• 15:30 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Gramy, Korona w ataku
  • 1. min Pierwsze dośrodkowanie gospodarzy zablokowane
  • 3. min Lechia próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, ale Korona na to nie pozwala
  • 5. min Małkowski broni groźny strzał Gamakova z pola karnego!
  • 8. min Rzut wolny dla Korony, szansa na dobre dośrodkowanie przed bramkę
  • 8. min Główka Diawa nieudana
  • 12. min Aankour w polu karnym Lechii, podał płasko, ale nikt nie zamknął akcji
  • 13. min Żółtą kartkę otrzymuje Sławomir Peszko, który ostro faulował Palancę w strefie środkowej
  • 14. min Kielczanie domagali się nawet czerwonej kartki dla Peszki, ale sędzia Raczkowski poprzestał na żółtej
  • 15. min Stuprocentowa okazja Korony, ale broni bramkarz Lechii!
  • 16. min Rzut rożny dla Korony
  • 16. min Wracając jeszcze do poprzedniej sytuacji, to Aankour wyszedł w polu karnym sam na sam z Milinkoviciem-Saviciem, ale ten go zatrzymał!
  • 17. min Pierwsze minuty meczu należą zdecydowanie do Korony
  • 19. min Sędzia nie zauważył wyraźnego spalonego Kuświka, a ten z ostrego kąta przegrał pojedynek z Małkowskim
  • 19. min Rzut rożny dla Lechii
  • 22. min Możdżeń zdecydował się na strzał lewą nogą zza pola karnego, ale uderzył bardzo niecelnie
  • 25. min Wojtkowiak faulowany, sędzia uznał, że tuż za polem karnym, choć powtórki pokazują, że faul był w polu karnym Korony
  • 26. min MIla pięknie uderzył z wolnego, ale Małkowski sparował!
  • 27. min Rzut rożny dla Lechii
  • 30. min Marković huknął zza pola karnego tuż obok bramki Lechii!
  • 32. min Milinković-Savić broni strzał z dystansu Abalo!
  • 33. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Grzelak II
  • 34. min Ładna akcja Lechii. Flavio dostał podanie, ograł rywala, ale jego strzał z obrębu szesnastki został zablokowany.
  • 35. min Faulowany Dejmek. Od rzutu wolnego kielczanie, a sędzia techniczny musiał uspokoić Macieja Bartoszka. Trener Korony poirytowany faktem, że zawodnik Lechii nie został ukarany.
  • 35. min Dani Abalo! Uderzył zza pola karnego, ale w sam środek, w dodatku lekko. Spokojnie interweniował Milinković-Savić.
  • 36. min Fauluje w ataku Peszko, który miał już kartkę. Brzydkie wejście, ale chyba oszczędzi piłkarza gości arbiter.
  • 39. min Zagotowało się między Kovaczeviciem, a Możdżeniem, ale Paweł Raczkowski z Warszawy rozładował emocje.
  • 39. min Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandar Kovaczević, który zagrywał ręką w ostatniej akcji.
  • 39. min Grzelak zacentrował z rzutu wolnego, ale spokojnie poradził sobie Vanja Milinković-Savić.
  • 40. min Miguel Palanca leży na murawie. Hiszpan ucierpiał w starciu z Kovaczeviciem, sędzia zastosował przywilej korzyści. Nie będzie kary dla rywala.
  • 41. min Raczkowski musiał uspokoić Macieja Bartoszka. Jak tak dalej pójdzie, to trener kielczan, wyląduje na trybunach.
  • 42. min Dani Abalo doznał urazu po starciu z Wawrzyniakiem i zasygnalizował potrzebę zejścia z boisko. To byłoby duże osłabienie Korony.
  • 42. min Pojawił się już na murawie sztab medyczny gospodarzy i wydaje się, że nie będzie w stanie pomóc snajperowi kielczan.
  • 44. min Dośrodkowanie Rymaniaka i świetne wyjście Milinkovicia-Savicia, który piąstkował piłkę.
  • 44. min Aankour!
  • 44. min Zaskakująca decyzja o strzale Nabila Aankoura i bardzo niewiele brakowało, aby zawodnik Korony, skierował piłkę do bramki Lechii.
  • 45. min Dwie minuty doliczył sędzia Raczkowski.
  • 46. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Grzegorz Kuświk. Zacznie Korona.
  • 47. min Faul Gamakova na Grzelaku. Od rzutu wolnego ponownie drużyna Bartoszka.
  • 47. min Centra Palanki zablokowana. Nie będzie kontry.
  • 16:17 Koniec pierwszej części spotkania. Korona remisuje z Lechią Gdańsk 0-0. Wracamy za kilkanaście minut!
  • 16:31 Za chwilę początek drugiej połowy. W pierwszej grała głównie Korona, ale liczymy na to, że po kwadransie w szatni obudzi się również Lechia.
  • 46. min Sędzia Raczkowski z Warszawy rozpoczął druga połowę meczu w Kielcach!
  • 46. min Brzydki faul Kuświka na początek. Napastnik Lechii faulował Dejmka.
  • 48. min Palanca! Dobre podanie otrzymał na skrzydle, zszedł do środka i uderzył, ale na posterunku był Milinković-Savić.
  • 48. min Aankoura obsłużył Marković, ale piłkarza kielczan uprzedził bramkarz Lechii.
  • 50. min Rzut rożny dla gdańszczan.
  • 50. min Krótkie rozegranie kornera, centra Peszki i interwencja Diawa.
  • 51. min Faul przy linii bocznej boiska. Ucierpiał Joao Nunes w starciu z Michałem Przybyłą.
  • 52. min Joao Nunes długo opatrywany, stąd przerwa w grze.
