
  • 9. min Naprawdę może podobać się Lechia w pierwszych dziesięciu minutach.
  • 10. min Piątek opatrywany jest przez fizjoterapeutów.
  • 12. min Dośrodkowanie w pole karne Cracovii z rzutu wolnego.
  • 12. min Wilk łapie piłkę.
  • 13. min Faul Czovilo na rywalu.
  • 14. min Dobrze dośrodkował Haraslin, ale dobrze piłkę wybił Malarczyk.
  • 15. min Co za szansa Wdowiaka!
  • 15. min Na to czekała Cracovia.
  • 15. min Wdowiak przeprowadził indywidualną akcję, a po wrzutce Mihalika źle piłkę wybijał Nalepa.
  • 16. min Futbolówka trafiła do Wdowiaka, lecz ten z siedmiu metrów nie trafił w bramkę.
  • 17. min Pestka agresywnie zaatakował Paixao.
  • 18. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Piątek.
  • 18. min Chyba pomylił się arbiter w tym wypadku.
  • 20. min Helik niebezpiecznie zaatakował Kuciaka, lecz obyło się bez awantury.
  • 21. min Haraslin wywalczył rzut rożny.
  • 21. min Wyróżnia się swoją postawą skrzydłowy Lechii.
  • 21. min Krasić dośrodkował w pole bramkowe, a Wilk na raty, ale złapał piłkę.
  • 21. min Na razie bramkarz "Pasów" interweniuje skutecznie, choć nieco niepewnie.
  • 22. min Faul Matrasa na Mihaliku.
  • 22. min Będzie uderzał Mihalik ze stałego fragmentu?
  • 22. min Dośrodkowywał, a przewrotką próbował strzelać Siplak.
  • 23. min Jako że rywale byli blisko, sędzia zinterpretował zagranie jako niebezpieczne i użył gwizdka.
  • 24. min Kuciak z problemami broni strzał Zenjova.
  • 24. min Po słabym początku Cracovia wygląda coraz lepiej.
  • 25. min Po rzucie rożnym Czovilo strzelał glową, lecz piłka przeleciała obok bramki.
  • 26. min Faulowany Haraslin przez Malarczyka.
  • 27. min Wcześniej sędzia nie zauważył zagrania ręką Matrasa.
  • 28. min Znów ładnie dwójka Flavio-Stolarski, lecz wrócił zdeterminowany Wdowiak.
  • 29. min Kuciak był faulowany, gdy wychodził do piłki.
  • 31. min Piątek otarł się o strzelenie bramki!
  • 32. min Dostał kapitalne podanie od Mihalika, przełożył sobie Nalepę, ale w ostatniej sekundzie piłkę wybił mu Nunes.
  • 32. min Naprawdę dobrze zaczyna wyglądać drużyna Probierza.
  • 33. min Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wawrzyniak
  • 33. min Faulował Zenjova.
  • 34. min Kuciak nie puścił bramki już od ponad 750 minut, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii ligi.
  • 35. min Piątek trafia w poprzeczkę!!!
  • 35. min Coraz bliżej bramki Cracovia!
  • 36. min Piekielnie mocny strzał z powietrza w samo spojenie słupka z poprzeczką.
  • 36. min Napastnik "Pasów" strzelał z szesnastu metrów.
  • 38. min Rzut rożny dla Cracovii.
  • 38. min Żółtą kartkę otrzymuje Sergei Zenjov
  • 39. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Marco Paixao.
  • 40. min Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Malarczyk
  • 40. min Sfaulował wychodzącego z kontrą Haraslina.
  • 41. min Nalepa zablokował strzał Piątka.
  • 42. min Cracovia ma korner.
  • 43. min Flavio Paixao! Oddał bardzo groźny strzał z 20 metrów.
  • 43. min Piłka przeleciała ponad bramka.
  • 45. min Co za szansa Krasicia!
  • 46. min Naprawdę pięknie dorzucił mu piłkę Haraslin, ale Krasić z kilku metrów i ostrego kąta uderzył wprost w Wilka.
  • 18:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:46 Koniec naprawdę interesującej pierwszej połowy.
  • 18:47 Pomimo braku bramek oglądamy naprawdę ciekawe spotkanie.
  • 18:47 Mecz toczy się w dobrym tempie, a obie drużyny miały swoje szanse.
  • 19:02 Piłkarze są już z powrotem na boisku.
