• (80') P. Frankowski A. Novikovas
  • (91') M. Pospiszil B. Kwiecień
  • (75') M. Kucharczyk S. Szymański
  • (90') T. Moulin J. Niezgoda
  • 17:38 Dzień dobry Państwu! Czas na hitowe spotkanie 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. W Białymstoku "Jaga" podejmuje Legię czyli wicemistrz gra z mistrzem Polski.
  • 17:45 W składzie Jagiellonii niespodzianki. Na ławce Novikovas i Sheridan. Do składu wraca Runje.
  • 17:46 Romeo Jozak wciąż szuka optymalnego ustawienia. Kucharczyk i Kopczyński wskoczyli do składu.
  • 17:49 Chorwat przed meczem podkreślał, że ma dużo szacunku do Jagiellonii, ale on skupia się na swoim zespole, który ma grać o mistrzostwo Polski.
  • 17:52 Za kilka minut początek meczu. Piłkarze powoli zbierają się już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu w Białymstoku.
  • 17:55 Ciężko wskazać faworyta tej potyczki! Jagiellonia gra lepiej, ale ta Legia zawsze sprawia jej kłopot. "Wojskowi" są w kryzysie, ale mają ambicje, aby pokazać się nowemu trenerowi.
  • 17:57 Bartosz Frankowski z Torunia wyprowadza obie jedenastki na murawę białostockiego obiektu.
  • 17:57 "Pieśń o małym rycerzu" - hymn Jagiellonii śpiewają teraz fani "Jagi".
  • 17:59 System VAR oczywiście obecny w Białymstoku, więc jeśli będą jakieś wątpliwości ws. pracy sędziów - będzie możliwość weryfikacji.
  • 18:00 Sędzia Frankowski zagwizdał i rozpoczęli legioniści!
  • 1. min Aut dla "Wojskowych" - zacznie Hlouszek.
  • 1. min Sadiku już dwukrotnie gorszy w pojedynku powietrznym od Runje.
  • 2. min Sekulski! Ruszył na bramkę Legii, ale doskonale interweniował Pazdan.
  • 2. min Znakomicie naprawił błąd kolegi Pazdan.
  • 3. min Faulowany Nagy w okolicach "szesnastki" Jagiellonii.
  • 4. min Wrzutka Moulina i spokojnie wybili piłkę gospodarze.
  • 5. min Ta obrona Jagiellonii z Runje jest zdecydowanie pewniejsza niż z Mitroviciem, który musiał grać w kilku ostatnich spotkaniach.
  • 5. min Faul Romańczuka na Hamalainenie. Zacznie Legia.
  • 7. min Widać agresję w zespole Legii. Takiego ducha walki, którego momentami brakowało kilka tygodni temu.
  • 8. min Astiz interweniował pod własnym polem karnym i wybił piłkę na aut.
  • 8. min Faul Kopczyńskiego i będzie szansa dla Jagiellonii.
  • 8. min Ustawił piłkę Tomasik.
  • 9. min Dośrodkowanie na głowę Sekulskiego i niecelna próba snajpera, który wygryzł ze składu Sheridana.
  • 10. min Długie podanie na prawym skrzydle w wykonaniu Jędrzejczyka, ale to bardziej zagranie na uwolnienie.
  • 11. min Kucharczyk! Uderzył z dystansu i na rzut rożny odbił piłkę Węglarz.
  • 11. min Rzut rożny dla Legii. Wrzutka Moulina i broni się "Jaga".
  • 12. min Rzut rożny dla Legii. Kolejne dośrodkowanie Moulina i przerwana gra.
  • 13. min Faul w polu karnym "Jagi".
  • 14. min Legioniści wymieniają piłkę na własnej połowie boiska. Niewiele z tego wynika.
  • 15. min Węglarz interweniuje po wrzutce na głowę Sadiku.
  • 16. min Nagy! Uderzył efektownie z obrębu pola karnego, ale bardzo niecelnie.
  • 19. min Ma przewagę optyczną zespół Jozaka. Stworzyli też lepsze okazje, chociaż do dobrych sytuacji bramkowych wciąż daleko.
  • 20. min Sadiku! Huknął bez namysłu - Panu Bogu w okno.
  • 21. min Malarz pod presją i ratował się wybiciem piłki na aut bramkarz Legii.
  • 22. min Pospiszil! Uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Malarz.
  • 22. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Sekulski.
  • 22. min Sygnalizował snajper "Jagi", że był faul, ale wcześniej była jednak pozycja spalona.
  • 23. min Frankowski ładnie wymienił piłkę z Pospiszilem i znakomicie interweniował Pazdan.
  • 24. min Póki co stoper Legii jest MVP tych zawodów. Trzy znakomite interwencje już za nim - z czego dwie kluczowe dla Legii.
  • 25. min Pospiszil do Sekulskiego, a ten nie tyle uderzył, co został trafiony piłką. Ta poleciała w kierunku Malarza i spokojnie interweniował bramkarz legionistów.
  • 28. min Hamalainen! To była najlepsza okazja dla Legii.
  • 28. min Fin uderzył niepilnowany z obrębu pola karnego, ale za lekko, aby pokonać Węglarza.
  • 29. min Legia z minuty na minuty zyskuje przewagę. Jagiellonia musi czymś odpowiedzieć, bo warszawski zespół jest silniejszy, kiedy zyska przewagę mentalną.
  • 30. min Próbują pressingu piłkarze Mamrota, ale niewiele z tego wynika.
  • 30. min Sadiku walczył ze stoperami "Jagi", ale znów musiał uznać ich wyższość.
  • 32. min Więcej podań wymieniają legioniści i są to podanie celniejsze (80-76 procent).
  • 33. min Długie zagranie bramkarza białostoczan, ale traci piłkę zespół Mamrota.
  • 33. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Sadiku.
  • 34. min Długie podanie do Sekulskiego, ale szybciej przy piłce pojawił się Malarz.
  • 35. min Grzyb skiksował przy linii bocznej. Błąd w przyjęciu i od autu rozpocznie Legia.
  • 35. min Sekulski naciskał na Astiza, ale na tyle słabo, że ten nie popełnił błędu.
  • 35. min Czernych płasko do Sekulskiego, ale dobry powrót zanotował Hlouszek.
  • 36. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Zacentrował Romańczuk, ale kontrę ma Legia.
  • 36. min Nagy zatrzymany na środku boiska. Czysto, faulu nie było.
  • 38. min Kucharczyk uruchomił Hamalainena, ten zacentrował, ale za mocno dla kolegów w polu karnym Węglarza.
  • 38. min Sadiku! Zablokowany Albańczyk w "szesnastce" "Jagi".
  • 41. min Kucharczyk zaczyna z autu grę Legii pod polem karnym Jagiellonii. Wrzutka i wybijają piłkę podopieczni Mamrota.
  • 41. min Pospiszil walczył z Nagym bardzo długo i zaciekle przy linii bocznej.
  • 41. min Faul Pospiszila orzekł sędzia Frankowski z Torunia w tej sytuacji.
  • 43. min "Wojskowi" chcą jeszcze przed przerwą zaatakować.
  • 43. min Zagranie do Sadiku i ułamek sekundy szybciej przy piłce, w okolicach linii pola karnego, Węglarz.
  • 44. min Słabszy mecz bramkarza "Jagi" w Gdańsku. Dzisiaj, na razie, bez zarzutu.
  • 45. min Wrzutka Hlouszka i niecelny strzał Sadiku.
  • 45. min Za chwilę dowiemy się, ile doliczy sędzia Frankowski.
  • 18:46 Nic nie doliczy, bo kończy pierwszą część meczu w Białymstoku. "Jaga" - Legia 0-0.
  • 18:51 Więcej sytuacji dla Legii w tej pierwszej części, ale za wrażenia artystyczne w piłce nożnej nie ma punktów.
  • 18:52 Miejmy nadzieję, że po przerwie padnie gol, którzy otworzy ten mecz, a po nim przyjdą następne.
  • 18:53 Być może na ławce rezerwowych warto poszukać alternatyw. Szczególnie dotyczy to Jagiellonii, gdzie wśród rezerwowych znajdują się Novikovas i Sheridan.
  • 18:57 Na ławce Legii aż tak dużego potencjału ofensywnego nie ma, ale to nie znaczy, że Szymański czy Niezgoda nie powinni otrzymać swojej szansy.
  • 19:00 Oba zespoły wracają na murawę. Za moment zaczynamy drugą połowę pojedynku na Podlasiu.
  • 19:01 Bez zmian do drugiej połowy przystąpią obie drużyny.
  • 46. min Gwizdek arbitra i wznawiamy grę w starciu mistrza z wicemistrzem Polski!
  • 46. min Przejął znakomicie piłkę Hamalainen, ale nie zdołał zagrać celnie do Sadiku.
  • 48. min Żółtą kartkę otrzymuje Ivan Runje, który faulował Kucharczyka przy linii bocznej.
  • 48. min To dopiero pierwsze napomnienie w tym spotkaniu. Ciekawa sprawa, ale bardzo fair to wyglądało w pierwszych 45 minutach.
  • 49. min Kopczyński! Uderzył zza pola karnego, ale niecelnie.
  • 50. min Szybka akcja Kucharczyka, ale nie zdołali oddać strzału Nagy i Sadiku. Spróbował więc Kopczyński.
  • 50. min Błąd Grzyba, ale bez konsekwencji kiks gracza "Jagi" - nie przejęli piłki legioniści.
  • 50. min Czernych! Celny, ale bardzo słaby strzał Litwina. Spokojnie i pewnie Malarz.
  • 52. min Nie zmieniła nic przerwa. Tempo, jakość oraz obraz gry takie, jak w pierwszej połowie.
  • 53. min Świetna akcja Hamalainena! Kapitalnie zszedł do środka i zagrał do Nagy'ego, a ten pogubił się we własnych zwodach.
  • 54. min Węgier jest dzisiaj hamulcowym mistrza Polski. Być może to za niego powinien wejść ktoś z dwójki: Szymański-Niezgoda.
  • 54. min Faul Tomasika na Nagy'm. Rzut wolny dla gości.
  • 55. min Wrzutka Moulina, piłka wybita, uderza Kucharczyk, ale wprost w bramkarza "Jagi".
  • 56. min Faul i szansa dla Jagiellonii.
  • 57. min 25 metrów w linii prostej do bramki ma Piotr Tomasik.
  • 57. min Tomasik! Nie drgnął nawet Malarz, ale piłka przeleciała obok bramki Legii.
  • 58. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Centra i jeszcze jeden korner dla białostoczan.
  • 58. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie na trzeci metr i piąstkuje Malarz.
  • 59. min Strzał zza pola karnego i trzeci z rzędu rzut rożny.
  • 59. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Wrzutka i uderzenie Wlazły, ale niecelne.
  • 60. min Pół godziny na rozstrzygnięcie tego starcia mają Jagiellonia i Legia. Z przebiegu gry nieco bardziej na trzy punkty zasługuje Legia, ale po przerwie to "Jaga" gra lepiej.
  • 60. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Sadiku.
  • 61. min Schodzi z boiska Łukasz Sekulski, a za niego wchodzi Cillian Sheridan
  • 62. min Na tego snajpera czekali w Białymstoku od początku. Będzie jokerem w talii Mamrota?
  • 63. min Faul Wlazły na Nagy'm. Piłka dla Legii.
  • 63. min Faul Romańczuka, a poszkodowanym był znów Nagy.
  • 63. min Potrafi wziąć na siebie przeciwnika Węgier, ale brakuje mu wyczucia pod bramką rywala.
  • 64. min Moulin do Kucharczyka, ale coś chyba nie wyszło. Na pewno nie tak miało to wyglądać.
