• (79') P. Malarczyk M. Helik
  • (61') Kądzior R. Wolsztyński
  • (66') Ł. Wolsztyński M. Urynowicz
  • (81') Angulo S. Matuszek
  • 20:16 Dobry wieczór Państwu! Czas na drugie spotkanie 6. kolejki Lotto Ekstraklasy. Po szalonym meczu w Gdańsku, czas na starcie w Krakowie, gdzie "pasy" zmierzą się z Górnikiem Zabrze.
  • 20:20 Odmienne nastroje w obu zespołach, bo Górnik wprowadził powiew świeżości do Ekstraklasy i zdążył już ograć Legię oraz Wisłę. Cracovia zdobyła zaledwie cztery "oczka" i musi zacząć odrabiać straty do czołówki.
  • 20:22 Drużyna Michała Probierza dzisiaj m.in. bez Kamila Pestki, który pauzuje za kartki oraz kontuzjowanego Adama Wilka.
  • 20:22 Górnik Zabrze w najsilniejszym możliwym zestawieniu. Z tym fenomenalnym Igorem Angulo na szpicy.
  • 20:24 Arbitrem głównym zawodów Paweł Raczkowski z Warszawy. Miejmy nadzieję, że sędzia nie będzie pierwszoplanową postacią tego widowiska.
  • 20:27 Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Za kilka chwil zaczynamy granie przy ulicy Kałuży w Krakowie.
  • 20:28 Miroslav Czovilo i Igor Angulo wylosowali, przywitali się ze sobą oraz zespołem sędziowskim. Za moment start rywalizacji Michała Probierza i Marcina Brosza.
  • 20:30 Sędzia Raczkowski dał sygnał, a górnicy rozpoczęli granie w Krakowie. Cracovia vs Górnik!
  • 1. min Pierwsza akcja Górnika. Wrzutka Kurzawy, ale wybijają piłkę krakowianie.
  • 2. min Pogubili się zabrzanie na połowie "Pasów
  • 2. min Z własnego pola karnego zaczyna atak pozycyjny drużyna Michała Probierza.
  • 3. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Sergei Zenjov
  • 3. min Szczepaniak zagrał idealne podanie na wolne pole i Zenjov pokonuje Loskę!
  • 4. min Kapitalnie wykończył akcję Estończyk, który daje prowadzenie gospodarzom.
  • 4. min Wymarzone otwarcie Cracovii. Ciekawe, jak zareaguje zespół z Zabrza.
  • 4. min Sowah próbował dośrodkowania, ale nic z tego próba zablokowana.
  • 5. min Rzut rożny dla Cracovii. Zagranie przed pole karne, ale nie było strzału żadnego z zawodników Probierza.
  • 6. min Na własnej połowie drużyna Brosza. Bez narzucania tempa, spokojnie, kreują akcję goście.
  • 6. min Faul na Czovilo, a przewinił Wolsztyński. Piłka dla "Pasów".
  • 7. min Faul Drewniaka w ataku. Piłka dla Górnika. Ma szczęście były piłkarz Lecha, że sędzia nie pokazał mu kartki.
  • 8. min Wolniewicz wypuszczony podaniem na prawej stronie, ale zagranie za mocne, aby defensor zdążył.
  • 9. min Fatalny błąd górników, ale zatrzymany Szczepaniak.
  • 9. min Faul na Żurkowskim. Piłka dla gości z Zabrza.
  • 10. min Ma pierwsze uwagi do arbitra Michał Probierz. Widać zdenerwowanie u trenera Cracovii.
  • 10. min Faulowany Piątek. Brzydkie wejście Wolniewicza, ale chyba nie miał wyjścia. Gdyby nie zatrzymał snajpera, byłoby groźnie.
  • 11. min Mihalik dośrodkował na piąty metr, ale nie zdołał uderzyć Czovilo.
  • 11. min Złe podanie Mihalika, piłkę przejmuje Górnik. Na razie niewiele z tego wynika.
  • 12. min Padł na murawę Angulo, ale sędzia uznał, że czysto przejęli piłkę gospodarze.
  • 13. min Sandomierski zaczął długim podaniem, ale piłka wylądowała na aucie. Zacznie Górnik.
  • 13. min Wolsztyński zagrywał ręką. Piłka dla Cracovii.
  • 14. min Cracovia ruszyła z szybką kontrą, ale podanie Zenjova w polu karnym Loski było zablokowane.
  • 15. min Wolsztyński zagrał do Kurzawy, ale Sowah był sprytniejszy, zatrzymując akcję zabrzan.
