• (72') P. Sisto N. Bendtner
  • (74') D. Murphy S. Long
  • (88') H. Arter G. Whelan
  • (93') J. Hendrick C. Hourihane
  • 20:16 Dobry wieczór! Witamy i zapraszamy na relację tekstową z pierwszego meczu barażowego do mundialu w Rosji pomiędzy Danią a Irlandią.
  • 20:18 Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Serb Milorad Mażić.
  • 20:18 Mecz zostanie rozegrany na stadionie Parken w Kopenhadze.
  • 20:18 Rewanż odbędzie się we wtorek w Dublinie.
  • 20:21 W fazie grupowej eliminacji Duńczycy przegrali walkę o bezpośredni awans z grupy E z reprezentacją Polski.
  • 20:21 Irlandczycy okazali się słabsi o dwa punkty w grupie D od Serbów.
  • 20:22 We wczorajszym meczu barażowym Szwedzi pokonali 1-0 Włochów.
  • 20:22 Z kolei w czwartek odbyły się dwa spotkania. Chorwacja wygrała 4-1 z Grecją, zaś Szwajcaria 1-0 z Irlandią Północną.
  • 20:37 Stadion w Kopenhadze zapełniony do ostatniego miejsca.
  • 20:37 Sektor kibiców Irlandii świeci na zielono, pozostała część trybun w kolorze czerwonym.
  • 20:39 Zawodnicy wychodzą już na boisko.
  • 20:40 Imponującą oprawę przygotowali duńscy kibice.
  • 20:41 Hymn Irlandii.
  • 20:42 Teraz ożył cały stadion, gdy zaintonowano hymn Danii.
  • 20:43 Czerwone fajerwerki wystrzelone w powietrze.
  • 20:44 Aż sześciu duńskich zawodników musi uważać, gdyż żółta kartka wykluczy ich z rewanżu.
  • 20:45 W drużynie Irlandii zagrożonych aż ośmiu zawodników!
  • 20:46 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Rozpoczęli Irlandczycy!
  • 1. min Faul Corneliusa na przeciwniku.
  • 2. min Obie drużyny już od początku będą chciały narzucić rywalom swój styl gry, by zdeprymować przeciwnika.
  • 3. min Ankersen włączył się do akcji ofensywnej. Chciał zagrać z Eriksenem, ale krótko kryty jest rozgrywający.
  • 3. min Cały zespół irlandzki na własnej połowie.
  • 4. min Eriksen stracił piłkę, odebrał ją, a potem znów stracił, gdy znalazł się pod presją trzech obrońców.
  • 6. min Bardzo głęboko cofnęli się Irlandczycy, są wyraźnie nastawieni na kontrataki.
  • 7. min Ciężko będzie przedrzeć się Duńczykom przez głęboko ustawione zasieki, lecz jeśli uda im się szybko strzelić gola, powinno być już z górki.
  • 7. min Od bramki zaczyna Randolph.
  • 8. min Faul irlandzkiego napastnika w ofensywie.
  • 9. min Znów rozgrywają piłkę gospodarze.
  • 10. min Ankersen dostał długie podanie, lecz nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku.
  • 11. min Co za akcja!!!
  • 12. min Randolph absolutnym bohaterem Irlandii.
  • 12. min Kjaer zagrał kapitalne podanie w pole karne do Larsena, ten przyjął piłkę kolanem i natychmiastowo uderzył z woleja.
  • 13. min Randolph odbił piłkę pod nogi Corneliusa, który próbował technicznego uderzenia. Piłka ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza.
  • 13. min Było gorąco!
  • 15. min Był to sygnał ostrzegawczy dla gości, którzy teraz starają się utrzymać przy piłce.
  • 16. min Christie wrzuca piłkę w pole karne prosto z autu.
  • 16. min Radzą sobie gospodarze.
  • 18. min Były momenty chaotycznej gry, lecz znów piłka pod nogami Duńczyków.
  • 19. min Rozgrywają piłkę wzdłuż linii obrony, po czym szukają długiego podania gospodarze. Dobrze odcinani od podań są gracze drugiej linii.
  • 19. min Nieporozumienie między Christiem i Randolphem nie zostało wykorzystane.
  • 20. min Kjaer sfaulował Murphy'ego.
  • 21. min Ciekawie rozegrali rzut wolny Irlandczycy, lecz dośrodkowanie okazało się nieco zbyt mocne.
  • 22. min Larsen jest aktywny w ofensywie.
  • 22. min Eriksen! Huknął z dystansu, lecz na szczęście Randolpha w sam środek bramki.
  • 24. min Aut dla Duńczyków na wysokości pola karnego.
  • 24. min Szybko zaczęli i wywalczyli rzut rożny.
  • 25. min Sisto dośrodkował zbyt krótko.
  • 26. min McClean faulowany przy linii bocznej. Szansa dla Irlandczyków.
  • 28. min Sisto miał w piłkę w polu karnym, lecz nie miał miejsca do oddania strzału.
  • 28. min Pokusił się za to o uderzenie z dystansu Joergensen, ale nie trafił w bramkę.
  • 30. min Bardzo mało miejsca w środkowej strefie zostawiają rywalom Irlandczycy.
  • 33. min Jakim cudem Duńczycy nie strzelili gola?!
  • 33. min Zbyt krótko wybił piłkę obrońca. Dopadł do niej Eriksen i huknął z dystansu.
  • 33. min Strzał obronił Randolph. Z kilku metrów dobijał Sisto i przestrzelił sobie tylko znanym sposobem.
  • 34. min To była druga bardzo dobra okazja gospodarzy.
