• (21') P Misak R. Gergel
  • (66') Sztefanik W. Kędziora
  • (74') M. Kupczak D. Nowak
  • 20:26 Witajcie, witajcie! Zapraszamy na Bułgarską!
  • 20:27 "Kolejorz" podejmuje ukochanego w Poznaniu Czesia Michniewicza i jego - mniej już tu ukochaną - Bruk-Bet Termalica!
  • 20:28 Jeszcze sędzia nie gwizdnął, a Lech pozbył się już czołowego obrońcy - Tamasa Kadara, który został dziś sprzedany do Dynama Kijów.
  • 20:29 Lechowi brakuje też chorego na ospę Jana Bednarka, który jednak postanowił zostać w domu, zamiast przyjść na stadion w ten upojny wieczór (-3 stopnie) :-)
  • 20:30 "W górę serca niech zwycięża Lech!" - odśpiewało 13 tys. gardeł!
  • 20:31 I już czekamy na gwizdek pana Pawła Gila, który przeprowadził losowanie z kapitanami Babiarzem i Trałką, jak na dżentelmena przystało - mówiąc im "per pan".
  • 20:31 Sędzia rozpoczął Gil mecz
  • 1. min Lech ostro, Jevtić, do Majewskiego, który strzelił na wiwat.
  • 2. min A jeśli przy Gilach jesteśmy, to ptaki gile są w grupie zimujących w Polsce.
  • 3. min Babiarz z Lasse Nielsem wyjaśniają sobie to i owo, po tym jak walczyli o piłkę przy linii końcowej na połowie Lecha.
  • 4. min Majewski do Kędziory za mocno, za nerwowo, aut boczny.
  • 5. min Akcja cały czas w okolicach "16" gości.
  • 5. min Kostewycz zwiódł plewę, wywalczył rzut wolny za linią boczną pola karnego.
  • 5. min Majewski gotowy do wybicia
  • 6. min Majewski uderzył na krótki słupek, ale tam Gutkovskis czujnie wybił.
  • 6. min Pora na Bruk-Bet w ataku. Nie tylko na BUDMIE, ale też na połowie Lecha.
  • 8. min Lech leniwie rozgrywa piłkę, a Termalica porusza się jak połączona niewidzialnym sznurkiem.
  • 9. min MAKUSZEWSKI! Po szybkim rozegraniu z Jevticiem, ten odgrywa piętą, strzał zza pola karnego pewnie broni Pilarz
  • 9. min Faul Trałki na Guilherme.
  • 10. min Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka
  • 11. min Kartka Trałki dyskusyjna. Wyskoczył trochę spóźniony do główki, ale chamówy w tym nie było
  • 12. min Gutkovskis próbował przedrzeć się w pole karne, ale Wilusz wślizgiem wybija. Ryzykownym wślizgiem
  • 12. min Faul Babiarza, klasyczny "stpłeczek".
  • 14. min Majewski z wolnego w pole karne podał, a Babiarz wybił na róg.
  • 14. min Rzut rożny dla Lecha.
  • 15. min WILUSZ! Po podaniu z kornera główkuje obok.
  • 15. min Powtórki pokazuję, że po ataku Gutkovskisa Nielsen (nie Wilusz) faulował rywala. Na linii pola karnego. A sędzia puścił grę.
  • 18. min Plewa przerwał szarże Majewskiego wybiciem na róg.
  • 20. min Kostewycz jest Ukaraińcem, ale z 30 m strzelił tak, jak Czesław Michniewicz mówił nam w wywiadzie: "Po akcji cała Polska czyta dzieciom jest akcja cała Polska strzela.
  • 20. min Piłkarz przeszła z 2 m nad poprzeczką i leciała ślamazarnie.
  • 20. min Faul na Makuszewskim za linią boczną pola karnego niecieczan.
  • 21. min Jevtić z wolnego polował w krótki róg, ale Pilarz był czujny.
  • 21. min Część fanów Lecha krzyknęła już "Jeeest!"
  • 22. min "Słonie" na razie nie wąchają piłki, ale jej posiadanie nie jest ich celem.
  • 24. min Babiarz zgłosił sędziemu, że piłka nie dała rady. Mało powietrza. Pan Gil wymienił.
