• (73') J. Wójcicki Jaroszyński
  • (64') S. Pawłowski M. Robak
  • (75') M. Gajos D. Formella
  • (83') D. Kownacki P. Tomczyk
  • 20:23 Dobry wieczór! Przed nami zwieńczenie sobotniego grania w Lotto Ekstraklasy. Daniem głównym tej 20. kolejki mecz Cracovia - Lech! Zieliński vs Bjelica.
  • 20:25 Piłkarze obu zespołów już w tunelu, który prowadzi za murawę. Za chwilę, na sygnał arbitra, wyjdą na płytę boiska na stadionie przy ulicy Kałuży.
  • 20:27 Cracovia bez Dąbrowskiego (kartki), Diego oraz Malarczyka (ich wykluczyły kontuzje), a Lech m.in. bez Paulusa Arajuuriego, który pauzuje za kartki.
  • 20:28 Hymn "Pasów" na stadionie przy ulicy Kałuży. Mecz przyjaźni w Krakowie poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.
  • 20:28 Szymon Pawłowski wygrał losowanie i wybrał połowę. Spotkanie rozpocznie więc zespół Jacka Zielińskiego.
  • 20:30 Sędzia Marciniak rozpoczął mecz Cracovia vs Lech! Oby to było pełne emocji 90 minut pod Wawelem.
  • 2. min Centruje Kędziora, ale wybili piłkę gospodarze poza własne pole karne.
  • 2. min Faul Nielsena na Wójcickim. Zdecydowanie spóźniony Duńczyk, od rzutu wolnego zacznie Cracovia.
  • 3. min Brzyski zagrał idealnie na głowę Czovilo, a ten uderzył, ale wprost w Matusza Putnockiego.
  • 3. min Kędziora zatrzymany przez Polczaka na prawej stronie. Będzie korner dla Lecha.
  • 4. min Rzut rożny dla poznaniaków. Dośrodkował Jevtić, ale wybił piłkę Wołąkiewicz.
  • 5. min Tetteh przejął piłkę w środkowej strefie, zagrał do Majewskiego, ale ten fatalnie spudłował w polu karnym krakowian.
  • 6. min Faul Tetteha na Piątku. Od rzutu wolnego gospodarze.
  • 7. min Hubert Wołąkiewicz leży na murawie. Trafił go kolanem Pawłowski w głowę. Groźnie to wygląda!
  • 7. min Sztab medyczny "Pasów" na murawie. Z Wołąkiewiczem chyba wszystko będzie jednak w porządku.
  • 8. min Faul Kędziory na Jendriszku. Będzie rzut wolny dla "Pasów".
  • 9. min Brzyski zacentrował ponownie na głowę Czovilo, a ten ponownie celnie uderzył. Putnocky musiał się trochę bardziej napocić, ale znowu udało mu się zatrzymać piłkę.
  • 10. min Szczepaniak dośrodkowywał na pełnym biegu, ale Putnocky szybciej od Piątka pojawił się przy piłce
  • 12. min Czovilo kapitalnie wyłuskał piłke, zagrał na lewą stronę, ale Budziński za długo zwlekał z dośrodkowaniem.
  • 12. min Rzut rożny dla Lecha. Jevtić zacentrował z narożnika, ale Sandomierski udanie piąstkował.
  • 13. min Jevtić jeszcze raz z boku boiska, ale głową wyekspediował piłkę jeden z obrońców "Pasów".
  • 13. min Rzut rożny dla Lecha. Jevtić dośrodkował z prawej strony, a Wołąkiewicz ograł w powietrzu Kędziorę.
  • 14. min Kontra Cracovii! Deleu spowolnił jednak akcję krakowian i nie było szansy na strzelenie bramki. Tylko centra, w której dobrze interweniował Putnocky.
  • 15. min Majewski! To była więcej niż "setka".
  • 16. min Playmaker Lecha uderzył z lewej strony, ale trafił wprost w Sandomierskiego. Gdyby podał piłkę koledze, z pewnością byłaby bramka.
