• (57') M. Wdowiak M. Szczepaniak
  • (72') J. Mihalík L. Sowah
  • (26') Gerard Badía M. Bukata
  • (89') M. Jankowski M. Papadopulos
  • 17:32 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację ze spotkania 1. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Piast Gliwice.
  • 17:34 Zobaczymy, jak u progu nowego sezonu prezentuje się forma obu drużyn.
  • 17:34 Mecz ten będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem Cracovii pod wodzą trenera Michała Probierza.
  • 17:34 Były szkoleniowiec Jagiellonii przeprowadził w składzie prawdziwą rewolucję.
  • 17:36 Największą niespodzianką jest brak w wyjściowym składzie Grzegorza Sandomierskiego, którego zastępuje 20-letni Adam Wilk.
  • 17:36 Na lewej obronie zagra 18-letni Kamil Pestka.
  • 17:37 Prócz tego w pierwszym składzie widzimy nowych piłkarzy - Helika, Zenjova oraz wracającego z wypożyczenia do Sandecji Wdowiaka.
  • 17:38 Zdecydowanie mniej zmian w składzie Piasta. Jedynym nowym zawodnikiem jest dobry znajomy trenera Probierza, Konstantin Wasiljew.
  • 17:39 Prócz niego zaskakująca może się wydawać jedynie obecność w składzie 19-letniego Patryka Dziczka.
  • 17:53 To ósme starcie obu trenerów - dotychczas czterokrotnie lepszy był Wdowczyk, trzykrotnie Probierz. Raz padł remis.
  • 17:58 Przywitanie zawodników obu drużyn.
  • 18:00 Miro Czovilo zagra dziś w specjalnym kasku, podobnym do tego, jaki nosi zazwyczaj Petr Czech.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Zaczynamy!
  • 2. min Chaotyczny początek spotkania.
  • 2. min Piast konstruuje pierwszą akcję.
  • 3. min Wdowiak dostał dobre podanie na skrzydło, ale przegrał drybling z obrońcą.
  • 5. min Od bramki rozpoczyna Szmatuła.
  • 6. min Faul Sedlara na Piątku w okolicach pola karnego.
  • 6. min Będzie szansa na dośrodkowanie.
  • 7. min Słabe dośrodkowanie Mihalika, ale będzie miał okazję się poprawić, bo Żivec sfaulował rywala.
  • 7. min Mihalik strzela z daleka w mur, ale piłka została zatrzymana ręką.
  • 7. min Żółtą kartkę otrzymuje Konstantin Wasiljew
  • 8. min To on zagrał piłkę ręką.
  • 8. min Po raz trzeci Mihalik i po raz drugi w mur.
  • 9. min Tym razem piłka odbiła się na rzut rożny.
  • 9. min Z narożnika oczywiście Mihalik.
  • 9. min Potworne zamieszanie w polu karnym!
  • 9. min Ostatecznie piłkę wybił Szmatuła.
  • 10. min Teraz to Piast będzie dośrodkowywać z boku pola karnego.
  • 10. min Wasiljew! Zdecydował się na strzał i wywalczył korner.
  • 11. min Badia zagrał z narożnika przed pole karne, gdzie był Murawski. Pomocnik próbował strzału, lecz został zablokowany.
  • 11. min Kolejny rzut wolny z boku pola karnego dla Piasta.
  • 11. min Badia i Wasiljew przy piłce.
  • 12. min Sedlar strzelił głową po wrzutce Wasiljewa, ale obok bramki.
  • 13. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Sergei Zenjov
  • 13. min Co za błąd Szmatuły!
  • 14. min Wyszedł do dośrodkowania Wdowiaka, ale dał się uprzedzić Zenjovowi!
  • 14. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Gerard Badia Cortes
  • 15. min Szybka odpowiedź!
  • 15. min Pestka złamał linię spalonego, dzięki czemu Jankowski uniknął ofsajdu.
  • 16. min Napastnik Piasta zagrał wzdłuż pola karnego, a Badia z dziesięciu metrów mocnym strzałem pokonał Wilka!
