• (78') J. Mihalík M. Wdowiak
  • (64') D. Rakels M. Makuszewski
  • (68') Nicki C. Gytkjaer
  • (73') N. Baerkroth K. Jóźwiak
  • 17:47 Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Lech Poznań.
  • 17:50 Obie drużyny mają po cztery punkty w ligowej tabeli i zaliczyły już każdy możliwy wynik: zwycięstwo, remis i porażkę.
  • 17:51 Cracovia nie przegrała czterech ostatnich meczów u siebie z Lechem.
  • 17:52 Na stadion Cracovii wraca Deniss Rakels, który w jej barwach strzelił 26 bramek w Ekstraklasie.
  • 17:52 Dziś zagra jednak przeciwko swojemu byłemu klubowi.
  • 17:57 Nenad Bjelica wymienił niemal całą "jedenastkę" w porównaniu z pucharowym starciem z Utrechtem.
  • 17:57 Piłkarze wychodzą na boisko.
  • 17:57 Mecz poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka.
  • 18:00 Sędzia rozpoczął mecz
  • 1. min Zaczęli Lechici.
  • 2. min Zaskoczeniem z pewnością jest ustawienie Mario Szituma na lewej obronie.
  • 3. min Pierwszy strzał na bramkę Buricia.
  • 3. min Piątek uderzał głową po dośrodkowaniu Zenjova, ale zbyt lekko, by zagrozić bramkarzowi "Kolejorza".
  • 4. min Nielsen stracił piłkę, odebrał mu ją Piątek.
  • 4. min Ale opanowali sytuację gracze Lecha.
  • 7. min Bardzo dziwnie wyrzucił piłkę z autu Szitum, widać, że nie jest do tego przyzwyczajony.
  • 7. min Sędzia nie zgłaszał jednak pretensji.
  • 7. min Sandomierski wznawia grę
  • 7. min Wrócił do bramki Sandomierski, po tym jak urazu nabawił się Adam Wilk.
  • 8. min Baerkroth w dobrej ofensywnej akcji.
  • 9. min Szitum uderzył z dystansu, lecz niecelnie.
  • 10. min Prosta strata Gumnego.
  • 12. min Dobra główka Dytiatjewa.
  • 13. min Ma rzut rożny Lech.
  • 15. min Ładnym dryblingiem popisał się Mihalik.
  • 17. min Trałka zdziwiony, że został odgwizdany jego faul.
  • 19. min Gajos od pewnego czasu pełni funkcję kapitana Lecha, ale nie jest w najwyższej formie.
  • 19. min Nie klei się gra obu drużynom - dużo strat.
  • 20. min Wójcicki chciał szybko po odbiorze uruchomić Piątka, ale zagrał niecelnie.
  • 21. min Aż 70 proc. posiadania piłki po stronie Lecha.
  • 21. min Nie przekłada się to jednak na sytuacje bramkowe.
  • 23. min Próbował prostopadłej piłki Mihalik, lecz na posterunku Szitum.
  • 23. min Nicki Bille dogrywał w polu karnym do Gajosa, ale ten naciskany na obrońcę nie przyjął dobrze piłki.
  • 24. min Burić wyszedł do piłki, a ta wypadła mu z rąk.
  • 24. min Ratował się wybiciem jej już poza polem karnym.
  • 24. min Dwie niedokładne wrzutki do Rakelsa. Próbowali Baerkrtoh oraz Trałka.
  • 25. min Cracovia po przechwycie od razu próbuje grać do Piątka, ale bardzo rzadko te podania są celne.
  • 26. min Dość komicznie wyglądają wyrzuty piłki z autu przez Szituma, ale sędziemu to nie przeszkadza.
  • 28. min Łukasz Trałka leży na boisku i trzyma się za głowę.
  • 29. min Jest opatrywany przez fizjoterapeutów, po tym jak Czovilo z partnerem "zmiażdżyli" go w pojedynku powietrznym.
  • 31. min Faul Janickiego.
  • 32. min Nie ma co ukrywać, jak tak dalej pójdzie, to ten mecz nie zostanie uznany spotkaniem sezonu.
  • 33. min Wreszcie dobra sytuacja Lecha, ale Bille Nielsen strzelił głową prosto w ręce Sandomierskiego.
  • 34. min Mihalik z rzutu wolnego chciał dośrodkować w pole karne, ale kopnął zbyt mocno.
  • 34. min Jeśli tak ze stojącej piłki wrzuca gracz, za którego Cracovia zapłaciła 750 tysięcy euro, to ciężko uznać to za interes roku.
