• (75') M. Robak Nicki
  • (61') J. Niezgoda J. Arak
  • (67') B. Nowak M. Gamakow
  • (80') M. Przybecki Trojak
  • 17:33 Dzień dobry Państwu! Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w Ekstraklasie. Zapraszamy na starcie Lecha Poznań, który gra o podium, z Ruchem Chorzów, który po raz ostatni poprowadzi Waldemar Fornalik.
  • 17:38 W ekipie z Chorzowa brakuje kontuzjowanych Grodzickiego i Lipskiego oraz zawieszonego za kartki Michała Koja.
  • 17:38 Parę stoperów stworzą Marcin Kowalczyk i Michał Helik, a miejsce Koja na lewej stronie defensywy zajmie Paweł Oleksy.
  • 17:53 Za kilka minut pierwszy gwizdek w Poznaniu. Arbitrem głównym rywalizacji będzie Łukasz Bednarek z Koszalina.
  • 17:56 Kibice na stadionie przy ulicy Bułgarskiej wierzą, że Lech wygra starcie z Ruchem i przy korzystnym wyniku w meczu Pogoń - Lechia, awansuje na podium tabeli na koniec sezonu zasadniczego.
  • 17:57 "Kolejorz" w niemal najsilniejszym zestawieniu. Brakuje jedynie Elvisa Kolakovicia i Jana Bednarka, którzy leczą urazy.
  • 17:57 Hymn Lecha Poznań na stadionie w stolicy Wielkopolski. Przy takim akompaniamencie oba zespoły wychodzą na murawę.
  • 17:58 Przywitanie kapitanów obu ekip - Łukasza Surmy i Łukasza Trałki.
  • 17:58 Na biało Ruch Chorzów. W swoich tradycyjnych kompletach poznaniacy.
  • 17:59 11 meczów z rzędu bez porażki z Ruchem Chorzów w Ekstraklasie zaliczyli piłkarze Lecha. Dzisiejsze starcie jest 100. spotkaniem obu zespołów.
  • 18:00 Minuta ciszy dla 3-letniego kibica Lecha Frania, który przegrał walkę z nowotworem.
  • 18:02 Gwizdek sędziego i zaczęli gospodarze!
  • 1. min Pierwsza akcja Lecha, ale błąd popełnił Trałka. Kontry nie ma, bo Niezgodę zatrzymał Nielsen.
  • 2. min Chorzowianie żegnają dzisiaj trenera, który doprowadził zespół do największych sukcesów w ostatnich latach.
  • 2. min Kownacki wrócił na własną połowę i zatrzymał Konczkowskiego.
  • 3. min "Kolejorz" spokojnie na własnej połowie boiska.
  • 3. min Długie zagranie w kierunku Robaka, ale rozczytali wszystko doskonale piłkarze Fornalika.
  • 4. min Kędziora nie zdołał dośrodkować w asyście Monety, ale wywalczył aut na wysokości pola karnego Libora Hrdliczki.
  • 4. min Wrzutka w pole karne Ruchu i kontra "Niebieskich". Pędzi Przybecki.
  • 4. min Niezgoda! Ponad bramką uderza w sytuacji sam na sam snajper Ruchu.
  • 5. min Świetny kontratak zespołu gości, ale zabrakło Niezgodzie zimnej krwi w kluczowym momencie tej akcji.
  • 6. min Robak! Zablokowany strzał z obrębu pola karnego. Ale kapitalne podanie do Robaka posłał Darko Jevtić.
  • 6. min Kownacki strzela z dystansu, ale bardzo niecelnie. Zacznie Ruch.
  • 7. min Bramka samobójcza! Pechowcem jest Łukasz Surma
  • 8. min Kędziora dośrodkował, a Surma, chcąc wybić piłkę na rzut rożny, zaskoczył własnego bramkarza. Idealna próba, pod poprzeczkę, nie miał szans Hrdliczka.
  • 9. min Po bardzo dobrym początku chorzowian, Ruch stracił bramkę. Mogą żałować niewykorzystanej okazji Niezgody kibice z Górnego Śląska.
  • 9. min Jevtić poza boiskiem. Zmienia korki Szwajcar.
  • 10. min Lech nie forsuje tempa. Ma świadomość drużyna Bjelicy, że gra chwilowo w osłabieniu i nie chce się narażać.
  • 11. min Gajos próbował indywidualnej akcji, ale zgubił piłkę w starciu z Konczkowskim.
  • 12. min Moneta popracował w obronie i wywalczył aut dla Ruchu na własnej połowie boiska.
