• (82') M. Robak D. Kownacki
  • (66') G. van Kessel F. Paixao
  • (82') G. Wojtkowiak L. Haraslin
  • (83') A. Borysiuk S. Sławczew
  • 17:48 Zapraszamy na relację na żywo z hitu 24. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań - Lechia Gdańsk!
  • 17:49 Lider przyjechał do Poznania, gdzie podejmuje go drużyna, która w tej rundzie niszczy wszystko, co stanie jej na drodze.
  • 17:50 Będący w zabójczej formie lechici rozegrali na wiosnę już cztery spotkania, wszystkie wygrywając 3-0.
  • 17:53 "Kolejorz" w pokonanym polu zostawił Bruk-Bet Niecieczę, Piasta Gliwice oraz dwukrotnie Pogoń Szczecin, w tym raz w półfinale Pucharu Polski.
  • 17:56 Lechia również wygrywa, ale czyni to z mniejszym przekonaniem. Ostatnio mało brakowało, a punkty urwałaby jej Cracovia, wcześniej potknęli się w Niecieczy. Mimo że to oni otwierają tabelę Ekstraklasy, faworytem jest zespół gospodarzy.
  • 17:56 Na trybunach w Poznaniu jest trener Legii Jacek Magiera.
  • 17:59 Przywitanie kapitanów - Łukasza Trałki i Milosza Krasicia.
  • 17:59 Mecz poprowadzi nasz eksportowy sędzia Szymon Marciniak.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz. Zaczyna Lechia
  • 2. min Peszko popędził lewym skrzydłem, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.
  • 4. min Majewski na spalonym
  • 5. min Makuszewski naciskał Wawrzyniaka i zmusił go do błędu.
  • 5. min Pawłowski faulował Wolskiego w środku boiska
  • 6. min Majewski balansem ciała ładnie zgubił obrońcę Lechii, ale dośrodkowanie w pole karne niedokładne w jego wykonaniu.
  • 7. min Wojtkowiak na spalonym
  • 8. min Tetteh zdecydował się na strzał z dystansu. Próba nieudana.
  • 10. min Wolski strzelił z 25. metrów. Pomocnik Lechii jednak źle trafił w piłkę.
  • 11. min Wojtkowiak faulował Kostewycza
  • 11. min Rzut wolny z lewej strony pola karnego Lechii
  • 11. min Centra Majewskiego. Wybijają obrońcy gości
  • 12. min Majewski na wyraźnym spalonym
  • 15. min Dośrodkowanie Kędziory z prawego skrzydła. Van Kessel dobrze popracował w obronie.
  • 15. min Pawłowski!
  • 16. min Świetne podanie Robaka do Pawłowskiego, który przegrał pojedynek z Kuciakiem!
  • 16. min Rzut rożny dla Lecha
  • 17. min Dośrodkowanie Majewskiego, ale nie było zagrożenia pod bramką Lechii.
  • 18. min Kostewycz doskonale "przeciął" podanie Wolskiego do Peszki.
  • 18. min Nunes zablokował strzał głową Robaka
  • 19. min Bednarek znalazł się w doskonałej sytuacji po zagraniu Tetteha, ale był na spalonym.
  • 21. min Majewski faulowany przez Borysiuka
  • 25. min Wojtkowiak trochę za mocno do Van Kessela
  • 25. min Goście budują atak pozycyjny
  • 27. min Kędziora nieprzepisowo zatrzymał Peszkę
  • 28. min Van Kessel w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany.
  • 30. min Majewski podawał na wolne pole do Pawłowskiego. Kuciak odważnie rzucił się pod nogi pomocnika Lechii i zażegnał niebezpieczeństwo.
  • 31. min Rzut rożny dla Lechii po indywidualnej akcji Peszki
  • 32. min Peszko faulował Makuszewskiego w polu karnym Lecha
  • 33. min Interwencja Kuciaka poza polem karnym.
  • 33. min Robak był jednak na spalonym
  • 36. min Niedokładne zagranie Tetteha do Makuszewskiego na skrzydło. Aut dla gości
  • 36. min Nieporozumienie Majewskiego i Kostewycza. Piłka dla Lechii
  • 37. min Kostewycz i Wilusz zderzyli się głowami.
  • 38. min Kostewycz wyraźnie zamroczony, ale zaraz powinien wrócić do gry
  • 38. min Gra wznowiona
  • 40. min Groźny strzał z dystansu Wolskiego. Putnocky na rzut rożny
  • 41. min Wolski faulowany przez Tetteha w środku boiska
  • 42. min Dobra akcja Lechii. W ostatniej chwili Kostewycz zablokował strzał Van Kessela z 12 metrów.
  • 43. min Sędzia Szymon Marciniak upomniał trenera Lechii Piotra Nowaka, który domagał się wolnego za faul na Krasiciu.
  • 45. min Makuszewski zbiegł ze skrzydła do środka i chciał oddać soczysty strzał lewą nogą. Piłka podskoczyła jednak na nierównej murawie i nic z tego nie wyszło.
  • 18:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:47 Przepychanki na boisku. Tetteh odciąga zdenerwowanego trenera Lecha Nenada Bjelicę
  • 18:49 Bjelica ruszył do Peszki, bo ten pociągnął za ucho Kędziorę i od tego wszystko się zaczęło. Dobrze, że jest przerwa i czas, żeby jedni i drudzy ochłonęli.
  • 18:51 Interesujące widowisko w Poznaniu. Dużo walki, ale brakuje tego co w piłce najważniejsze, czyli goli. Obie drużyny miały swoje szanse, ale na razie bezbramkowy remis. Zapraszamy po przerwie.