  • 26. min Guilherme wyprowadził kontrę, zacentrował na Gutkovskisa, ale czujny Kostewycz przerwał akcję wybiciem głową.
  • 26. min Kostewycz odbiera piłkę w ofensywie, podaje na głowę Kownackiego, ten z 10 m główkuje słabo i niecelnie.
  • 27. min Trałka ucierpiał w starciu z Gutkovskisem.doznał kontuzji
  • 27. min Pomagają mu lekarze
  • 27. min A Nenad Bjelica poucza Wilusza. Przywołał go do linii.
  • 29. min Trałka utykając schodzi z boisko. Grzeje się Tetteh.
  • 30. min Ależ się rozpędziła lokomotywa! Makuszewski trafia w poprzeczkę!!!
  • 30. min Piękna akcja!
  • 31. min Dobitka Jevticia trafiła w ofiarnie interweniującego Osyrę.
  • 32. min Putiwcew nie patyczkuje się, tylko wybija chyba nawet poza stadion.
  • 32. min W poprzeczkę trafił jednak Kownacki, nie Makuszewski.
  • 33. min Rzut karny dla Lecha po faulu Putiwcewa na Kownackim!
  • 33. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Dawid Kownacki
  • 34. min Dawid strzelił w lewy róg, przy samym słupku, Pilarz bez szans!
  • 34. min Podstawą karnego była dobra wrzutka Jevticia z lewej strony i przypadkowe zahaczenie przez Gutkovskisa.
  • 35. min Żółtą kartkę otrzymuje Patrik Misak za uderzenie łokciem przy wyskoku do piłki Wilusza
  • 36. min Schodzi z boiska utykający Łukasz Trałka, a za niego wchodzi Abdul Aziz Tetteh.
  • 39. min Tetteh zameldował się na murawie, powalając faulem Babiarza.
  • 39. min Rajd i podanie Makuszewskiego do Kownackiego pada łupem Pilarza.
  • 40. min Termalica na razie bezsilna.
  • 40. min SZTEFANIK! Huknął z 30 m, ale tam gdzie stał Putnocky, który złapał piłkę.
  • 42. min Kupczak do Gulherme podał tak wolno, że wyszła z tego groźna kontra.
  • 44. min Żółtą kartkę otrzymuje Kornel Osyra po stracie Jovanovicia nieprzepisowo zatrzymał Majewskiego.
  • 45. min Majewski z wolnego posłał dochodzącą do bramki piłkę, wybija głową Putiwcew.
  • 46. min MAJEWSKI! Wszedł środkiem, uciekł Babiarzowi i z 20 m pięknie, technicznie kopnął w prawy róg. Piłka o metr od dalszego słupka wychodzi na aut.
  • 48. min GUILHERME! Strzela z kozłem z narożnika p.k., Putnocky wypluł piłkę, ale nikt nie poszedł "na sępa" jak kiedyś trafiał "Franek Łowca Bramek!".
  • 21:19 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 21:20 Prowadzenie Lecha jak najbardziej zasłużone, miał trzy dobre sytuacje. "Słonie" oddali jeden groźny strzał i mogli liczyć na groźny rzut wolny, bądź karny, gdyby sędzia nie przegapił faulu L. Nielsena na Gutkovskisie.
  • 21:27 Za kilka minut zaczynamy drugą część. Ciekawe, czy trener Czesław Michniewicz wymyśli coś nowego.
  • 21:34 Piłkarze już wychodzą na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.
  • 21:35 Schodzi z boiska Patrik Misak , a za niego wchodzi Roman Gergel
  • 1. min Sędzia rozpoczął druga połowę
  • 47. min Goście muszą coś zmienić, bo ich gra w pierwszej połowie nie wyglądała najlepiej. Oddali tylko trzy strzały, a Lech atakował częściej i próbował aż 10 razy.
  • 48. min Kownacki elegancko przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył ok. dwóch metrów obok słupka Pilarza. Dobra akcja napastnika Lecha.
  • 50. min Rzut rożny dla Lecha.
  • 51. min Krótko rozegrali to lechici, ale goście wyjaśnili sytuację.
  • 53. min Lech miał świetną okazję, a trzech piłkarzy wymieniało piłkę w polu karnym Termaliki. Ostatecznie Osyra wybił piłkę.