  • 13. min Ruch wciąż przy piłce. Oleksy zaczął z autu, ale już na połowie poznaniaków.
  • 13. min Zablokowanie dośrodkowanie Oleksego. Kolejna wrzutka zza linii bocznej dla "Niebieskich".
  • 14. min Kolejna zablokowana centra i korner dla Ruchu.
  • 14. min Dośrodkowanie Nowaka, wyszedł z bramki Putnocky i minął się z piłką, ale błąd bez konsekwencji.
  • 15. min Odpowiedź Lecha i korner dla gospodarzy.
  • 16. min Wrzutka Jevticia, ale zgranie jednego z kolegów bardzo niedokładne.
  • 16. min Od autu zacznie Ruch. Błąd w przyjęciu przy linii bocznej popełnił Jevtić.
  • 16. min Przybecki spróbował z dystansu, ale bardzo niecelnie. Zacznie Putnocky.
  • 18. min Długo budował akcję Lech, a wszystko zakończyło dośrodkowanie Kostewycza, po której poradzili sobie goście.
  • 18. min Majewski! Zagrywał do Robaka, ale napastnika poznaniaków uprzedził Hrdliczka.
  • 18. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Robak.
  • 19. min Ruch spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Nie spieszy się ekipa Waldemara Fornalika.
  • 20. min Padają pierwsze gole na innych stadionach. Cracovia przegrywa z Legią 0-1, Pogoń remisuje z Lechią 1-1, a Zagłębie przegrywa ze Śląskiem 0-1.
  • 20. min Faul Nielsena w środkowej strefie. Od rzutu wolnego "Niebiescy".
  • 21. min Gajos! Bomba z dystansu, ale wprost w Hrdliczkę trafił były piłkarz Jagiellonii.
  • 22. min Posiadanie piłki na półmetku pierwszej części zdecydowanie dla Lecha: 60-40 procent.
  • 24. min "Kolejorz" przy piłce. Spokojnie wymieniają futbolówkę piłkarze Nenada Bjelicy.
  • 26. min Lech na połowie Ruchu, ale daleko od bramki Libora Hrdliczki. Uważna defensywa "Niebieskich" nie pozwala na wiele rywalom.
  • 28. min Putnocky! Świetna interwencja po strzale zza pola karnego.
  • 28. min Nie było dobitki. Piłkę na rzut rożny wybił Wilusz.
  • 28. min Rzut rożny dla Ruchu, ale wybronili się spokojnie po wrzutce z narożnika gospodarze.
  • 29. min Moneta! Niewiele pomylił się skrzydłowy "Niebieskich" po kapitalnym podaniu od Urbańczyka. Coraz lepiej wyglądają akcje zespołu gości.
  • 32. min Niezgoda! Zablokowany napastnik gości. Aut dla Ruchu.
  • 33. min Wyprowadza piłkę z własnej połowy drużyna Bjelicy.
  • 35. min Wrzutka Trałki, a było o krok od strzelenia gola. Piłka za linią końcową. Zacznie Hrdliczka.
  • 35. min Robak! To nie była "setka" a "dwusetka". Po podaniu Jevticia, Robak stanął przed bramkarzem Ruchu i próbował go przelobować. Piłka przeleciała jednak obok bramki.
  • 37. min Lech na własnej połowie. Nielsen zagrywa do Kędziory.
  • 38. min Jevtić! Kapitalna interwencja Hrdliczki po próbie skrzydłowego poznaniaków. Korner dla Lecha!
  • 39. min Dośrodkowanie Jevticia, ale za mocne. Wyrzucony był zagraniem Kownackim i wywalczył jedynie kolejnego kornera.
  • 40. min Rzut rożny dla Lecha, ale defensywa Ruchu poradziła sobie.
  • 41. min Robak! Kolejna szansa dla snajpera gospodarzy. Po kapitalnym podaniu Majewskiego.
  • 41. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Maciej Gajos
  • 42. min Świetny wolej Gajosa po dośrodkowaniu z lewej strony i nie jako zamknięcie akcji, w której nie poradził sobie Robak.
  • 42. min Szkoda Ruchu Chorzów. "Niebiescy" grali coraz lepiej, tworzyli sytuacje bramkowe, ale brakowało szczęścia. W efekcie, drugie trafienie zaliczyli gospodarze.
  • 43. min Powalczył Kownacki. Wyłuskał piłkę Helikowi spod nóg, ale stoper Ruchu naprawił swój błąd.