  • 34. min Schmeichel interweniował po raz pierwszy, łapiąc piłkę po dośrodkowaniu.
  • 36. min Bjelland dośrodkował niemal z połowy boiska. Piłkę głową wybija Duffy.
  • 37. min Centrostrzał Ankersena przeleciał nad poprzeczką.
  • 38. min Niedokładne podanie do McCleana. Wściekł się, bo rzadko partnerzy mają okazję mu dograć.
  • 38. min Szansa Irlandczyków!
  • 39. min McClean widowiskowo ograł rywala na skrzydle, zdołał dośrodkować, ale w polu karnym duńscy obrońcy byli nie do przejścia.
  • 40. min Odżyli goście, lecz...
  • 40. min Na spalonym był Murphy.
  • 41. min Gdyby Sisto lepiej przyjął piłkę, byłby w sytuacji strzeleckiej.
  • 41. min Nie dają się dziś rozpędzić skrzydłowemu rywale. Irlandczycy dobrze przeanalizowali grę Duńczyków i konsekwentnie neutralizują ich atuty.
  • 43. min Co za akcja!
  • 43. min Tym razem to Irlandia mogła strzelić gola.
  • 44. min Christie fantastycznie wbiegł w pole karne mijając rywala i w sytuacji sam na sam przegrał ze Schmeichelem.
  • 21:31 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 21:31 Duńczycy mieli więcej z gry, ale plan Irlandczyków na pewno to zakładał.
  • 21:31 Dwie dobre szanse wykreowali sobie gospodarze, jedną goście. Do przerwy mimo to bez bramek.
  • 21:31 Wracamy już za kilka chwil.
  • 21:46 Zawodnicy wrócili już na boisko.
  • 46. min I już ostre starcie Corneliusa z Bradym.
  • 48. min Larsen znów w ofensywnej akcji.
  • 49. min Cierpliwie konstruują kolejny atak gospodarze.
  • 52. min Obraz gry na razie wygląda tak, jak przez większość pierwszej połowy.
  • 52. min Dania ma piłkę, ale z dala od bramki Randolpha.
  • 54. min 67 proc. posiadania piłki po stronie Duńczyków.
  • 56. min Ręką zagrał piłkę Kvist.
  • 56. min Faulował Duffy podczas walki o piłkę.
  • 59. min Erkisen wywalczył rzut rożny.
  • 60. min Reklamował zagranie ręka rywala tuż przy polu karnym, ale sędzia był innego zdania.
  • 62. min Zamknęli we własnym polu karnym goście.
  • 63. min Kilkukrotnie strzelali Duńczycy, ale wywalczyli tylko rzut rożny.
  • 64. min Padł na ziemię Christie, sprawia wrażenie znokautowanego.
  • 64. min Schodzi z boiska Andreas Evald Cornelius, a za niego wchodzi Yussuf Yurary Poulsen
  • 66. min Kolejna próba wstrzelania piłki w pole karne. Nie trafia piłka do żadnego Duńczyka.
  • 66. min Rośnie przewaga Danii, ale wciąż czegoś brak.
  • 68. min Dwukrotnie dośrodkował Christie, ale bez efektu w postaci strzału.
  • 70. min Poulsen uderzył sprzed pola karnego, ale tuż obok bramki.
  • 72. min Dośrodkowanie Larsena natychmiast wybite przez obrońców.
  • 72. min Schodzi z boiska Pione Sisto Ifolo Emirmija, a za niego wchodzi Nicklas Bendtner
  • 73. min Entuzjastycznie reagują na wejście Bendtnera kibice.
  • 74. min Schodzi z boiska Daryl Murphy , a za niego wchodzi Shane Long
  • 75. min Piłka w rękach Randolpha.
  • 76. min Próba kontrataku Irlandii.
  • 77. min Przerywa sędzia grę.
  • 77. min Bendtner nastąpił na nogę Arterowi. Nie było w tym złośliwości, ale z pewnością było to bolesne.
  • 78. min Christie będzie dośrodkowywał z linii środkowej.
  • 78. min Wybijają piłkę w aut obrońcy.
  • 79. min Jeszcze korner dla gości.
  • 79. min Sędzia upomina walczących o pozycję Kvista i Clarka.
  • 80. min Kvist wyprowadzał kontratak, lecz sfaulował go Arter.
  • 80. min Obyło się bez kartki.
  • 81. min Brady dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę strącił Christie, a ta opuściła boisko.
  • 82. min Podobnie jak na koniec pierwszej połowy, tak i teraz Irlandczycy atakują odważniej.
  • 84. min Faulowany Delaney.
  • 85. min Long uderzał. Najpierw został zablokowany, potem strzelił niecelnie.
  • 87. min Leży na boisku Arter.
  • 87. min Łapią go skurcze.
  • 88. min Schodzi z boiska Harry Arter , a za niego wchodzi Glenn Whelan
  • 89. min Jeszcze jeden rzut wolny mają Irlandczycy.
  • 89. min Dobra wrzutka, ale strzał Duffy'ego wyłapał Schmeichel.
  • 90. min Poulsen! Randolph przenosi jego strzał nad poprzeczką.
  • 91. min Jeszcze korner dla Danii.
  • 93. min Schodzi z boiska Jeffrey Hendrick , a za niego wchodzi Conor Hourihane
  • 22:35 Końcowy gwizdek sędziego
  • 22:35 Mecz kończy się bezbramkowym remisem.
  • 22:36 Wynik ten bardziej zadowala Irlandczyków, ale to dopiero półmetek rywalizacji.
  • 22:39 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne!