• (89') M. Ambrosiewicz S. Matuszek
  • (61') T. Socha D. Zbozien
  • (80') G. Piesio F. Jazvić
  • (95') D. Sołdecki A. Łukasiewicz
  • 15:20 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze - Arka Gdynia.
  • 15:20 Dzisiejsze spotkanie to starcie dwóch drużyn, które pozytywnie zaskakują od początku sezonu.
  • 15:22 Górnik dzięki zwycięstwu może znaleźć się na trzecim miejscu w tabeli.
  • 15:22 Z kolei Arka w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała, choć zanotowała aż trzy remisy.
  • 15:23 Od pierwszej minuty na boisko wyjdzie Igor Angulo, strzelec aż siedmiu bramek w czterech pierwszych spotkaniach.
  • 15:24 Przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi zagra były kapitan Górnika - Adam Danch.
  • 15:28 Igor Angulo przed meczem odbiera nagrodę dla Piłkarza Miesiąca. Hiszpan był najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy w lipcu.
  • 15:29 "Mazurek Dąbrowskiego" na trybunach. Tak piłkarze i kibice obchodzą Święto Wojska Polskiego.
  • 15:29 Hymn Polski rozbrzmiewa przed każdym meczem Ekstraklasy 5. kolejki.
  • 15:31 Przywitanie zawodników obu drużyn.
  • 15:32 Tadeusz Socha jest dziś kapitanem Arki. Górnika - Angulo.
  • 15:34 Sędzia Paweł Gil rozpoczął mecz
  • 2. min Koj wrzuca piłkę z autu w pole karne.
  • 2. min I już mamy za sobą pierwszy strzał. Wolniewicz spróbował szczęścia z dystansu, ale bezskutecznie.
  • 3. min Pierwszy strzał także oddali zawodnicy Arki, a konkretnie Sołdecki.
  • 4. min Uderzenie także niecelnie, po tym jak Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego.
  • 5. min Co za szansa Piesia!
  • 5. min Arka powinna wygrywać 1-0!
  • 5. min Jurado wystąpił w roli skrzydłowego, dośrodkował za obrońców, wprost na nogę Piesio.
  • 6. min Ten uderzał z kilku metrów, ale fatalnie spudłował.
  • 6. min To była świetna kontra graczy Arki.
  • 7. min Kurzawa jest faulowany przez Sołdeckiego.
  • 7. min Paweł Gil uprzedza zawodnika Arki - to ostatnie ostrzeżenie.
  • 9. min Jurado walczy o piłkę z obrońcą, ta opuściła boisko.
  • 9. min Socha zablokował piłkę przed Kojem i rozpocznie Steinbors.
  • 10. min Bardzo młoda drużyna wystawiona dziś przez Marcina Brosza. Tylko jeden zawodnik ma powyżej 28 lat.
  • 11. min A tylko dwóch (Angulo i Suarez) powyżej 25 lat!
  • 12. min Faul na Wolszytyńskim.
  • 14. min Jurado jest aktywny od początku. Teraz strzelał sprzed pola karnego, ale jakość uderzenia lepiej przemilczeć.
  • 15. min Górnik rozgrywa piłkę.
  • 15. min Kwadrans meczu za nami, jak na razie obie drużyny badają się wzajemnie. Poza sytuacją Piesia brak groźnych okazji.
  • 17. min Faul na Marciniaku.
  • 17. min Kto by pomyślał, jeszcze przed rokiem, że Sołdecki i Marciniak będą tworzyć parę defensywnych pomocników.
  • 17. min Wówczas występowali oni odpowiednio na środku i lewej stronie obrony.
  • 19. min Przegrał pojedynek główkowy Kun, co patrząc na jego skromne warunki fizyczne (168 cm wzrostu) nie powinno dziwić.
  • 20. min Anuglo dyskutuje z sędzią, po tym jak ten nie odgwizdał faulu na hiszpańskim napastniku.
  • 20. min Zderzenie Piesia z Wolniewiczem.
  • 20. min Zaostrzyło się spotkanie w Zabrzu.
  • 21. min Dobra akcja Szwocha i Piesia.
  • 21. min Ten drugi najpierw dośrodkował, potem piłka do niego wróciła. Zdecydował się więc na strzał, lecz zablokował go Wolniewicz.
  • 21. min To była ważna interwencja obrońcy Górnika.
  • 25. min Gra toczy się w środku pola.
  • 25. min Nie brakuje walki, brakuje sytuacji podbramkowych.
  • 26. min Po niezłym początku wyraźnie siadło tempo spotkania.
  • 26. min Na miarę oczekiwań spisują się za to kibice Górnika Zabrze, których doping nie ustaje.
