• (90') R. Majewski N. Baerkroth
  • (68') Jagiełło B. Pawłowski
  • (74') J. Świerczok A. Buksa
  • (78') D. Dziwniel S. Balić
  • 17:40 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin.
  • 17:40 Lechici nie mają ostatnio najlepszej passy, a dziś na ich drodze staje lider Ekstraklasy.
  • 17:40 Zagłębie w tym sezonie jest jedyną, oprócz Arki Gdynia, drużyną, która w lidze jeszcze nie przegrała.
  • 17:41 "Miedziowi" mają na koncie trzy zwycięstwa i remis, a mało brakowało, by odnieśli komplet zwycięstw. Wygrana w Niecieczy wymknęła im się bowiem z rąk w ostatniej sekundzie meczu.
  • 17:58 Piłkarze wychodzą już na boisko.
  • 17:58 Mecz poprzedzi odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", związane z obchodami Święta Wojska Polskiego.
  • 18:00 Mecz poprowadzi sędzia Szymon Marciniak.
  • 18:00 Mecz z użyciem systemu VAR. Obsługuje go sędzia Paweł Gil.
  • 18:02 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min I już pierwszy strzał na bramkę Lecha!
  • 1. min Czerwiński zamykał akcję i uderzył piłkę głową, ale uderzenie aż z 16 metrów nie mogło zagrozić Putnocky'emu.
  • 2. min W odpowiedzi uderza Szitum sprzed pola karnego. Uderzył jednak obok bramki.
  • 2. min Obie drużyny mocno wchodzą w mecz.
  • 4. min Zbyt agresywnie próbował odebrać piłkę Jagielle Trałka.
  • 4. min Na trybunach meczu m.in. były trener Korony Maciej Bartoszek.
  • 5. min Jach faulował Makuszewskiego.
  • 6. min Świetna trójkowa akcja Lecha!
  • 6. min Kostewycz, Szitum i Majewski rozklepali obrońców Zagłębia, lecz zabrakło celnego dośrodkowania.
  • 7. min Na prawej flance również dobrze spisał się duet Makuszewski - Dilaver i wywalczył rzut wolny z boku pola karnego.
  • 8. min Janicki wybija piłkę na rzut rożny.
  • 9. min Nie ryzykował były gracz Lechii.
  • 9. min Było groźnie!
  • 9. min Świerczok świetnie naszedł na piłkę, ale trafił w obrońcę. Powtórka z narożnika boiska.
  • 10. min Lech rozgrywa piłkę.
  • 11. min Zagłębie wychodzi z kontrą.
  • 11. min Ale piłka pada łupem Putnocky'ego.
  • 12. min Arbiter odgwizdał spalonego Świerczoka.
  • 15. min Głęboko cofa się w rozegraniu Starzyński.
  • 16. min Włączył się do akcji ofensywnej Czerwiński i wywalczył rzut rożny.
  • 16. min Od bramki zaczyna Putnocky.
  • 17. min Ciekawy pierwszy kwadrans spotkania, brakuje tylko bramek.
  • 17. min Szansa Lecha!
  • 18. min Pokazał Kostewycz, że potrafi grać w ofensywie. Z linii końcowej zagrał w głąb pola karnego, ale tam byli dobrze ustawieni "Miedziowi".
  • 18. min Aktywna lewa strona Lecha z Szitumem i Kostewyczem.
  • 19. min Faul w ofensywie graczy Lecha.
  • 21. min Jagiełło płasko zagrał wzdłuż bramki, ale czujny jest golkiper "Kolejorza".
  • 22. min Ma problemy ze skutecznością Lech.
  • 22. min Tworzy ciekawe akcje, ma pomysł na grę, ale nie przekłada się to na bramki.
  • 23. min Zagłębie daje rywalom rozgrywać piłkę, ale tylko do granicy pola karnego.
  • 23. min To ryzykowna, lecz jak na razie skuteczna taktyka.
  • 24. min Kolejna niezła akcja Lecha.
  • 24. min Makuszewski uderzył sprzed pola karnego, lecz mocno niecelnie.
  • 26. min Makuszewski pokazuje, że Dziwniel zagrał ręką piłkę we własnym polu karnym.
  • 26. min Miał poniekąd rację, ale sędzia nie zdecydował się sprawdzić sytuacji z systemem VAR.
  • 29. min Zagłębie trafia w poprzeczkę!!!
  • 29. min Co za akcja Świerczoka!
  • 30. min Odebrał piłkę rywalowi i pognał na bramkę przeciwnika. Wpadł w pole karne i uderzył ciut za wysoko.
  • 31. min Niespokojni na ławkach trenerskich są zarówno Bjelica, jak i Stokowiec.
  • 33. min Świerczok pokazuje, że był faulowany przez Vujadinovicia.
  • 33. min Wydaje się, że miał rację.
  • 34. min Dilaver pokusił się o uderzenie ze znacznej odległości. Nie był to najlepszy pomysł.
  • 34. min Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Gajos
  • 35. min Spóźniona interwencja kapitana Lecha.
  • 37. min Piękna akcja Kostewycza.
  • 38. min Dziwniel zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.
  • 39. min Brakuje dokładności Gajosowi, widocznie nie jest w najwyższej formie.
  • 39. min Woźniak! Huknął obok bramki z 16. metrów.
  • 41. min Piłka w rękach Polaczka.
  • 42. min "Trenerze, chcemy razem świętować tytuł" - oto treść wielkiego transparentu kibiców Lecha.
  • 43. min Rzut wolny przed polem karnym Lecha.
  • 43. min Starzyński uderzył obok bramki.
  • 44. min Nieco spadło tempo meczu w Poznaniu.