  • 19:03 Sędzia Marciniak wysłał trener Bjelicę na trybuny
  • 46. min Sędzia rozpoczął drugą połowę
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Lasse Nielsen
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Kędziora
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Sławomir Peszko
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Vanja Milinković Savić
  • 47. min Świetne zagranie Robaka do Trałki. Tylko rzut rożny
  • 47. min Rzut rożny dla Lecha
  • 48. min Za mocne dośrodkowanie Majewskiego z narożnika boiska
  • 50. min Borysiuk "skasował" kontrę Lecha
  • 51. min Zablokowany strzał z woleja Pawłowskiego
  • 51. min Makuszewski znakomicie do Trałki, który wbiegł w pole karne i oddał strzał. Kuciak obronił nogami.
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Duszan Kuciak
  • 52. min Za krótkie dośrodkowanie Majewskiego z wolnego.
  • 54. min Wolski popełnił błąd w przyjęciu. Na to tylko czekał Kędziora
  • 55. min Faulowany Makuszewski przez Wolskiego
  • 56. min Tetteh zaczął się szarpać z Wolskim. Do akcji wkroczył sędzia
  • 56. min Żółtą kartkę otrzymuje Abdul Aziz Tetteh
  • 56. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Wolski
  • 56. min Rzut wolny dla Lecha około 28 metrów od bramki Lechii.
  • 57. min Strzał Majewskiego z wolnego. Rykoszet nie zaskoczył Kuciaka, który złapał piłkę.
  • 57. min Rzut rożny dla Lechii
  • 57. min Centra Wolskiego. Robak oddalił niebezpieczeństwo
  • 58. min Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka
  • 60. min Robak dobrze wycofał piłkę do Tetteha, który strzelił z 20 metrów. Niecelnie
  • 61. min Wolski poradził sobie sprytnie z Tettehem, ale jego zagranie przed bramkę nie dotarło do Kuświka.
  • 62. min Robak na spalonym po prostopadłym podaniu od Tetteha
  • 64. min Piłka w siatce Lechii!
  • 64. min Gol nie został uznany, bo Majewski był na spalonym.
  • 66. min Wcześniej bardzo dobra akcja Lecha i dobry strzał Robaka po ziemi. Kuciak końcami palców odbił piłkę. Dobitka Majewskiego, który był na minimalnym spalonym.
  • 66. min Schodzi z boiska Gino van Kessel , a za niego wchodzi Flavio Paixao
  • 68. min Paixao niedokładnie do Wojtkowiaka. Aut dla Lecha
  • 71. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Radosław Majewski!!!
  • 71. min No i mamy wreszcie gola! Lech prowadzi 1-0!
  • 72. min Trałka zagrał w pole karne do Robaka, a ten znakomicie wycofał do Majewskiego, który mocnym strzałem nie dał szans Kuciakowi!
  • 72. min Jak odpowie Lechia?
  • 74. min Schodzi z boiska Radosław Majewski, a za niego wchodzi Darko Jevtić
  • 74. min Rzut rożny dla Lechii
  • 75. min Żółtą kartkę otrzymuje Grzegorz Kuświk
  • 75. min Schodzi z boiska Szymon Pawłowski, a za niego wchodzi Maciej Gajos
  • 76. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Grzegorz Kuświk
  • 77. min Kuświk nie wytrzymał nerwowo po faulu Bednarka. Piłkarz Lechii kopnął Bednarka.
  • 77. min Żółtą kartkę otrzymuje Jan Bednarek
  • 78. min Czerwoną kartkę otrzymuje Sławomir Peszko
  • 78. min Czerwoną kartkę otrzymuje Vanja Milinković Savić
  • 78. min Co się dzieje w Poznaniu?!
  • 79. min Peszko wyleciał z boiska za uderzenie łokciem Kędziory.
  • 80. min Czerwoną kartkę zobaczył także rezerwowy bramkarz Lechii Milinković Savić za groźby w kierunku sędziego technicznego.
  • 80. min Lechia w fatalnej sytuacji. Przegrywa 0-1 i gra w dziewiątkę.
  • 81. min Na dodatek, na jakiś uraz mięśniowy narzeka Kuciak
  • 82. min Schodzi z boiska Marcin Robak, a za niego wchodzi Dawid Kownacki
  • 82. min Schodzi z boiska Grzegorz Wojtkowiak , a za niego wchodzi Lukasz Haraslin
  • 83. min Schodzi z boiska Ariel Borysiuk , a za niego wchodzi Simeon Sławczew
  • 85. min Ładny strzał z woleja Kownackiego. Piłka odbiła się od Nunesa
  • 86. min Wrzutka Kownackiego. Trafła nie trafił czysto w piłkę. Od bramki Kuciak.
  • 89. min Trałka mocno po ziemi przed bramkę, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do tego zagrania. Piłka w rękach Kuciaka.
  • 89. min Zablokowany strzał Wolskiego
  • 91. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Janicki
  • 91. min Sędzia doliczył 6 minut
  • 92. min Strzał z wolnego Jevticia, który chciał wrzucić piłkę za kołnierz Kuciakowi. Zabrakło mu precyzji.
  • 94. min Lechia jeszcze ambitnie walczy
  • 95. min Rzut wolny dla Lechii. W polu karnym Lecha nawet Kuciak
  • 96. min "Główka" Nunesa, ale prosto w ręce bramkarza
  • 96. min Kontra Lecha. Kostewycz położył Kuciaka, ale trafił w obrońcę Lechii!
  • 19:54 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:54 Lech wygrał z Lechią 1-0 w hicie 24. kolejki Ekstraklasy!
  • 20:05 Mimo porażki Lechia pozostała liderem Ekstraklasy, ale w czołówce jest ścisk. Podopieczni Piotra Nowaka mają tylko jeden punkt przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok i dwa nad trzecim Lechem.
  • 20:05 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do portalu Interia.