• (73') T. Zahorski I. Jeleń
  • (46') B. Ślusarski Ł. Teodorczyk
  • (84') K. Linetty G. Lovrencsics
  • (86') A. Tonew M. Możdżeń
  • 16:57 Zapraszamy do Zabrza, gdzie Górnik i groźny na wyjazdach Lech biją się o fotel wicelidera!
  • 16:58 Drużyny wychodzą na murawę.
  • 16:59 W Górniku na ławce armaty ciężkiego kalibru - Nakoulma i Jeleń. Jest kim straszyć.
  • 17:01 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 2. min Ślusarski prostopadle do Linettego, ale akcję Lecha przerwał Gancarczyk.
  • 3. min Djurdjević przecina podanie do Zahorskiego.
  • 3. min Rzut wolny dla Górnika - 35 do bramki Lecha.
  • 3. min Gancarczyk wrzucił przed bramkę, ale Tonev wybija daleko piłkę.
  • 4. min ŚLUSARSKI! Po podaniu Wołąkiewicza był bliski wyjścia sam na bramkarza, ale uprzedził go wybiegający z bramki Skorupski, który złapał piłkę.
  • 6. min Faul Ceesaya na Ślusarskim w polu karnym Górnika.
  • 7. min Zahorski źle przyjął piłkę po składnej akcji prawą flanką zabrzan.
  • 7. min Adam Nawałka uznał, że jednak jeszcze za zimno i ubrał czapkę.
  • 8. min Arbiter odgwizdał spalonego Hamalainena.
  • 9. min Faul Wołąkiewicza na Łuczaku 35 m od bramki Lecha.
  • 10. min Linetty zmarnował kontrę Górnika trzech na dwóch fatalnym podaniem do Tonewa.
  • 10. min Faul Bonina na Djurdjeviciu, na połowie gości.
  • 11. min Djurdjević ładnie uruchomił Hamalainena w linii ataku, ale ten zepsuł podanie do Tonewa.
  • 12. min Burić uznał, że piłka flakowata jest i zamienił ją na lepiej napompowaną.
  • 13. min Arbiter odgwizdał spalonego Ślusarskiego.
  • 13. min Kamiński prostą piłkę wybił na aut, choć mógł do przodu.
  • 14. min Dobra kontra Lecha, mogła się lepiej skończyć, gdyby Linetty mocniej podał na drugi słupek do Hamalainena, ale akcję przerwał Olkowski.
  • 18. min Jeśli ktoś nie wie, co to jest mecz walki, to to właśnie jest jeden z typowych przykładów.
  • 18. min Sporo kopaniny w środku pola, mało polotu, ZERO ryzyka, byle nie stracić bramki.
  • 19. min Byłaby niezła akcja Górnika po przechwycie Łuczaka, gdyby nie dośrodkowanie Bonina, po którym piłka wyszła za linię końcową.
  • 20. min Faul Gancarczyka na Linettym, na połowie Lecha.
  • 21. min Łuczak uderzył z 22 m, ale słabo i obok lewego słupka. Burić miał pełną kontrolę.
  • 23. min CEESAY! Po dobrej klepce Hamalainena z Linettym wpadł w pole karnym i dopiero obrońcy blokują wślizgiem jego podanie róg.
  • 23. min Po kornerze Ślusarski uderzył z 15 m pod poprzeczkę, ale Skorupski łapie.
  • 24. min Zahorski wyjechał z piłką za linię końcową, ale ciężko miał, z Djurdjeviciem na plecach, który trzymał go za koszulkę, tak jak zawodnik zabrzan Ivana trzymał za spodenki.
  • 25. min Bartek Iwan wyrzucił piłkę na aut przy próbie dogrania na prawe skrzydło.
  • 25. min Hamalainen wypracował rzut rożny, a raczej Iwan go zatrzymał wybijając na róg.
  • 26. min Arbiter odgwizdał spalonego Lecha po krótko rozegranym kornerze.
  • 27. min Faul Lienttego na Gancarczyku na środku boiska.
  • 29. min Ceesay zatrzymał Łuczaka w polu karnym, gdyby nie to Wojtek wyszedłby na czystą pozycję.
  • 29. min Górnik osiągnął lekką przewagę.
  • 29. min Rzut wolny dla Górnika.
  • 30. min Gancarczyk podał w pole karne, później jeszcze Kwiek wpadł w nie, ale wybił mu piłkę na róg Murawski.
  • 30. min Rzut rożny dla Górnika.
  • 31. min Faul Szeweluchina na Buriciu w polu bramkowym.
  • 33. min TONEW! Z 25 m huknął na bramkę, ale piłka odkręciła się w prawo i przeszła obok bramki.