  • 35. min 40 proc. podań Cracovii jest niecelnych.
  • 35. min Oznacza to, że niemal co drugie podanie nie dociera celu. I jak tu przeprowadzić składną akcję?
  • 37. min "Kolejorz" ma znaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale wciąż nie dochodzi do bramkowych sytuacji.
  • 37. min Niewykluczone, że już od początku drugiej połowy zobaczymy na boisku Radosława Majewskiego.
  • 37. min Czovilo jest opatrywany przez masażystów.
  • 37. min Potrzebna będzie zmiana.
  • 38. min Kolejna kontuzja Czovilo, który niedawno wrócił do gry po pęknięciu czaszki.
  • 38. min Tym razem wygląda to na uraz mięśnia, po niefortunnym wślizgu.
  • 40. min Schodzi z boiska Miroslav Czovilo, a za niego wchodzi Milan Dimun
  • 41. min Rzut rożny dla Cracovii.
  • 42. min "Miro Czovilo" - skandują kibice, chcąc wesprzeć swojego kapitana.
  • 44. min Piękna akcja Baerkrotha. Minął trzech rywali, ale czwartemu nie dał rady.
  • 45. min Gumny chciał przedryblować Vestenickiego, ale bez powodzenia.
  • 46. min Rakels był faulowany przez rywala, ale gwizdek sędziego milczy.
  • 47. min Ładna wrzutka Szituma! Rakels strzelał głową, od bramki zacznie Sandomierski.
  • 48. min Żółtą kartkę otrzymuje Mario Szitum
  • 48. min Żółtą kartkę otrzymuje Deniss Rakels
  • 48. min Pierwszy z nich ukarany za dyskusje, drugi za faul.
  • 49. min Wójcicki także jest opatrywany.
  • 51. min Przewrotka Raduta ostatnim zagraniem pierwszej połowy.
  • 18:50 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 18:52 Kibice chcieliby, żeby całe spotkanie było tak efektowne, jak to ostatnie zagranie, lecz jak na razie jest wręcz przeciwnie.
  • 18:52 Pod jedną z bramek (w pierwszej połowie strzeżonej przez Sandomierskiego) murawa jest w opłakanym stanie.
  • 18:53 To efekt niedawnego koncertu rockowej grupy Red Hot Chilli Peppers, gdyż w polu karnym stali jej najzagorzalsi fani.
  • 19:04 Zawodnicy wracają na boisko.
  • 46. min Obie drużyny zaczynają bez zmian, nie licząc wymuszonego zejścia z boiska Czovilo jeszcze w pierwszej połowie.
  • 48. min Vestenicky oddaje piłkę w geście fair-play.
  • 48. min Gumny wyrzucił z autu do Baerkrotha, lecz ten nie poradził sobie z przyjęciem/
  • 49. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Drewniak
  • 50. min 32 metry do bramki Sandomierskiego.
  • 50. min Baerkroth wrzucił piłkę zbyt głęboko.
  • 53. min To powinien być gol dla Lecha!
  • 53. min Baerkroth świetnie wypuścił w uliczkę Gumnego, ten zagrał wzdłuż bramki, ale zarówno Nielsen, jak i Rakels minęli się z piłką.
  • 54. min Zdecydowanie lepiej spisuje się Baerkroth od swojego vis-a-vis - Rakelsa
  • 55. min Pestka zdecydował się na indywidualną akcję, ale dobrze wrócił za nim Gajos.
  • 55. min Bille Nielsen w roli skrzydłowego.
  • 55. min Dośrodkowywał tam, gdzie sam powinien być.
  • 57. min Mateusz Szczepaniak pojawi się niebawem na boisku.
  • 58. min Schodzi z boiska Tomasz Vestenicky, a za niego wchodzi Mateusz Szczepaniak
  • 59. min Wciąż zwleka ze zmianami trener Lecha Nenad Bjelica.
  • 60. min Burić przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu Pestki z rzutu wolnego.
  • 60. min Są takie mecze, po których groźnie jest tylko ze stałych fragmentów gry. W meczu Cracovii z Lechem nawet po stałych fragmentach nie ma zagrożenia.
  • 61. min Słupek!
  • 61. min Znienacka zrobiło się groźnie, ale Piątek szczupakiem trafił jedynie w słupek.
  • 62. min Piłka otarła się jeszcze o Buricia, który w końcu wychwycił piłkę.
  • 64. min Radut faulowany na środku boiska.