  • 53. min Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wybita i próba Peszki z dystansu. Bardzo niecelny strzał.
  • 54. min Ryzykowanie zagrywał do Małkowskiego Dejmek, ale bramkarz Korony był szybszy od Kuświka.
  • 56. min Ładna, zespołowa akcja Korony. Wawrzyniak zablokował dośrodkowanie Rymaniaka. Tylko rzut rożny dla kielczan.
  • 57. min Palanca centrował, ale Milinković-Savić ponownie bezbłędny.
  • 58. min Schodzi z boiska Michał Przybyła, a za niego wchodzi Jacek Kiełb. To pierwsza personalna zmiana Macieja Bartoszka w tym spotkaniu.
  • 59. min Za mocne podanie do Kuświka od Peszki. Zacznie Małkowski.
  • 61. min Faul Rymaniaka na Peszcze. Od rzutu wolnego Lechia.
  • 61. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jacek Kiełb, ależ zmiana!
  • 62. min Zmiennik w zespole Bartoszka otrzymał piłkę od Aankoura, wpadł w pole karne Lechii i silnym strzałem po długim rogu, dał prowadzenie gospodarzom.
  • 63. min To było 4, może 5 zagranie Kiełba w tym meczu. Wystarczyło, aby wpisać się na listę strzelców.
  • 65. min Schodzi z boiska Sebastian Mila , a za niego wchodzi Rafał Wolski. Podwójna zmiana u gdańszczan. Opaska kapitańska powędrowała do Wawrzyniaka.
  • 65. min Schodzi z boiska Grzegorz Kuświk , a za niego wchodzi Paweł Stolarski
  • 67. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Janicki, który faulował pod linią boczną boiska Aankoura.
  • 68. min Centra niedokładna, nie ma zagrożenia dla gdańskiej bramki.
  • 70. min Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak, który spóźniony zaatakował Stolarskiego.
  • 70. min Ostra gra z obu stron i dużo żółtych kartek.
  • 71. min Rzut rożny dla Korony.
  • 71. min Palanca zacentrował z narożnika, ale gdańszczanie lepsi we własnym polu karnym
  • 71. min Kontra Lechii! Peszko źle zagrywał do Stolarskiego. Brawa dla kieleckiej defensywy.
  • 73. min Faulowany Gamakov, a przewinił Możdżeń.
  • 73. min Schodzi z boiska Milen Gamakov , a za niego wchodzi Marco Paixao. Stawia wszystko na jedną kartę szkoleniowiec Lechii.
  • 74. min To była ostatnia zmiana w obozie gości.
  • 74. min Nareszcie zaatakowała Lechia. Wolski rozrzucił grę do Peszki, ale piłka po dośrodkowaniu reprezentanta Polski, została wybita po interwencji Diawa.
  • 75. min Palanca! Centrował z linii końcowej Hiszpan, ale udało się Kovaczeviciowi wybić futbolówkę.
  • 76. min 4354 kibiców dzisiaj na stadionie w Kielcach.
  • 77. min Palanca! Znowu zszedł z lewej strony do środka i spróbował szczęścia, ale uderzenie było niecelne.
  • 79. min Faul Grzelaka. Od rzutu wolnego na własnej połowie Lechia Gdańsk.
  • 80. min Schodzi z boiska Daniel Abalo Paulos, a za niego wchodzi Vladislavs Gabovs. Wzmacnia defensywę Bartoszek.
  • 82. min Faul Markovicia na Wolski. Wszystko w środkowej strefie boiska.
  • 83. min Wojtkowiak! Ambitna próba z dystansu i udało się wywalczyć rzut rożny.
  • 83. min Rzut rożny dla Lechii. Szybko rozegrany, ale po centrze Wolskiego, wybił piłkę Diaw.
  • 83. min Powtórka pokazała, że arbiter się pomylił. Korner Lechii się nie należał.
  • 84. min Możdżeń spróbował zza pola karnego po ziemi, ale za lekko. Poradziła sobie ekipa gości.
  • 85. min Stolarski! Zakończył strzałem akcję, ale ze zbyt ostrego kąta chyba próbował. Skończyło się niecelnym uderzeniem.
  • 86. min Zablokowany Peszko. Będzie korner dla zespołu Piotra Nowaka.
  • 86. min Rzut rożny dla Lechii i próba głową Janickiego. Ponad bramką przeleciała piłka.
  • 88. min Schodzi z boiska Nabil Aankour, a za niego wchodzi Marcin Cebula. Ostatnia zmiana w zespole kielczan.
  • 90. min Lechia atakuje, ale bez ładu i składu. Brakuje pomysłu na zaskoczenie bardzo dobrej defensywy kielczan.
  • 91. min Pięć minut doliczone przez arbitra. Dużo, nie wiem, czy nie za dużo, ale z tego tłumaczył będzie się delegatowi.
  • 91. min Zyskała jeszcze trochę czasu drużyna gości. Czy to coś zmieni?
  • 91. min Nie zmieni!
  • 92. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Jacek Kiełb, który kapitalnie kończy kontratak Korony.
  • 92. min To chyba gwóźdź do trumny gdańszczan. Świetne podanie od Dejmka, wyszedł z bramki Milinković-Savić, ale nie miał szans, aby zatrzymać Kiełba.
  • 95. min Lechia już nie ma ochoty na ratowanie wyniku. Najchętniej zeszliby do szatni podopieczni Nowaka.
  • 17:23 Końcowy gwizdek sędziego. Korona wygrywa z Lechią 2-0 po dublecie Jacka Kiełba.
  • 17:25 Zapraszamy na 18 na kolejne spotkanie 20. serii gier w Lotto Ekstraklasie. Będziemy w Białymstoku, gdzie "Jaga" zagra z Wisłą Płock. Zapraszamy!