  • 33. min Faul Murawskiego na Gancarczyku przy linii bocznej.
  • 34. min Po podaniu Kwieka z wolnego, głową wybija piłkę Kamiński pod nogi Łuczaka, który strzela z 20 m słabo i obok bramki. Żal patrzyć.
  • 35. min TONEW! Z 25 m uderza w środek bramki i mamy pierwszy celny strzał, po którym kozłującą piłkę łapie Skorupski. To jednak drugi celny, bo był jeszcze Ślusarskiego.
  • 35. min Po podaniu Bonina z prawej strony Djurdjević wybija piłkę.
  • 37. min Burić przerywa podanie Bonina do Zahorskiego, które było za głębokie.
  • 38. min Hamalainen wypuścił do boju Linettego, który stracił piłkę w polu karnym gospodarzy. TO mogła być groźna sytuacja, ale Linetty prezentuje jeszcze futbol juniorski. Taki "na udo".
  • 39. min Nawałka mobilizuje Bonina: "Hej, zasłoń tą piłkę! Dawaj Grzesiu!"
  • 40. min Nikt nie poszedł do dobrego podania Gancarczyka. Próbował Zahorski, ale zablokował go Djurdjević.
  • 41. min Rzut rożny dla Górnika po wybiciu Ceesaya.
  • 42. min Dośrodkowanie na pierwszy słupek piąstkuje Burić. Strzał Gancarczyka z 30 m panu Bogu w okno.
  • 43. min Murawski strzela z 30 m, niecelnie, bez pomysłu. Tak byle kopnąć, a nie zdobyć gola.
  • 43. min Ślusarski zepsuł akcję Lecha podaniem "na plecy" Murawskiego.
  • 44. min Faul Linettego na Mosznikowie. przy linii bocznej, z 30 m od bramki Buricia.
  • 45. min Gancarczyk podał przed bramkę, ale Kamiński wybija.
  • 45. min Kolejna centra Seweryna, ale tym razem Djurdjević wybija.
  • 46. min Kontra Ślusarskiego, ale jego podanie przed bramkę wybija Danch.
  • 17:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 17:47 Sędzia nie doliczył nic. Górnik był częściej przy piłce, ale nie oddał anie jednego celnego strzału.
  • 17:47 Na razie przeciętne zawody w Zabrzu. Zespoły szukają formy, boją się o stratę gola.
  • 18:01 Do wejścia już gotowy Teodorczyk, ma wzmocnić siłę rażenia Lecha.
  • 46. min Schodzi z boiska Bartosz Ślusarski , a za niego wchodzi Łukasz Teodorczyk.
  • 46. min Burić pod presją rywali wybija na aut.
  • 48. min Hamalainen próbował strzelać przewrotką, ale źle trafił piłkę.
  • 50. min Bonin po podaniu Łuczaka trafia w Wołąkiewicza.
  • 50. min Rzut rożny dla Górnika.
  • 51. min Danch rozegrał krótko kornera z Łuczakiem, ale efekt był taki, że po chwili Danch musiał panicznie wycofywać do Skorupskiego.
  • 52. min DANCH! Główkuje lekko po podaniu któregoś z piłkarzy Wołąkiewicza, ale obok słupka!
  • 53. min HAMALAINEN! Marnuje "setkę" strzałem w środek z 10 m (Skorupski broni) po zgraniu piętą Tonewa, do którego podawał Linetty.
  • 55. min TEODORCZYK! Po kontrze i podaniu Tonewa sam na sam ze Skorupskim!
  • 55. min Bramkarz Górnika odbija głową ten strzał!
  • 55. min Na razie bohaterem meczu Skorpuski! Broni dwie "setki" w ciągu minuty!
  • 56. min HAMALAINEN! Po składnym ataku z Teodorczykiem strzela pod poprzeczkę z 18 m, ale Skorupski znowu świetnie piąstkuje!
  • 57. min Mecz zamienił nam się w Skorupski kontra Lech.
  • 57. min Rzut rożny dla Lecha.
  • 58. min Tonew - po krótko rozegranym kornerze z Hamalainenem - podał przed bramkę zbyt głęboko. Piłkę złapał Skorupski.
  • 60. min Faul w ofensywie Zahorskiego na Kamińskim.
  • 61. min Djurdjević naprawił swój błąd i wybił piłkę na róg spod nóg Zahorskiego.
  • 61. min Rzut rożny dla Górnika.
  • 62. min Kwiek kopnął z kornera na drugi słupek, ale obrona Lecha czujna.
  • 63. min Rzut karny dla Lecha!