  • 27. min Szwoch uderzył z 18. metrów ponad bramką.
  • 28. min W odpowiedzi niezła akcja Kurzawy, który zszedł do środka z lewego skrzydła i również uderzył niecelnie.
  • 31. min Szansa dla Górnika. Rzut wolny przed polem karnym.
  • 32. min Płasko uderzył Kądzior, ale Steinbors sparował piłkę na rzut rożny.
  • 32. min Arbiter odgwizdał spalonego Górnika.
  • 34. min Koj wrzucił piłkę w pole karne bezpośrednio z autu. Jest groźnie po tych wrzutach.
  • 34. min Uderzał głową Wolsztyński, ale nad poprzeczką.
  • 34. min Strzałów nie brakuje, ale celnych - owszem.
  • 36. min Socha włączył się do ofensywnej akcji.
  • 36. min Stracił piłkę i zaatakował nakładką Koja.
  • 36. min Żółtą kartkę otrzymuje Tadeusz Socha
  • 37. min Wieteska zaatakował Piesia łokciem.
  • 39. min Mogło być groźnie, ale Kun zwolnił akcję, a potem Szwoch stracił piłkę.
  • 41. min Arka jak na razie konsekwentnie przeszkadza Górnikowi w rozgrywaniu akcji i gospodarze nie umieją stworzyć korzystnej sytuacji.
  • 42. min Rzut rożny dla zabrzan.
  • 44. min Kądzior zamknął dośrodkowanie. Miał ciężką pozycję do oddania strzału, więc Steinbors nie miał problemu z jego uderzeniem.
  • 45. min Jeszcze raz strzelił na bramkę Arki Kądzior, ale górą dalej golkiper.
  • 16:19 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 16:19 Nie doliczył nic do pierwszej połowy Paweł Gil.
  • 16:19 Mecz jak na razie nie zachwyca i żadna z drużyn nie zasługuje na komplet punktów.
  • 16:19 Wracamy już za kilka chwil.
  • 16:26 51 proc posiadania piłki po stronie Górnika.
  • 16:26 W strzałach 8-5 dla gospodarzy. W celnych 3-0.
  • 16:27 23, 6 to średnia wieku zawodników Górnika. 27,9 - Arki.
  • 16:33 Zawodnicy wychodzą już na boisko, za chwilę rozpoczniemy drugą połowę.
  • 16:34 Mamy nadzieję, że w drugiej połowie obejrzymy ciekawsze spotkanie.
  • 46. min Bez zmian obie drużyny.
  • 46. min Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Warcholak
  • 47. min Rzut wolny dla Arki.
  • 47. min Dobre dośrodkowanie Szwocha, ale jeszcze lepsze wyjście z bramki Loski.
  • 47. min Niefrasobliwie zachowali się jednak obrońcy Górnika i ponownie Arka wznowi grę z narożnika boiska.
  • 48. min Tym razem krótko rozegrany stały fragment gry, ale efekt taki sam - kolejny rzut rożny.
  • 48. min Faul w ofensywie.
  • 49. min Bardzo brzydki faul Marcjanika na Angulo.
  • 49. min Niezłe dośrodkowanie Kurzawy, ale znów brakuje precyzji. Strącił piłkę głową Wieteska.
  • 51. min Kun oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego, ale na posterunku jest Loska.
  • 51. min Pierwsze celne uderzenie gości.
  • 52. min 22 708 kibiców na meczu - po raz trzeci z rzędu komplet na domowym meczu Górnika.
  • 52. min Widać, że po roku w I lidze stęsknili się za Ekstraklasą kibice z Zabrza.
  • 53. min Szwoch faulowany przed polem karnym.
  • 53. min Bezmyślne zachowanie Koja, który sfaulował będącego tyłem do bramki pomocnika.
  • 54. min 26 metrów do bramki, piłka na wprost Loski.
  • 54. min Szwoch! Pokazał, że ma naprawdę dobry stały fragment gry.
  • 54. min Zabrakło naprawdę niewiele, by zmieścić piłkę przy słupku.
  • 55. min Kun szarpnął prawą stroną i wywalczył rzut rożny.
  • 55. min Przewaga Arki od początku drugiej połowy.
  • 55. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Szwoch.
  • 56. min Niebezpieczne zderzenie głowami dwóch zawodników.
  • 57. min Socha i Koj wpadli na siebie, teraz są opatrywani przez medyków.
  • 57. min Wygląda to naprawdę poważnie.
  • 58. min Służby medyczne na boisku, piłkarze wciąż nie podnoszą się z boiska. Ambulans czeka tuż przy linii bocznej.
