• (77') B. Babiarz D. Nowak
  • (82') Moneta P. Oleksy
  • (83') M. Przybecki Trojak
  • (90') J. Niezgoda J. Arak
  • 17:46 Dzień dobry Państwu! Opuszczamy Kraków, gdzie Cracovia zremisowała z Arką, ale zostajemy w Małopolsce. Przed nami mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów.
  • 17:54 "Niebiescy" wygrali ostatnio dwa mecze z rzędu (z Legią i ze Śląskiem), a "Słonie" to jedna z największych rewelacji sezonu. Rywalizacja zapowiada się więc bardzo ciekawie.
  • 17:57 Bez niespodzianek w składach obu drużyn. Z powodu kontuzji nie ma Wróbla i Jovanovicia (Nieciecza), a za kartki pauzują Grodzicki i Pazio (Ruch).
  • 17:57 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Czas na część oficjalną. Głównym arbitrem tego spotkania Krzysztof Jakubik z Siedlec.
  • 18:00 250. występ Łukasza Surmy w barwach Ruchu na poziomie Ekstraklasy. Kapitan "Niebieskich" jest oczywiście rekordzistą wszech czasów.
  • 18:00 Sędzia Jakubik rozpoczął mecz! Zaczęli chorzowianie.
  • 1. min Faul z boku boiska. Zacznie Ruch.
  • 2. min Faul w środkowej strefie. Przewinił Urbańczyk.
  • 3. min Guilherme, ale nie zdecydował się na rajd lewą stroną. Spokojny początek obu zespołów.
  • 5. min Termalica ma piłkę, ale z posiadania niewiele wynika. Putiwcew do Szarka.
  • 6. min Przybecki zagrywał sprytnie, wzdłuż linii bocznej, ale zorientowali się niecieczanie.
  • 6. min Faulował Koj Patryka Fryca. Od rzutu wolnego gospodarze.
  • 7. min Hrdliczka! Ależ kapitalne wyjście bramkarza Ruchu, który ratuje "Niebieskich". Sam na sam wychodził Guba po podaniu Misaka.
  • 8. min Dośrodkowywał Guilherme, ale dobrze interweniował Kowalczyk.
  • 9. min Fryc centrował, ale za głęboko. Chwycił futbolówkę Hrdliczka.
  • 10. min W odpowiedzi Ruch. Dośrodkował Koj, ale Monetę w powietrzu ubiegł Przemysław Szarek.
  • 11. min Ponownie próbował zacentrować Fryc, ale znowu chorzowianie zachowali czujność pod własnym polem karnym.
  • 12. min Przybecki! Doskonale pociągnął prawą stroną, celnie dośrodkował, ale Moneta nie poradził sobie najlepiej z przyjęciem. Strzał za lekki, trafił w obrońcę skrzydłowy Ruchu.
  • 13. min Lipski dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybiły "Słonie" futbolówkę.
  • 14. min Przybecki świetnie dograł do Niezgody, który minął Pilarza, ale z ostrego kąta nie zdołał wpakować piłki do bramki! Dobre minuty przyjezdnych.
  • 16. min Faulowany Kupczak, a przewinił Urbańczyk, który nie zgadza się z interpretacją arbitra.
  • 17. min Lipski dośrodkował, a głową próbował Niezgoda. Spokojnie interweniował Pilarz.
  • 18. min Ciężkie chwile Niecieczy, ale chyba udało się przetrwać trudny czas ekipie Michniewicza, która powoli konstruuje akcję.
  • 20. min Faulowany Surma. Od rzutu wolnego goście.
  • 20. min Faul Koja na Babiarzu. Zaczną "Słonie".
  • 21. min Za mocne podanie Kupczaka do Guilherme i piłka dla Ruchu.
  • 23. min Za mocne dla Gutkovskisa było dośrodkowanie Guilherme. Rozpocznie Libor Hrdliczka.
  • 24. min Długa piłka do Niezgody i doskonale Pilarz. Wyczekał bramkarz gospodarzy na linii i chwycił piłkę, uprzedzając napastnika.
  • 26. min Nieciecza utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Ruch jest efektywniejszy.
  • 28. min Guba! Zaskoczył po podaniu Gutkovskisa i było kilkanaście centymetrów od bramki Hrdliczki.