  • 63. min Linetty trafił z 20 m w łokieć Gancarczyka.
  • 63. min Żółtą kartkę otrzymuje Seweryn Gancarczyk.
  • 63. min Wołąkiewicz będzie strzelał!
  • 64. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Hubert Wołąkiewicz!
  • 64. min Hubert Wołąkiewicz trafił w środek bramki, Skorupski rzucił się w prawy róg.
  • 64. min Kibice protestują: "Złodzieje!"
  • 65. min Rzut karny kontrowersyjny, ale Lech zasłużył na prowadzenie. Jest groźniejszy w II połowie.
  • 66. min Faul Murawskiego na Bartoszu Iwanie.
  • 66. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Murawski.
  • 66. min Faul Iwana na Linettym.
  • 67. min Linetty lepiej prowadzi ataki Lecha w II połowie, niż Hamalainen.
  • 67. min Rzut rożny dla Górnika. Wywalczył go Olkowski.
  • 68. min Burić przecina podanie z rożnego, Linetty wybija.
  • 69. min Faul Szeweluchina na Trałce.
  • 70. min Żółtą kartkę otrzymuje Ołeksandr Szeweluchin.
  • 72. min Będą aż trzy zmiany w Górniku - Jeleń, Nakoulma i Mączyński wejdą.
  • 73. min Linetty zepsuł akcję, mógł podać do Murawskiego.
  • 73. min Schodzi z boiska Aleksander Kwiek, a za niego wchodzi Krzysztof Mączyński.
  • 73. min Schodzi z boiska Grzegorz Bonin, a za niego wchodzi Prejuce Nakoulma.
  • 73. min Schodzi z boiska Tomasz Zahorski, a za niego wchodzi Ireneusz Jeleń.
  • 74. min Adam Nawałka gra va banque! Jeśli ktoś dozna kontuzji, nie ma szansy na zmianę.
  • 76. min Teodorczyk za mocno do Linettego. Gdyby dograł w tempo, pomocnik Lecha wyszedłby sam na Skorupskiego.
  • 77. min Linetty strzela z 40 m, bo Skorupski opuścił bramkę, ale strzał był fatalny - piłka bliska wyjścia na aut boczny!
  • 77. min Łuczak szukał w polu karnym Nakoulmy, ale Ceesay wybija.
  • 78. min Faul Linettego na Szeweluchinie za linią boczną pola karnego Lecha.
  • 78. min Burić piąstkuje po wrzutce Gancarczyka.
  • 78. min Hamalainen wychodzi sam na sam!
  • 79. min Skorupski dalekim wyjściem z bramki wybija na aut i znowu ratuje zespół.
  • 80. min Teodorczyk - po dobrym podaniu Linettego - traci piłkę w polu karnym.
  • 80. min Ceesay strzela z narożnika pola karnego, ale Skorupski pewnie łapie.
  • 83. min Mosznikow próbował wymusić rzut karny, a nie dostał żółtej kartki.
  • 84. min Trałka powstrzymuje Nakoulmę.
  • 84. min Schodzi z boiska Karol Linetty , a za niego wchodzi Gergo Lovrencsics.
  • 85. min Gancarczyk z wolnego w pole karne, ale Kamiński wybija.
  • 86. min Teodorczyk psuje kolejną kontrę Lecha, Tonew czekał już na piłkę, by wyjść sam na sam.
  • 86. min Schodzi z boiska Aleksandar Tonew , a za niego wchodzi Mateusz Możdżeń.
  • 88. min Nakoulma bez szybkości - z łatwością zatrzymuje go Ceesay.
  • 89. min Faul Mosznikowa na Buriciu.
  • 89. min Rzut karny dla Górnika!
  • 89. min Faulował Kamiński Bartka Iwana.
  • 90. min Iwan przeszedł Ceesaya i Kamińskiego, który wystawił piętę, a Iwan o nią się potknął i upadł.
  • 90. min Nakoulma gotowy do strzelania karnego.
  • 91. min Prejuce Nakoulma nie wykorzystał rzutu karnego! Strzelił obok bramki!
  • 92. min Sędzia doliczył cztery minuty.
  • 92. min Rzut rożny dla Górnika.
  • 92. min Nawet Skorupski poszedł w pole karne rywala.
  • 93. min Nakoulma strzela za wysoko głową.
  • 95. min Faul Nakoulmy na Trałce.
  • 18:53 Końcowy gwizdek sędziego
  • 18:53 Lech mimo wszystko wygrywa zasłużenie. Karny dla niego był dyskusyjny, ale poznaniacy mieli więcej sytuacji.
  • 19:25 Dzięki za udział w tej relacji, zapraszamy na kolejne mecze.