  • 46. min Schodzi z boiska Piotr Malarczyk , a za niego wchodzi Ołeksij Dytiatjew
  • 46. min Dytiatjew debiutuje w polskiej Ekstraklasie.
  • 46. min Zmienia Malarczyka, który zupełnie nie radził sobie z Haraslinem i miał na koncie żółtą kartkę.
  • 47. min Haraslin!
  • 47. min Ależ mógł zacząć drugą połowę.
  • 48. min Jego strzał z szesnastu metrów minimalnie minął słupek bramki.
  • 49. min Czy mamy bramkę?
  • 50. min Piłka w bramce Lechii, ale Marciniak nie podjął jeszcze decyzji!
  • 50. min Trwa weryfikacja z systemem VAR.
  • 51. min Mihalik dośrodkował w pole karne, Piątek trącił ją lekko, a ta wpadła do bramki.
  • 51. min Nie ma gola!
  • 51. min Sędzia uznał, że Piątek znajdował się na pozycji spalonej!
  • 53. min Ponownie na spalonym Piątek.
  • 53. min Tym razem sprawa jest ewidentna.
  • 55. min Rożny dla Lechii.
  • 57. min Faul na Stolarskim.
  • 57. min Przewinił Czovilo.
  • 60. min Żółtą kartkę otrzymuje Ołeksij Dytiatjew
  • 60. min Nie pokazał się z dobrej strony nowy obrońca Cracovii.
  • 61. min Najpierw skompromitował się fatalnym przyjęciem, potem Haraslin założył mu "siatkę", a na koniec wyciął rywala prosto z trawą.
  • 62. min Haraslin doznał groźnie wyglądającej kontuzji!
  • 62. min Chwilę wcześniej faulował go Dytiatjew, a teraz pomocnik Lechii sam niefortunnie naskoczył na nogę.
  • 63. min Kolano "wypadło" mu z naturalnego położenia.
  • 63. min Oby te przewidywania nie były prawdziwe, ale wygląda to na naruszenie więzadeł krzyżowych.
  • 63. min Haraslin opuszcza boisko na noszach.
  • 64. min Schodzi z boiska Lukasz Haraslin, a za niego wchodzi Mateusz Lewandowski
  • 64. min Ogromnie szkoda skrzydłowego Lechii, który był dziś bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem.
  • 65. min Schodzi z boiska Grzegorz Kuświk, a za niego wchodzi Patrick Schikowski
  • 67. min Cracovia się cieszy, ale...
  • 68. min Marcniak znów użyje VAR-u?
  • 68. min Helik umieścił piłkę w bramce i tym razem nie ma mowy o spalonym!
  • 68. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Michał Helik
  • 68. min Sędzia uznaje bramkę!
  • 68. min Cracovia na prowadzeniu!
  • 69. min Piątek uderzył z szesnastu metrów i został zablokowany. Piłka spadła pod nogi Helika, a ten skierował ją do pustej bramki.
  • 69. min Schodzi z boiska Mateusz Wdowiak , a za niego wchodzi Mateusz Szczepaniak
  • 70. min Zmarnował dobrą wrzutkę swojego brata Marco Paixao.
  • 72. min Po 800 minutach bez straconej bramki został pokonany Kuciak.
  • 73. min Arbiter odgwizdał spalonego Paixao.
  • 76. min 15624 widzów na stadionie.
  • 77. min Lechia próbuje odrabiać straty.
  • 78. min Stolarski przewraca się w polu karnym, ale Marciniak nie dyktuje rzutu karnego.
  • 81. min Mihalik strzela z szesnastu metrów w ręce Kuciaka.
  • 82. min Leży na boisku zawodnik Cracovii.
  • 83. min Wilk znokautował Zenjova wychodząc do dośrodkowania.
  • 84. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Piątek
  • 84. min 2-0 dla Cracovii!
  • 84. min Piękna akcja "Pasów"!
  • 85. min Mihalik kapitalnie zagrał na lewym skrzydle do Czovilo, a ten "siatką" podał do Piątka.
  • 85. min Napastnik Cracovii uderzył pod poprzeczkę bramki Kuciaka, a ten nie zdołał obronić strzału.
  • 85. min Schodzi z boiska Marco Paixao, a za niego wchodzi Karol Fila
  • 86. min UWAGA! Cofnięty gol dla Cracovii!!!
  • 87. min Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Sandomierski
  • 88. min Został ukarany za protesty!
  • 92. min Rzut rożny dla Lechii.