  • 45. min Gajos! Zablokowany jego strzał z 18. metrów.
  • 46. min Makuszewski po raz kolejny domaga się rzutu karnego.
  • 46. min Tym razem padł rozpędzony w polu karnym po zderzeniu z Jachem.
  • 47. min Sędzia Marciniak ma do dyspozycji VAR, lecz z niego nie korzysta.
  • 18:48 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:49 Niezła pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn. Lekką przewagę ma Lech, ale nie potrafił udokumentować jej bramką.
  • 19:02 Zawodnicy wracają na boisko.
  • 46. min Lech szybko przejmuje piłkę.
  • 48. min Dwójkowa akcja Makuszewskiego z Gytkjaerem.
  • 48. min Zabrakło strzału.
  • 49. min Guldan wybija dośrodkowanie Kostewycza.
  • 49. min Kontra Zagłębia, ale źle przyjął piłkę Jagiełło.
  • 51. min Dziwniel walczy z Makuszewskim.
  • 52. min Czerwiński próbuje oskrzydlać akcje Zagłębia. Tak było i tym razem, lecz zbyt mocno przerzucił piłkę Świerczok.
  • 53. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Mario Szitum
  • 53. min Piękna bramka Szituma!
  • 53. min Wkłada piłkę pod koszulkę, kciuka w usta - czyżby spodziewał się dziecka?
  • 54. min Majewski zagrał piłkę Szitumowi, który zszedł na prawą nogę i strzałem w długi róg pokonał bramkarza.
  • 55. min Makuszewski uderzał sprzed pola karnego!
  • 56. min Chciał pójść za ciosem Lech.
  • 57. min Arbiter odgwizdał spalonego Świerczoka.
  • 60. min Guldan zgrywa piłkę głową do bramkarza.
  • 62. min Zagłębie nie potrafi utrzymać się przy piłce na połowie rywala.
  • 62. min Leży na boisku Vujadinović.
  • 63. min Znokautował go... Kostewycz.
  • 65. min Jak na razie czekają ze zmianami obaj trenerzy.
  • 67. min Szymon Pawłowski na trybunach stadionu. Od dawna nie mieści się w kadrze Lecha.
  • 67. min Świetna akcja Czerwińskiego prawą stroną.
  • 68. min Wycofał piłkę przed pole karne, ale nie trafił w piłkę Jagiełło.
  • 68. min Schodzi z boiska Filip Jagiełło , a za niego wchodzi Bartłomiej Pawłowski
  • 68. min 15 121 kibiców na dzisiejszym meczu.
  • 70. min Schodzi z boiska Mario Szitum, a za niego wchodzi Kamil Jóźwiak
  • 72. min Jóźwiak kapitalnie poradził sobie z Dziwnielem i został sfaulowany.
  • 72. min Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Dziwniel
  • 74. min Pawłowski ruszył z kontratakiem, ale piłka wcześniej opuściła boisko.
  • 74. min Schodzi z boiska Jakub Świerczok , a za niego wchodzi Adam Buksa
  • 75. min Zagrał ręką Kostewycz.
  • 77. min Nie daje się zdominować Lech.
  • 78. min Dobra wrzutka Czerwińskiego! Naprawdę może podobać się gra prawego obrońcy "Miedziowych".
  • 78. min Niewiele zabrakło Buksie i Pawłowskiemu, by opanować piłkę.
  • 78. min Schodzi z boiska Daniel Dziwniel , a za niego wchodzi Sasza Balić
  • 79. min To debiut Balicia w nowym zespole.
  • 80. min I znowu groźnie pod bramką Lecha.
  • 80. min Tym razem wrzucał Pawłowski, piłkę szczupakiem atakował Czerwiński.
  • 80. min Minął się jednak z futbolówką.
  • 81. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Alan Czerwiński
  • 82. min Potwierdza tym samym swój dobry występ!
  • 82. min Woźniak wrzucił piłkę w pole karne, Vujadinović źle ją wybił, bo zablokował go Czerwiński.
  • 83. min Opanował futbolówkę na siódmym metrze i pewnie umieścił ją w siatce.
  • 83. min Schodzi z boiska Maciej Gajos, a za niego wchodzi Mihai Radut
  • 85. min Kombinacyjna akcja Lecha.
  • 86. min Niewiele zabrakło Gytjkaerowi. Po dosrodkowaniu Makuszewskiego strzelił ponad bramką.
  • 86. min Putnocky broni strzał Pawłowskiego. Dobra zmiana zawodnika Zagłębia.
  • 86. min Jedni i drudzy walczą o pełną pulę.
  • 88. min Pawłowski próbował dryblingu mając na karku aż czterech obrońców. Prawie mu się udało.
  • 89. min Makuszewski strzelał, ale został zablokowany.
  • 90. min Schodzi z boiska Radosław Majewski, a za niego wchodzi Nicklas Baerkroth
  • 91. min Aż sześć minut dodane do spotkania.
  • 91. min Korner dla Zagłębia.
  • 92. min Baerkroth próbował wrzutki, ale czujny jest Polaczek.
  • 93. min Lech zamyka rywala na jego połowie.
  • 95. min Balić! Mógł dać zwycięstwo Zagłębiu, ale strzelił głową nad bramką.
  • 19:55 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:56 A więc mamy remis!
  • 19:56 Lech był stroną przeważającą, lecz nieskuteczność spowodowała, że zdobywa tylko punkt.
  • 19:56 Zagłębie po 5. kolejkach wciąż bez porażki w Ekstraklasie.
  • 20:00 Dziękujemy za śledzenie relacji i już teraz zapraszamy na kolejne. Za moment relacja z dzisiejszych derbów Krakowa!