  • 53. min Kolejna składna akcja gospodarzy. Lech naprawdę może się podobać!
  • 53. min Rzut rożny dla Lecha.
  • 53. min Piłka w rękach Pilarza.
  • 55. min Znakomita piłka od Putiwcewa! Posłał ok. 30-metrowe podanie, ale sędzia podniósł chorągiewkę. Spalony
  • 56. min Lepszy moment gości, którzy próbują konstruować akcję od tyłu.
  • 56. min Imponująco wygląda Lech pod względem fizycznym.
  • 57. min Arbiter odgwizdał spalonego Lecha Poznań.
  • 58. min Żółtą kartkę otrzymuje Artiom Putiwcew
  • 59. min Ostre wejście Putiwcewa w nogi Makuszewskiego.
  • 61. min Jevtić dostał prezent w polu karnym, piłka spadła wprost pod jego nogi, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.
  • 63. min Co za kuriozalna sytuacja!
  • 64. min Po serii nieporozumień w szeregach gości, dwóch piłkarzy Lecha próbowało strzałów z okolicy 11. metra, ale piłka nie wpadła do siatki!
  • 65. min Znakomitą interwencją popisał się Pilarz, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, od słupka i wyszła za boisko. Pilarz był wściekły na kolegów!
  • 66. min Schodzi z boiska Samuel Sztefanik , a za niego wchodzi Wojciech Kędziora
  • 68. min Putnocky prosi o zmianę.
  • 69. min Rozgrzewa się Jasmin Burić, który zastąpi Putnocky'ego.
  • 70. min Przez chwilę jeszcze będzie grał słowacki bramkarz.
  • 72. min Goście mają problemy, by przedostać się pod bramkę Lecha. Kędziora na razie nie wniósł zbyt wiele, ale niecieczanie mają jeszcze ok. 20 minut.
  • 74. min Schodzi z boiska Mateusz Kupczak , a za niego wchodzi Dawid Nowak
  • 77. min Strzał z dystansu Gutkovskisa był zbyt lekki. Putnocky nie miał problemów. Inna sprawa, że bramkarz gospodarzy zgłaszał uraz, ale chyba może kontynuować grę.
  • 79. min Rzut rożny dla Termaliki zupełnie nieudany.
  • 79. min Żółtą kartkę otrzymuje Vlastimir Jovanović
  • 81. min Makuszewski szukał technicznego uderzenia, ale trochę go poniosło. Piłka wysoko nad poprzeczką.
  • 83. min Dobra akcja Termaliki! Kędziora się jednak myli w dość prostej sytuacji.
  • 84. min Dobra akcja Lecha prawą stroną. Makuszewski przerzucił jednak piłkę i zepsuł wysiłek kolegów.
  • 85. min Schodzi z boiska Dawid Kownacki, a za niego wchodzi Marcin Robak
  • 85. min Jeśli ten mecz tak się skończy, to Kownacki będzie bohaterem Lecha. Na razie kibice pożegnali go gromkimi brawami.
  • 89. min Rzut karny dla Lecha.
  • 89. min Kędziora zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Nie ma wątpliwości - rzut karny!
  • 90. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marcin Robak
  • 90. min Pewnie Robak trafia do siatki. Strzelił w prawy dolny róg, a Pilarz rzucił się w drugą stronę.
  • 91. min Lechowi już nic nie wydrze zwycięstwa.
  • 92. min Schodzi z boiska Maciej Makuszewski, a za niego wchodzi Marcin Wasielewski
  • 92. min Cztery minuty doliczone.
  • 93. min Co za setka Robaka!
  • 93. min Obok bramki! Powinno być 3-0. Robak uciekł obrońcom gości, ale nie wykorzystał genialnej okazji.
  • 95. min Rzut karny dla Lecha!
  • 95. min Czerwoną kartkę otrzymuje Artiom Putiwcew
  • 96. min Robak biegł sam na sam, a Putiwcew nie wytrzymał. Rzut karny i czerwona kartka.
  • 96. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Darko Jevtić
  • 96. min Jevtić trafia, a Lech wygrywa 3-0!
  • 22:27 Końcowy gwizdek sędziego
  • 22:38 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne! Miłej nocy!