  • 16. min Strzał w poprzeczkę!
  • 16. min Co za początek meczu w Krakowie.
  • 16. min Miał szczęście Adam Wilk.
  • 18. min Piast idzie za ciosem.
  • 18. min Zbyt mocno zagrał jednak Pietrowski i Wilk spokojnie łapie piłkę.
  • 20. min Bardzo ryzykownie Sedlar wycofał piłkę do Szmatuły, ale udanie.
  • 21. min Seria główkowych pojedynków najbardziej podoba się Czovilo.
  • 23. min Znów groźnie pod bramką gospodarzy.
  • 23. min Dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Wasiljew, Żivec zgrywał piłkę wzdłuż bramki, lecz nikt do niej nie doszedł.
  • 24. min Badia doznał kontuzji kolana, gdy wślizgiem próbował odebrać piłkę.
  • 24. min Jest opatrywany przez medyków.
  • 24. min Wygląda na to, że nie będzie mógł kontynuować gry.
  • 26. min Schodzi z boiska Gerard Badia Cortes , a za niego wchodzi Martin Bukata
  • 26. min Zagranie ręką Piątka, lecz tym razem bez żółtej kartki.
  • 27. min Piątek wychodził na czystą pozycję i został sfaulowany przez Murawskiego!
  • 27. min Żółtą kartkę otrzymuje Radosław Murawski
  • 27. min To najłagodniejszy wyrok.
  • 28. min Czovilo głową! Tuż nad bramką.
  • 29. min Faul Wdowiaka na Bukacie.
  • 31. min Dłużej przy piłce utrzymuje się Piast, to jego ataki są bardziej złożone.
  • 31. min Cracovia od razu po przejęciu stara się przedostać pod bramkę rywala.
  • 32. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Piątek./
  • 33. min Faul Pestki. Kolejna okazja na dośrodkowanie w pole karne.
  • 33. min Wścieka się przy linii Michał Probierz.
  • 34. min Wasiljew! Pokusił się o strzał, ale bez powodzenia.
  • 35. min Ładna akcja Piasta, ale podanie do Konczkowskiego było ciut za mocne.
  • 36. min Duża liczba fauli, Bukata brzydko zaatakował Wdowiaka.
  • 36. min Żółtą kartkę otrzymuje Martin Bukata
  • 37. min To już trzecia żółta kartka dla graczy Piasta.
  • 38. min Miękkim dośrodkowaniem Mihalik szukał Czovilo, ale nie znalazł go w polu karnym.
  • 40. min Na razie mocno niewidoczni środkowi pomocnicy Cracovii - Dimun i Zenjov.
  • 41. min Ciekawa próba zagrania do Piątka, ale obrońcy są czujni.
  • 43. min Konczkowski strzela z narożnika, ale wprost w ręce Wilka.
  • 43. min Mihalik zaatakował prawym skrzydłem, ale jego wrzutka kompletnie nieudana.
  • 44. min Kombinacyjna akcja Żivca z Jankowskim, temu drugiemu zabrakło wsparcia w polu karnym.
  • 45. min Po dobrych pierwszych 20 minutach tempo meczu wyraźnie spadło.
  • 46. min Żivec zakręcił obrońcami i uderzył nad poprzeczką.
  • 47. min Indywidualna akcja Wasiljewa, dobrym wślizgiem piłę na rzut rożny wybił Helik.
  • 18:47 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:47 Cracovia - Piast 1-1 do przerwy, a my wracamy już za kilka chwil!
  • 19:02 Piłkarze wracają na boisko, a my z naszą relacją.
  • 46. min Wracamy do gry!
  • 48. min Od bramki rozpoczyna Wilk.
  • 49. min Piątek świetnie zastawiał piłkę i Cracovia ma rzut z autu na wysokości pola karnego.
  • 51. min Dimun! Wreszcie pokazał się w ofensywie, lecz został zablokowany.
  • 52. min Murawski w roli skrzydłowego.