  • 64. min Żółtą kartkę otrzymuje Krzysztof Piątek
  • 64. min Schodzi z boiska Deniss Rakels , a za niego wchodzi Maciej Makuszewski
  • 65. min Bardzo słaby mecz Rakelsa przeciwko swojej byłej drużynie.
  • 65. min Być może Makuszewski rozrusza nieco grę Lecha. W ostatnim meczu z Utrechtem spisywał się co najmniej przyzwoicie.
  • 65. min Korner "Pasów".
  • 66. min Szczepaniak zdołał oddać strzał, ale tylko niecelny.
  • 67. min Żółtą kartkę otrzymuje Mihai Radut
  • 68. min Michał Probierz mocno zdenerwował się na Raduta, który ostro zaatakował jego podopiecznego.
  • 68. min Schodzi z boiska Nicki Bille Nielsen , a za niego wchodzi Christian Gytkjaer
  • 68. min 68 minut Bille Nielsena trzeba traktować jako kolejną niewykorzystaną szansę Duńczyka.
  • 69. min Niezła wrzutka Mihalika, ale Lasse Nielsen panuje w powietrzu.
  • 70. min Świetny wślizg Dytiatjewa.
  • 71. min Radut przewrócił się w polu karnym, nie ma mowy o "jedenastce".
  • 72. min Zablokowane dośrodkowanie Makuszewskiego.
  • 73. min Sandomierski złapał piłkę po interwencji Dytiatjewa.
  • 73. min Fatalnie wygląda linia pomocy Cracovii. Dimun, Drewniak i Zenjov są zupełnie poza grą, żaden z nich nie bierze ma siebie ciężaru gry.
  • 73. min Schodzi z boiska Nicklas Baerkroth , a za niego wchodzi Kamil Jóźwiak
  • 74. min Piątek strzelił z dystansu obok bramki. Miał nieprzygotowaną pozycję.
  • 74. min Piątek próbuje szarpać z przodu, ale zazwyczaj jest zupełnie osamotniony.
  • 75. min Aktywny stara się być też Mihalik, ale jego indywidualne akcje szybko się kończą, bo Gumnego dobrze asekurują partnerzy.
  • 76. min Jedynym pozytywem w grze "Pasów" może być dotychczasowa postawa stoperów. Dytiatjew i Malarczyk wskoczyli do pierwszego składu, po tym jak ostatnio skompromitowali się Helik z Sipl'akiem i jak na razie wystrzegają się większych błędów.
  • 77. min Dobra interwencja Sandomierskiego po strzale Szituma. Znacznie pewnie spisuje się w bramce Sandomierski, niż w uprzednich kolejkach Wilk.
  • 78. min Schodzi z boiska Jaroslav Mihalik, a za niego wchodzi Mateusz Wdowiak
  • 79. min Wójcicki wybił piłkę wślizgiem Gytkjaerowi.
  • 79. min Nieźle gra dziś Mario Szitum. Dobrze włączył się do kolejnej akcji ofensywnej, ale zacentrował ciut za mocno.
  • 81. min Zmarnowana szansa Zenjova.
  • 82. min Dobrze dorzucił piłkę z prawego skrzydła Szczepaniak, ale Estończyk uderzył głową niecelnie.
  • 82. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Kamil Jóźwiak
  • 82. min Rezerwowy bohaterem Lecha!
  • 83. min Makuszewski był faulowany w polu karnym, lecz sędzia - widząc, że w dobrej sytuacji jest Jóźwiak - puścił grę, a ten strzelił tuż przy słupku.
  • 84. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Christian Gytkjaer
  • 85. min Dwa gole w końcówce spotkania chyba rozstrzygają!
  • 85. min Makuszewski bardzo dobrze wypatrzył napastnika w polu karnym, a Gytkjaer technicznym strzałem pokonuje Sandomierskiego.
  • 88. min Rzut rożny dla Lecha.
  • 88. min Fatalny mecz Cracovii.
  • 88. min Lech nie grał o wiele lepiej, ale rezerwowi wykonali świetną robotę.
  • 91. min Rzut wolny dla Lecha.
  • 93. min Piłka po wybiciu Buricia doleciała aż do Sandomierskiego.
  • 19:54 Końcowy gwizdek sędziego
  • 19:54 Lech wygrywa zasłużenie. Poziom meczu nie zachwycał, ale rezerwowi "Kolejorza" zapewnili mu trzy punkty.
  • 19:56 "Jesteśmy z wami" - kibice Cracovii wspierają swoich piłkarzy.
  • 20:01 Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!