  • 59. min Socha transportowany na noszach do ambulansu. Oby nic poważnego nie stało się obrońcy Arki, ani zawodnikowi Górnika.
  • 61. min Żaden z nich nie będzie kontynuował już gry, Zbozień przygotowany do wejścia na boisku, rozgrzewa się też Szeweluchin.
  • 61. min Schodzi z boiska Tadeusz Socha , a za niego wchodzi Damian Zbozień
  • 62. min Pod Koja podjeżdża drugi ambulans... Sytuacja naprawdę nie wygląda dobrze.
  • 62. min On także opuszcza boisko na noszach.
  • 63. min Schodzi z boiska Michał Koj, a za niego wchodzi Ołeksandr Szeweluchin
  • 63. min Wznawiamy grę po blisko 10-minutowej przerwie.
  • 66. min Aut dla Górnika na wysokości pola karnego.
  • 68. min Co za pudło Kuna!
  • 68. min Zmarnował sytuację sam na sam.
  • 68. min Szwoch popisał się fantastycznym podaniem.
  • 70. min Schodzi z boiska Rafał Kurzawa, a za niego wchodzi Rafał Wolsztyński
  • 70. min Rozgrywał lepsze spotkania Rafał Kurzawa.
  • 73. min Rzut rożny dla Arki.
  • 77. min Po grze obu drużyn można było spodziewać się więcej.
  • 77. min Tempo meczu naprawdę nie powala na kolana.
  • 78. min Sytuacji jak na lekarstwo, choć jak na razie groźniejsza była Arka, która stworzyła dwie dobre sytuacje.
  • 79. min Zbozień zagrał płasko w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.
  • 80. min Schodzi z boiska Grzegorz Piesio , a za niego wchodzi Filip Jazvić
  • 82. min Jurado!
  • 83. min To była szansa dla napastnika Arki.
  • 83. min Błyskawiczna kontra Arki. Wybił piłkę z własnego pola karnego Steinbors, Kun głową zgrał ją do Jurado, a ten strzelił z okolic szesnastki.
  • 83. min Pomylił się naprawdę nieznacznie.
  • 84. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Ruben Jurado Fernandez
  • 84. min Zasłużone prowadzenie Arki!
  • 85. min Zbozień wyrzucił piłkę z autu, Jurado przyjął piłkę, zastawił się i strzelił tuż przy słupku!
  • 85. min Pierwszy gol Jurado dla Arki.
  • 86. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Rafał Wolsztyński
  • 86. min Co za odpowiedź Górnika!
  • 86. min Błyskawiczna riposta.
  • 87. min Kądzior dośrodkował z prawej strony, a Wolsztyński strzałem głową kieruje piłkę do bramki.
  • 87. min Wspaniale zachował się rezerwowy Górnika.
  • 87. min Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Sołdecki
  • 89. min Schodzi z boiska Maciej Ambrosiewicz, a za niego wchodzi Szymon Matuszek
  • 90. min Groźnie! Kun przejął piłkę w polu karnym rywala i oddał strzał w boczną siatkę.
  • 90. min Michał Koj jest już na ławce rezerwowych Górnika z opatrunkiem na głowie. On jednak nie został odwieziony do szpitala, a opatrywany był w szatni.
  • 92. min Aż dziewięć doliczonych minut.
  • 92. min Korner dla Arki.
  • 92. min Danch! Strzela celnie głową, ale Loska broni.
  • 93. min Arka w natarciu w ostatnich minutach.
  • 93. min Szansa przed Górnikiem!
  • 93. min Mogli rozstrzygnąć losy spotkania.
  • 94. min Swoją szansę w końcu miał Angulo, gdy uderzał po kontrataku, lecz Steinbors zdołał obronić jego strzał.
  • 95. min Prezes PZPN Zbigniew Boniek podał na Twitterze, że Socha odzyskał już przytomność.
  • 95. min Tym razem rzut rożny dla Górnika.
  • 95. min Schodzi z boiska Dawid Sołdecki , a za niego wchodzi Antoni Łukasiewicz
  • 95. min Na boisko miał wejść Siemaszko, ale kontuzjowany był Sołdecki.
  • 96. min Żółtą kartkę otrzymuje Igor Angulo Albóniga
  • 99. min Ostatnie 60 sekund.
  • 100. min Angulo!
  • 100. min Wybijają piłkę gracze Arki z linii bramkowej!
  • 101. min Jeszcze jeden rzut wolny dla Górnika.
  • 101. min A jednak nie.
  • 17:30 Końcowy gwizdek sędziego
  • 17:31 Aż 100 minut trwało spotkanie między Arką i Górnikiem!
  • 17:31 Po emocjonującej końcówce oba zespoły dzielą się punktami.
  • 17:45 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne!