• (93') R. Grzyb D. Szymonowicz
  • (64') S. Kriwiec D. Iliev
  • (79') G. Merebashvili C. Stefańczyk
  • (93') J. Kante E. Drozdowicz
  • 17:40 Po remisie Lechii wiadomo już, że to Jagiellonia "przezimuje" w tabeli w roli lidera Lotto Ekstraklasy. Zespół Michała Probierza ma jednak szansę uciec trochę gdańszczanom, jeśli uda mu się zapunktować w starciu z Wisłą Płock.
  • 17:43 "Nafciarze" pokonali przed tygodniem Ruch po pasjonującym spotkaniu 4-3. Hat-trickiem popisał się Piotr Wlazło, który dzisiaj melduje się w wyjściowym składzie zespołu z Płocka.
  • 17:43 Początek rywalizacji o godzinie 18. Zapraszamy!
  • 17:53 Piłkarze obu zespołów za moment pojawią się na murawie obiektu przy ulicy Słonecznej w Białymstoku.
  • 17:56 Arbitrem głównym meczu na Podlasiu będzie Tomasz Musiał z Krakowa.
  • 17:59 "Pieśń o małym rycerzu" a'capella na stadionie "Jagi". Kibice w świetnych nastrojach, trudno im się dziwić!
  • 18:00 Losowanie kapitanów wygrał Rafał Grzyb, który wybrał połówkę. Spotkanie rozpoczną więc płocczanie.
  • 18:01 Sędzia Musiał rozpoczął ostatni w 2016 roku mecz z udziałem lidera Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia - Wisła Płock. Czy białostoczanie potwierdzą ligową dominację?
  • 2. min Ivan Runje zagrał pod pole karne Wisły, ale spokojnie interweniował Sylwestrzak.
  • 3. min Chomczenowski! Ależ próba Ukraińca. Na linii bramkowej chwycił piłkę Kiełpin po próbie zza pola karnego.
  • 3. min Nie mogą pozwalać sobie na takie błędy "Nafciarze" jeśli chcą wywieźć punkty z Białegostoku.
  • 4. min Faulowany Kriwiec. Przewinił Chomczenowski.
  • 5. min Chomczenowski dośrodkował na pełnym biegu, ale poradzili sobie płocczanie. Interweniował Damian Byrtek.
  • 5. min Żółtą kartkę otrzymuje Taras Romanczuk, który faulował Giorgiego Merebaszwilego.
  • 6. min Szybko chciał utemperować Ukraińca sędzia Musiał. Zasłużone "żółtko".
  • 9. min "Jaga" próbuje postraszyć gości pressingiem, ale na razie bezskutecznie.
  • 10. min Dośrodkowanie z lewej strony boiska, nie oddał strzału Świderski, piłkę chwycił Kiełpin.
  • 11. min Grzyb! Szybki odbiór kapitana "Jagi" i próba z dystansu, ale niecelny strzał.
  • 12. min Nie pozwalają płocczanom przekroczyć linii środkowej podopieczni Michała Probierza. Kilkanaście pierwszych minut zdecydowanie dla "Jagi", chociaż sytuacji podbramkowych jak "na lekarstwo"
  • 13. min Kriwiec! Udało się nareszcie gościom dojść z piłką pod pole karne gospodarzy, ale centra Białorusina fatalna. Zacznie Kelemen.
  • 15. min Wasiljew kapitalnie wypatrzył Świderskiego i zagrał dokładnie do niego w pole karne płocczan. Napastnik "Jagi" nie poradził sobie jednak z rywalem i wywalczył jedynie korner.
  • 15. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie Wasiljewa, próba Gutiego, ale wybijają piłkę "Nafciarze".
  • 16. min Frankowski zacentrował, wysoko zawieszając piłkę, ale żaden z kolegów do niej nie dotarł.
  • 16. min Faul Romańczuka na Kiełpinie. Będzie przerwa w grze. Spóźniony był Ukrainiec.
  • 17. min Na szczęście nie skończyło się to źle dla bramkarza "Nafciarzy".
  • 19. min Pojedynek główkowy w środku pola. Z autu zacznie drużyna Marcina Kaczmarka.
  • 20. min Faul Recy na Chomczenowskim. Rzut wolny dla białostoczan na połowie Wisły Płock.
  • 21. min Runje trącił piłkę do Romańczuka, a ten uderzył z lewej strony boiska i tylko rozpaczliwa interwencja Byrtka, uchroniła Kiełpina przed interwencją.
  • 21. min Lepszy czas "Jagi"! Czernych spróbował, ale niecelnie z ostrego kąta.
  • 22. min Faulował Merebaszwili. Zacznie Jagiellonia.
  • 26. min Frankowski dobrze podłączył się do akcji, ale nie sprostał wyzwaniu, jakim było ogranie Sylwestrzaka. Pewnym punktem gości jest lewy obrońca.
  • 27. min Szymiński zagrał do Merebaszwilego, ale Gruzin nie dał rady w pojedynku z Tomasikiem.
  • 30. min Po błędzie Frankowskiego, szansę miała Wisła. Merebaszwili zagrał do Kriwca, ale ten wywalczył jedynie rzut rożny.
  • 30. min Rzut rożny dla "Nafciarzy". Centra Kriwca, Byrtek zablokowany.
  • 31. min Tomasik zagrał do Czernycha, ale wybił piłkę Sielewski z obrębu własnej "szesnastki".
  • 32. min Faulowany Wlazło. Zacznie Wisła w środkowej strefie boiska.
  • 33. min Kante dośrodkował w pole karne Kelemena, ale piłkę przejął Piotr Tomasik.
  • 34. min Za długo wyprowadzali piłkę z własnej połowy podopieczni Probierza. Kontrataku nie będzie!
  • 34. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Siergiej Kriwiec.
  • 36. min Chomczenowski zacentrował z lewej strony, ale żaden z kolegów nie przejął futbolówki.
  • 36. min Strzały: 9-1. Strzały celne: 1-0... Nie wymaga to komentarza.
  • 39. min Szymiński za mocno zagrywał w kierunku pola karnego "Jagi" i piłkę przejął Marian Kelemen.
  • 40. min Kante pięknie odnalazł się na połowie rywala, minął Gutiego, ale dalej było już tylko gorzej. Skończyło się na spokojnej interwencji Kelemena.
  • 41. min Merebaszwili stracił piłkę, ale sędzia uznał, że nie było faulu. Pomimo protestów Gruzina.
  • 43. min Grzyb przejął piłkę w powietrzu, ale koledzy nie potrafili tego wykorzystać i zwolnili tempo akcji.
  • 45. min Merebaszwili upadł na murawę po starciu z Gutim, ale sędzia Musiał nie zareagował.
  • 46. min Reca próbował napędzić akcję "Nafciarzy", ale zamiast dośrodkowania, stracił piłkę.
  • 46. min Minutę doliczył sędzia Musiał z Krakowa.
  • 18:47 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy meczu w Białymstoku. Bez goli w starciu "Jaga" - Wisła Płock.
  • 19:01 Za chwilę druga połowa rywalizacji na Podlasiu. Oby lepsza niż pierwsze 45 minut.
  • 46. min Sędzia Tomas Musiał rozpoczął druga połowę "Jagi" z "Nafciarzami". Czy będzie lepiej niż w pierwszej połowie? Gorzej chyba nie może.
  • 48. min Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Wlazło, który próbował wymusić jedenastkę.
  • 48. min Ładna akcja Wisły zakończona typowym "padolino" Wlazły. Szkoda, wymiana z Merebaszwilim stała na wysokim poziomie.
  • 50. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Piotr Wlazło, który sensacyjnie otwiera listę strzelców w tym spotkaniu.
  • 50. min Kriwiec minął Romańczuka, zacentrował z prawego skrzydła, piłkę trącił głową Kante, a Wlazło z ostrego kąta, wpakował ją do bramki Kelemena.
  • 53. min Sylwestrzak wrzucił piłkę z autu w pole karne Jagiellonii, ale Kelemen piąstkował bez przeszkód.
  • 53. min Czernych przewrócił się w polu karnym Kiełpina, ale arbiter Musiał nawet nie zareagował.
  • 54. min Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Tomasik, który zatrzymał faulem taktycznym Merebaszwilego.
  • 55. min Kriwiec ustawił piłkę - rzut wolny dla "Nafciarzy" i doskonała szansa.
  • 55. min Dośrodkował Białorusin, ale wybili piłkę białostoczanie. Kontratak zatrzymał Szymiński.
  • 56. min Wlazło zacentrował z lewej strony, a szczęścia głową spróbował Kriwiec. Spokojnie interweniował jednak Kelemen.
  • 56. min Wasiljew! Bomba Estończyka i rewelacyjna instynktowna interwencja Kiełpina.
  • 58. min Schodzi z boiska Dmytro Chomczenowski, a za niego wchodzi Damian Szymański. Nie było Ukraińca w ogóle widać po przerwie.
