• (81') P. Dziczek D. Rusov
  • (86') A. Jagiełło D. Gojko
  • 15:20 Dzień dobry Państwu! Czas na kolejne spotkanie 11. kolejki Ekstraklasy.
  • 15:20 Derby Górnego Śląska i pojedynek: Górnik Zabrze - Piast Gliwice.
  • 15:24 Komplet widzów na trybunach w Zabrzu. Kibice innych zespołów powinni brać przykład z fanów Górnika.
  • 15:27 Oba zespoły wychodzą na murawę.
  • 15:31 Sędzia rozpoczął mecz! Rozpoczęli zabrzanie.
  • 1. min Nie ma w Ekstraklasie Ruchu, a więc to Piast jest tym najważniejszym derbowym rywalem dla Górnika.
  • 1. min Górnik, który fantastycznie rozpoczął sezon, jest faworytem. Gliwiczanie będą chcieli zrobić niespodziankę.
  • 2. min Kądzior zszedł do środka i próbował strzału, ale bardzo niecelna próba zawodnika powołanego do reprezentacji.
  • 4. min Koj podłączył się do akcji lewą stroną, ale nie zdołał dośrodkować przed linią końcową. Zacznie Szmatuła!
  • 4. min Szukał podaniem Papadopulosa Pietrowski, ale czujni w obronie gospodarze.
  • 5. min Faul Papadopulosa na Matuszku. Zacznie Górnik.
  • 7. min Matuszek spróbował z dystansu, ale niecelnie.
  • 9. min Optyczna przewaga po stronie zabrzan, ale zespół gospodarzy na razie bez klarownych okazji.
  • 10. min Spokojnie Hebert zatrzymał Kądziora. Przy piłce Piast.
  • 11. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Łukasz Wolsztyński.
  • 12. min Faul Koruna na Żurkowskim na połowie Piasta. Zacznie Górnik.
  • 13. min Dośrodkowanie Kurzawy, ale nie tak dokładnie, jak w 11 przypadkach z tego sezonu, kiedy notował asysty.
  • 14. min Za długie podanie do Angulo. Grę wznowi Szmatuła.
  • 15. min Walczyło górną piłkę Angulo, ale podwoili krycie rywale i to wystarczyło, aby go zatrzymać.
  • 16. min Zagranie Żurkowskiego do Koja za mocne. Piłka za linią boczną i zacznie gliwicki Piast.
  • 17. min Valencia szukał okazji na wysokości pola karnego Loski, ale nie zdołał nawet dośrodkować.
  • 19. min Żółtą kartkę otrzymuje Michal Papadopulos
  • 19. min Faulował Czech w środkowej strefie boiska Rafała Kurzawę.
  • 20. min Górnik powoli wyprowadza piłkę z własnej połowy.
  • 21. min Valencia znakomicie pomknął lewym skrzydłem, ale jego centra została zablokowana.
  • 22. min Tempo spotkania nieco słabsze od tego, do którego przyzwyczaili zabrzanie.
  • 23. min Zablokowana próba Kądziora, będzie korner dla gospodarzy.
  • 23. min Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkowanie Kądziora, ale wybili stoperzy z Gliwic.
  • 24. min Koj wrzucił bezpośrednio w pole karne piłkę z autu, ale znów czujni rywale.
  • 25. min Kolejny faul Papadopulosa na Matuszku. Piłka dla Górnika na jego połowie boiska.
  • 26. min Kurzawa! Zablokowany po lewej stronie boiska skrzydłowy Górnika.
  • 27. min Korun wybił piłkę za linię boczną boiska.
  • 27. min Kolejna dobra interwencja zawodników Fornalika. Tym razem piłkę wybił Pietrowski.
  • 28. min Żurkowski! Zablokowane uderzenie zza pola karnego.
  • 28. min Jeszcze próba dośrodkowanie i znakomicie chwyta piłkę Szmatuła.
  • 30. min Faul w ataku jednego z Górników. Poszkodowanym Sedlar.
  • 31. min Zdaje się, że będzie wymuszona zmiana w zespole Piasta. Do wejścia na boisko szykuje się Kostantin Wasiljew.
  • 31. min Wcześniej rzut wolny dla gliwiczan.
  • 31. min Wrzutka Jagiełły i niepewne piąstkowanie Loski. Poradzili sobie jednak piłkarze Brosza.
  • 33. min Jankowski faulował w ataku Matuszka. Chyba najczęściej faulowanym jest kapitan Górnika.
  • 34. min Jankowski naciskał mocno na rywali, ale nie przestraszyli się "Jankesa" zabrzanie.
  • 34. min Faul Jagiełły na Żurkowskim. Walka iście derbowa.
  • 37. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Igor Angulo.