  • 16. min Rzut rożny dla zabrzan. Piłka zagrana do Kurzawy, a ten uderzył ponad bramką Sandomierskiego.
  • 17. min Faul na Dytiatjewie. Zaczyna Cracovia na własnej połowie boiska.
  • 18. min Piątek! Kapitalnie broni Loska próbę zza pola karnego. Ale znów świetnie podał Szczepaniak.
  • 19. min Zenjov! Kolejna próba z dystansu zawodnika Cracovii, ale wyjątkowo daleka od celu, jakim było światło bramki.
  • 19. min Faul Czovilo na Wolsztyńskim. Grę rozpocznie Górnik na połowie "Pasów".
  • 19. min Wrzutka Kurzawy i próba głową Wolsztyńskiego. Bez problemów jednak Sandomierski.
  • 21. min Dośrodkowanie Piątka i pudło Dytiatjewa. Piłka przeleciała centymetry nad poprzeczką bramki Górnika.
  • 21. min Podopieczni Brosza leżą na deskach i nic nie wskazuje na to, aby mieli się podnieść. Wymarzony początek gospodarzy.
  • 23. min Słabe dośrodkowanie Kądziora z lewej strony. Grę rozpocznie Sandomierski.
  • 23. min Wolniewicz nabił Sowaha i wywalczył rzut rożny dla górników z Zabrza.
  • 24. min Rzut rożny dla Górnika. Centra Kurzawy i piąstkuje Sandomierski.
  • 25. min Dośrodkowanie Michała Koja, ale bardzo słabe. Zacznie zespół "Pasów".
  • 27. min Żurkowski! Nareszcie jakaś próba Górnika, po której musiał się ruszyć Sandomierski.
  • 27. min Kądzior! Coś poszło nie tak... jak z jego niedoszłym transferem do Cracovii.
  • 28. min Szczepaniak! Zrewanżowali się za ostatnie akcje podopieczni Probierza. Górą był jednak dobrze ustawiony Loska.
  • 29. min Wolsztyński nie zdążył do piłki. Zacznie Sandomierski.
  • 30. min Wieteska doskonale przeczytał zamiary Szczepaniaka i zatrzymał piłkarza krakowian.
  • 31. min Angulo pędził do zagrania od Kądziora, ale Malarczyk do spółki z Dytiatjewem nie pozwolili Hiszpanowi na wiele.
  • 32. min Wolniewicz wywalczył rzut rożny, nabijając Sowaha. Kolejny raz w ten sposób zyskali stały fragment goście.
  • 32. min Rzut rożny dla zabrzan, ale w dużym zamieszaniu piłkę przejmuje Sandomierski.
  • 33. min Dytiatjew zderzył się z Angulo głowami i leżą piłkarze obu zespołów. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez zmian.
  • 34. min Wszystko w porządku. Wrócili do gry obaj zawodnicy, a grę wznowił Sandomierski.
  • 35. min Wolniewicz! Kolejna próba wrzutki, która... stała się strzałem. Bez problemów łapie jednak piłkę Sandomierski.
  • 36. min Miękkie zagranie w pole karne Górnika, wybili piłkę zabrzanie i zablokowany strzał Szczepaniaka z dystansu.
  • 37. min Rzut rożny dla Cracovii. Krótkie rozegranie Mihalika i Drewniaka oraz zagranie przed pole karne, skąd pudłuje Zenjov.
  • 37. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Wolsztyński.
  • 38. min Sowah zatrzymuje rywala. Z autu górnicy z Zabrza.
  • 39. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Michał Koj
  • 39. min Kuriozum! Piłka przeleciała metr od linii bramkowej, a z najbliżej odległości, w ostatniej chwili, pakuje do bramki Koj.
  • 41. min Drewniak! Fatalne próba z dystansu. Rozpocznie Górnik, a konkretnie Loska.
  • 41. min Żurkowski zablokowany zza pola karnego. Ale Górnik wciąż utrzymuje się przy futbolówce.
  • 42. min Kolejna wrzutka Kurzawy, ale nie dołożył głowy odpowiednio Wolsztyński. Piłka dla krakowian.
  • 43. min Głębokie dośrodkowanie Koja i spokojna interwencja bramkarza "Pasów".
  • 44. min Kądzior nie dał rady w narożniku boiska. Piłka dla Cracovii. Zacznie Sandomierski.
  • 45. min Za chwilę dowiemy się, ile dłużej potrwa pierwsza część spotkania w Krakowie.