  • 45. min Przybecki! Było blisko samobójczego gola, ale tym razem dla Ruchu! Przybecki naciskał na Kostewycza, ten popełnił błąd, ale zdążył odbić piłkę Putnocky.
  • 45. min Zacentrował Nowak, ale na bliższym słupku górą był Lasse Nielsen.
  • 45. min Za moment przekonamy się, o ile przedłuży pierwszą połowę sędzia Bednarek z Koszalina.
  • 18:48 A jednak nie będzie dodatkowego czasu! Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Lech prowadzi z Ruchem 2-0!
  • 19:04 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Za chwilę początek drugiej części spotkania, w którym Lech prowadzi z Ruchem 2-0 po samobójczym trafieniu Surmy i golu Gajosa.
  • 46. min Łukasz Bednarek dał znak i zaczynamy granie w drugiej części meczu w Poznaniu.
  • 46. min Długie zagranie w kierunku Monety i Niezgody, ale bez przeszkód przejęli piłkę poznaniacy.
  • 47. min Trałka doskonale popracował na własnej połowie, ale podanie do Gajosa pozostawiło już wiele do życzenia. Aut dla chorzowian.
  • 48. min Konczkowski szybszy od Robaka. Uważna defensywa Ruchu na początku drugiej połowy.
  • 48. min Jevtić! Dobra, bo celna próba Szwajcara. Zabrakło jednak siły, aby zaskoczyć Hrdliczkę.
  • 49. min Błąd Gajosa w przyjęciu piłki i Konczkowski zacznie zza linii bocznej.
  • 51. min Za mocne podanie do Niezgody i przy piłce zespół Nenada Bjelicy.
  • 52. min Bardzo dobry rezultat dla Lecha, korzystny wynik utrzymuje się również w Szczecinie, gdzie Pogoń remisuje z Lechią. Jeśli tak to się zakończy, "Kolejorz" rozpocznie rundę dodatkową z podium.
  • 52. min Majewski nie doszedł do podania na lewej stronie. Kolejny aut dla Ruchu na własnej połowie.
  • 53. min Faul Wilusza na Monecie. Od rzutu wolnego chorzowianie.
  • 54. min Jevtić! Zablokowana próba zza pola karnego przez obrońców Ruchu.
  • 55. min Gajos! Metr, może dwa obok słupka bramki Hrdliczki przeleciała piłka po jego próbie.
  • 56. min Dobry powrót Jevticia na własną połowę, zatrzymał szarżującego Monetę.
  • 56. min Dośrodkowanie Kownackiego do wbiegających kolegów, ale Hrdliczka był najszybszy.
  • 57. min Nielsen poszukiwał długim podaniem Robaka, ale piłka wylądowała poza boiskiem. Grę rozpocznie Ruch.
  • 57. min Za chwilę zmiana w zespole gości. Wejdzie na boisko Jakub Arak.
  • 58. min Jevtić zagrał do Robaka, ale napastnika "Kolejorza" z gry wyłączył Kowalczyk. Świetna interwencja!
  • 60. min Moneta! Uderzył, ale wprost w dobrze ustawionego Putnockiego.
  • 61. min Schodzi z boiska Jarosław Niezgoda , a za niego wchodzi Jakub Arak
  • 61. min Kownacki po starciu z Urbańczykiem leży na murawie.
  • 62. min Do zmiany dojdzie również w drużynie Lecha. Na boisku pojawi się Mihai Radut.
  • 63. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Darko Jevtić
  • 63. min Fatalny błąd Helika, który zgubił piłkę przy rozpoczęciu akcji pod własnym polem karnym. Przejął piłkę Majewski, zagrał do Jevticia, a ten tylko dopełnił formalności.
  • 64. min Schodzi z boiska Radosław Majewski, a za niego wchodzi Mihai Radut
  • 65. min Dla Majewskiego asysta okazała się ostatnią akcją. Ma w perspektywie finał Pucharu Polski i siedem decydujących meczów Nenad Bjelica. Zmiana nie dziwi.
  • 65. min "Kolejorzowi" wciąż jednak mało. Robak zagrywał do Kownackiego, ale to już było zbyt czytelny, aby mogło się udać.
  • 67. min Schodzi z boiska Bartosz Nowak , a za niego wchodzi Milen Gamakow
  • 68. min Lech spokojnie na własnej połowie. Kostewycz nie forsuje tempa.
  • 69. min Kowalczyk znów sprytniejszy od Robaka. Tym razem lepszy w pojedynku powietrznym stoper Ruchu.