  • 37. min Jest to jeden z elementów strategii Piasta. Ewidentnie szukają zastawiania pułapek ofsajdowych podopieczni Fornalika.
  • 39. min Starcie Wolsztyńskiego z Pietrowskim przy linii końcowej. Grę rozpocznie Szmatuła.
  • 39. min Jednak ta zmiana Wasiljewa wstrzymana. Na rozgrzewkę udał się Estończyk.
  • 41. min We wczorajszych meczach Ekstraklasy padł zaledwie jeden gol, a wygląda to tak, jakby w niedzielę średnia gola na dzień miała zostać utrzymana.
  • 42. min Żółtą kartkę otrzymuje Aleksandar Sedlar, który faulował w środku pola Angulo.
  • 43. min Gdyby Piastowi udało się wygrać, drużyna z Gliwic opuściłaby strefę spadkową.
  • 44. min Zabrzanie obejmą prowadzenie w tabeli i bez względu na wynik meczu Lech-Legia, będą liderem na czas przerwy reprezentacyjnej. Jeśli tylko wygrają.
  • 44. min Aut dla Piasta. Wrzucił piłkę w pole karne Loski Konczkowski, ale ta wylądowała za linią końcową.
  • 16:16 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy.
  • 16:16 W Zabrzu bez goli. Miejmy nadzieję, że po przerwie będzie lepiej!
  • 16:26 Po pierwszych 45 minut można powiedzieć, że zneutralizowali te najpoważniejsze zalety zabrzan gliwiczanie. Angulo nie ma miejsca, aby się rozpędzić. Rywale utrudniają mu również życie w grze powietrznej.
  • 16:27 Niestety, drużyna Fornalika nie jest w stanie nic zaproponować z przodu. Wyjątkiem kilka rajdów Valencii lewym skrzydłem.
  • 16:28 Może jakieś zmiany pomogą zespołom Brosza i Fornalika i 22 tysiące ludzi przy Roosvelta doczeka się bramek.
  • 16:32 Oba zespoły wróciły na murawę. Za kilka chwil "Piastunki" wznowią grę w drugiej części spotkania.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę!
  • 46. min Faul Papadopulosa na Koju.
  • 47. min Długie podanie do Papadopulosa, ale piłka pada łupem obrońców zabrzan.
  • 49. min Z autu na połowie gości podopieczni Marcina Brosza. Grę wznowi Koj.
  • 50. min Jagiełło zacentrował w pole karne, ale wybili futbolówkę gliwiczanie.
  • 52. min Koj dośrodkował, ale wybił piłkę Hebert.
  • 52. min Odpowiedź Piasta i dobra interwencja Koja.
  • 54. min Wolniewicz wybił piłkę. Z autu podopieczni Fornalika.
  • 54. min Faul na Hebercie. W ataku przewinił Kurzawa.
  • 55. min Faul na Papadopulosie. Seria przewinień gospodarzy.
  • 56. min Płaski strzał po ziemi Kądziora, ale wprost w Szmatułę.
  • 58. min Faul Valencii, a poszkodowanym Kurzawa.
  • 59. min Będzie okazja do 12-tej asysty.
  • 60. min Dośrodkowanie niecelne. Piłka dla Piasta.
  • 61. min Zacentrował ze skrzydła Valencia, ale pewnie chwycił piłkę Loska.
  • 62. min Jankowski! Ależ szansę mieli goście.
  • 62. min Otrzymał piłkę na siódmym metrze "Jankes" bez rywali dookoła, ale fatalnie spudłował.
  • 63. min Wasiljew już w trykocie meczowym. Za chwilę wejdzie na plac gry.
  • 63. min Wrzutka Kurzawy w pole karne Piasta, ale dobrze w obronie zespół Waldemara Fornalika.
  • 64. min Schodzi z boiska Michal Papadopulos , a za niego wchodzi Konstantin Wasiljew
  • 64. min Zmieni się ustawienie Piasta z 4-4-2 na 4-5-1 z Wasiljewem w roli playmakera.
  • 65. min Utrzymał piłkę w środku pola Pietrowski, ale potem zmarnował jego starania Jankowski.
  • 67. min Rzut rożny dla Piasta. Wrzutka Wasiljewa, ale wybili futbolówkę zabrzanie.
  • 68. min Kurzawa zacentrował do Angulo, ale z rywalem na plecach ciężko o dobry strzał. Piłka zagrana lekko, wprost w bramkarza.
  • 70. min Uaktywnili się kibice Górnika, którzy domagają się zwycięstwa w derbowym starciu.
  • 70. min Schodzi z boiska Damian Kądzior, a za niego wchodzi Erik Grendel
  • 73. min Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom, a przypomnijmy - Górnik gra o fotel lidera.
  • 75. min Szykuje się kolejna zmiana w ekipie Piasta.