  • 45. min Wolsztyński! Przypadkowo znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie dał się zaskoczyć bramkarz Cracovii. Kapitalna interwencja!
  • 45. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Łukasz Wolsztyński
  • 46. min Tym razem Sandomierski nie miał już szans. Zatrzymał próbę Angulo, ale nie miał szans z dobitką Wolsztyńskiego.
  • 46. min Zdenerwowany Sandomierski wyskoczył do swoich obrońców, ale teraz na nic to się nie zda. A zabrzanie... rosną w siłę!
  • 21:16 Gwizdek sędziego! Koniec pierwszej części spotkania w Krakowie.
  • 47. min Sędzia Raczkowski dał sygnał. Krakowianie zaczęli drugą połowę!
  • 46. min Wolsztyński! Pierwsza okazja po przerwie i niewiele brakowało, aby Górnik podwyższył prowadzenie. Chwile grozy dla "Pasów".
  • 47. min Bez zmian do drugiej połowy podeszli piłkarze obu zespołów. Myślę, że swoje w szatni przekazali swoim zawodnikom trenerzy.
  • 47. min Kurzawa zacentrował w pole karne Cracovii, ale bez efektu w postaci sytuacji. Interweniował Sowah.
  • 48. min Faul Kurzawy na Wójcickim. Zacznie drużyna gospodarzy.
  • 49. min Wójcicki spróbował zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.
  • 50. min Sandomierski chwycił piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.
  • 50. min Żółtą kartkę otrzymuje Szymon Żurkowski
  • 51. min Żółtą kartkę otrzymuje Lennard Adjetey Sowah
  • 51. min Starcie dwóch zawodników zakończone upomnieniami.
  • 51. min Drewniak zacentrował w pole karne Loski, ale zabrzanie znakomicie w defensywie.
  • 51. min Kontra Górnika! Angulo zagrywa z prawej strony do środka, ale zamiast Wolsztyńskiego, był Dytiatjew.
  • 53. min Wójcicki kapitalnie przerzucił piłkę do Sowaha, ale ten nie zapoczątkował akcji ofensywnej gospodarzy.
  • 53. min Po przerwie gra jeden zespół i jest to ekipa Marcina Brosza.
  • 55. min Sandomierski chwycił piłkę po za mocnym podaniu do Igora Angulo. Cracovia zaczyna akcję z okolic własnej szesnastki.
  • 57. min Pressing Piątka i Szczepaniaka. Nic z tego, górnicy wciąż w posiadaniu futbolówki.
  • 57. min Za mocne podanie do Wolsztyńskiego. Z piątego metra rozpoczął Sandomierski.
  • 58. min Wolsztyński! Był rykoszet, będzie więc rzut rożny dla zabrzan.
  • 58. min Rzut rożny dla Górnika. Wrzutka Kurzawy, ale zdecydowanie za mocna dla kolegów... i rywali także.
  • 60. min Wójcicki zagrywał piłkę ręką po wrzutce Koja. Rzut wolny dla górników.
  • 60. min Ustawił się w murze Szczepaniak, a przed piłką, a jakżeby inaczej, Rafał Kurzawa.
  • 61. min Kurzawa! Bezpośrednio na bramkę, ale spodziewał się tego bramkarz Cracovii.
  • 61. min Schodzi z boiska Damian Kądzior , a za niego wchodzi Rafał Wolsztyński
  • 61. min Drugi z braci Wolsztyńskich melduje się na murawie. Schodzi najsłabszy na boisku - Kądzior.
  • 63. min Doskonała interwencja Wieteski, który zatrzymał Mihalika.
  • 63. min Mihalik! Próba z dystansu i świetnie broni Loska.
  • 64. min Schodzi z boiska Jaroslav Mihalik, a za niego wchodzi Javier Hernandez
  • 65. min Rzut rożny dla Górnika, ale po zamieszaniu wybili piłkę podopieczni Michała Probierza.
  • 66. min Schodzi z boiska Łukasz Wolsztyński , a za niego wchodzi Marcin Urynowicz
  • 66. min Za długo bracia Wolsztyńscy razem nie pograli. Pięć minut po wejściu Rafała, z boiska schodzi Łukasz.
  • 67. min Półmetek drugiej połowy nie wskazuje nic dobrego dla Cracovii. Gospodarze przegrywają i nie dali żadnych podstaw, aby wierzyć, że odwrócą wynik.
  • 68. min Zenjov! Spróbował szczęścia Estończyk, ale spokojnie interweniował Loska.