  • 70. min Pressing gospodarzy nie ustępuje pomimo wysokiego prowadzenia. Moneta zagrywa na połowę rywala.
  • 70. min Dośrodkowanie Oleksego w szesnastkę Hrdliczki, ale zablokowane.
  • 71. min Schodzi z boiska Dawid Kownacki, a za niego wchodzi Maciej Makuszewski
  • 73. min Nielsen do Trałki, a naciskający Arak jest bezradny. Nikt nie wspomaga zmiennika Niezgody w pressingu na połowie poznaniaków.
  • 75. min Wilusz szybszy od Przybeckiego. Nie spodziewał się chyba pomocnik Ruchu, że może przegrać biegowy pojedynek ze stoperem Lecha.
  • 75. min Schodzi z boiska Marcin Robak, a za niego wchodzi Nicki Bille Nielsen
  • 76. min Komplet zmian w ekipie "Kolejorza" wykorzystany. Ma jeszcze jedną roszadę w odwodzie Waldemar Fornalik.
  • 78. min Urbańczyk chciał sprytnym zagraniem oszukać defensywę Lecha, ale piłkarze Bjelicy okazali się bardzo czujni.
  • 80. min Lech na połowie Ruchu, ale bez strzeleckiej szansy.
  • 80. min Podanie do wbiegającego Bille Nielsena, ale poradził sobie Kowalczyk.
  • 80. min Faul taktyczny Trałki na Urbańczyku. Zapobiegł groźnej kontrze kapitan lechitów.
  • 80. min Schodzi z boiska Miłosz Przybecki , a za niego wchodzi Miłosz Trojak
  • 82. min Arak powalczył z Nielsenem, ale skończyło się faulem na stoperze poznaniaków.
  • 82. min Na stojąco ogląda końcówkę tego meczu Waldemar Fornalik. Czeka go teraz co najmniej kilka tygodni przerwy. W tym sezonie nie będzie mógł już bowiem podjąć pracy w Ekstraklasie.
  • 83. min Faul na Araku na połowie Lecha. Rozpoczną chorzowianie.
  • 85. min Makuszewski przestraszył się Oleksego i nie ruszył do szybkiego ataku na połowie gości z Górnego Śląska.
  • 87. min To nie będzie wesołe pożegnanie Waldemara Fornalika z Ruchem Chorzów. Były selekcjoner nie zapunktuje na pożegnanie, ale "Niebiescy" mieli momenty.
  • 87. min Moneta! Tuż nad bramką po próbie z woleja.
  • 88. min Radut! Miał okazję na gola Rumun, ale jego strzał był za lekki, aby Hrdliczka skapitulował.
  • 88. min Moneta! Kolejna szansa w odstępie paru chwil, ale nie trafił w światło bramki Putnockiego.
  • 89. min Makuszewski! Padł w polu karnym po wejściu Oleksego, ale arbiter nie wskazał na "wapno". Kontakt był, ale to było zdecydowanie za mało na podyktowanie "jedenastki".
  • 90. min Miękka wrzutka w pole karne gości i Konczkowski zagrywa głową do bramkarza Ruchu.
  • 90. min Odzyskał piłkę Bille Nielsen, ale po chwili zgubił ją Mihai Radut.
  • 91. min Kiks w przyjęciu Oleksego. Aut dla Lecha na wysokości linii środkowej boiska.
  • 91. min Trzy minuty doliczył arbiter z Koszalina, Łukasz Bednarek.
  • 92. min Trałka! Uderzył z dystansu, ale nad poprzeczką bramki chorzowian. Zacznie Hrdliczka.
  • 93. min Atakuje jeszcze drużyna "Niebieskich", ale to powoli budowana akcja Ruchu.
  • 93. min Faul Araka w ataku. Poszkodowanym Gajos.
  • 94. min Lech przy piłce i czekamy na ostatni gwizdek sędziego.
  • 94. min Długie podanie do Araka, ale Putnocky wychodzi z bramki i ratuje sytuację.
  • 19:57 Koniec! Lech Poznań wygrywa z Ruchem Chorzów 3-0.
  • 19:58 Dzięki wygranej Lecha, przy porażce Lechii z Pogonią, "Kolejorz" wskakuje na podium na koniec sezonu zasadniczego. Z trzeciej pozycji poznaniacy powalczą o tytuł, a Ruch, już bez Fornalika, będzie walczył o utrzymanie.
  • 20:01 Dziękujemy za uwagę! Pomeczowa relacja już dostępna w Interii! Zapraszamy na kolejne spotkania Ekstraklasy. Dobrego wieczoru!