  • 17. min Będą pamiętali tę akcję Majewskiemu koledzy, jeśli Lech nie wygra w Krakowie.
  • 19. min Sektor gości pusty, ale to dlatego, że kibice Lecha siedzą dzisiaj wraz z fanami gospodarzy i wspólnie dopingują oba zespoły.
  • 20. min Cracovia długo wymieniała piłkę na połowie Lecha, ale skończyło się stratą Deleu.
  • 21. min Majewski! Bomba zza pola karnego i po nodze Polczaka, piłka trafiła za linię końcową.
  • 21. min Rzut rożny dla poznaniaków. Jevtić, ale za krótkie dośrodkowanie. Piłka nie miała szans dotrzeć do partnerów.
  • 22. min Faul Czovilo na Pawłowskim. Będzie kapitalna okazja dla Lecha.
  • 23. min Majewski zacentrował w pole karne, wybili piłkę gospodarzy, a futbolówka po strzale Tetteha poleciała wysoko ponad bramką.
  • 25. min Brzyski dośrodkowywał, ale za krótko. Nielsen wygrał pojedynek ze Szczepaniakiem. Miał bliżej do piłki.
  • 26. min Odpowiedź Lecha. Kownacki zagrał do Gajosa, ale ten fatalnie spudłował z okolic "szesnastki".
  • 28. min Rzut rożny dla Lecha. Majewski zacentrował z lewej strony, a piłkę wybił głową Wołąkiewicz.
  • 29. min Pawłowski zabawił się z Wołąkiewiczem, ale powrót Jendriszka uratował "Pasy".
  • 29. min Rzut rożny dla Lecha. Szósty w tym meczu. Majewski centruje, piłkę wybijają rywale.
  • 30. min Piątek dośrodkował, po kiksie lechity piłka trafiła do Szczepaniaka, ale strzał został zablokowany.
  • 30. min Majewski do Kownackiego. Ten ruszył w pole karne, gdzie oddał piłkę Pawłowskiemu, który uderzył niecelnie.
  • 33. min Bardzo dobre te 30 minut. Może tych strzałów celnych mogło być więcej, ale nie ma co narzekać, patrząc na poprzednie sobotnie spotkania.
  • 34. min Jendriszek szarżował pod polem karnym Lecha, ale wybili piłkę defensorzy "Kolejorza".
  • 34. min Rzut rożny dla "Pasów". Budziński zacentrował, ale wybili piłkę poznaniacy.
  • 36. min Kownacki do Pawłowskiego, a ten pudłuje w doskonałej sytuacji. Z okolic 8., może 9. metra chybił obok bramki.
  • 38. min Gajos! Ależ próba! Więcej niż z 30 metrów huknął Gajos. Piłka leciała w okienko, ale Sandomierski popisał się robinsonadą.
  • 39. min Schodzi z boiska Hubert Wołąkiewicz, a za niego wchodzi Róbert Litauszki. Chyba ten uraz z początku dał o sobie znać.
  • 40. min Kadar wybija piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego. Aut dla Cracovii.
  • 41. min Piątek! To była odpowiedź na strzał Gajosa. Dużo lżej uderzył jednak snajper Cracovii i bez przeszkód interweniował Putnocky.
  • 43. min Wójcicki nie zdążył do piłki na prawym skrzydle. Z autu Lech Poznań.
  • 44. min Deleu zagrał z autu w pole karne Lecha, ale obronną ręką z opresji wyszli poznaniacy. Nie będzie kontrataku, zabezpieczyła się w środku pola Cracovia.
  • 44. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Marcin Budziński. FE-NO-ME-NAL-NE uderzenie!
  • 45. min Z około trzydziestu metrów huknął Budziński, który nie dał szans Putnockiemu i zaskoczył bramkarza Lecha. 1-0 dla "Pasów".
  • 46. min Minutę doliczył Szymon Marciniak.
  • 21:16 Koniec pierwszej połowy! Cracovia prowadzi z Lechem 1-0 po pięknej bramce "Budzika".