  • 52. min Wycofał jednak piłkę do tyłu i spowolnił akcję.
  • 54. min Długo rozgrywa piłkę Piast.
  • 54. min Cracovia schowana na własnej połowie czeka na kontrataki.
  • 55. min Gdy już któryś udało jej się wyprowadzić, to kompletnie pogubił się Zenjov.
  • 56. min Wasiljew wrzucił na głowę Jankowskiego, ten uderzył obok bramki.
  • 56. min Schodzi z boiska Milan Dimun, a za niego wchodzi Szymon Drewniak
  • 57. min Schodzi z boiska Mateusz Wdowiak, a za niego wchodzi Mateusz Szczepaniak
  • 57. min Podwójna zmiana w drużynie Cracovii.
  • 58. min 8109 widzów na stadionie Cracovii.
  • 59. min Drewniak zdecydował się na strzał z lewej nogi, lecz nie trafił w światło bramki.
  • 60. min Szczepaniak przeprowadził niezłą akcję prawą stroną.
  • 61. min Rzut rożny dla Cracovii.
  • 62. min Hebert wślizgiem zablokował strzał Piątka.
  • 64. min Po mało którym strzale bramkarze muszą interweniować - dwukrotnie zablokowany został Żivec.
  • 65. min Drewniak świetnie zagrał do Piątka, który przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową. Sedlar zastawił jednak piłkę i od bramki rozpoczyna Szmatuła.
  • 67. min Szmatuła tym razem nie pomylił się wychodząc do dośrodkowania.
  • 70. min Pestka dośrodkował w pole karne, ale Piątek nie trafił czysto w piłkę.
  • 71. min Jeden z zawodników Cracovii jest opatrywany przez fizjoterapeutów.
  • 71. min Jest nim Malarczyk.
  • 72. min Schodzi z boiska Jaroslav Mihalik, a za niego wchodzi Lennard Adjetey Sowah
  • 73. min Sowah ustawiony jest w tej chwili na lewym skrzydle.
  • 75. min Rzut karny dla Piasta!
  • 75. min Żółtą kartkę otrzymuje Santos Luiz Carlos Deleu
  • 75. min Zablokował ręką strzał Jankowskiego.
  • 76. min Wasiljew strzela ponad bramką!
  • 76. min Strzelił mocno i niecelnie!
  • 76. min Co za pudło Estończyka.
  • 77. min Mógł zostać bohaterem po powrocie do swojego byłego klubu, ale zmarnował "jedenastkę".
  • 77. min Niecelny strzał Żivca sprzed pola karnego.
  • 79. min Ponownie opatrywany jeden z graczy gospodarzy.
  • 79. min Tym razem jest to Pestka, który za chwilę wróci do gry.
  • 81. min Szczepaniak strzelił mocno z dystansu, ale tuż nad poprzeczką.
  • 82. min Wasiljew powtórzył wyczyn Szczepaniaka.
  • 85. min Bukata znalazł się w dobrej sytuacji, ale strzelił jedynie w boczną siatkę.
  • 86. min Sedlar wybija piłkę w aut.
  • 87. min Zenjov mógł zostać bohaterem Cracovii, ale jego uderzenie minęło bramkę.
  • 89. min Schodzi z boiska Maciej Jankowski , a za niego wchodzi Michal Papadopulos
  • 90. min Dobra akcja Wasiljewa, lecz Konczkowski "zaspał" w polu karnym i nie doszedł do jego podania.
  • 92. min Rzut wolny dla Cracovii z boku pola karnego.
  • 93. min Pestka wrzuca piłkę w pole karne bezpośrednio z autu.
  • 93. min Żółtą kartkę otrzymuje Sergei Zenjov
  • 95. min Faul Pestki na wychodzącym z kontrą Bukacie.
  • 95. min Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Pestka
  • 19:53 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:53 Mecz zakończył się remisem, który nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale pokazuje, ze obie czeka jeszcze sporo pracy, jeśli chcą myśleć o miejscu w "ósemce" na koniec sezonu.
  • 19:57 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na kolejne!