  • 64. min Kontra "Jagi" i słabiutko Wlazło, który nie zdołał nawet uderzyć na bramkę Malarza.
  • 66. min Kopczyński wygrał pojedynek o górną piłkę z Romańczukiem. Przy piłce wciąż zespół Jozaka.
  • 67. min Sheridan naciskał na Pazdana, ale nie przestraszył się Irlandczyka stoper reprezentacji Polski.
  • 68. min Nagy! Znów zablokowany skrzydłowy Legii. To już nie pech. Za wolno podejmuje decyzje Węgier.
  • 69. min Pazdan znów znakomicie. Tym razem wybił z głowy akcję ofensywą Sheridana.
  • 69. min Tomasik zacentrował płasko w pole karne, ale dobrze poradzili sobie zawodnicy z Warszawy.
  • 70. min Węglarz! Świetne wyjście bramkarza "Jagi", który piąstkował piłkę jedną rękę, taranując przypadkowo Nagy'ego.
  • 72. min Oddali piłkę rywalom gracze Jagiellonii po tym, jak Legia wybiła celowo futbolówkę na aut, aby można było udzielić pomocy Nagy'emu.
  • 72. min Czernych zza pola karnego, ale w plecy rywala!
  • 72. min "Jędza" stracił piłkę głową po dośrodkowaniu Wlazły.
  • 73. min Rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie na piąty metr i wybijają legioniści.
  • 74. min Sheridan! Znakomita wrzutka na głowę Irlandczyka i dobra interwencja Malarza.
  • 75. min Schodzi z boiska Michał Kucharczyk , a za niego wchodzi Sebastian Szymański
  • 75. min Nie szarżują ze zmiana trenerzy obu zespołów. Szymański za "Kuchego".
  • 76. min Żółtą kartkę otrzymuje Piotr Tomasik, który protestował po decyzji sędziego.
  • 77. min Naciska Czernych na rywala, ale nie dał się ograć Jędrzejczyk.
  • 79. min Jędrzejczyk przez moment poza murawą. Pokłosie starcia pod własnym polem karnym.
  • 79. min Nagy! Przestrzelił znowu Węgier.
  • 80. min Schodzi z boiska Przemysław Frankowski, a za niego wchodzi Arvydas Novikovas
  • 80. min Trochę późno, ale doczekaliśmy się Litwina.
  • 80. min Pazdan! Kolejna znakomita interwencja - zatrzymany Novikovas.
  • 81. min 501-355 podań na korzyść Legii. Także procentowo wygląda to lepiej: 82-77 procent w celności zagrań.
  • 83. min Wszystko zmierza ku remisowi, ale mamy dwa zespoły, które potrafią dobrymi końcówkami potrafią przesądzić o zwycięstwie.
  • 83. min Jozak z jedną wykorzystaną zmianą. Mamrot z dwiema. Będą kolejne?
  • 83. min Czernych wpadł w pole karne i chciał zagrać do Sheridana, ale piłkę zablokował Jędrzejczyk.
  • 86. min Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Moulina i w dużym zamieszaniu wybijają piłkę legioniści.
  • 86. min Astiz walczył o piłkę, ale nie miał szans z Gutim i Sheridanem.
  • 87. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Fiodor Czernych
  • 87. min Co za strzał! Co za gol! Fiodor Czernych fenomenalnym strzałem z dystansu, w samo okienko, daje prowadzenie "Jadze".
  • 89. min Czyżby porażką Legii miało się zakończyć to spotkanie?
  • 90. min Schodzi z boiska Thibault Moulin , a za niego wchodzi Jarosław Niezgoda
  • 91. min Schodzi z boiska Martin Pospiszil, a za niego wchodzi Bartosz Kwiecień
  • 91. min Trzy minuty dolicza sędzia Frankowski z Torunia.
  • 19:49 Koniec!
  • 19:50 Trzy punkty dla Jagiellonii w hicie Ekstraklasy.
  • 19:54 Dziękujemy za uwagę! Dobrego wieczoru.