  • 75. min Kurzawa zacentrował z rzutu wolnego, ale piąstkuje znakomicie Szmatuła.
  • 76. min Szmatuła nie podnosi się z murawy. Trafiony przez rywala przy ostatniej interwencji bramkarz Piasta.
  • 78. min Już w porządku i możemy wrócić do meczu. Do wejścia na boisko przygotowuje się Rugaszević.
  • 79. min Rzut karny dla Górnika!
  • 79. min Czerwoną kartkę otrzymuje Jakub Szmatuła
  • 80. min Za protesty wyrzucony z murawy Szmatuła.
  • 81. min Ale wiadomo, że wcześniej będzie potrzeba zmiana, która umożliwi wejście Rusovowi.
  • 81. min Moim zdaniem, "jedenastka" naciągana. Konczkowski miał, zdaniem sędziego, faulować Angulo, ale było to mocno wątpliwe.
  • 81. min Schodzi z boiska Patryk Dziczek , a za niego wchodzi Dobrivoj Rusov
  • 82. min Angulo bierze na siebie odpowiedzialność. A więc sam poszkodowany vs rezerwowy bramkarz Piasta.
  • 82. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Igor Angulo Albóniga
  • 83. min Kapitalnie wyegzekwował karnego Hiszpan. Płaski strzał w lewy róg, wyczuł intencję bramkarz, ale był minimalnie spóźniony.
  • 83. min Górnik obejmuje prowadzenie w wirtualnej tabeli. Jeśli wynik się nie zmieni, będzie liderem podczas przerwy na reprezentację.
  • 84. min Schodzi z boiska Łukasz Wolsztyński, a za niego wchodzi Marcin Urynowicz
  • 85. min Chce pójść za ciosem Marcin Brosz.
  • 85. min Dośrodkowanie w pole karne Rusova, ale wybili na rzut rożny gliwiczanie.
  • 86. min Schodzi z boiska Aleksander Jagiełło , a za niego wchodzi Denis Gojko
  • 86. min Rugaszević to największy przegrany całego zamieszania z rzutem karnym. Już miał wejść na murawę, a tymczasem przesiedzi spotkanie na ławce.
  • 86. min Arbiter odgwizdał spalonego, chociaż zabrzanie trafili do bramki rywala po wrzutce z rzutu rożnego.
  • 88. min Powalczył o piłkę Żurkowski, ale zdążyli wrócić pod własne pole karne piłkarze Fornalika.
  • 89. min Faul w środku pola i rzut wolny dla Piasta.
  • 89. min Próba długiego podania, ale niecelne. Poprawił Konczkowski, zagrywając do Gojki, ale również niedokładnie.
  • 89. min Ile doliczy Piotr Lasyk z Bytomia? Za moment się przekonamy.
  • 90. min Jeszcze atakują zabrzanie. Żurkowski uderzał, ale wprost w Rusova.
  • 91. min Próbował dobijać próbę kolegi Wolniewicz, ale był zablokowany.
  • 91. min Siedem minut doliczonego czasu gry w Zabrzu.
  • 92. min Mają jeszcze czas gliwiczanie, za których kciuki ściskają teraz pewnie w Poznaniu.
  • 92. min Loska wznowi grę od bramki po niecelnej próbie dośrodkowania w wykonaniu gości.
  • 93. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Żurkowski
  • 93. min Jeszcze kartka dla pomocnika zabrzan.
  • 93. min Emocje w meczu derbowym często biorą górę. Kilka chwil od trzech punktów i fotelu lidera zespół Marcina Brosza.
  • 94. min Faul Valencii na Grendelu.
  • 95. min Dośrodkowanie z głębi pola, ale wprost do koszyczka ułożonego z rąk Dobrivoja Rusova.
  • 95. min Urynowicz zagrywał do Angulo, ale świetnie interweniował Sedlar.
  • 95. min Odbita piłka trafiła do Urynowicza, który uderzył wprost w Rusova.
  • 96. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Valencia.
  • 96. min Kibice już fetują, ale przed nami jeszcze 60 sekund. Wszystko się może zdarzyć!
  • 97. min Wrzutka w pole karne do Żurkowskiego i będzie "jedenastka" dla Górnika.
  • 98. min Żurkowski faulowany i będzie kolejny rzut karny dla zabrzan.
  • 98. min Dobrivoj Rusov obronił rzut karny!
  • 98. min Tym razem nie dał się zaskoczyć bramkarz Piasta.
  • 98. min Wyczuł intencję Hiszpana i zatrzymał piłkę.
  • 17:26 Gwiżdże po raz ostatni Piotr Lasyk! Górnik wygrywa po bramce z kontrowersyjnego rzutu karnego w derbach z Piastem Gliwice 1-0.
  • 17:27 Dziękujemy za uwagę! Dobrego popołudnia.