• (90') L. Modric M. Pašalić
  • (47') G. Maniatis P. Retsos
  • (63') A. Samaris Tachtsidis
  • (72') K. Stafylidis A. Bakasetas
  • 20:40 Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu barażowego o awans na mundial w Rosji Chorwacja - Grecja!
  • 20:43 Dużym osłabieniem Chorwatów jest brak w wyjściowej jedenastce Maria Mandżukicia. Snajper ma problem ze ścięgnem w udzie i pełni dziś rolę rezerwowego.
  • 20:43 Chorwaci są niepokonani u siebie od 11 meczów. Świetnie radzili sobie także w barażach do wielkich turniejów. Czterokrotnie walczyli w play-offach i zawsze z sukcesem.
  • 20:43 Zarówno dzisiaj w Zagrzebiu, jak i w niedzielę w rewanżu w Atenach na trybunach nie pojawią się kibice przyjezdnych. To decyzja federacji piłkarskich obu krajów.
  • 20:46 Minuta ciszy ku czci zmarłego Josipa Webera.
  • 20:46 Sędzia rozpoczął mecz.
  • 2. min Jednak nie ma rzutu rożnego. Ostatni piłkę dotknął Kramarić.
  • 3. min Długie zagranie w kierunku Mitroglu, ale poradzili sobie chorwaccy obrońcy.
  • 3. min Modrić faulowany z lewej strony pola karnego Greków.
  • 4. min Centra Modricia w pole karnego z wolnego. Skakał Kramarić. Wyżej od niego jeden z greckich obrońców.
  • 5. min Rzut rożny dla gospodarzy.
  • 5. min Jeszcze jeden rzut rożny dla Chorwatów.
  • 6. min Ogromne zamieszanie przed bramką Greków po dośrodkowaniu Modricia. Żaden z Chorwatów nie wepchnął piłki do bramki, a strzał głową Vidy był za słaby.
  • 7. min Niedokładne podanie do Mitroglu.
  • 9. min Tzavellas faulował Vrsaljiko
  • 9. min Za niska centra Modricia z wolnego.
  • 10. min Strinić zatrzymany czysto na lewym skrzydle.
  • 11. min Żółtą kartkę otrzymuje Orestis Karnezis
  • 11. min Rzut karny dla Chorwacji!
  • 13. min Fatalny błąd greckiego bramkarza, któremu odskoczyła piłka. Wykorzystał to Kalinić i przejął futbolówkę, a Karnezis próbując ratować sytuację sfaulował Chorwata!
  • 14. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Luka Modrić!!!
  • 14. min Chorwacja prowadzi 1-0! Modrić pewnie wykorzystał rzut karny! Gwiazdor Realu strzelił w prawo, a Karnezis rzucił się w przeciwnym kierunku!
  • 16. min Plan Greków, czyli bezbramkowy remis w Zagrzebiu, runął.
  • 16. min Mitroglu na spalonym
  • 18. min Rzut rożny dla Chorwacji.
  • 19. min Dobra centra Modricia. Lovren zgrał piłkę głową, ale Periszić nie zdążył dołożyć nogi.
  • 20. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Nikola Kalinić!!!
  • 22. min Chorwacja prowadzi już 2-0! Strinić znakomicie włączył się do akcji ofensywnej i z lewej strony zagrał przed bramkę do Kalinicia, który popisał się sztuczka techniczną i zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do siatki!
  • 22. min Żółtą kartkę otrzymuje José Carlos Gonçalves Rodrigues za faul na Modriciu
  • 24. min Vrsaljiko w pojedynku z Stafydisem. Chorwatowi nie udało się wywalczyć rzutu rożnego.
  • 25. min Znakomite długie zagranie Rakiticia do Vrsalijko, ale dośrodkowanie tego drugiego pozostawiało wiele do życzenia.
  • 28. min Niecelna "główka" Periszicia.
  • 29. min Złe wybicie Subasicia. Wrzut z autu dla Greków.
  • 31. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Sokratis Papastathopoulos!!!
  • 31. min Gol dla Greków, którzy przegrywają w Zagrzebiu, ale już tylko 1-2!
  • 32. min Bardzo dobre dośrodkowanie Fortounisa z rzutu rożnego. Papastathopoulos najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową zmusił do kapitulacji Subasicia!
  • 34. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Ivan Periszić!!!
  • 35. min Błyskawiczna odpowiedź Chorwatów! Precyzyjne dośrodkowanie Vrsaljiko z prawego skrzydła, a zamykający akcję Periszić "główką" pakuje piłkę do siatki!
  • 35. min Rzut rożny dla Chorwacji
  • 36. min Za mocne dośrodkowanie Modricia. Piłkę dla Chorwatów uratował Rakitić.
  • 38. min Mitroglu zgubił piłkę w środku boiska.
  • 40. min Rajd Strinicia lewą stroną. Zatrzymał go dopiero wślizgiem Maniatis.