  • 59. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Fiodor Czernych, który wykorzystuje błąd w ustawieniu Kiełpina.
  • 59. min Zostawił puste miejsce w świetle bramki golkiper płocczan i Czernych, z okolic "wapna", trafia na 1-1.
  • 61. min Merebaszwili! Ależ ważna interwencja Kelemena, który koniuszkami palców odbił piłkę za linię końcową.
  • 63. min Wasiljew dograł mięciutko z lewej strony, ale Byrtek okazał się sprytniejszy od napastników Jagiellonii.
  • 64. min Schodzi z boiska Siergiej Kriwiec , a za niego wchodzi Dimityr Iliew. Pierwsza zmiana w ekipie "Nafciarzy".
  • 64. min Był Kriwiec jednym z najlepszych na boisku. Chyba brakło mu już sił, bo nie widzę innego powodu, aby go zmienić.
  • 65. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Czernych. Trochę za szybko chciał Litwin wziąć udział w akcji i cofnął się na tyle, by móc to zrobić w zgodzie z przepisami.
  • 67. min Faulowany Kante. Przewinił Guti, zacznie Wisła Płock w środkowej strefie boiska.
  • 68. min Grzyb do Czernycha i szansa dla Jagiellonii! Zablokował próbę jeden z obrońców Wisły.
  • 69. min Frankowski padł w polu karnym Wisły po starciu z Sylwestrzakiem. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia, chyba słusznie.
  • 70. min Sielewski uprzedził Czernycha. Nie będzie zagrożenia dla bramki Kiełpina.
  • 71. min Posiadanie piłki: 67-33 procent na korzyść białostoczan. Tej gigantycznej przewagi na boisku nie widać.
  • 72. min Schodzi z boiska Karol Świderski, a za niego wchodzi Przemysław Mystkowski. Druga zmiana w "Jadze".
  • 72. min Po wrzutce Frankowskiego z autu, głową próbował Czernych, ale spokojnie interweniował Kiełpin.
  • 74. min Iliew próbował głową, ale niecelnie. Zupełnie inna ta druga połowa. Brawa dla zawodników obu zespołów, że zebrali się na te ostatnie 45 minut w 2016 roku.
  • 76. min Byrtek do końca pilnował Czernycha i przeszkodził reprezentantowi Litwy w oddaniu celnej próby.
  • 76. min 8127 kibiców pojawiło się na stadionie w Białymstoku, co w takich warunkach pogodowych jest całkiem niezłym rezultatem.
  • 78. min Wasiljew! Chciał wziąć sprawy w swoje nogi Estończyk, ale uderzał niecelnie.
  • 79. min Schodzi z boiska Giorgi Merebashvili , a za niego wchodzi Cezary Stefańczyk. Druga zmiana Marcina Kaczmarka.
  • 80. min Tomasik płasko dośrodkowywał, ale poradzili sobie obrońcy Wisły. Nabity został zawodnik "Jagi" i z autu goście.
  • 82. min Faul Byrtka na Czernychu. Rzut wolny dla Jagiellonii.
  • 83. min Akcja rezerwowych "Jagi"! Zszedł do środka Mystkowski, zagrał do Szymańskiego, ale tego zablokował Sielewski. Nie tym razem.
  • 85. min Wasiljew trafia w słupek!!! Spróbował Estończyk z 20. metrów i minimalnie chybił. Bez szans byłby Kiełpin.
  • 87. min Stefańczyk zacentrował z rzutu wolnego, ale wybronili się białostoczanie.
  • 88. min Faul Kante na Czernychu. Od rzutu wolnego gospodarze.
  • 89. min Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Frankowski, który faulował Piotra Wlazło.
  • 91. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kamil Sylwestrzak, który kapitalnym strzałem daje prowadzenie gościom.
  • 92. min Trzy minuty doliczone przez sędziego Musiała.
  • 92. min Kiełpin chwyta piłkę po centrze z lewej strony boiska.
  • 93. min Schodzi z boiska Jose Martinez Kante , a za niego wchodzi Emil Drozdowicz
  • 93. min Schodzi z boiska Rafał Grzyb, a za niego wchodzi Dawid Szymonowicz
  • 93. min Za mocne zagranie do Czernycha. Chwyta piłkę znowu bramkarz "Nafciarzy".
  • 19:53 Końcowy gwizdek sędziego! Jagiellonia przegrywa z Wisłą Płock 1-2, ale i tak kończy rok 2016 w fotelu lidera tabeli. Dzięki za uwagę, bądźcie z nami również o 20:30.