  • 69. min Kolejna zmiana Probierza już przygotowana. Wdowiak przygotowuje się do wejścia na murawę.
  • 69. min Schodzi z boiska Mateusz Szczepaniak, a za niego wchodzi Mateusz Wdowiak
  • 70. min Więcej argumentów ofensywnych na ławce trener Cracovii nie ma. Musi liczyć na tych, którzy są na boisku.
  • 70. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Rafał Wolsztyński
  • 71. min Błąd Malarczyka w przyjęciu, przejął piłkę Rafał Wolsztyński, który nie przestraszył się Dytiatjewa i podwyższył prowadzenie Górnika.
  • 73. min Żółtą kartkę otrzymuje Adam Wolniewicz, który faulował Wdowiaka.
  • 74. min Dośrodkowanie Drewniaka, ale Dani Suarez był szybszy od Miroslava Czovilo.
  • 74. min Kwadrans przed końcem spotkania, Cracovia w dramatycznej sytuacji.
  • 76. min Niewiele ponad osiem tysięcy kibiców przy Kałuży w Krakowie. Wiadomo, że frekwencja często zależy od gry... a tą Cracovia nie powala.
  • 76. min Angulo! Sandomierski odbija piłkę na rzut rożny. Bramkarz Cracovii jest jednym z niewielu piłkarzy "Pasów", którzy jeszcze walczy.
  • 77. min Żółtą kartkę otrzymuje Rafał Wolsztyński
  • 79. min Warto wspomnieć, że Cracovię czeka mecz ze Śląskiem Wrocław. Do Zabrza przyjedzie z kolei Wisła Płock.
  • 79. min Schodzi z boiska Piotr Malarczyk, a za niego wchodzi Michał Helik
  • 80. min Wykorzystał komplet zmian Michał Probierz. Widać, że trener wciąż szuka optymalnego składu, stąd zmiana stopera w końcówce.
  • 81. min Schodzi z boiska Igor Angulo Albóniga , a za niego wchodzi Szymon Matuszek
  • 82. min Komplet zmian wykorzystany również przez Marcina Brosza. Przed nami ostatnie 10 minut regulaminowego czasu gry.
  • 82. min Aż 16 strzałów celnych w całym meczu - to pokazuje, że jak na polskie warunki było to bardzo dobre spotkanie.
  • 82. min Arbiter odgwizdał spalonego, a na nim Piątek.
  • 83. min Rzut karny dla Cracovii!
  • 84. min Skoczyli sobie do gardeł piłkarze obu zespołów. Zagotowało się w głowach.
  • 84. min Żółtą kartkę otrzymuje Ołeksij Dytiatjew
  • 84. min Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Loska
  • 84. min Faulował Żurkowski, a poszkodowanym był Helik. "Jedenastka" dla Cracovii.
  • 85. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Piątek
  • 85. min Tuż przy słupku trafia Piątek i mimo, że wyczuł intencję Loska, nie zdążył złapać piłki.
  • 86. min Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Wieteska, który faulował na własnej połowie.
  • 87. min Kurzawa! Doskonale broni Sandomierski w sytuacji sam na sam.
  • 88. min Faul na Wolsztyńskim. Przewinił Czovilo.
  • 90. min Ależ to będzie gorący doliczony czas gry. Cracovia liczy na gola na 3-3.
  • 90. min Trzy minuty dorzuca Paweł Raczkowski z Warszawy.
  • 90. min Faul Dytiatjewa na Wolsztyńskim. Piłka dla zabrzan.
  • 91. min Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Suárez García Osorio, który przedłużał wznowienie gry.
  • 92. min Rzut karny dla Cracovii! Co za końcówka, łapią się za głowy.
  • 92. min Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Adam Wolniewicz
  • 92. min Powtórki bezlitosne - bezdyskusyjny rzut karny. Fatalne zagranie Wolniewicza.
  • 94. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Piątek
  • 94. min A więc jednak! Cracovia wyrywa punkt w końcówce. Kapitalne uderzenie Piątka.
  • 95. min Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Wójcicki
  • 95. min A na trybuny sędzia Raczkowski wyrzucił Marcina Brosza.
  • 96. min Jeszcze jedna wrzutka, ale piąstkuje Sandomierski!
  • 22:24 Końcowy gwizdek sędziego. 3-3 w Krakowie po wielkich emocjach!
  • 22:32 To był najlepszy w tym sezonie piątek z Ekstraklasą. W dwóch spotkaniach padło aż 11 goli i emocjami z obu meczów można byłoby obsłużyć wszystkie mecze kolejki! Dziękujemy za uwagę.