  • 21:31 Piłkarze Lecha szybciej wrócili na murawę. Czekamy na zespół "Pasów". Steblecki pojawi się na boisku.
  • 46. min Schodzi z boiska Erik Jendriszek, a za niego wchodzi Sebastian Steblecki. Zmiana w obozie trenera Zielińskiego może trochę dziwić.
  • 46. min Sędzia Marciniak rozpoczął druga połowę potyczki w Krakowie. Oby była podobna do pierwszej - pełnej emocji!
  • 47. min Bjelica na razie nie decyduje się na zmiany. To chyba dobrych ruch Chorwata, jego zespół wyglądał bardzo dobrze, zabrakło jedynie bramki.
  • 48. min Zieliński zaryzykował - przed nim 45 minut, a jemu została już tylko jedna zmiana.
  • 48. min Wójcicki świetnie wypatrzył Piątka, ale za późno ruszył do piłki napastnik i przy piłce uprzedził go Matusz Putnocky.
  • 49. min "Kolejorz" odpowiedział długim podaniem do Jevticia, ale piłkę przejął Sandomierski.
  • 49. min Faul Szczepaniaka na Bednarku. Od rzutu wolnego na własnej połowie zacznie Lech.
  • 51. min Kownacki walczył o piłkę z Polczakiem i arbiter przyznał piłkę Cracovii. Słusznie.
  • 52. min Kadar płasko w pole karne, ale Sandomierski w tempo wyszedł i zatrzymał piłkę.
  • 54. min Bednarek! Ależ kiks stopera Lecha i chyba "zagotował" się Szczepaniak, który za szybko uderzył i fatalnie spudłował zamiast strzelić gola.
  • 55. min Warto docenić arbitra. Marciniaka dzisiaj nie widać, a to, w zawodzie sędziego, gwarantuje wysoką notę.
  • 56. min Gdyby "Kolejorz" odwrócił losy meczu, mógłby awansować na podium ligowej stawki przynajmniej do niedzielnego meczu Legii. Cracovia na gwałt potrzebuje punktów, aby nie zimować w strefie spadkowej (porażka z Lechem i wygrana Łęcznej).
  • 57. min Szczepaniak wywalczył rzut rożny po dograniu Brzyskiego.
  • 57. min Rzut rożny dla "Pasów". Brzyski na głowę Polczaka, ale poradził sobie z mizernym strzałem Putnocky.
  • 58. min Lech w drugiej połowie dużo słabszy w ofensywie. Chyba potrzebuje zmian ekipa Bjelicy, jeśli chce zgarnąć punkty w Krakowie.
  • 59. min Steblecki! Chciał zagrywać do partnera, ale w efekcie stracił piłkę.
  • 59. min Gajos! Kolejna próba z dystansu, ale Sandomierski odbił piłkę na rzut rożny.
  • 59. min Rzut rożny dla Lecha. Centra Majewskiego i piłka wybita przez gospodarzy.
  • 62. min Strzały: 7-11. Strzały celne: 4-3. Tak prezentują się liczby po godzinie rywalizacji w Krakowie.
  • 62. min Za moment dojdzie do zmiany w zespole "Kolejorza". Na murawie zamelduje się najlepszy strzelec Lotto Ekstraklasy - Marcin Robak.
  • 63. min Jevtić do końca miał na plecach Litauszkiego, który przeszkodził mu w oddaniu strzału na bramkę "Pasów". Wyszedł jeszcze Sandomierski.
  • 63. min Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Budziński, który przesadził z ostrością w wejściu w Tomasza Kędziorę. Zasłużone napomnienie.
  • 64. min Schodzi z boiska Szymon Pawłowski , a za niego wchodzi Marcin Robak. Pierwsza zmiana Nenada Bjelicy.
  • 64. min Jevtić! Miał świetną okazję Szwajcar, ale uderzył zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć bramkarza Cracovii.
  • 67. min Ewidentnie ma patent na Lecha Cracovia przed własną publicznością. "Pasy" wygrały dwa ostatnie mecze obu zespołów w Krakowie - 2-0 i 5-2.