  • 41. min Modrić zatrzymany nieprzepisowo.
  • 41. min Niecelny strzał z dystansu Rakiticia.
  • 43. min Kontra Chorwatów. Kramacić zbiegł do środka i podał do Kalinicia, który źle zagrał w kierunku Periszicia.
  • 46. min Karnezis zrehabilitował się za koszmarny błąd przy stracie pierwszego gola. Grecki bramkarz znakomicie obronił strzał Kramaricia i jeszcze poradził sobie z dobitką Kalinicia!
  • 47. min Sędzia doliczył 2 minuty
  • 48. min Kalinić faulowany przez Sokratisa
  • 48. min Rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Greków
  • 49. min Rakitić do Periszicia, a ten na drugi słupek do Vidy, który nie sięgnął piłki.
  • 21:35 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy
  • 21:36 Chorwaci jak najbardziej zasłużenie prowadzą w Grecją 3-1. Zapraszamy po przerwie.
  • 46. min Sędzia rozpoczął drugą połowę
  • 47. min Schodzi z boiska Giannis Maniatis , a za niego wchodzi Panagiotis Retsos
  • 47. min Rzut rożny dla Chorwacji
  • 48. min Tym razem Chorwaci nie stworzyli sobie dobrej okazji po dośrodkowaniu Modricia.
  • 50. min Jeeeeeest GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Andrej Kramarić!!!
  • 52. min Chorwacja prowadzi już 4-1! Koszmarne zagranie Stafylidisa, który klatką piersiową zagrywał do własnego bramkarza. Uczynił to jednak źle. Zza jego pleców wyskoczył Vrsaljiko, który przejął piłkę, a Kramarić z bliska dopełnił formalności!
  • 53. min Czysty wślizg Vidy i Chorwacja rusza z kolejną akcją.
  • 55. min Niecelny strzał Periszicia z dystansu.
  • 56. min Kalinić faulowany na połowie Greków.
  • 57. min Kramarić zostawił rywala za plecami i strzelił z lewej strony pola karnego. Karnezis odbił na rzut rożny.
  • 58. min Potężne uderzenie Rakiticia z 15 metrów. Karnezis na posterunku.
  • 60. min Kontra Chorwatów.
  • 60. min Modrić do Kalinicia, ale ten został powstrzymany przez greckich obrońców.
  • 61. min Mitroglu!
  • 61. min Groźny strzał po ziemi Mitroglu. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
  • 63. min Schodzi z boiska Andreas Samaris , a za niego wchodzi Panagiotis Tachtsidis
  • 63. min Samaris musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.
  • 64. min Sokratis!
  • 65. min Kapitan Greków miał okazję, żeby strzelić swojego drugiego gola w tym spotkaniu. "Główka" Sokratisa tym razem minimalnie niecelna.
  • 65. min Kramarić!
  • 66. min Kramarić otrzymał znakomite podanie od Modricia i strzelił technicznie w kierunku drugiego słupka. Piłka przeleciała obok słupka.
  • 68. min Uderzenie Periszicia z dystansu, Retsos wyręczył Karnezisa i wybił piłkę zmierzającą do bramki.
  • 70. min Periszić huknął z ostrego kąta tuż nad poprzeczką!
  • 72. min Schodzi z boiska Konstantinos Stafylidis , a za niego wchodzi Anastasios Bakasetas
  • 75. min Rzut rożny dla Grecji
  • 75. min Mitroglu!
  • 77. min Dobre dośrodkowanie Fortounisa. Mitroglu minimalnie chybił strzałem głową.
  • 77. min Schodzi z boiska Nikola Kalinić, a za niego wchodzi Ante Rebić
  • 78. min Vrsaljko przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale źle podał do Rebicia.
  • 79. min Żółtą kartkę otrzymuje Anastasios Bakasetas za faul na Modriciu.
  • 81. min Indywidualna akcja Rebicia, ale osaczony przez trzech Greków stracił piłkę.
  • 83. min Schodzi z boiska Andrej Kramarić, a za niego wchodzi Nikola Vlašić
  • 86. min Rebić w polu karnym Greków. Papadopoulos zabrał mu piłkę.
  • 89. min Modrić poturbowany przez Tziolisa
  • 89. min Kapitan Chorwatów musiał na chwilę opuścić boisko, ale już na nie wrócił.
  • 90. min Schodzi z boiska Luka Modrić, a za niego wchodzi Mario Pašalić
  • 90. min Mitroglu!
  • 92. min Mitroglu strzelił głowa z kilku metrów! Kapitalna interwencja Subaszicia!
  • 92. min Sędzia doliczył 4 minuty
  • 22:39 Końcowy gwizdek sędziego
  • 22:39 Chorwacja wygrała wysoko 4-1 i jest jedną nogą na mundialu w Rosji!
  • 22:39 Rewanż odbędzie się w niedzielę w Atenach.
  • 22:47 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo do portalu Interia!