  • 28. min David Guba to zdecydowanie najjaśniejszy punkt zespołu Michniewicza.
  • 29. min Fryc wrzucił z autu bezpośrednio w pole karne, ale "Niebiescy" wybili piłkę.
  • 30. min Misak! Próba z dystansu, ale spokojnie interweniował Hrdliczka.
  • 31. min Urbańczyk dośrodkowywał, ale wybili piłkę obrońcy Termaliki.
  • 32. min Guba zagrał do Babiarz, a ten huknął z 20-25 metrów. Wprost jednak w bramkarza kapitan "Słoni".
  • 34. min Sztefanik! Pięknie przymierzył pomocnik, ale Hrdliczka odbił piłkę na rzut rożny.
  • 34. min Dośrodkowanie z narożnika i pada na murawę Gutkovskis.
  • 35. min Ucierpiał w starciu z Michałem Kojem Łotysz. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.
  • 36. min Wracamy do gry. Termalica na własnej połowie. Pilarz do Szarka.
  • 38. min Przybecki zaangażował się w grę obronną, ale nie zdołał pomóc. Guilherme dośrodkował, ale sędzia przerywa grę.
  • 38. min Gutkovskis faulował Koja. Czyżby rewanż?
  • 40. min Pressing niecieczan, ale kontrują chorzowianie. Jest próba Surmy!
  • 41. min Z autu Termalica, strzał nie leciał nawet w kierunku bramki Pilarza.
  • 42. min Guba zacentrował, ale wybił piłkę Helik. Z autu zacznie Patryk Fryc.
  • 45. min Niezgoda zagrywał niecelnie pod polem karnym Termaliki. Będzie żałować napastnik "Niebieskich".
  • 45. min Faul w ataku Gutkovskisa.
  • 46. min Dodatkowa minuta od arbitra.
  • 46. min Guba dośrodkował, ale wprost na głowę czujnego Kowalczyka.
  • 18:46 Gwizdek sędziego oznaczający koniec pierwszej połowy w Niecieczy. Bez goli, ale mecz naprawdę niezły!
  • 19:00 Za moment początek drugiej części spotkania w Niecieczy. Miejmy nadzieję, że do emocji towarzyszących rywalizacji dojdą także gole.
  • 19:02 Pierwsi na murawę wrócili gospodarze, którzy za chwilę rozpoczną drugą połowę meczu.
  • 46. min Sędzia rozpoczął druga połowę spotkania Bruk-Bet Termalica - Ruch!
  • 47. min Faul na Babiarzu. Od rzutu wolnego "Słonie".
  • 47. min Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Kowalczyk, który faulował Babiarza.
  • 48. min Długie zagranie w pole karne Ruchu, Hrdliczka chwyta piłkę bez przeszkód.
  • 48. min Żółtą kartkę otrzymuje Michał Helik, który faulował Gutkovskisa. Stoperzy Ruchu z kartkami. Będą musieli uważać
  • 51. min Misak dośrodkował, ale Gutkovskis uderzył wprost w Hrdliczkę.
  • 51. min Riposta Ruchu! Z ostrego kąta Niezgoda, ale nad bramką Pilarza.
  • 52. min Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Fryc, który będzie pauzował w kolejnym meczu.
  • 53. min Posypały się kartki w Niecieczy. Nie minęło 10 minut drugiej połowy, a już mamy trzy "kartoniki".
  • 53. min Rzut rożny dla Ruchu i wybija piłkę Putiwcew.
  • 54. min Rzut rożny dla "Niebieskich", uderzenie Helika i świetna interwencja Pilarza. Było blisko gola dla chorzowian. Na linii chwycił piłkę Pilarz.
  • 55. min Guilherme wybił piłkę po dośrodkowaniu Monety.
  • 56. min Zablokowane dośrodkowanie i kolejny rzut rożny dla Ruchu.
  • 56. min Dośrodkowanie z narożnika i w powietrzu górą bramkarz Bruk-Betu Termaliki.
  • 57. min Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Szarek, który faulował Niezgody. Będzie okazja dla Ruchu z rzutu wolnego.
  • 58. min Lipski! Bezpośrednio na bramkę i ratuje gospodarzy Pilarz.
  • 59. min Lipski tym razem próbował dośrodkowania, ale wybił piłkę Putiwcew.