  • 68. min "Kolejorz" pod Wawelem ostatni raz wygrał w listopadzie 2013 roku, ale wówczas zdemolował krakowian aż 6-1.
  • 68. min Rzut rożny dla Cracovii. Brzyski zacentrował, a Bednarek wybił piłkę poza boisko.
  • 68. min Rzut rożny dla "Pasów". Brzyski dośrodkował, ale arbiter odgwizdał faul na Putnockim. Przewinił Miro Czovilo.
  • 69. min Faul Wójcickiego na Nielsenie. Kolejny stały fragment dla Lecha - na własnej połowie.
  • 70. min Posiadanie piłki: 45-55 procent. Przewaga "Kolejorza".
  • 71. min Faul na Brzyskim, a przewinił Abdul Aziz Tetteh. Brzydki faul.
  • 72. min Piątek! Próba z dystansu, ale wprost w bramkarza Lecha trafił napastnik krakowian.
  • 73. min Schodzi z boiska Jakub Wójcicki, a za niego wchodzi Paweł Jaroszyński. Ostatnia zmiana w ekipie z Krakowa.
  • 75. min Schodzi z boiska Maciej Gajos , a za niego wchodzi Dariusz Formella. Druga zmiana Nenada Bjelicy.
  • 75. min Piątek!
  • 76. min Był sam na sam, minął bramkarza i upadł w polu karnym Lecha. Czy nie było "11" ?
  • 78. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Lasse Nielsen, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zaskoczył Sandomierskiego.
  • 79. min Co za historia! Błyskawicznie zemściła się ta niewykorzystana szansa Piątka.
  • 82. min Jevtić! Minął rywali i dograł do Kownackiego, ale temu przeszkodzili rywale.
  • 83. min Schodzi z boiska Dawid Kownacki , a za niego wchodzi Paweł Tomczyk. Debiut 18-latka, którego zabrał do Krakowa Nenad Bjelica.
  • 84. min Więcej zmian nie będzie. Obaj trenerzy wykorzystali dostępny komplet.
  • 85. min Faulowany Tetteh, a przewinił Steblecki.
  • 86. min Faul Budzińskiego na Nielsenie. Gdyby nie odgwizdał przewinienia sędzia Marciniak, "Budzik" byłby oko w oko z Putnockim.
  • 87. min Jevtić kapitalnie wrzucił w pole karne Cracovii, ale obrońcy "Pasów" lepsi od snajperów Lecha.
  • 87. min Formella! Próba z 8., może 9. metra i dobra interwencja Sandomierskiego.
  • 87. min Faulowany Stebelecki, a przewinił Kadar. Będzie rzut wolny i okazja dla Cracovii.
  • 88. min Brzyski zacentrował bardzo dobrze na głowę Jaroszyńskiego, ale strzał zmiennika w zespole Zielińskiego był bardzo słaby.
  • 89. min Piątek spróbował z dystansu, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
  • 90. min Rzut rożny dla Cracovii. Dośrodkowanie Brzyskiego i wybija Kędziora.
  • 90. min Jevtić zatrzymany w kontrataku. Nie był faulu.
  • 90. min Za moment przekonamy się, o ile dłużej potrwa spotkanie Cracovia - Lech.
  • 91. min Dwie minuty dorzuca Szymon Marciniak.
  • 91. min Deleu zacentrował, ale chwycił piłkę bramkarz "Kolejorza".
  • 92. min Jevtić dośrodkował, piłkę przypadkowo zgrał Robak, a futbolówkę meczową miał na nodze Majewski, który spudłował.
  • 22:19 Końcowy gwizdek. Cracovia remisuje z Lechem 1-1. Po pierwszej połowie remis był znacznie sprawiedliwszy niż po drugiej.
  • 22:26 Dziękujemy za uwagę! Zapraszamy na niedzielne mecze 20. kolejki Lotto Ekstraklasy w Interii. Dobranoc!