  • 60. min Schodzi z boiska Patrik Misak, a za niego wchodzi Roman Gergel. Pierwsza zmiana w tym spotkaniu.
  • 61. min Moneta zamknął akcję gości dośrodkowaniem, ale Pilarz bez przeszkód interweniował.
  • 62. min Lipski uruchomił Niezgodę, ale Pilarz był szybszy. Brawa dla bramkarza Termaliki.
  • 63. min Schodzi z boiska David Guba, a za niego wchodzi Wojciech Kędziora. Guba stracił błysk w drugiej części i dostrzegł to Czesław Michniewicz.
  • 64. min Rzut karny dla Termaliki! Helik faulował Gutkovskisa zdaniem sędziego.
  • 64. min Kontrowersyjna decyzja. Kędziora stanie przed szansą.
  • 65. min Libor Hrdliczka obronił rzut karny!
  • 66. min Za lekko, po ziemi, zbyt czytelnie. Mimo to, należą się brawa bramkarzowi "Niebieskich".
  • 67. min Lipski zacentrował, a Moneta spróbował szczęścia głową. Strzał niecelny, Pilarz tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
  • 69. min Fryc wybił piłkę na aut. Rozpocznie Ruch na wysokości pola karnego "Słoni".
  • 70. min Czyhają na kontrataki piłkarze Fornalika. Przed momentem zatrzymany Przybecki.
  • 73. min Powtarza się scenariusz, w którym Nieciecza ma piłkę, ale nie kreuje sytuacji podbramkowych.
  • 73. min Hrdliczka! Pewny chwyt po wrzucie Fryca z autu w chorzowskie pole karne.
  • 75. min Indywidualna akcja Gergela, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na piąty metr. Kędziorę uprzedzili rywale.
  • 75. min Przybecki uruchomił Monetę, a ten uderzył z linii pola karnego, ale za lekko.
  • 77. min Schodzi z boiska Bartłomiej Babiarz, a za niego wchodzi Dawid Nowak. Ostatnia zmiana Michniewicza, żadnej nie przeprowadził jeszcze Fornalik.
  • 78. min Gergel bardzo aktywny, ale o jego kolegach nie można tego powiedzieć.
  • 79. min Moneta! Ależ miał szansę, stanął niemal oko w oko z Pilarzem i trafił wprost w bramkarza "Słoni". Będą żałować tej sytuacji chorzowianie.
  • 80. min Odgwizdany bardzo wątpliwy faul Lipskiego. Od rzutu wolnego gospodarze.
  • 80. min 12-9 w strzałach dla niecieczan, ale celnych prób więcej ma Ruch (7-6).
  • 82. min Schodzi z boiska Łukasz Moneta , a za niego wchodzi Paweł Oleksy. Pierwsza zmiana Ruchu.
  • 82. min Przybecki sygnalizuje, że nie da rady grać dalej.
  • 83. min Schodzi z boiska Miłosz Przybecki , a za niego wchodzi Miłosz Trojak. Wymuszona roszada.
  • 84. min Niezgoda! Wpadł w pole karne, ale nie zdołał uderzyć. Padł na murawę. Nie będzie rzutu karnego.
  • 85. min Nowak! Odpowiedź "Słoni", ale zmiennik Bruk-Betu nie dał rady przy linii końcowej boiska.
  • 86. min Żółtą kartkę otrzymuje Artiom Putiwcew, który faulował w środkowej strefie boiska.
  • 88. min Wróciła do swojej gry ekipa Michniewicza. Wymiana piłki na własnej połowie, z której nic nie wynika. Jakby remis zadowalał gospodarzy.
  • 89. min Nowak! Nie trafił w światło bramki po świetnym podaniu z głębi pola.
  • 90. min Urbańczyk spróbował z dystansu! Nad bramką przeleciała jednak piłka.
  • 90. min Schodzi z boiska Jarosław Niezgoda , a za niego wchodzi Jakub Arak. Ostatnia zmiana w tym spotkaniu.
  • 93. min Gergel! Ależ próba i Konczkowski wybija piłkę z linii bramkowej.
  • 95. min Hrdliczka spokojnie pod własnym polem karnym.
  • 19:52 Koniec! Bez goli w Niecieczy.
  • 19:58 Dziękujemy za uwagę! Miłego wieczoru.